Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Danu44 roznica jest taka, ze czym wyzsza wartosc indexu, tym olej ma lepsze wlasciwosci smarne tzn zmiany temperatury maja mniejszy wplyw na pogorszenie tych wlasciwosci. Jak zauwazysz we wzorze, ktory podalem wystepuja 3 zmienne, ktore maja wplyw na ostateczna wartosc tego indexu. Nie mylic z klasami lepkosci.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Index ten wskazuje wplyw temperatury na wlasciwowsci smarne danego oleju ( czyli inaczej jego odpornosc temperaturowa) i wylicza sie go z zaleznosci: V=100*(L-U)/(L-H) gdzie: U - jest wskaznikiem lepkosci przy temperaturze 40*C L i H - wskażniki lepkośći danego oleju przy temperaturze 100*
-
Poduszka/odbój przed silnikiem 1.9
Nie kolego. Sruby nie moga byc luzne. Chodzi o to, zeby poluzowac to gniazdo i ustawic tak zeby guma nie dotykala do niego, a potem skrecic w takiej pozycji. To gniazdo to jest (17) na tym rys. Przykrecone jest do podstawy (16). Po bokach masz wsporniki (27) i (27a).
-
Stary ON z karnistra - może się coś stać ?
Jak do zbiornika nie wlales jakiegos syfu, paprochow lub wody to nie boj.
-
Zepsuty sygnał zapalonych świateł i zapalenia kontrolki paliwa...
http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b5-brzeczyk-swiatel-162670/ http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/b5-aah-brak-sygnalizacji-zapalonych-swiatel-69649/ http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-licznik-naprawa-48051/
-
Stuki pomiędzy końcówką a drążkiem ?
Skoro koncowki ok to zostaja luzy na przegubie kulistym drazka albo luzy na listwie magla. Zdejmij gume i wszystko bedzie jasne.
-
Poduszka/odbój przed silnikiem 1.9
---------- Post dopisany at 17:42 ---------- Poprzedni post napisany at 17:39 ---------- Co do regulacji to luzujesz sruby od tego gniazda i tak ustawiasz je zeby odbijak nie dotykal do niego.
-
Spalanie A4
Ile bedzie jeszcze watkow pt: "Ile wam pali?" Proponuje zalozyc nowy dzial, zeby nie zasmiecac reszty forum
-
Poduszka/odbój przed silnikiem 1.9
Ten odboj ma za zadanie tylko powstrzymac silnik przed przesunieciem w przod. Sam silnik sie na nim normalnie nie opiera w czasie pracy. Jak jest zle wyregulowany to moze wtedy przenosic drgania na bude. Do wymiany nie trzeba sciagac przodu.
-
Dziwny problem z przełącznikami kierunkowskazów.
Problem lezy we właczniku swiatel drogowych. Rozbierz manetke, przeczysc styki i po problemie. http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/b5-1z-naprawa-swiatel-drogowych-dlugich-118915/
-
Wymiana zawiszenia
Co Ty za glupoty gadasz, wlasnie po to jest ten stozek zeby sie zablokowal w gniezdzie przy dokrecaniu. Zbieznosc jest tak dobrana, zeby sila tarcia w polaczeniu zapobiegala obkrecaniu sie koncowki w gniezdzie. Jak nie dokrecisz odpowiednio duzym momentem, to idea stozka trafia w leb Do rozlaczania takich polaczen sluza scigacze
-
błąd 550 - kontrola staru wtrysku - jak odpalić auto? PILNE!!! A4 B5 AFN AVANT 96r.
Zeby sie zapowietrzyl wcale nie musi byc pusto w zbiorniku. Moze gdzies lapac powietrze po drodze ze zbiornika do pompy. Zacznij od sprawdzenia ustawienia rozrzadu wg znakow, wtedy wykluczysz opcje przeskoczonego paska. Potem dopiero ewentualnie mozesz kombinowac opcje z jakims plakiem i rozruchem na ostro.
-
błąd 550 - kontrola staru wtrysku - jak odpalić auto? PILNE!!! A4 B5 AFN AVANT 96r.
Kat wyprzedzenia wtrysku jest powiazany posrednio z paskiem rozradu, bo pasek ten napedza pompe wtryskowa. Jak pasek przeskoczyl, to regulacja kata wyprzedzenia wtrysku sie rozjechala, N108 jest poza zakresem regulacji i nie opdalisz autka. Poustawiaj sobie na znakach wszystko, to bedziesz wiedzial czy Ci pasek przeskoczyl, czy nie. P.S. Na przyszlosc nie dubluj watkow
-
Wymiana zawiszenia
Zbieznosc masz dobra?
-
Wymiana zawiszenia
Wszystko zawsze dokreca sie na kolach a nie w powietrzu. Pozniej sie posty pojawiaja na forum ze zwiecha 1kk nie wytzymala
-
Ori osłona szyby przedniej audi?
Ee.. Nigdzie się nie wybieram, a tu mowa o polskim słońcu Jakbym jechał do takich krajów to wcześniej bym zapytał na forum jak zrobić w A4 lodówkę, kostkarkę do lodu i jak zamontować dodatkową klimę A czym sie rozni polskie słonce od hiszpanskiego? Jak ktos chce stosowac mate to niech stosuje. Nie zaszkodzi, a moze troche pomoc ochronic wnetrze przed sloncem. Nie chodzi tu o sprawy zwiazane z trwaloscia wnetrza i elektroniki, bo to jest inna kwestia, ale przed wszystkim o sam komfort uzytkowania auta.
-
Eolys czy w A4 b8 2.0 tdi się jakoś uzupełnia czy jest to pod inną nazwą?
Moze troche wyjasni: Audi A6 Klub Polska :: [ INNY] FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
-
Eolys czy w A4 b8 2.0 tdi się jakoś uzupełnia czy jest to pod inną nazwą?
Skoro ECU wiecej ropki leje, to normalne.
-
[B5 AFN] Rączka od podnoszenia fotela
Najpierw musi byc mechanizm zeby moc zamontowac. Do fotela sobie nie przykrecisz
-
Eolys czy w A4 b8 2.0 tdi się jakoś uzupełnia czy jest to pod inną nazwą?
To co zarobisz to wydasz na wylacznie programowe
-
Po czym poznać czy TURBINA była czyszczona??
Dobry przyklad jak nie robic tutoriali. Nic z tego filmu nie wynika. Koles przez 5 min gledzi o czyms, co zaslyszal przypadkiem u mechaniora, a sam za bardzo nie ma pojecia co trzyma w rekach
-
Po czym poznać czy TURBINA była czyszczona??
Nie rozumiem kolego danielom o czym pisesz. Przeczytaj sobie wszystkie posty we watku od poczatku ze zrozumieniem. Temat zostal juz wyjasniony.
-
Zegary w Audi A4 B5
http://a4-klub.pl/stylizacja-tuning-optyczny-19/b5-adr-zmiana-podswietlania-zegarow-licznika-audi-1996r-myslicie-136447/ http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b5-zmiana-podswietlenia-licznika-poliftowe-208110/
-
Kiedy wymiana maglownicy?
To czy zagraza bezpieczenstwu to juz musisz sam ocenic. Generalnie wysztkie problemy z ukladem kierowniczym maja jakis wplyw na bezpieczenstwo. Jest luz na kierownicy? Bo skoro tlucze to na pewno luz jaki musi byc. A jak duzy to musisz sam ocenic bo na forum nikt Ci tego nie powie. Jesli musisz machac kierwonica w lewo i prawo zeby moc w miare prosto jechac to magiel juz raczej do RG. Od biedy mozna sprobowac pobawic sie ze sruba regulacyjna w maglu.
-
Po czym poznać czy TURBINA była czyszczona??
Co do zdjec to jaka masz pewnosc ze to Twoje turbo jest na tym foto? Jak nie stoisz przy kims i nie patrzysz na rece to pozostaje tylko wierzyc w uczciwosc fachowca. Jesli chodzi o problemy z VGT to jeszcze nie widzialem w zyciu zeby jakis wirnik sie wysral przez zasyfiony wieniec albo sztange. Jest cos takiego jak G71 i Notlauf. Jesli kazdy problem ze zmienna geomtria trzeba by rozwiazywac wymiana turbo, to polowa aut jezdzila by z nowymi turbinami. Z reszta temat walkowany milion razy na forum.