Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

lutas

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez lutas

  1. lutas odpowiedział(a) na lutas temat w 1.9TDI
    Dzisiaj biorę auto na kanał i sprawdzę to dokładnie. Osłony na rozrząd jeszcze nie założyłem póki co. Myślicie że jazda przez kilka dni bez osłony rozrządu to ryzyko ? (dodam że z dołu raczej nic nie wpadnie dzięki osłonie pod silnik) Zrobiłbym to od razu ale w tej chwili jestem na wyjeździe i nie mam za bardzo warunków żeby odsuwać przód
  2. lutas odpowiedział(a) na lutas temat w 1.9TDI
    Jeszcze mam dylemat, bo przy zdejmowaniu pokrywy spadło mi na dół plastikowe gniazdo do środkowej śrubki mocującej (widać siedziało na słowo honoru, bo i sama śrubka ledwo dokręcona). Zastanawiam się czy mogło wpaść do dolnej obudowy rozrządu i leży gdzieś pomiędzy paskiem a obudową, czy to raczej niemożliwe i spadło po prostu na dół (mam osłonę pod silnikiem której niestety nie zdążyłem sprawdzić). Silnik odpalałem i nic podejrzanego raczej nie zauważyłem. Wolałbym z "siedzącą" w rozrządzie bombą zegarową nie jeździć
  3. lutas opublikował(a) temat w 1.9TDI
    Ostatnio po wymianie napinacza paska wielorowkowego zauważyłem iż napinacz trze o górną plastikową obudowę rozrządu. Pomyślałem aby ją zdjąć, rozpiąłem więc dwa zaczepy, odkręciłem plastikową śrubkę na środku i wyciągnąłem osłonę. Przy pomocy opalarki nieco dogiąłem miejsce "tarcia" o napinacz, problem jednak leży w tym że za nic nie mogę z powrotem wsadzić tej osłony, bo miejsca jest z przodu bardzo mało na wszelkie manewrowanie. W tej chwili jeżdżę od dwóch dni bez osłony, czy do założenia górnej osłony trzeba zwalić przód ? Powiem szczerze że gdyby tak było, to idiotyzm konstruktorów byłby ogromny w tym wypadku
  4. Monkey Island, ale to będą pamiętać tylko "starzy wyjadacze" mający do czynienia z kompem w latach 90-tych i wcześniej.
  5. lutas odpowiedział(a) na tomi889 temat w 1.9TDI
    a powiedz jeszcze kiedy ostatnio oglądałeś silnik na ewentualność wycieków i kiedy sprawdzałeś poziom oleju. Bo fakt, że kontrolka zapaliła ci się teraz nie musi oznaczać że ten olej ci zleciał w ciągu 10 minut, tylko np. w ciągu całego miesiąca miałeś wyciek ale o nim nie wiedziałeś.
  6. lutas odpowiedział(a) na tomi889 temat w 1.9TDI
    Jedno mi się trochę kłóci z drugim, bo jeśli miałeś normalnie poziom załóżmy w połowie wartości zalecanych na bagnecie, to do tego aby bagnet był suchy musiało zlecieć więcej niż 0,5 litra. Od braku 0,5 litra raczej nie zapaliłaby się kontrolka. Jedyna rada jest taka - zalej silnik, wytrzyj go dokładnie i odpal. Wtedy wejdź do kanału i obserwuj, ew. poproś kogoś aby ci nieco "przygazował" co da większe ciśnienie oleju. Możliwości wycieku jest mnóstwo, a nie zawsze brudny silnik od spodu oznacza że wyciek jest gdzieś na dole. Wycieku oleju zawsze szukaj od najwyżej położonego punktu, to ci zaoszczędzi pracy. Sądzę że się nie zatarł.
  7. no nieźle
  8. Mi najwięcej problemów w całej operacji sprawiło zdemontowanie wiatraka z wiskozą. Męczyłem się pół godziny aby je skutecznie zablokować. Złamałem przy tym dwa wiertła, nie zdał też egzaminu pomysł z przytrzymaniem kółka kluczem do filtra oleju. Udało mi się wisko odkręcić dopiero po zablokowaniu koła odpowiednio mocnym, krótkim i zaostrzonym punktakiem, wkładając jego koniec w otwór koła pasowego wisko i zapierając o obudowę. Używanie wierteł do blokowania odradzam jeśli wisko jest mocno dokręcone.
  9. Bylebyś nie przesadził - wiesz jak to jest. Lepsze jest wrogiem dobrego, czyli jak coś działa dobrze to nie ruszaj bo można spieprzyć Myślisz że mechanik będzie się przykładał do twojego auta którym on nie będzie jeździł ? Zrobi na "odwal się", bo już czeka następny gość. Sprawdza się stare powiedzenie - chcesz żeby było dobrze zrobione - zrób to sam. Nawiasem mówiąc to naprawdę dobrych ze świecą szukać, większość to pomysłowe dobromiry, kowale, domorośli znawcy i różne mix'y w/w. TO się dopiero okaże po przejechaniu kilku tyś. kilometrów. Wszystkiego nie przewidzisz niestety, choć na pierwszy rzut oka może być ok. Życzę powodzenia przy eksploatacji nowego silnika i pochwal się jak SWAP wyszedł.
  10. Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów jest jedną z banalniejszych czynności, o ile masz jakiekolwiek pojęcie nt. podstawowych napraw. Jeśli ktoś ma dwie lewe ręce, to niech filtra powietrza sam nie zmienia bo zapewne zaczepy połamie. Tak drobny defekt nie może rzutować na branie pod uwagę danego egzemplarza samochodu. To tak samo jakbyś wykluczył auto ze względu na zepsutą zapalniczkę. Samochód zapewne wart obejrzenia - nie możesz go skreślać ze względu na w/w usterkę.
  11. Przy okazji - uzupełnij swój profil. Ułatwi to znacznie możliwe odpowiedzi w przyszłości.
  12. No i bardzo dobrze. To jest szkodliwe dla turbodiesla. Zresztą w każdym silniku od czasu do czasu trzeba przeczyścić zawory
  13. Ja ostatnio odgrzebałem Amigę CD32, ale jestem na etapie kompletowania pada, bo mi brakuje Sprzęcior do tv już podłączony. A na pececie ostatnimi dniami pogrywam w Machinarium.
  14. takie objawy to raczej tylko uszkodzony termostat może dawać. Nie mieszałbym tego z innymi objawami bo robi się bałagan wtedy ze znalezieniem przyczyny. Często jeździsz tzw. PSJ ?
  15. Czy przed wymianą rozrządu było terkotanie ? Czy napinacz paska wieloklinowego też był zmieniany ?
  16. trzeba - bez tego nie zdejmiesz dolnej obudowy kolumny kierowniczej.
  17. ocynk w audi jest jednak dobrej klasy Czekanie nic ci nie da. Od tego rdza się nie pojawi - na pewno nie w tak krótkim czasie jak byś sobie tego życzył. Dobrze że na swojej masce z auta nie eksperymentowałeś.
  18. Myślę że problem może być w udowodnieniu sprzedawcy że uszkodzenie nastąpiło wskutek wad felgi, a nie wskutek nieuwagi użytkownika i eksploatację niezgodnie z zaleceniami. Paragon tu wiele nie pomoże. Sprzedawcy wymigują się w sytuacjach, gdy ich obowiązkiem jest przyjąć reklamację, a co dopiero w tak spornej kwestii.
  19. Mała renowacja układu wydechowego diesla w zasadzie ma sens, bo spaliny są tłuste i konserwują tłumik od środka. Więc pomalowanie z zewnątrz trochę mu na pewno żywot przedłuży ale u ciebie w benzyniaku - z reguły znacznie szybciej skoroduje od środka niestety. Jeśli już chcesz to robić - po usunięciu rdzy pomaluj farbą odporną na wysokie temperatury. Hammerite się nie nadaje nawet do pomalowania płotu.
  20. lutas odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Silnik i Układ Napędowy
    to może być jedna z przyczyn - może tylko pozornie ta puszka była pusta oryginalny wydech jest o wiele lepszej jakości niż zamienniki, które kupisz w sklepie. Nie spodziewaj się że tłumik Ferroza będzie równie cichy jak ori. Jeśli szukasz ciszy to poszukaj raczej Bosala.
  21. nie odpalajcie go i nie wkręcajcie na obroty w takim stanie ! rozebrać dół silnika - innej metody nie ma. w normalnej sytuacji to prawie niespotykane, chyba że mechanik przy poprzedniej naprawie nie dokręcił odpowiednio np. korbowodów. Różne przypadki się zdarzają. Rozbierajcie silnik - bez tego nic więcej się ocenić nie da.
  22. Jeździłem już autem mającym grubo ponad 200 kucy i nabawiłem się wystarczająco. Gdybym chciał, to oczywiście mógłbym kupić szybsze, mocniejsze auto - ale na ten moment niepotrzebne mi takowe. Mam pilniejsze potrzeby. A te 90 koni póki co wystarczy. Ja z kolei patrząc na twój wiek w profilu (o ile jest prawdziwy) - zalecałbym ostrożność bo zapewne wiele kilometrów jeszcze nie przejechałeś i masz (bez obrazy) mgliste pojęcie o mocy auta i jej wykorzystaniu Ależ oczywiście - wymieniamy tylko poglądy. Nie sądze żebym zbytnio się z tym zagalopował. dobre Wyrażam uznanie za chęć zrobienia czegoś we własnym zakresie, samodzielnie a nie tylko jak niektórzy potrafią - z wymianą filtra powietrza jeździć do warsztatu. Poczekamy na efekty końcowe, wtedy można podyskutować na ile plan się powiódł.
  23. Tyle tylko że B5 ma dość nowoczesną bryłę i oldschool jako taki do niego nie pasuje - w przeciwieństwie np. do VW Golfa I.
  24. Owszem, bo seria B5 jest prawie idealna - skrytykować można dopiero jak ktoś coś w tej serii popsuje swoimi "dodatkami" Granatowy kolor auta gryzie się z ROSTem na masce, w pierwszym przypadku lepiej to wygląda.
  25. Czy zegary z FISem od diesla (starsza wersja licznika, zegarek bez cyfr), ale pochodzące z samochodu z automatem można bez obaw założyć do przedliftowego diesla z manualną skrzyni ? Czy występują jakieś różnice ?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.