Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
[ALL] Zamarzła ropa w a4
Jak kaszke masz w zbiorniku i przewodach to nic Ci polanie filtra nie da. Na hol i do cieplego garazu i czekac, czekac, czekac... :gwizdanie:
-
[B5 1Z] Audi nie chce odpalić :/ Zgasł w czsie jazdy. kontynuacja wątku o Leonie
Dolej jakis markowy dodatek zimowy do diesla, tylko tak jak pisalem wyzej, nic Ci to nie da jak w zbiorniku i przewodach masz juz parafine. Najpierw auto do cieplego garazu i czekac az sie ogrzeje i dopiero wtedy dzialaj. No i dobra ropa to podstawa, a nie jakies siki niewiadomo skad. Nie ma opcji zeby wtedy parafina sie wytracila. Chyba ze -35 na zewnatrz to wtedy glowy nie daje :gwizdanie:
-
[B5 1Z] Audi nie chce odpalić :/ Zgasł w czsie jazdy. kontynuacja wątku o Leonie
Poczciwy zecior to i siki weroniki przepali wiec denaturat mu nie zaszkodzi Ale czy jakis dodatek zimowy do diesla to az taki wydatek zeby brendke do audioli lac?
-
[ALL B5] Zawiasy
Panowie, bez przesady. Najlepiej to mu jeszcze te zawiasy przywiezc i zamontowac. Czasem dobrze jest zrobic uzytek z mozgownicy i troche rozejrzec sie dookola i poszukac :gwizdanie:
-
[ALL] Zamarzła ropa w a4
W przypadku kiedy parafina sie juz wykrystalizuje w ON, to jedyne najpewniejsze rozwiazanie, to wstawic auto do ogrzewanego pomieszczenia i czekac, az sie ropka ogrzeje i parafina sie rozpusci. Wtedy dopier dolac srodek przecwikrystalizujacy do zbiornika i niech auto troche pochodzi, zeby sie dobrze w zbiorniku wymieszal. Wymiana filtra moze byc rozwiazaniem na krotka mete, bo autko niby odpali, ale po chwili zaciagnie paliwo ze zbiornika i znow filtr zapchany
-
[B5 1Z] Audi nie chce odpalić :/ Zgasł w czsie jazdy. kontynuacja wątku o Leonie
W zimowych dodatkach do diesla chodzi przede wszystkim o obnizenie temperatury krystalizacji parafiny, a nie usuwanie wody i wilgoci :gwizdanie:
-
[B5 1Z] Audi nie chce odpalić :/ Zgasł w czsie jazdy. kontynuacja wątku o Leonie
W przypadku kiedy parafina sie juz wykrystalizuje w ON, to jedyne najpewniejsze rozwiazanie, to wstawic auto do ogrzewanego pomieszczenia i czekac, az sie ropka ogrzeje i parafina sie rozpusci. Wtedy dopier dolac srodek przecwikrystalizujacy do zbiornika i niech auto troche pochodzi, zeby sie dobrze w zbiorniku wymieszal. Wymiana filtra moze byc rozwiazaniem na krotka mete, bo autko niby odpali, ale po chwili zaciagnie paliwo ze zbiornika i znow filtr zapchany
-
[ALL B5] Zawiasy
Jak sie boisz na alle zamowic to idz na szrot, do sklepu, u kolegow na forum albo ASO i nie zadawaj takich bezsensownych pytan
-
[ALL B5] problem z prędkością
Są setki watkow na forum wałkowanych na ten temat. Jeden z punktow regulaminu brzmi : 1. Przed założeniem nowego wątku prosimy sprawdzić, czy podobna dyskusja już się na forum nie toczyła (pomocna tu będzie wyszukiwarka - opcja "Szukaj").
-
[B5 1Z] Audi nie chce odpalić :/ Zgasł w czsie jazdy. kontynuacja wątku o Leonie
Ten czarny STP raczej nie zapobiega krystalizowaniu parafiny :gwizdanie:
-
[B5 AVG] Wielki problem z uruchmieniem silnika gdy zimny
Zdrowy i sprawny TDI po jednym podgrzaniu musi zaskoczyc od razu. Grzejac 3x nie rozwiazales problemu tylko zamiotłeś go pod dywan :gwizdanie:
-
[B5 1Z] Wymiana uszczelnień pytanie
1. Wystarczy tylko uszczelka, ale kup cos konkretnego, a nie jakis tani badziew 2. Walek pośredni usczelniony jest tylko z przodu. Z tylu nie ma zadnego uszczelniacza 3. 068 103 171F to uszczelniacz walu na tyl pod sprzeglo
-
[B5 AFN] Gdzie są świece żarowe w B5 AFN i jak się do nich zabrać?
Słabo szukales widocznie. Jest wiele watkow na ten temat :gwizdanie: Świece znajdziesz pod wtryskami. Ale jak nie masz troche pojecia, to nie ruszaj ich bo wiecej szkody niz pozytku mozesz zrobic http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=235493.0
-
[ALL B6] Ładowanie akumulatora bez wyjmowania
Pamietaj ze max prąd ładowania ustawic nie wiekszy niz 10% pojemnosci ladowanego akumulatora.
-
[INNE] Rozszerzalność cieplna ropy (ON) (passat B5)
Zasada dzialania polega na zmianie strumienia magnetycznego dwoch cewek, miedzy ktorymi umieszczona jest oś wskazowki. Zmiana strumienia realizowana jest poprzez zmiane oporu na plywaku. Rozwiazan z bimetalem juz sie nie stosuje wlasnie ze wzgledu na wrazliwosc temperaturowa. W starych autach bimetal byl stosowany np w przerywaczach kierunkowskazow i mozna bylo czesto zauwazyc roznice w tempie blyskow wraz ze zmiana temperatury otoczenia.
-
[B5 AVG] Wielki problem z uruchmieniem silnika gdy zimny
SWAP A swoja drogą apel do wszystkich: Ludzie nazywajcie tematy poprawnie i uzywajcie PREFIXów, bo pożniej nie wiadomo o co konkretnie chodzi i takie glupoty wychodza
-
[INNE] Rozszerzalność cieplna ropy (ON) (passat B5)
Wydaje mi się ze jest to wskaznik elektromagnetyczny i działa na zasadzie dwoch cewek, nie bimetaliczny :gwizdanie:
-
[B5 AVG] Wielki problem z uruchmieniem silnika gdy zimny
AVG nie ma pompek tylko zwykłe dwusprezynowce. Na poczatek do sprawdzenia kąt wyprzedzenia wtrysku.
-
[ALL B5] Pikanie przy załączaniu zapłonu...
Szukajce a znajdziecie: :gwizdanie: Aku juz pierwszej mlodosci nie jest. http://www.a4-klub.pl/smf/3_sygnaly_przy_zapaleniu_silnika_co_to_moze_byc-t3341.0.html;
-
[B5 1Z] Śrubka w uciętym węzyku od wtryskiwaczy... !?
W wersji oryginalnej powinna byc taka zaslepka: http://allegro.pl/korek-zaslepka-przelewu-wtryskiwacza-diesel-i2037401549.html
-
[B5 1Z] Wężyk od EGR do N18 [gdzie jest n18 w 1z?]
Jedna strona do EGR, druga nadcisnienie z dolotu
-
[B5 1Z] Wężyk od EGR do N18 [gdzie jest n18 w 1z?]
Za silnikiem idzie rura dolotu od inercoolera, ta od strony sciany grodziowej, tam jest N18 umieszczony na niej. Chyba ze masz N18 wywalony i wylaczony, wtedy nic tam nie znajdziesz :gwizdanie:
-
[ADR B5] Pytanie o odklejający się kokpit przy Airbag
W moim przypadku klika kropel super glue zalatwilo sprawe :gwizdanie:
-
[ALL B5] "Skakanie koła"
Nawet jak masz te 50 % sprawnosci to bedzie zachowywal sie tak jak piszesz wczesniej. A poza tym to i tak nie okreslisz dokladnie stopnia zuzycia, chyba ze juz amor jest calkiem kaput to wtedy od razu to widac. Zeby go w 100 % sprawdzic to wymontowany amor umieszcza sie w specjalnym przyrzadzie, ktory mierzy sile potrzebna do scisniecia i sile, z ktora odbija tloczysko w funkcji przesuniecia. Niestety ta metoda jest klopotliwa bo wymaga wymontowania amora i poza tym raczej niewiele jest stacji, warsztatow i innych miejsc, ktore posiadaj tego typu sprzet.
-
[ALL B5] "Skakanie koła"
Moze i wiarygodne w 100% nie sa ale nie ma raczej innej prostej metody, ktora pozwolilaby na okreslenie zuzycia, chociazby w sposob przyblizony