Treść opublikowana przez uris
-
Multitronic
Cena za wymianę oleju nie jest wygórowana biorąc pod uwagę ile czasu trzeba poświęcić tej czynności .Niby tylko wymiana oleju ale nie każdy ma podnośnik lub kanał a w tym przypadku bez tego ani rusz .
-
Problem z multitronikiem
Napisz jakie to były błędy !
-
Problem z Sekwencją
Rozumiem że LPG ci zakładali a ty czekałeś ( to się nie dziwie że instalacja drut )?? nie stwarzaj sobie problemów tam gdzie ich nie ma ! co ty znajomych nie masz żeby cię ktoś podrzucił .Ja rozumiem autostrad to my nie mamy ale autobusy ,pociągi i tramwaje to chyba jeszcze jeżdżą .
-
Problem z Sekwencją
Ale masz problem , zostawiasz u nich auto na naprawę i przyjeżdżasz po odbiór jak silnik będzie zimny w tedy będziesz wiedział czy naprawili czy nie.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
No dobrze to jak wytłumaczyć że po remoncie silnika dalej wciąga olej ,kilka osób już to robiło .Nie sądzę że każdy mechanik który naprawiał ALT spitolił sprawę .
-
Multitronic
@Rafal-L nic na siłę ,wystarczy dobrze poczytać forum żeby zrozumieć że nie ma żartów z multi z całym szacunkiem do mechaników ale ja jak coś mogę sam naprawić to to robię sam bo proste czynności często okazują się wielką wtopą .
-
Instalacja do 3.0
Zakładaj LPGTECH lepszy sterownik od Staga.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Jak byś miał uszczelniacze walnięte to by ci mocno kopcił na biało .
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
To ile ci teraz bierze oleju jeśli można wiedzieć bo ja już troszkę się gubię ,mi mod-odmy nic nie pomógł nawet jak całkowicie odizolowałem dolot i podciśnienie .
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Czy z tym olejem to nie jest czasem jak z MOD-ODMY który tak naprawdę nic nie dawał i to samo mam wrażenie dzieje się z olejem .Jakoś nie chce mi się wierzyć że zmiana oleju cokolwiek tu pomoże .
-
Gdzie macie zamontowany reduktor?
Też mam pod zbiornikiem wyrównawczym ,koło akumulatora to mam sterownik LPG . @darkle wrzuć fotki LPG bo coś czuje że masz jakiegoś druta zrobionego .
-
Zadusić Multitronic?
Mi się udało zadusić tej zimy jak było -22* poranny rozruch wsteczny delikatnie pod górkę i auto zdechło no ale raczej to nic nadzwyczajnego przy takim mrozie bo sam silnik ma bardzo ciężko.
-
[B6 ALT] Jaka instalacja?
KME już poprawiło swoje błędy , ja zakładałem instalacje ( a to było ze 2 lata temu ) to niestety ale chłopaki ze Zgierza ( siedziba KME )męczyli się 3 dni i byli bardzo zaskoczeni faktem że to auto ma tak długie czasy wtrysku no i na tamten czas niestety nie byli w stanie ustawić tego auta na ich sterowniku i była zmiana na STAG.
-
[ALL B7] Wymiana oleju w skrzyni Multitronic
ja zauważyłem, że w ASO we Wrocku w pukcie obsługi serwisu niektórzy trochę nie mają pojęcia, zależy na kogo trafisz, ja trzy razy próbowałem dowiedzieć się czegoś na temat wymiany oleju i za każdym razem dostawałem różne sprzeczne odpowiedzi .Na szczęście w końcu trafiłem na osobę która na prawdę miała pojęcie myślę,że mechanicy więdzą co robić,tylko ludzie z obsługi na przyjęciu do serwisu nie do końca ,także ja bym się nimi w 100% nie sugerował u mnie wymiana trwała ponad 2h Dlatego też napisałem że w serwisie jedyna pewność to ori olej ,ja jak byłem w Łodzi u Bursiaka ul.Pabianicka na sprawdzeniu poziomu oleju to miałem wątpliwości czy oni to potrafią, było to lato czekałem ze 3 godziny i w między czasie pan z serwisu już mnie informował że auto musi wystygnąć i to mnie upewniło że wiedzą co robią , na odchodne Pan mi życzył szczęści przy naprawie skrzyni ( bo w tedy miałem z nią problem ) widziałem przerażenie w jego oczach na szczęście wszystko skończyło się dobrze .
-
[B6 ASN] Multitronic po naprawie dalej szarpie...
Trzymam kciuki aby wszystko grało jak należy,dobrze że wszystko opisałeś każdy wyrobi sobie opinie o tym serwisie a jak wiadomo opinia ważna rzecz . Pozdrawiam.
-
[B6 ASN] Multitronic po naprawie dalej szarpie...
Nie no czekamy z niecierpliwością i ja osobiście trzymam kciuki oby się dobrze wszystko skończyło tylko mnie niepokoi to że auto już wracało kilka razy po remoncie :-( skrzynia rozkładana X razy to jest bardzo niedobrze .
-
[ALL B7] Wymiana oleju w skrzyni Multitronic
ja też zastanawiałem się nad wymianą oleju w długołęce, ale w skutek wątpliwości co do oleju jakim zalewają oraz do tego czy czasem nie zakombinują czegoś ze skrzynią,zdecydowałem sie na wymianę w aso we Wrocławiu i byłem miło zaskoczony, bo za wymianę zapłaciłem 660zł .Lepiej dopłacić te 200zł i mieć pewnośc,że jest wszystko ok.Gdybym miał bliżej do Bart-S to na pewno zrobiłbym to u niego .Przy okazji w aso założyli mi ramki pod tablice ,a kilka dni wcześniej jak chciałem wziąść na dziale części to zaśpiewali mi 20zł Popieram taką decyzje ,przepychanie się o +/- 200zł przy Multitronicu to samobójstwo ,w ASO przynajmniej masz pewność że olej będzie ORI. :-) hehe
-
[B6 ASN] Multitronic po naprawie dalej szarpie...
Naprawili ale nadal nie działa ,naprawy trwające tygodniami dobrze nie wróżą
-
[ALL B7] Wymiana oleju w skrzyni Multitronic
A kto powiedział że leja 5L oleju Trzeba jeździć do Sopy on przelewa olej hehehe,w gratisie można dostać ze +2L
-
[B5 ABC] Szarpanie na LPG
Jak byś się cofnął kilka postów do tyłu to byś nie zadawał tego pytania.
-
[B5 ABC] Szarpanie na LPG
Widzisz ty wszystko generalizujesz i tu masz problem,wszystko ma być najlepsze bo inaczej to się nie da jeździć , odpowiedz mi na jedno pytanie po co mam zakładać np:wtryski HANA jak w moim przypadku one nic nie zmienia, i wyobraź sobie że nie leje super oleju nie zakładam super opon i auto jeździ i sprawuje się super ,myśląc tak jak ty to jeździsz gównianym samochodem bo przecież są lepsze auta to po co kiepskim autem jeździsz ? w zasadzie to skończmy tego off topa bo do niczego on nie prowadzi ,jasno napisałem że lepsze wtryski w moim silniku niczego nie zmienią to głupotą je zakładać .
-
[B5 ABC] Szarpanie na LPG
Nie po prostu nie dam sobie wtrysków HANA jak one mi nic nie dadzą proste i logiczne .
-
[B5 ABC] Szarpanie na LPG
Nigdy nie ustawiałem 20* na reduktorze z powodu opinii że minimum bezpieczne to 30* w zasadzie to dlaczego nie ustawisz 15* to tylko 5* @pablosan trochę masz racji ale z drugiej strony kupę aut jeździ na Valtkach i maja się dobrze ,nie można wszystkiego generalizować i trzeba dobierać komponenty odpowiednio czyli równoważyć ,to tak jak byś składał komputer i dał byś bardzo dobry procesor i kiepską grafikę to samo jest z LPG podzespoły muszą się równoważyć inaczej pieniądze wydane na marne ale satysfakcja pełna .
-
[B5 ABC] Szarpanie na LPG
Jeżeli czas wtrysku masz dobrze ustawiony to i na Valtku czy na Regfst nie czuć przełączenia z PB na LPG ale to chyba ogólnie jest oczywiste . Widocznie do twojego silnika RegFast był za słaby ,tak jak już pisałem najlepszy wtryskiwacz nie oznacza że silnik będzie pracował poprawnie. Przeczytaj ten wątek http://lpg-forum.pl/problemy-z-szarpaniem-na-zimnym-silniku-vag-t18598.html?sid=a8ec539162b3e9c6853a5a5d8cf427ab
-
[B5 ABC] Szarpanie na LPG
Kolego @ghost2255 miałem valtki przez 100tys km i naprawdę wież mi lub nie ,nie miałem z nimi najmniejszego problemu ,kilometry zrobiły swoje i valtek powoli już był rozkalibrowany to postanowiłem je wymienić na tak zachwalane RegFasty, cena praktycznie identyczna co Valtek , i co szczerze powiem żadnej różnicy to ja nie widzę pomiędzy Valtek a RegFast no ale że lubię grzebać przy LPG to z ciekawości je kupiłem .Robiłem pomiar na hamowni i 10KM mniej na LPG myślisz że na lepszych wtryskach tej różnicy by nie było ? oczywiście że by była bo na LPG zawsze będzie gorszy wynik ale nie oto mi chodzi .Silniki są różne i jedne potrzebują lepszych wtrysków inne nie maj a takich wymagań i dawanie super wtrysków w każdym przypadku to wywalenie kasy w błoto takie jest moje zdanie .Nie wiem czy czytałem ten wątek na forum LPG odnośnie silników z grupy VAG że nie które silniki maja problem z szarpaniem na nierozgrzanym silniku i wielu instalatorów stwierdziło tą samą tezę że im lepsze wtryski tym bardziej szarpało ,im gorsze tym efektu szarpania prawie nie było ,także jak sam pewnie wiesz możliwości w źle działającej instalacji LPG może być mnóstwo i radzenie każdemu wymień wtryski i będzie ok jest złym podejściem ,przecież często wystarczy zmniejszyć dyszę i podnieść ciśnienie i sprawa jest załatwiona,no ale gdybać to tu sobie możemy . Musi być zrobiona korekta od temperatury ale dopóki nie wkleisz ustawień swojej LPG to tu możemy gdybać ,do tego dołącz plik *.osc i będzie coś więcej wiadomo. pozdro