Treść opublikowana przez uris
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Zmieniłem olej z 10w40 na 5w50 Mobil1 efekt taki ze wcześniej brał 0,5L na 1000km a teraz na 5w50 0,5L na 500km co ciekawe teraz olej nie wali w odmę ,nic już z tego nie kumam .
-
Multitronic głośniej pracuje na P,R,D i S
Wymiana oleju co 50-60tys w tej skrzyni to obowiązek ,jeżeli nie wiedziałeś czy był wymieniany olej powinieneś profilaktycznie go wymienić .Na ten moment to trzeba podpiąć VAG i sprawdzić czy są jakieś błędy no i trzeba koniecznie wymienić olej .Jeżeli brak błędów i olej wymieniony i dalej to samo to już musisz się kontaktować z kimś kto te skrzynie ogarnia ,na forum znajdziesz kto to naprawia.
-
Kiedy przejść z oleju syntetycznego na półsyntetyk
Jesteś szczęściarzem po prostu ,poczytaj sobie ten wątek ile ALT potrafi wciągać http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/%5Bb6-alt%5D-propozycja-rozwiazania-problemu-oleju-w-silniku-2-0-alt-149198/ najlepiej nic nie kombinuj lej to co lejesz teraz i ciesz się z tak małych ubytków .
-
Drganie przy ruszaniu, przy skreconych kołach, po jeżdzie w korku.
Ludzie kto to regeneruje sprzęgło ,pierwsze słyszę o takim zabiegu .
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Ja powiem tak wqurwia mnie to dolewanie oleju ale trzeba też dostrzec dobre aspekty tego auta ,sporo już przelatałem km tym samochodem i złego słowa nie mogę powiedzieć .Naprawdę wole dolać oleju niż borykać się z problemami mechanicznymi ,nie ukrywam że gdyby ktoś rozwiązał problem oleju to bym był 100% szczęśliwy .Nie wiem może by zamontować jakiś dodatkowy zbiornik na olej co by silnik sobie jakoś sam dawkował hehe
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
AD1. Masz rację trzeba to zaakceptować a druga sprawa jak bym dolewał co 2-3 tys bo bym był bardzo szczęśliwy hahahaha ,minimum 0,5L na 1000km muszę lać . AD2. 5W50 nic nie daje pobór oleju przynajmniej u mnie jest taki sam jak na 10W40 . Mam jeszcze jedno spostrzeżenie robione na 5W50 odłączyłem odmę od dolotu zaślepiłem dolot a do odmy podłączyłem węża z jakimś tam filtrem i co się okazało że silnik po 600km zawołał oil minimum ,teraz podłączyłem dolot ponownie i już mam 570km przejechane i połowa bagnetu w oleju ,mam takie wrażenie jak by dolot słabo zasysał i tym samym słabo odpowietrzał silnik .
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
No to już witam nowego kolegę ze starym problemem oil minimum napisz na PW ile udało ci się dostać $$
-
Sprawdzenie przepływomierza.
W tedy jest wysoce prawdopodobne że przepływka padnięta z tym że na jałowym mogą falować obroty włącznie z gasnącym silnikiem .
-
[B6 ALT] Jaka instalacja?
Jeżeli zubożenie ci nie pomogło to niestety ale masz jakiś błąd w montażu instalki lub coś masz uszkodzone .
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
A ja mamy pytanie kto jeździ tylko na PB i ile mu wciąga oleju bo jak pewnie wiecie część paliwa spływa do oleju i go uzupełnia tylko się zastanawiam ile tego paliwa może spływać np na 1000km
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Ano właśnie generalnie to ten sam silnik a twoja dolewka to około 0.5L bo przy tylu zapala się OIL MIN. ciekawe co jest innego u ciebie niż u nas hmmmmm..
-
Gdzie macie zamontowany reduktor?
Na korektę krótko terminowa ciężko ustawić z tego względu że nawet jak jedziesz na PB to korekta pracuje +/- lepiej już podglądać AFR a najlepiej czas wtrysku .
-
Gdzie macie zamontowany reduktor?
U mnie na samym początku jak miałem LPG w tedy miałem przebieg 80tys km do jakiś 180tyś km CHECK-a nie widziałem później już zaczął się pojawiać ,raz przejadę 500km a raz 1000km a czasem po 50km wyskoczy .CHECK się niby pojawia jak chwilowa korekta +/- 25% trwa ponad 10-15s tak wyczytałem w necie( moja korekta to około 3-7% , inna teoria i jest w tym sporo prawdy że CHECK wyskoczy jak jedziesz spokojnie w okolicy 70km/h przez dłuższy czas i coś w tym jest bo mi nigdy nie wyskoczył jak jechałem dynamicznie , inna wskazówka to nieszczelnych układ wydechowy ,teraz zakupiłem tuleje dystansową na drugą sondę i mam zamiar ja zamontować ,ponoć to pomaga . Wyczytałem jeszcze że wykres z sond powinien wyglądać jak na tym obrazku po prawej , pierwsza sonda faluje a z drugiej powinien być odczyt liniowy ,jeżeli druga faluje to oznacza że katalizator do wywalenia .
-
Rano ciężko odpala
Kolego w sekwencji auto przełącza się na LPG przy określonej temperaturze ,w starych instalacjach było 2tys obr. i mylisz się jeżeli uważasz że LPG nie ma nic do odpalania na PB ,mogą występować nieszczelności i gaz przedostaje się tu i ówdzie i to powoduje kiepski rozruch z rana bo PB miesza się z LPG .
-
Ocena instalcji gazowej + mały problem
Kolego podstawa to pokaż zrzuty ustawień ze STAGA na pracującym silniku + nagraj .osc ,a druga kwestia to zaraz wszyscy ci doradzą załóż wtryski HANA + reduktor Zavoli lub AC R01 ,nic mądrego się nie dowiesz jak nie przedstawisz zrzutów z ustawień STAGA.
-
Awaria Multi, błędy 17095,18185
Nowy to ze 4K a naprawa to coś koło 1K ,naprawisz u Barka,w Ozorkowie , Zielona Góra ,SServis Sopa, poszukaj na forum było dziesiątki razy.
-
CZy trzeba na nowo ustawiać spalanie po zdjęciu akumulatora ?
kolego @sokal słowo nie zaszkodzi uwierz mi nie jest tu stosowne.Nie zaszkodzi jak dolejesz STP do paliwa ,jak zatankujesz na innej stacji itp.. no ale bez przesady strojenie LPG nie robi się w 5 min !!! .Jeżeli kolega ma dobrze zestrojona instalacje LPG to reset komputera PB kompletnie na nic nie wpływa wystarczy że przejedzie z 10-15km na PB i po temacie.
-
CZy trzeba na nowo ustawiać spalanie po zdjęciu akumulatora ?
Kolego już wszyscy wiedzą że ci pali 5.5 LPG a teraz do tego po odpięciu AKU stroisz instalkę hahaha zabawny jesteś .
-
CZy trzeba na nowo ustawiać spalanie po zdjęciu akumulatora ?
Chyba bym był samobójcą jak bym miał za każdym razem po odpięciu AKU. stroić LPG . widać że nigdy tego nie robiłeś .
-
VFIZ on Audi B6/B7
Dodaj spalanie LPG , PB x 1,2
-
CZy trzeba na nowo ustawiać spalanie po zdjęciu akumulatora ?
Tak trzeba walić młotkiem to się ustawi bo jak to mówią bez młota to nie robota he . A tak na serio to co miałeś na myśli metodą mechaniczna ??
-
Ile pali Wam gazu?
O czym tu pisać kolega @sokal strzelił babola i teraz trzyma swoją wersje hehe.
-
Ile pali Wam gazu?
No nie rozumiesz że LPG nie może palić tyle samo co PB ,gazu spala się od 20-30% więcej od PB a ty piszesz że pali ci tyle samo co PB to oznacza źle wyregulowana LPG rozwali ci głowice ,długo już jeździsz tak ? pomijam już fakt że ci pali 5,5L diesle to tyle pala
-
Ile pali Wam gazu?
Kolego jeżeli pali ci LPG tyle samo co PB to ja już bym się bał a po drugie to chyba pchasz ten samochód albo nie przekraczasz 50km/h.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Nie no zajeb.... ciesze się że nie bierze 1L na 1000km lanie oleju wynagradza bezawaryjnością to nie narzekam .