Treść opublikowana przez wampir
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Czasami człowiek załuje, ze się odzywa i cos pisze ... Takie są moje argumenty odnośnie wkładania takich turbin: - Będziesz narzekał, ze pozna wstaje, ze ledwo pojawia się boost a Ty musisz bieg zmienić. Takie turbiny montuje się do aut, które albo mają większą pojemność (lub mają dołożony stroker) albo mają przesunięty limiter obrotów aby dłużej korzystać z boostu. - Nie ma komfortu jazdy bo nic .. nic .. nic i nagle boom i "kark złamany". - Nie ma chłodzenia wodnego tylko olejowe i trzeba się turbina bardziej "opiekować". - Nie sugeruj się tym, że ktoś ma takie turbiny i mu jeżdzą bo i ślepiej kurze trafi się ziarno. Tutaj chodzi też o powtarzalność w jakości. Czy małe chińskie rączki każdą turbine zrobią tak samo dokładnie? Może się okazać, ze przy codziennym jezdzeniu po bułki przy okazji będziesz kupował kolejna turbine. Wtedy ten gest reką, które zastosowałeś będzie pasował do Twojej sytuacji. Nie mów o projektach big turbo bo one z definicji mają swoje wady i zalety. Gdybyś nie pisał o jeździe po mieście to nikt nie poruszyłby tematu hybryd, które się do tego lepiej nadają.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Cieszy mnie, że masz ogarnięty silnik. Oby więcej takich osób. Muszę jednak stwierdzić, że wyrazasz się bardzo nieprecyzyjnie. Co dla Ciebie oznacza jazda po miescie? Dla mnie to od 30 do 90km/h a z ta turbina która podałeś to musiałbyś jezdzic na drugim biegu żeby to jakoś jechało i abys mógł wyprzedzić takie super fury jak np. focus 1.6 100KM bo na 3 biegu to zaliczysz 100km/h a turbo dopiero będzie się budzić. Takie turbo jak podałeś nadaje się raczej do ścigania się wieczorami na obwodnicy z procedura LC niż przejechania sprawnie centrum.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Czy Ty na poważnie piszesz z tymi turbinami? Masz 1.8 i planujesz włożyć do niego turbine dedykowaną raczej do 3.0? Zobaczyłeś cenę lekko ponad tysiąc i zaświeciły się oczka? Przeciez ta turbina pewnie wstanie powyżej 4500obr, a Ty mówisz o jeździ po mieście... Z całym szacunkiem, ale chyba powinieneś przeczytać temat o etapach budowy i podnoszenia mocy w 1.8t a potem zacząć fantazjować. Masz AEB, który nie jest najmłodszym silnikiem i w Twoim wypadku pomyślałbym raczej o porządnym serwisie tego silnika i całego osprzętu, który będzie kosztował zapewne w okolicach 3x wartość chińskiej repliki turbiny... Bez silnika w super stanie możesz zapomnieć o 300KM i tutaj nie ma półśrodków. Jak silnik będzie w dobrym stanie to na dobrej hybrydzie i strojenia (najlepiej z lpg albo nitro+) mogą być okolice 250-260KM. Chcesz więcej to zobacz w temacie kolegi McGivera i szykuj z 10k lekko. Kolega Imhotet dobrze Ci radzi abyś kupił hybryde u kogoś sprawdzonego a przede wszystkim znalazł dobrego tunera, który Ci to wystroi. Na chwilę obecną to na forum jest tylko jeden czy dwa wykresy z mocą powyżej 230KM na hybrydzie a samych hybryd jest dużo więcej. Albo wszyscy są tacy skromni i się nie chwalą, albo jest problem z właściwym wystrojeniem całości.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Taa doradzilem!! miales? Ja mialem przed audi wersje na CR 150 ps a nie wadliwe 136 na pompie bosch i wiem co mowie, nie do zarzniecia! Musiałbym na głowe upaść, żeby kupić to auto i ten konkretnie silnik. Kilka przejażdzek i mi sie odechciało. Kilku moich znajomych miało i jaki był efekt to napisałem. Może lepiej trzymać się tematu i pomóc koledze w rozwiązaniu problemu bo od wychwalania 320D jest inne forum. Tak z czystej ciekawości, czy ktoś z Was, kto ma uszkodzony napinacz próbował go rozłożyć na części aby zobaczy, który element jest uszkodzony?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Mam porównanie tu i tu i nie liczylbym na taki wynik. Nie zrobią Ci diagnostyki, nie dostaniesz wykresu a efekt może być, a zresztą szkoda słów.
-
a4 b6 1.8 t bex brak mocy przy pełnym otwarciu przepustnicy i wysoka korekta
Zrob OBOWIĄZKOWO logi ale szykuj sie psychicznie na wymiane przeplywomierza bo na 99% nie był wymieniany od nowosci i juz przyszedl na niego czas... ewentualnie pompa paliwa
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
taaaa, to doradziłeś ... już nie jeden z forum zmienił B6 z 1,8t właśnie na 320D i potem się zaczęło, a jeszcze tylko to wymienie i będę tylko lał i jezdził, o kurde, a jeszcze tamto, a jeszcze sramto i czar bmw prysł... Proszę nie robić oftopa i trzymać się tematu. Nie rozumiem też podejścia niektórych osób, na jakieś "głupie" felgi czy "listewki" na drzwi to się kasa znajdzie, ale żeby zrobić porządnie silnik to już żal wydać pieniędzy... W tym wypadku nie ma półśrodków. Chce się mieć spokój to ori najlepiej przez kogoś, kto ma zniżki w ASO, a jak nie to ryzyko i wydawać 2x albo więcej kasę na robociznę.
-
[A4 B6] BiTurbo - trumna by Trewor
Rewelacyjny silnik! Gratulacje!!! Do takiej mocy, bezpieczeństwa, hamowania itp. opony też raczej powinny być w okolicach zalecanych przez producenta czyli pewnie 255/35/R19. Teraz dopiero doczytałem, że brak Quattro... Duży minus. Negatywy ...To nie golf...
-
Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX
Co to turbo tak późno wstaje? To k03s czy jakas hybryda? Gora dmucha rewelacyjnie. Jest moc.
-
Przedmuchanie turbiny
Co to za temat? Co to za bzdury? Ktos sobie pomylił chyba 1.8t z dieslem żeby go odmulac... Robiłes logi? Bez tego ani rusz... Chcesz odświeżyć silnik? To zacznij od: - sprawdzenia szczelności począwszy od Tipa po przepustnicy w tym także szczelności w układzie wężyków podciśnienia. - wymiany świec na nowe, (być może i cewek jeżeli nadal sa oryginalne z 1 montażu) - pomiar ciśnienia sprężania następnie preparatem antykoks/anticarbon z allegro wyczyszczenie nagaru z komory spalania i ponowny pomiar, -wymiany filtra powietrza, - zalania płukanki silnika np. Millers/motul - wymiana filtra oleju np. Mann - wymiany oleju np. motul 5W40 - wymiany filtra paliwa - wyczyszczeniu odmy (uwaga plastik lubi się polamac i trzeba będzie kupic nowa - ASO) - w okolicach odmy sprawdzić działanie "zaworka odpowietrzającego skrzynie" (wygląda jak trójnik) często pada i jest przyczyną m.in falowania obrotów - wymiany zaworu DV bo pewnie tez masz jeszcze oryginalny z pierwszego montażu - skontrolowanie luzu wirnika na turbinie, - wycięcie katalizatora lub zastąpienie go downpipem oraz wylaczenie programowo druga sonde w sofcie u tunera - wymycie intercoolera wew i zew Na koniec robisz jeszcze raz logi dynamiczne. Jak to wszystko zrobisz i wszystkie pomiary wyjda pozytywnie to masz serie pewnie z niewielkim plusem z racji DP.
-
swap 4,2 lub 2,7 biturbo
Będzie 1.9tdi, koniec marzeń
-
[B6 AVJ] 1.8 Big Ass Turbo 513HP 557Nm, 600HP+ wkrótce
Zegary jak u mnie, ja widze dobrze Ten filmik to nagrywany od 2 biegu ?
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Poki co poduszka zostaje. Nic się tam nie dzieje. Otatnio musiałem dopiescic fure: - wymienić ramie wycieraczki z tyłu bo na mrozie plastik się poddał - zrobić serwis rozrusznika. Dodatkowo nabyłem SONAX BSD jako uzupełnienie kosmetykow Meguiars http://showcarshine.pl/1451-sonax-extreme-brilliant-shine-detailer-750ml-bardzo-trwaly.html Łatwo i szybko sie go aplikuje oraz fajnie "kropelkuje"
-
MillersOils vs LiquiMoly
Mam wrazenie, ze chyba co niektórzy traktują silniki jak zywe organizmy i lejac olej za 300 i więcej złotych chcieliby aby sinik się samoistnie zregenerował. Prawda jest taka, ze jak silnik jest zaniedbany, zużyty lub niesprawny to trzeba go naprawić lub wymienić. Jeżeli silnik pracuje głosno tzn, ze jest problem z ciśnieniem oleju i trzeba je poprawić a nie perfumować gówno lejąc inny olej bo a nóż pomoze.Tak samo jak ze słynnym napinaczem łańcucha. Nie pisze tego tematu jako offtop tylko jako pewnego rodzaju dygresje dla wszystkich, którzy odnajdą ten temat i pomysla, ze olej to remendium na każdy problem. Ja leje najczescej polecany olej na tym forum, polowe tanszy i nie mam zadnym problemów z paleniem przy -18C i hałasem. Ostatnio jest jakiś sezon na leszcza z tematami olejowo-płukankowo-napinaczowo-ciśnieniowymi. Silnik musi być sprawny, płukanke warto zrobić można wybrać tej samej firmy co olej nie ma co liczyć, że olej coś naprawi sam z siebie lub doda KM/Nm.
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Hmmmm, ciekawe czy w B6 tez tak jest... W ASO powiedzieli mi, ze ponoc zmienili wygląd tej poduszki tak, ze trzeba mieć inna podporę skrzyni...
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
nie było jakos sztywniej, bardziej twardo? Wibracje jakies były?
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Jaka firme wkladales? Ori z ASO czy Lemforder?
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Czas w końcu zamowic ramki klubowe PS: Czy ktoś z Was zmienial poduszke pod skrzynia biegów?
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Poczekaj az wypowiedzą się eksperci, ale gdzies czytałem opinie, ze pod ten wosk zamiast niesprawdzonego cleanera chyba lepiej na surowo kłaść FK1000.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
a u Gregora10 pytales?
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
304/380 pokazuj wykres a nie bijesz piane
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
282/370
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
280/370
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
ale Twój czy B5?
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
NXT 2.0 w puszce megsa jest chyba sztuczny? Mam wrazenie, ze po NXT 2.0 lakier wygląda o niebo lepiej, drobne ryski sa zakryte i jest sliski. Jak uzylem BSD przy +5C po NXT nalozonym 2 miesiące temu to wszystko widać a lakier stał się zupełnie przyczepny jak guma w dotyku....