Treść opublikowana przez augustA4
-
[B7 ALL ] 2.0 TDI 140 KM Prośba o pomoc
Może można by było zrobić jakieś zestawienie ilu jest użytkowników BLB i pochodnych i ilu miało poważne problemy z tym silnikiem. Tak jak piszecie wszyscy piszą ze to kupa złomu jak cos sie stanie a nikt nie chwali sie bezproblemowa jazda. Ja mam 169 tys i jak zarazie nic. ( poza czyszczeniem przeplywki i wymiana świecy )
-
[ALL B6] Dalszy ciąg problemów ze wspomaganiem
Udy moze to jest pomysl??? Jak piszesz ze jak włączysz klime to dziala jakby lżej. Sprawdź wszystkie łożyska i może to pomoże.
-
[B7 BRD] AWARIA
Przedewszystkim współczuje Tu nie ma co sie zastanawiać, tylko poszukaj drugiego silnika i przekladaj. Jak chcesz jeździć dalej tym samochodem to wywal DPF i spokój. Tak jak mówi pewien Robert "nie ma opier..nia, trzeba kupić nowy silnik i pumpowac "
-
Strefa Śmiechu
Jadą 3 zakonnice pociągiem i chcą się napić wódki. Na to wchodzi ksiądz. Siostry kombinują jak tu się bezprzypałowo napić. nagle jedna wstaje i mówi: - My jesteśmy Boże krówki napijemy się żubrówki! - ksiądz zgarbił ale nic nie mówi... Zakonnice myślą co tu dalej zrobić, w końcu wstaje druga i mówi: - My jesteśmy Boże krówki napijemy się żubrówki! - Ksiądz wyraźnie niezadowolony takim przebiegiem podróży ale nadal milczy. Siostry już w humorku, wirnik się załączył. Trzecia myśli"skoro im się udało to ja też spróbuje" wstaje i mówi: - My jesteśmy Boże krówki napijemy się żubrówki! - Ksiądz: A ja jestem Boży byk, dajcie k**wy chociaż łyk!!! <mokry> ogólnie to ja lekarzem jestem.. <mokry> i przychodzi do mnie ostatnio pacjent i mówi, że ma problem <mokry> koleś student na 100% <mokry> mówię, żeby powiedział o co chodzi <mokry> to on mi się zaczyna żalić, że w akademiku mieszka itd <mokry> i przechodzi do sedna, że się moczy <mokry> ja tak myślę i mówię, że jest pewnie jakiś powód tego- jakieś sny czy coś <mokry> a on taka mina skwaszona i mówię, że jak nie powie dokładnie to mu nie pomogę <mokry> on popatrzył na lewo na prawo czy nikogo nie ma i mówi <mokry> śni mi się, że idę ciemnym korytarzem i są ognie itd taki klimat straszny <mokry> dochodzę do końca i wchodzę do ciemnej sali a tam Lucyfer <mokry> i Lucyfer krzyczy: Za swe złe czyny- oddaj mi szczyny! <mokry> i on budzi się wtedy w łóżku i jest total zmoczony <mokry> niestety- nie wytrzymałem i padłem ze śmiechu
-
Ceny paliwa marzec 2026
Wrocław Shell ( skrzyżowanie Slezna i Wisnowej ) Shell V Power Diesel 5.10
-
[ALL] Lód ,co zrobić?
nie przesadzajcie że to taki problem, jeśli wam to przeszkadza to można jeszcze zamontować system antyoblodzeniowy taki jak w samolotach :gwizdanie: podobno od TU-95 system antyoblodzeniowy pasuje jak ulal :polew:
-
[ALL] Lód ,co zrobić?
mialem taki problem w zeszlym roku. Godzina zabawy z Farel-ka i po sprawie.
-
[ALL B7] Service - nie odlicza czasu i kilometrów
Na poczatku jakkupilem fure trez maialem na LL. Wymienilem zaraz olej na "normaly" i ustawilem na przeglady co 15000 km. Oczywiscie nie musisz jezdzic na tym oleju tak dlugo. mozesz go wymienic po przebiegu 15000 i zalac nowy.
-
[ALL B7] Nadmuch ciepłego powietrza
Umie jest tak samo. Mam tak od kiedy kupilem samochod. Klimatronik sam dobiera sobie opcje nawiewu. Stuki i dziwne dzwieki sa normalne.Przestawiaja sie "klapki" w nawiewach. Moim zdaniem to normalne i ja sie tym nie przejmuje. Tez kiedys sprawdzalem VAG-iem i wszystko bylo ok. ( tylko 2 razy zaciol sie silniczek od cieplego nawiewu)
-
[B7 BPW] Zapalające się światła stopu
Tak jak kolega Steve pisze w pierwszej kolejniosci sprawz czujnik. 99% problemow zwiazane jest z tym czujnikiem.
-
Tylne światła LED do Audi A4 B7
Efekt pierwsza kalsa :good: wygląda jak ORI
-
[ALL B8] Cubrowóz ,Czarny Avant ,quattro, S-line Plus !!!!
Fura :good: Cala kolekcja AUDI A4 zapełniona Cuber nie myślałeś nad tym żeby nie sprzedawać poprzednich furek tylko kolekcjonować wszystkie razem i wybierać odpowiedni model na odpowiednie okazje
-
[B7 BPW] Oleju brak
czegoś nie kumam ?? mechanik stwierdził brak oleju tak ? To dlaczego piszesz że brak ciśnienia oleju? To był olej czy nie ??
-
[B5 AHU] Słychać chrupnięcia przy wkładaniu 3
a może opcja jak pisał Marecki_78 wymiana na dobrą używkę ??
-
Spotkania na drodze
pozdro :hi: dla kierowniczki B5 Avant 1.9TDI rej. DW 158 H... widzianej wczoraj na al. Karkonoskiej :>
-
[B6 AWX] Jak najlepiej "przegonić" Turbinę?
Jak rozgrzejesz silnik to przeciągnij obroty na każdym biegu nie tylko na czwartym. Ruszasz z 1 powiedzmy normalnie i później pedał w podłogę przy każdym biegu. Może nie koniecznie poza czerwony zakres ale na 4 tys. spoko.
-
[B5 AHU] Słychać chrupnięcia przy wkładaniu 3
Jest możliwość naprawy skrzyni. Trochę to kosztuje i najlepiej zrobić to w dobrym serwisie zajmującym sie skrzyniami biegów.
-
[B5 AHU] Słychać chrupnięcia przy wkładaniu 3
Pewnie niestety synchroniozatory.
-
[ALL B6] Frezowanie gniazd zaworu
Frezuje się powierzchnie styku zaworu z głowica. Frezuje sie dwie powierzchnie styku. Po frezowaniu docieramy zawory do głowicy. Warto również sprawdzić stan prowadnic. Przy normalnym użytkowaniu taki przebieg nie wskazuje na konieczność frezowania gniazd. Po ściągnięciu głowicy należy sprawdzić jak wyglądają dniazda. czy nie są " powypalane" jeśli tak to frezujemy gniazda lub wymieniamy na nowe. ( nie jestem pewien czy w tym silniku (AVF) sie wymienia czy można frezować )
-
[B7 BPW] Dziwny dzwięk pracy silnika po zmianie pompy oleju 2.0 Tdi 140 km mp3
Ok. jak wymieniałeś zabierak pompy oleju i walki to podnosiłeś lekko silnik czy odkręcałeś sanki od spodu. Jeśli podnosiłeś silnik to może nie siedzi dobrze na poduszkach i gdzieś stuka podczas normalnej wibracji podczas pracy
-
[ALL B7] Odpływ ze skraplacza / dezynfekcja.
- [ALL B7] Jaki silnik 2.0 TDI z 2005 lub 2006 jest bezawaryjny?
I wszystko jasne w temacie :good: Słuchajcie kolegi Jaro4444, zjadł zęby w temacie :>- [ALL B6] Wymiana Klocków
Spróbuj zmienić objętość wody. Przecież ciecz jest nie ściśliwa. Jak wciskasz tłoczek to w zbiorniczku Ci się podnosi (dlatego tak ciężko jest go wcisnąć, bo ten płyn teraz musi wrócić do zbiorniczka, czyli trzeba go przepchnąć, przez wszystkie rurki i inne głupoty.)[br]Dopisany: 20 Lipiec 2010, 09:24_________________________________________________Co 2 lata należy płyn wymienić. Ale ja tego zabiegu jeszcze nie robiłem. brawa za to podnoszenie sie płynu hamulcowego w zbiorniczku :polew: :polew: Kolego nie pisz tutaj głupot, to sa informacje dobre ale dla i od domorosłego mechanika układ hamulcowy to nie krwioobieg człowieka płyn hamulcowy w układzie powinien przebywac droge tylko w jedna strone wyeksploatowany powinien byc usuwany w trakcie wciskania tłoczka prze odpowietrznik amen. robiłem w rożnych serwisach (Toyota, Seat) i nikt nigdy nie robił takich głupot ( usuwanie płynu w trakcie wciskania tłoczka przy wymianie klocków !!! Mądre szkoły które skończyłem również nie podawały takich informacji . Nie wiem kolego z skąd wytrzasnąłeś taka informacje ale naprawdę jestem pełen podziwu !!! teraz juz wiem dlaczego w ASO maja taki niski poziom wykonywanych uslug, nie bede Ci tutaj pisal jakie zadania ma do spelnienia plyn hamulcowy I nna co jest narazony w ukladzie, bo na pewno w tych Twoich madrych szkolach uczyli na ten temat, ale ja przedstawie Ci to bardziej obrazowo:z tym plynem to jest tak jakbys sie zes...al, a po tej czynnosci to samo gow...o z powrotem pchali Ci do tylka, no bo tak na prawde z tego miejsca wyszlo, ale nie jest juz tam do niczego potrzebne. przepraszam obecnych tutaj Kolegow za moja wypowiedz ale tak na prawde to juz nie wiem jak mam ludziom wyjasniac to zagadnienie, ktore notabene juz wielokrotnie opisywalem na tym forum kogo ty chcesz uczyć ? Swoje teorie wsadź sobie w... tam gdzie pisałeś. co do hydrauliki płynów to nie będziesz pisał i wciskał mi takich bredni. Popatrz sobie co robią serwisy (słodko i dobrze opisywane przez kolegów z forum) jak wymieniają naprawdę banalna rzecz jak klocki. Masz swoje teorie to je sobie głoś, a nie obrażaj mnie i innych. P.S sorry za OT. Co do wymiany płynu hamulcowego to należy wymienić płyn co 2 lata.- [ALL B6] Wymiana Klocków
Spróbuj zmienić objętość wody. Przecież ciecz jest nie ściśliwa. Jak wciskasz tłoczek to w zbiorniczku Ci się podnosi (dlatego tak ciężko jest go wcisnąć, bo ten płyn teraz musi wrócić do zbiorniczka, czyli trzeba go przepchnąć, przez wszystkie rurki i inne głupoty.)[br]Dopisany: 20 Lipiec 2010, 09:24_________________________________________________Co 2 lata należy płyn wymienić. Ale ja tego zabiegu jeszcze nie robiłem. brawa za to podnoszenie sie płynu hamulcowego w zbiorniczku :polew: :polew: Kolego nie pisz tutaj głupot, to sa informacje dobre ale dla i od domorosłego mechanika układ hamulcowy to nie krwioobieg człowieka płyn hamulcowy w układzie powinien przebywac droge tylko w jedna strone wyeksploatowany powinien byc usuwany w trakcie wciskania tłoczka prze odpowietrznik amen. robiłem w rożnych serwisach (Toyota, Seat) i nikt nigdy nie robił takich głupot ( usuwanie płynu w trakcie wciskania tłoczka przy wymianie klocków !!! Mądre szkoły które skończyłem również nie podawały takich informacji . Nie wiem kolego z skąd wytrzasnąłeś taka informacje ale naprawdę jestem pełen podziwu !!!- Czym jezdziłeś, zanim kupiłeś Audi?
Fiat 126p - 86' Fiat Punto 55 SX Mk1 - 96' od 2008 A4 B7- 2.0TDI (BLB ) - [ALL B7] Jaki silnik 2.0 TDI z 2005 lub 2006 jest bezawaryjny?