Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

OLIVER

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez OLIVER

  1. Kolego!! Zrób no porządnie te logi od obrotów 1200 - 4000 wrzuć je do programu np. Vaglok czy inny a potem jest dział taki jak https://a4-klub.pl/forum/31-diagnostyka-vag/ i tu otrzymasz pomoc
  2. A czy w obecnym nie masz miejsca ( takiej wnęki na pompkę ) by założyć do niego pompkę pod spryski Ja miałem co prawda mam bez czujnika poziomu ale wywierciłem otwór założyłem uszczelkę i włożyłem pompkę i hula A tu masz numer
  3. OLIVER odpowiedział(a) na Kamil991827 temat w 1.9TDI
    No to kolego masz zdrowo chyba "namodzone "...Dobrze by było znać błędy jakie sie zapisują ...Jak odłączysz czujnik t. i skasujesz błąd to bład zaraz Ci sie powinien pokazać ponieważ same odłączenie czujnika i włączenie zapłonu wiąże się z błędem . Próbowałeś zmienić czujnik na inny? A po co wymieniałeś cała pompę jak był tylko nastawnik uszkodzony? Dobrze by było zrobić komplet logów by coś było wiadomo wiecej ...
  4. OLIVER odpowiedział(a) na Lenio21 temat w 1.9TDI
    Hmmmm czt trup ? Jak Ty zrobisz czy tobie zrobią dobre pomiary to się okaże i wtedy zadecydujesz co dalej zrobisz ...jak kupisz przyrząd do pomiaru na pewno zapłacisz za niego parę złotych ale u mechanika nie wiele mniej za jednorazowy pomiar a po wszystkim zawsze możesz go odsprzedać czyż nie? A co do oleju to zrobisz jak uważasz ...
  5. OLIVER odpowiedział(a) na Lenio21 temat w 1.9TDI
    Tak jak Kol . "wesz82" pisze zrób dokładny pomiar ciśnienia w cylindrach by wykluczyć pierścienie , i zawory.po tym możesz myśleć o uszczelniaczach trzonów A co do oleju ja zastosowałem z tej marki ...tylko z innymi normami ....wiadomo http://allegro.pl/millers-oils-ee-longlife-5w30-5l-vw-504-00-507-00-i7040613066.html
  6. OLIVER odpowiedział(a) na karaluch8 temat w 1.9TDI
    Czytałeś mojego posta w wątku "pomiar ciśnienia " ? Mnie tyle co tobie nie brał oleju i ja zastosowałem 5 W/50 to pełny syntetyk tyle ze lepkość ma większą i u mnie wyszło to na plus ...A u Ciebie? jak nie sprawdzisz to się nie przekonasz ..A nie masz wycieków? turbo Ci nie bierze? odma sprawna?
  7. OLIVER odpowiedział(a) na Lenio21 temat w 1.9TDI
    Moim zdaniem ten pomiar chyba był źle zrobiony dobrze było by to potwierdzić A na jakim oleju jeździsz ? Może olej jakiś trefny i traci lepkość i silnika go z łatwością połyka . U mnie zauważyłem podobnie spory ubytek i lekkie kopcenie na niebiesko . ( nie mam DPF ani kata .. )Sprawdziłem sprężanie i po 30 B. na każdym cylindrze Czyli pierścienie ,zawory super .Też raczej przymierzam sie do wymiany uszczelnień trzonów zaworowych ale to sporo grzebania i czekam na cieplejsze dni . Natomiast wymieniłem olej 5 W/40 i zastosowałem 5 W / 50 o dziwo po wymianie kopcenie ustało i olej utrzymuje sie na poziomie wymiany .A przejechałem 1000 km. Ciekaw ..nie? Teraz nie wiem czy taka różnica jest miedzy tymi grupami lepkości ? czy poprzedni olej był jakiś trefny ...Ale i tak raczej wymienię te uszczelnienia bo już czekają Ja bym jeszcze spróbował na Twoim miejscu ,sprawdził ciśnienie i zmienił olej na nowy lub inny ...
  8. No nikt za Ciebie pod auto nie wejdzie by sprawdzić co jest tego przyczyną Chyba ze to komuś zlecisz Na pewno jest jakaś nieszczelność która bardziej objawia się na zimnym silniku .A ślady nieszczelności na pewną jakieś tam są
  9. No to Ci dopowiem ...U mnie też lekko koło spawu puściło kilka lat temu wyczyściłem szczotką i zamalowałem srebrzanką a w tym miejscu dobrze nalałem tej srebrzanki i jeżdżę już z tym kilka lat i nie zamierzam tego na razie wymieniać bo nie ma takiej potrzeby A u Ciebie oceń sam spaliny ci nie uciekają . masz możliwość spawania to możesz kupić używkę w dobrym stanie i i w wspawać w miejsce swojego Na pewno więcej wytrzyma niż tani zamiennik
  10. Hm Używka to loteria Nie wiadomo w jakim stanie jest .Do tego nie ma krućcy montażowych i sam raczej tego nie ogarniesz Zamiennik na pewno nie wytrzyma tyle co ori ale jakaś gwarancja na niego jest Tak ze decyzja należy do ciebie ...
  11. https://allegro.pl/kategoria/silniki-i-osprzet-turbosprezarki-50857?string=RURA WĄŻ ŁĄCZNIK TURBINY&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=Button&bi_c=Product&bi_term=Części samochodowe-620_Silniki i osprzęt-50821_Turbosprężarki-50857&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-aut-1-4-1003 https://www.ucando.pl/p/przewod-powietrza-doladowujacego-topran-113-914/N-YGS160C74HY-3314
  12. No może i tak ale chyba ..Przynajmniej tak mi sie wydaje ze te oleje w miarę są ori (pewne ) a nie jakieś podróby w ori butelkach Ale sorry za zaśmiecanie tematu ...
  13. A czy na pewno w butelkach w ASO jest olej Castrol ?
  14. Skoro tak podchodzisz do sprawy to dlaczego nie zakupisz ori oleju w ASO taki jak producent poleca i stosuje ?
  15. OLIVER odpowiedział(a) na hasahad temat w 1.9TDI
    No to pochwal sie ile to trzeba dzisiaj wyłozyć za ori i co jest w zestawie ...No jeśli to nie tajemnica
  16. Podepnij vaga i sprawdź czujnik temperatury czy pokazuje podobne wartości do ECU i na zegar ...Może czujnik szaleje ..
  17. OLIVER odpowiedział(a) na TheBlade temat w 1.9TDI
    Sorry uciekło mi jedno 0 To fakt spore zużycie oleju ...sorry
  18. OLIVER odpowiedział(a) na TheBlade temat w 1.9TDI
    sorry pomyłka ...
  19. OLIVER odpowiedział(a) na Prezesesio temat w Audi A4 B5
    Pierw Kolego to sobie uzupełnij profil A po drugie to może nie masz odpowietrzonego układu ...nagrzałeś po zalaniu płynem silnik tak aby obieg chłodnicy się otworzył?i przejechałeś samochodem na wyższych obrotach by silnik się odpowietrzył sam dobrze?zakładam ze nie . A powinieneś tak pierwsze zrobić a potem można dodatkowo odpowietrzać na wężu od nagrzewnicy ...Taka jest moja rada ...
  20. OLIVER odpowiedział(a) na Prezesesio temat w Audi A4 B5
    Powiem Ci tak, mimo ze na blacie pokazuje Ci 90* to tak na prawde nie masz jeszcze 90* bo wąż dolny masz zimny ,to jest normale ze wskaźnik w liczniku troche przekłamuje .Termostat jak jest sprawny to otwiera obieg chłodnicy dopiero przy 87* i dopiero wąż dolny robi się ciepły Jak byś podpioł Vaga i sprawdził to by Ci pokazało ładnie wszystko .Widać wtedy ze silnik nie ma jeszcze 90* a wskaźnik już jest na tym polu A co do odpowietrzania to się odpowietrza na tym wężu od nagrzewnicy ale na zgaszonym silniku a zbiorniczek wyrównawczy odkręcasz od podstawy i odkręcasz w nim korek wlewu i podnosisz go na max a do góry ...Wtedy ładnie poleci płyn przez otworek ...
  21. Logujesz statycznie na wolnych obrotach 011 i przełaczasz na BS wtedy cyklicznie pracuje doładowanie i widać jak turbina ładuje na wolnych obrotach i jak sztanga chodzi góra dół
  22. Hm ciekawe nic nie spadło to przeładowanie? a zrób loga statycznego 011 BS i zobacz ile chodzi sztanga góra dół
  23. Noooo na to pytanie Ci nie odpowiem bo nie wiem Ale popytaj na forum o altka z AFN ,może się znajdzie
  24. OLIVER odpowiedział(a) na elder0395 temat w Audi A4 B5
    No to w takim razie szukaj zestawu z Can-bus

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.