Treść opublikowana przez augustA4
-
[B5 1Z] Tłoczek przedniego hamulca nie wraca
popsikaj i zostaw na ok pół dnia lub dłużej co jakiś czas pryskając. Przed odkręceniem uderz kilka krotnie młotkiem w śruby (uważaj żeby jej nie zbić lub uszkodzić ) Powinno dać radę !! Tez tak miałem co prawda w innym pojeździe ale znam ten ból
-
[ALL B5] Jak wymienia sie amortyzatory??(Przód)
to pomoże :
-
Czujniki cofania ciągłe piszczenie
Bardzo prostą metodą sprawdzenia poprawności działania czujnika jest sposób na "Ucho " :> Wrzucasz wsteczny i przykładasz ucho do każdego z czujników. Jeżeli słychać tzw "cykanie" znaczy że jest dobry, jeżeli nie to niestety padł. Przyczyna twojej awarii może być przerwa gdzieś na kablu tuz przy czujniku jak wyjedziesz samochodem dostaje drgań i warujuje.
-
[B7 BPW] Wymiana Filtra powietrza przy przeglądzie w ASO Pytanie
Ja wymieniam filtr powietrza co 30 000 km czyli co druga wymiane oleju. W ASO podczas wymiany oleju sprawdza sie tylko filtr powietrza. (czyści ) lub wymienia gdy jego zabrudzenie jest bardzo duże (lub gdy jest uszkodzony).
-
Strefa Śmiechu
:polew: :polew: to apropo nadchodzących wyborów
-
[ALL B7] Jak zdemontować czujnik cofania
Tak jak przypuszczłem.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Jaro4444 tak jak pisałem w innym poście - taka instrukcję powinieneś opatentować i sprzedać do grupy VAG :> a tak na poważnie ciekaw jestem niezawodności tego rozwiązania. czy aby wał nie będzie maił wplywu na szkielet silnika tzn czy żebra w BLB nie różna się wytrzymalościa od innych silników
-
[ALL B7] Problem z Bluetooth
a sczytuje ci ksiazke telefoniczna do rns-a z e 52 ? bo z mojej e51 niestety nie Nie szczytuje niestety
-
[ALL B7] Problem z Bluetooth
Zgadza się. Wyłączyć połączenie BT w telefonie i ponownie połączyć. U mnie też tak kilka razy się działo - NOKIA E66. Miałem tak z E51 i dawało radę. Reset i będzie ok. Żona miała SE i raz zdażyło się że BT całkowice sie zawiesiło i dzialao cały czas mimo wylączonego zapłonu. Reser RNS nic niedał i potraktowałem go ostro rozłączając aku Teraz z nokią 6600 slide i z moim E52 jak narazie nie ma problemu
-
[ALL B7] Ściąganie auta przy hamowaniu...
Przedewszystkim jakby ciśnienie było za małe w kolach to ściągał by cały czas. Luz na wahaczu hmm odczuwalne są stuki ?? nie sadzę. Pierwsza podstawowa rzeczą jest sprawdzenie hamulca pod kątem siły hamowania. Może tak być że jeden cylinderek jest zapieczony i dlatego ściąga podczas hamowania. Moja rada sprawdź hamulce.
-
[B7 BLB] Auto kopci
Tez obstawiam na EGR. zobaczyc czy grzybek nie urwany tak jak pisze MAJKI ( pamietam opis Siemiana) lub czyszczenie na początku.
-
SWAP uszkodzonego silnika 2.0 TDI BLB na BKD w Audi A4 B7
U Ciebie jest zatrzask w dobrym miejscu. Więc bez kombinacji wszystko podejdzie. Ja w spływie miałem zatrzask w innym miejscu, stąd całe to zamieszanie. Swoją drogą zrobię kompendium z wykazem części i fotami, wtedy oddzielimy je od tematu Piero i będzie zacny tytuł typu "Jak wyje... wałki wyrównoważające i zabierak z silnika 2,0 TDI" U Ciebie jest zatrzask w dobrym miejscu. Więc bez kombinacji wszystko podejdzie. Ja w spływie miałem zatrzask w innym miejscu, stąd całe to zamieszanie. Swoją drogą zrobię kompendium z wykazem części i fotami, wtedy oddzielimy je od tematu Piero i będzie zacny tytuł typu "Jak wyje... wałki wyrównoważające i zabierak z silnika 2,0 TDI" Jaro4444 sprzedaj pomysł grupie VAG bedziesz mial niezłą kasę
-
[ALL B5] Słabe wspomaganie
mogło tak byc że pompa wspomagania została uszkodzona przez wystepującą w niej kawitację (buczenie) niestety pompa labo do wymiany albo regeneracja
-
Jakie mogą być przyczyny i skutki ładowania napięciem pow. 15V
Regulator napiecia padł. Pierwszym odczuwalnym skutkiem zbyt wysokiego ladowania jest zagotowane aku. Uważaj bo zachwile oprócz regulatora bedzie do wymiany aku. Jeśli twój brat musi jechac to niech włączy jak najwiecej odbiorników prądu tj światła, ogrzewanie szyby, radio, itp.
-
[B6 AWX] Ile zużywa wam płynu do chłodnicy ?
ubywanie plynu chłodniczego nie jest normalnym zjawiskiem. ablo masz wyciek o którym nie wiesz lub też pęknięta głowica.
-
[ALL B7] Jak zdemontować czujnik cofania
urosła troche gimnastyki i daje rade :> dodam że do najmniejszych nie należę
-
[ALL B7] Jak zdemontować czujnik cofania
nie widziałem jak są przymocowane kable wiśc nie odniosę sie do tego. Tak czy siak można pokąbinować troszkę zanim się zdemontuje cały zderzak
-
[B7 BPW] Pierwszy przegląd :)
no to jak Filip1001 pisał luzy w ukladzie zawieszenia, kierowniczym. Warto sprawdzić stan tarcz i klocków. Jeżeli jeździłeś ponad 2 lata na płynie hamulcowym to tez warto wymienić. no i mozna pomysleć przed sezonem o sprawdzeniu , odgrzybieniu klimy
-
[B7 BPW] Pierwszy przegląd :)
Krótko zwięźle i na temat Czarny588 jaki masz przebieg ?
-
[ALL B7] Jak zdemontować czujnik cofania
Nie da się wyciągnąć czujnika bez demontazu zderzaka, mało miejsca a tak poza tym powiedz jak odepniesz kable od czujnika??? kabel mozna zdemontowac po wyciągnięciu czujnika ze zderzaka. Srebrna listwa jest tylko nakładką i pod nią jest plastik tak więc nie widać czujnika. :gwizdanie: No chyba, ze w B& jest inaczej niż w B6 pod listwą jest jeszcze guma po odchyleniu której widać belkę zderzaka ( odginalem i oglądałem co jest w środku ) Wiec myślę że można tez ja zdemontować
-
[ALL B7] Jak zdemontować czujnik cofania
Nie wiem jak jest z wyciągnięciem całego czujnika, ale ja maiłem wepchnięty ok 3 mm czujnik do środka i po małej gimnastyce wyłożyłem rękę pomiędzy czujnik a belkę zderzaka tylnego. Nie ma dużo miejsca ale dało radę myślę że dało by sie wyciągnąć. Przed ta operacja myślałem również o odkręceniu listwy plastikowej pomiędzy zderzakiem a bagażnikiem. Patrzyłem na to i wiem że jak sie to zdemontuje to czujnik będzie widoczny. Pobawić się można i zobaczyć czy to wystarczy, bo demontować zderzak to juz troszkę więcej zabawy.
-
SWAP uszkodzonego silnika 2.0 TDI BLB na BKD w Audi A4 B7
Jak w piątek to pisze się na ogledziny
-
[ALL B7] Zmiana zawieszenia na S-line - będzie OK ?
co to zbaczy 100% sprawne?? gwarancja rozruchowa ?? Dzwoń i pytaj tak jak kolega KOval81 pisze
-
[ALL] Co na temat takich alu felg? RS4 ale czy to warte...?
kolego mieszkam niedaleko gościa który sprzedaje fele ( 2 pozycja) Jak chcesz to podjade do niego zobaczyc czy aprawde sa tego warte. Mogę podjechac do niego w weekend.
-
Montaż aluminiowych listw ozdobnych wokół szyb Avant
jak przycisnę dolna listwę do szyby to szczelina jest mniejsza i tak na dobra sprawę można ja połączyć z boczną. Może tak jak piszesz wymienić wszystkie szpilki ??