Treść opublikowana przez wampir
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Napisz cos jeszcze na temat wycisaszania nadkoli przod i tyl oraz innych elementow. Co dalo największy efekt?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
To był fading hamulcow od przegrzania? Po ile hamowaniach i z jakiej predkosci? Jaka masa w dowodzie?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Marcin4x4 napisz coś więcej. Jakie sa dokładnie objawy? W jakich warunkach hamowales? Przyznam się, że trochę mnie zmartwił Twój post bo mam taki zestaw planuje założyć i jak będą z nim problemy to nie ma to sensu... Ile wazy Twoje auto?
-
zalożony fmic a i tak słabnie 1.8t
Bo się nie wkłada bova tylko oryginalne zawory DV. Kiedy ludzie zrozumieją, ze te wynalazki sa nieszczelne i tylko powodują klopoty. Druga sprawa nie wiadomo czy nie masz ubogo z racji nieszczelności lub nawet softu. Zacznij od wymiany zaworu na DV i sprawdzeniu szczelności, a potem logi.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Czy zestaw 312 na przód z B6 będą pasowaly do new beatle 1.8T ?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
A co to za przeliczniki? Jeżeli przeplywka jest zaadoptowana to nieważne jaką ma średnice. Ile zmierzy tyle jest w rzeczywistości. Mówienie o mocy z samego g/s to trochę sliska sprawa bez informacji o zapłonie, lambdzie itp. itd.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Tylko musze poczekać az tarcze wystygną.
-
BFB nie jedzie - ile mocy mi potrzeba ?
Ty to nazywasz bicie piany, a ja dbanie o porządek. Wielu ludzi poświęca swój prywatny czas na czytanie, uczenie i pisanie. Niektórzy jednak myślą, że ich czas jest najważniejszy i im pomoc się należy. Robisz bałagan i udaje niewiniątko, a nawet obrażonego, że ktoś zwrócił Ci uwagę. To co robisz to jest bicie piany i nabijanie postów. Temat się nadaje tylko na "oślą łączkę" Chcesz żeby Ci wrócić z fusów jaki jest stan twojego auta i ile KM/Nm będzie dla Ciebie zadowalające. Odnośnie stanu auta to robisz logi na 3 biegu z gazem w podłodze od 1800obr/min do odcinki z kanałów 2 i 33, 115 i 118 oraz 3 i 20. Potem wrzucasz na vaglog.pl aby łatwiej było je analizować i zakładasz temat w dziale z analiza logow. Potrzebujesz do tego np. vcds 3.12 z "usprawnieniem" z netu (wujek gogle pomorze), kabel z allegro i laptop z winxp lub win7 z xpmode. Jeżeli chodzi o to ile mocy i Nm potrzebujesz to nikt Ci tego nie powie bo po kilku tygodniach po zrobieniu samego softu + DP i wtryski przyzwyczaisz się do mocy, a w upalny dzień w załadowanym aucie będziesz jeszcze gorzej. Umów się z kims z forum w okolicy na spota co ma softa i będziesz miał porównanie. Temat do zamkniecia.
-
Etapy budowy i podnoszenia mocy w silniku 1.8T w Audi A4 B6/B7
Jeszcze można dodać, że w USA są w sprzedaży katy o większym przepływie, aby auto spelnialo normy. Nie wiem jak w Polsce, może tez jest cos takiego. Generalnie na przeglądzie nie wkłada nikt sony w wydech wiec teoretycznie problemu nie ma. Mi się raz trafił nadgorliwy diagnosta co to chciał zrobić bo mu się zapach spalin nie podobał ale powiedziałem mu, że nie ma co mierzyć bo silnik zimny wiec i kat nierozgrzany W 1.8T kat jest metalowy w przeciwieństwie do diesle dlatego tez wartość w punktach skupu jest zerowa, a przynajmniej mi tak powiedziano. Można go samodzielnie wypruć z tym, że jest ryzyka, ze będzie nieprzyjemny rezonans. Na allegro są dostępne pseudokaty, które tylko przypominają wyglądem katalizator ale w srodku nie maja wkładu. Sa 2x tansze niż downpipe z nierdzewki, ale tez ich jakos wykonania jest dużo gorsza. Pomalowane są farba, która po roku schodzi.
-
Etapy budowy i podnoszenia mocy w silniku 1.8T w Audi A4 B6/B7
Booster, dopisz tez proszę w tytule tematu "FAQ i wyjaśnienie wszystkich pojęć" Pasowałoby dopisać także z 3 zdania o tym co to jest downpipe i wyłaczaniu drugiej sondy oraz o TIPie. Jeżeli byłbyś miał czas i ochotę. Dzięki
-
BFB nie jedzie - ile mocy mi potrzeba ?
Szczególnie jak się ma taki unikatowy zestaw jak avj/amb/bfb, którego nikt inny nie ma wiec nie ma jak się podzielić doświadczeniem... istne białe kruki w Polsce .... i gdy sa podwieszone w glownym dziale 2 tematy o zagadkowej nazwie "Modyfikacje 1.8T i etapy podnoszenia mocy w 1.8t" Lepiej ich nie czytac bo przecież ktoś poswiecił swój prywatny czas na to aby napisać tam bzdury i wprowadzać wszystkich w błąd Na forum kosmetyka aut jest to dobrze zorganizowane. Przy logowaniu użytkownik dostaje opis tego gdzie jest FAQ i słowniczek i bez tego nie zaczyna się pisania postów na forum.
-
BFB nie jedzie - ile mocy mi potrzeba ?
Widze, ze znowu sezon ogorkowy. Milion postow jest na temat 1.8T i modow, ale zawsze trzeba zalozyc nowy temat zamiast przeczytać podstawy. Z takim podejściem to nigdy nie będziecie wiedzieli co się dzieje z waszym autem. Nie zrozumiecie działania silnika ani tematu podnoszenia mocy. Czytac czytac i jeszcze raz czytać.
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
a możesz opisac jak się demontuje tapicerke nadkoli z tylu oraz tapicerke podłogi? Masz może jakies zdjęcia?
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Powiedz które elementy najbardziej warto wygluszyc? Wygluszales nadkola?
-
[B7 BFB] Niepozorne 1.8T quattro
Rób FMIC i podnoś doładowanie Duży szacun, że robisz softy sam.
-
[B6 BBK] S4 B6 Avant koloru czerwonego na 19'' BBS CHR :)
http://www.audizine.com/forum/showthread.php/420530-Post-for-new-members-Faq-over-view-PLEASE-READ What are the first performance modification I should do to my car: Exhaust is the single best place to start. It will be the core of the foundation for future modifications. Start with Dp's. You can do a great free modification on your stock DP's just by removing the precat. Your stock exhaust measures as close to 2.0 as it gets. So I never understood why people would get a 2.2" exhaust when The 2.5" exhausts can offer the same noise quiet exhaust levels as the 2.0 and the 2.2" you just need to get the proper one. All out power wise. JHM headers and a solid 2.5 catback is the performance primer for exhaust. For ALOT more GREAT information on this please see the Break down on the performance options available Section. It will cover lots of the common modifications The list of available mods are as follows ECU calibrations (chips) Superchargers Nitrous kit. (direct port) Headers Down pipes Cat back exhaust systems intake spacers modified intake manifold L/W flywheel L/W crank pulley L/W rotors (brake) Short shifter and transmission shifter linkage Clutch upgrades Larger oil cooler What is the best chip for my car. Simple. While I always say the best chip for your car is a good exhaust this sums it up best. http://www.audizine.com/forum/showth...ustomer-review Z czego najlepszy efekt daje z tego co widziałem w rozsądnych pieniadzach, układ wydechowy, podkładką pod kolektor ssacy, zmodyfikowany kolektor ssacy i soft.
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Jeszcze heble leza wieksze i czekaja na montaż PS: A Ty garbusem się teraz wozisz czy mi się cos przewidziało? Mateusz, ale idealny zamiennik to jest 215/50/17 215/50/17 jest 3mm wieksza (+0,54%) 225/45/17 jest 9mm mniejsza (-1,42%%) czyli srednica opony to 1cm mniej Jedyna zaleta 225 to chyba faktycznie cena bo jakies 40zł taniej na oponie w zależności od modelu i przez mniejszą średnice chyba lepsze przyspieszenie ale mniejszy top speed.
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Dlaczego optymalnie?
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Na zime mam felgi 16" i opony 205/55/R16. Można zawsze sprzedać ten zestaw i w jego cenie kupić tylko same opony zimowe i tylko opony zmieniać mając jeden zestaw felg. Tylko pytanie czy czuć tę różnicę pomiędzy 345/300 a 320/288 w avancie o masie 1680Kg. Druga sprawa to jakie opony założyć bo na 17" mam 215/50/R17 a to zamiennik. Prawidłowo powinien być 235/45/R17. Na lato to OK, ale na zime? Jestem ciekawy co ubezpieczyciel od AC mówi na temat stosowania opon. Żeby nie było, że nie uzna bo opony są niezgodne z zaleceniami producenta.
-
[B7 BFB] Niepozorne 1.8T quattro
:D Grunt to dobrze się przygotować. Trzymam kciuki bo silnik młody, osprzęt dobrany z głową więc nie ma wyjścia. Musi być MOC!
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Dla 17 mam 7.5Jx17 ET 35 a w serii chyba powinno być ET42. Jak zloze 17 to widać ze ladniej wypelnia nadkole tak jakby był dystans zalozony... Textar czy ferrodo? Co myślicie? Bo graty mi leza w garażu już drugi miesiąc ... Ewentualnie może sprzedać te 320/288 i jednak zapakować 345/300 ?
-
[B7 BFB] Niepozorne 1.8T quattro
Roman, sam stroisz czy jedziesz na Moniuszki 9 ?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
i wszyscy razem... eresdwa! eresdwa! eresdwa!
-
Przegub? Łożysko? mechanicy rozkładają ręce
A możesz sprawdzić poduszki silnika czy nie są wylane oraz ustawienie i stan odbojnika czolowego?
-
Wystrzał Vredestein Ultrac sensata
215/50/17 nie są kosmiczne tylko najbardziej zbliżone do oryginały jakim jest 235/45/17. To serwisy internetowe i sprzedawcy promują (automatycznie podpowiadają) rozmiar 225/45/17 bo jest tanszy, a w rzeczywistości to sporo nizsza opona.