Treść opublikowana przez uris
-
Jakie łożysko do audi a4 b6 ? Czy wystepuje z piastą ? co sadzicie o firmie SFEC ?
Można same łożysko ale musisz to zrobić prasą .
-
Instalacja BRC seq24 i kontrolka EPC
Jak byś nie wiedział to jeżdżąc na LPG w sterowniku kompa PB też się zapisują błędy ,przecież auto nie wie że jedzie na LPG hehe.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Przez 15tys dolałem 4L 10W40 czyli wyszło 0,375ml na 1tys km :-)
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Musisz z czytać błędy może coś się zapisało w sterowniku a drugie co mi przychodzi na myśl to że jeżeli dzieje się to na rozgrzanym aucie to może cewka ci siada w tedy występuje szarpanie i auto nie jedzie.Zastanawiam się czy dało by radę zrobić podgląd w skrzyni jakąś kamerą ale chirurgiczną ,taką na giętkim drucie
-
Instalacja do 3.0
Z tym spalaniem 9L u kolegi to się śmiałem co nie oznacza że to nie jest prawdą tylko w tedy kolega ma mieszankę uboga co się może bardzo źle skończyć dla głowicy. Różne źródła różnie podają ja na twoim miejscu bym zakładał przedział 20-30% ( lub 2-3L ) więcej LPG .Mi moje 2.0i średnio spala 12.8 LPG w cyklu miasto+okolice .Po testuj ,tankuj na różnych stacjach i będziesz wiedział więcej ile ci spala. W twoim przypadku spodziewał bym się większych oszczędności w spalaniu przy większych prędkościach rzędu 130--> w górę.
-
Instalacja do 3.0
Na FIS pokazuje spalanie PB a do tego musisz dodać od 10-30% w zależności jak dobrze jest wyregulowany LPG
-
Instalacja do 3.0
Nie no pali ci jak smok ,zobacz jakie spalanie ma kol. @Kaiser26 9L trasa a tobie 11,5L .
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Z tego co widzę to ALT był kładziony do 06/2008r Kto ma A4 z ALT 2005-2008r ?
-
Stukanie z silnika czy potrzebna wymiana silnika - warsztat od silników ŁÓDŹ!!!!
Obawiam się że dopiero po rozebraniu tego i owego będziesz wiedział co się popsuło ,w tedy będziesz mógł podjąć decyzje czy naprawa czy nowy silnik.
-
Pomocy wymiana silnika alt
Pierwsze to Vag potem będziesz myślał.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Co do silnika i brania oleju to tu masz cały watek http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?149198-B6-ALT-Propozycja-rozwi%B1zania-quot-problemu-quot-OLEJU-w-silniku-2-0-ALT Trzeba dolewać olej i nic na to nie poradzisz . Jeżeli chodzi o skrzynię to słuchaj Mistrza Bartka
-
Instalacja do 3.0
Nie wiem żeby moje 2L spaliło 9L LPG to chyba bym musiał jechać nie więcej jak 60-70km/h mówię chyba bo nigdy nie uzyskałem takiego wyniku z oczywistego powodu ,jazda z taką prędkością by mnie zabiła ,najmniej ile moje audi spaliło LPG to było 11L i się po prostu wlokłem bez dziwnych wyprzedzań innych aut .
-
Instalacja do 3.0
Kolego ile pali PB ? ile litrów LPG wchodzi do butli i ile na tej butli przejeżdżasz kilometrów ?
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Nie no jasne ,kiedyś z dobry rok temu na A2 leciałem 160km/h i przez przypadek wrzuciłem na N ,w tedy się wystraszyłem nie wiedziałem co zrobić czy hamować i się zatrzymać ww trybie N czy wrzucić D podczas jazdy ,w końcu delikatnie naciskałem na hamulec i wrzuciłem na D i pojechałem dalej .
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Ja hamowałem swoje A4 z multitronikiem jakieś 6 miesięcy temu i jak na razie wszystko działa ,żadnych skutków ubocznych .Hamowania Maha w Łodzi w firmie na-gaz
-
Prośba o pomoc w regulacji gazu
No to nikt tu nic ci nie wywróży
-
Prośba o pomoc w regulacji gazu
Musisz wkleić ustawienia z programu bo inaczej ciężko coś wnioskować .
-
Instalacja do 3.0
hehe sory za off topa .
-
Prośba o pomoc w regulacji gazu
Kolego nie koniecznie 2.5mm ja przy 131km mam 2.1 przy ciśnieniu 1.15bar i daje rade ,nie wiadomo jakie kolega ma ciśnienie a to podstawa żeby bawić się z dyszami. @Faster84 wklej ustawienia to w tedy coś będzie można więcej powiedzieć.
-
Problem z gazem.... KICHA
hmmm na tem moment bedzie ciezko mi powiedziec... bo auto kupielm juz z gazem wiem tylko tyle ze wtryski sa firmy chyba MED na PbB ogolnie malo jezdze i nie zauwazylem czegos takiego... tak mam dostep do Vaga Jak już się dowiesz jaką masz instalacje LPG to to napisz ,bez podstawowych danych nikt tu ci nie udzieli konstruktywnej odpowiedzi ,równie dobrze możesz jechać do wróżki .Dowiedz się jakie masz graty + wklej ustawienia LPG ( mapki itd.. ) inaczej bez tego ta rozmowa nie ma sensu ,coś w stylu kupiłem auto i nie chce jechać .
-
Gdzie macie zamontowany reduktor?
Ja osobiście miałem ustawione 10ms,2000obr,70* ale musiałem zmienić na 1200obr bo przy przyspieszaniu poszarpywało do tych 2000tys/obr ,inny kolega mając ALT ma ustawione ( 20ms , 3000obr , 70* ) .Ktoś radził zrobić tak zaobserwować do jakiej temperatury i do jakich obrotów poszarpuję i tak ustawić w programie a czas wtrysku to już experyment ale raczej nie więcej jak 20ms .U mnie troszkę inny jest problem bo mi nie poszarpuje ale z rana jak się przełączy na LPG i włączę wsteczny to mi zgaśnie czas wtrysku PB leci na około 35-40ms i w tedy wtryski LPG Leją aż miło, dzisiaj ustawiłem max 10ms i bez problemu jechałem na wstecznym . Nowe parametry : 17ms / 1600obr / 45* działa idealnie
-
Gdzie macie zamontowany reduktor?
Ja zawsze dodaje +2L do średniego spalania czyli właśnie około 15-20%. Przetestowałem dzisiaj tą nową opcje w STAG która na niedogrzanym silniku ogranicza czas wtrysku i sukces działa idealnie .
-
Gdzie macie zamontowany reduktor?
Zainteresuj się nowym softem ,Stag idąc za przykładem LPGTECH wprowadził u siebie rozwiązanie aut z grupy VAG,problem z szarpaniem.
-
Gdzie macie zamontowany reduktor?
Z tym że gazu i tak więcej pali z tym co pokazuje FIS, przy idealnie wyregulowanej instalacji +10% do tego co pokazuje FIS.
-
Zapalająca się kontrolka ciśnienia oleju w Audi A4 B6 3.0 ASN
@pinio60 na jakim oleju jeździsz i jaki masz przebieg?