Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wampir

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wampir

  1. Ale porownales to sam? Miałeś obywie w rece? Jest roznica w pracy silnika (logach)? Jak ja zamontowałeś? Możesz opisac albo pokazac fote? EDIT: Takie coś znalazłem na necie: Originally posted by teutonic_blur From "TheWolf" at vwfixx.com: Here is a little update on my DV testing I've been doing. 710N - Turbo spools up slower - Constant sound of loosing pressure even under acceleration - Boost would not hold up over 4500 rpm (bounce all over 4 psi up and down) - Cool DV sound when releasing pressure 710P - Turbo spools insanely quick - Hold boost up to redline - When run in reverse it sounds really nice (and after only a day got a lot louder) - The needle on the boost gauge does not flutter at all anymore - Cheaper than a 710N at my dealership - Seems to be built tougher than the 710N (heavier duty) If people are looking for a cheap alternative to an aftermarket DV then I'd highly recommend the 710P - After running both valves I am extremely happy with the 710P over the 710N Here's a link to the thread: http://www.vwfixx.com/forums/index.php?showtopic=33473 It definitely sounds interesting. Thanks for bringing it up Mark --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tutaj inny opis: PSI rating difference between 710N & 710P They react very much the same. the 710N begins to open at 5.5 in Hg. The 710P begins to open at 6in Hg. The 710P has a heavier construction than the 710N. The 710P has a reinforced silicone diaphragm and has brass guides holding the sealing lip in alignment with the seat. To są zawory, które występują w Audi TT, o którym 710N mówiłeś? Z listy widaćze 710N został zastąpiony przez 710P
  2. Tak, są dwie opcje: 1. spalic w piz*u 2. zepchnąć do rzeki Wczoraj jechałem w nocy i było 15C. Miałem wrażenie, że jakby trochę lepiej auto się odpychało. Gorzej, że jak zmieniałem bieg z 1 na 2 przy 5000obr to znowu słyszałem dźwięk "źrebaka". Moja DV jest podłączona bezpośrednio do kolektora a N249 zapętlony także nie wiem co może powodować ten dźwięk:/. Nie pojawia się on za każdym razem. Może jednak cos nie tak z DV? Nie wiem, jakie inne elementy mają wpływ na to?
  3. Czy to, że mam takie korekty na kanale 032 może powodować wzrost spalania? Jutro kupie ten zaworek i pod koniec tygodnia go wymienię razem z wentylatorem klimy. ---------- Post dopisany 11-07-2013 at 23:41 ---------- Poprzedni post napisany 08-07-2013 at 22:31 ---------- Zawrek z trójnik kupiony, ale jeszcze nie zamontowałem go. Dzsiaj wymieniłem wentylator klimy i przy okazji zauważyłem takie mokre plamy na łączeniu silnika z kolektorem dolotowym... powód do zmartwien? ---------- Post dopisany 20-07-2013 at 21:36 ---------- Poprzedni post napisany 11-07-2013 at 23:41 ---------- Wczoraj rozbierałem odmę i cały układ tzn elementu 2, 5, 9 i 13. Standardowo kolanko nr 2 wychodzące z silnika (odma) rozsypało mi się w rękach. Było całe i mocno wciśnięte. Ale przy wyciąganiu nie wytrzymało. Musiałem kupić nową odmę (nr 2), a pozostałe elementy wyczyściłem. Wymieniłem ją i pojeździłem spokojnie po mieście jakieś 20km. Takie są wartości w kanale 032. Widać, że pierwsza wartość wzrosła odrobinę a druga odrobinę spadła, ale nadal jest kiszka. Auto nie jedzie tak jak kiedyś Dzisiaj zabrałem się wymiane zaworka nr 6, który jak się okazało nie wygląda tak jak ten diagramu ponieważ ma 2 króćce. Poniżej oryginalna fotka mojego zaworka nr 6. Nie zdążyłem już sprawdzić jak się sprawuje auto, jutro zrobie testy. Jak nie pomoże to zajmę się zaworkiem N249 bo pewnie on powoduje surge, ale coś działa na niego tak, że N249 nie dział poprawnie. ---------- Post dopisany 30-07-2013 at 21:50 ---------- Poprzedni post napisany 20-07-2013 at 21:36 ---------- Dzisiaj podłączyłem DV bezpośrednio do kolektora ssącego. Odpiąłem wężyk idący do zaworu n249 i podłączyłem bezśrednio do kolektora czyli tam gdzie jest podłączony inny wężyk wychodzący z n249. Wolny wężyk idący z n249 do kolektora podlaczyłem do drugiego wolnego króćca n249. Zrobiłem logi VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Jakieś pomysły co dalej? ---------- Post dopisany 09-08-2013 at 08:45 ---------- Poprzedni post napisany 30-07-2013 at 21:50 ---------- Wyczyściłem przepustnice na lustro bo była brudna oraz wymieniłem uszczelkę pod kolektorem ssącym i pomiędzy kolektorem a przepustnicą. Bez zmian, nadal przepływ jest niski i turbo łapie 1bar z 400-500obr później niż po korekcie w zimie.
  4. a masz logi po wgraniu serii?
  5. Ja na przyzwyczajenie mam jedną radę. Pożyczamy auto od kogoś kto ma narzędzie do przemieszczania się z A do B. Takie narzędzie ma max 100KM wolnossące. Jeździmy kilka dni, a potem wracamy do swojej maszyny i jak ręką odjął. Coś jak w dowcipie o Icku, Raabim i kozie
  6. wampir odpowiedział(a) na Garet temat w Silnik i Układ Napędowy
    hehe i się skończyły marzenia
  7. Jest pierdylion tematów o tym http://a4-klub.pl/turbo-chiptuning-tuning-mechaniczny-15/zakladanie-fmic-238055/
  8. wampir odpowiedział(a) na Garet temat w Silnik i Układ Napędowy
    Za tyle kapony to można zrobić takie fajne 1.8T Albo wspawać 2.0TFSI
  9. wampir odpowiedział(a) na Garet temat w Silnik i Układ Napędowy
    Poczytaj sobie S8 Motor (4.2L V8) Into B5?
  10. hehe, tak myslalem ze to o Ciebie chodzi Swoja droga dobry zestaw i dobre turbiny
  11. Jaki ma dolot, przeplywke i wydech?
  12. Oj, ten kolega ma chyba jednak Garret GT28RS Edit.. aaaa, poprzeczny k03s akurat ma większy wirnik i tam się osiąga zupełnie inne moce. Wyraznie wspominałem o wzdluznym silniku Nie robmy chłopakom na naszym forum nadzieji, ze tak im się to będzie kulac
  13. Ja mówiłem o logach k03/k03s a nie turbin, który przy takim małym duty cycle generują prawie 1,5 bara Nie wiem co to był za potwór, ale na bank nie było to auto z 1.8T wzdłużnym i taką turbina z DP i TIPem Jak niewierny Tomasz, nie zobaczę na własne oczy to nie uwierzę
  14. Nie widziałem nigdy logów k03, k03s, które utrzymało 1bar przy 6000obr, więc wątpię że Tuner będzie w stanie to zrobić Widzialem raz logi k04-15 z większym kolem kompresji co ciagnela do końca ponad 1 bar i wyszlo 200g/s
  15. Niby gdzie są te rdzenie? Podaj proszę link
  16. W moim temacie masz opisane wszystko. Co do mocy to zauważyłem, że kilka lat temu np. na streetracing ludzie pokazywali wyniki ok 210-220KM z k03-073 i ok. 225KM z k04-015. Teraz "w modzie" jest aby zwykłe k03 wyciągało 210KM. Wykresy Rogala są w tych okolicach, a jeżeli nie są to pojawiają się komentarze w stylu "Tuner twierdzi, że powinno wyjść jeszcze więcej i coś chyba niedomaga" Ecuproject pokazuje wykresy 1.8T z olbrzymimi wartościami Nm. Nieporównywalnie więcej niż inni tunerzy. Z kilku rozmów z różnymi ludźmi z branży dowiedziałem się, "teraz się robi inne programy". Czy aż tak się zmieniła "technologia" czy też może świadomie wyniki osiągane na hamowniach są odrobinę przekłamywane? Nie znam się na tym i nie chce nikogo oceniać. Mówię jedynie też co zauważyłem. Na naszym forum także bardzo łatwo często widzi się teksty o tym ile to się da wyciągnąć z takiej albo siakiej turbiny. Ludzie czytają i myślą, że to tak hop siup i jest Jakoś nie ma wysypu tematów o takich mocach z k04-015. Chcesz mieć 250KM to pierwsze doprowadź auto do 101% sprawności potem przeczytaj ten temat http://a4-klub.pl/turbo-chiptuning-tuning-mechaniczny-15/b5-b6-b7-modyfikacje-1-8t-1342/ a następnie przygotuj worek pieniędzy Z gówna bata nie ukręcisz. Z tego co ja się nauczyłem przez ostatni rok to najtaniej i najbardziej optymalnie jest zrobić tylko sam program i DP. Jak masz wersję BEX to super bo odpada parę rzeczy. Jak już chcesz robić ponad 230KM to jest bardzo dluga lista części, która musisz wymienić. W zasadzie możesz już robic 300KM
  17. Proszę tych wszystkich, którzy twierdza, że można z k04-015 wyciągnąć ponad 250KM o podanie wykresów. Proszę o konkretne wykresy tej właśnie turbiny, a nie k04-023 lub innych z silników poprzecznych Na tym forum kojarze tylko jeden wykres z k04-015 i niestety nie przekroczył 250KM.
  18. Widzę, że się zafiksowałeś na ten gadżet bo się ładnie prezentuje i ich reklama zadziałała. Przy takich mocach lepiej zainwestować pieniądze w FMIC i turbo a faktycznie odczujesz różnice. Wpisz sobie w gogle "cold intake myth"
  19. Tip to 350zl i nie ma sensu przeplacac za takie wynalazki.
  20. Widzę że kupiłeś złe auto jak masz tyle kasy ze jestes w stanie dac 1.5 tyś na taka pier**le . Nie kupuj tego tylko zainteresuje się swapem na 2.7 Biturbo. Wtedy poczujesz dopiero moc.
  21. Sprawdz nr przepustnicy (części) i zobacz czy się wymienia na ten, który występuje w modelu AJL
  22. Trzeba było zrobić logi przeplywki przed i po zmianie i nagrac jakiś film z przyśpieszania dla porównania
  23. Hybryda k03/k04 za 1200-1800zł Szukanie używanej k03s czyli K03-073 albo padnietej do regeneracji - do 2000zł Nowa ori K04-015 za ok 3200zł Frankenturbo F21 FrankenTurbo | F21 Hybrid Turbocharger for Longitudinal 1.8T za 1000$ plus przesyłka Kupowanie k04-15 z allegro czy ebay za 1200zł pozostawiam to przemyślenia bo jest mase netatywnych opinii.
  24. zrob adaptacje przepustnicy.
  25. Odczytaj z niego numer, a potem sprawdź sobie w Etka online IFI :: Free services Czy wymienia się na taki numer jak z Twojego samochodu. Jeżeli tak to go kup. Jak to inny numer to nie kupuj bo będziesz miał problemy.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.