Treść opublikowana przez steve69
-
[B5 AFN] Poszycie podlokietnika
Wydaje mi się, że już kiedyś ktoś zadał takie pytanie. Jeśli dobrze pamiętam (nie mogę znaleźć teraz tego wątku), to pisano, że ta górna część z materiałem jest przyklejona do reszty. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 BFB] Potrzebuje schematu ele. z elsy połączenia alternatora
Schemat elektryczny układu ładowania A4 (różne silniki): http://chomikuj.pl/steve69/Dokumenty/Audi A4/Schemat elektryczny układu ładowania.pdf Ciebie dotyczy schemat środkowy. Mam nadzieję, że pomogłem -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Zapala się Airbag
Może to pomoże: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=125226.0 -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Kilka pytań o małą navi, kolorowy FIS
Wartości z indeksem 1 - pamięć pojedyncza. Po przerwaniu jazdy na więcej niż 2 godziny pamięć zostaje wyzerowana. Wartości z indeksem 2 - pamięć sumaryczna. Po wyłączeniu zapłonu dane pozostają w pamięci. Jeżeli jazda trwa dalej, wartość jest doliczana. Tu masz o zmianie języka komunikatów FIS (potrzebny VAG): http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=34060.msg1435918#msg1435918 -- Pozdrawiam. Sławek
-
Diagnostyka VAG - turbo i lmm - videostory
Jeśli masz na myśli film z linku powyżej, to masz go tutaj: http://www.speedyshare.com/files/20982242/Audi_-_Zrob_to_sam_-_VAG-_lmm_i_turbo.wmv -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B5] Padło oświelenie w kabinie
Zapoznaj się z FAQ działu Układ Elektryczny, a znajdziesz odpowiedź odnośnie opisu bezpieczników. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL] Komunikat Kennzeichenbeleuchtung - oświetlenie tablic rejestracyjnych
Będzie nadal wyświetlać ten komunikat. Żarówki led mają inną rezystancję/pobór prądu. Komputer rozpoznaje to jako uszkodzenie i "drze mordę". Sprawę załatwiłoby dołożenie do tych lampek odpowiednio dobranych oporników. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B5] Problem z kluczykiem
Jeśli masz dostęp do VAG'a, przeprowadź procedurę pokazaną na filmie domjenicka: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=74077.0 Przekonasz się, czy moduł komfortu "widzi" twoje piloty. Na twoim miejscu sprawdziłbym dokładnie baterie w pilotach. Być może trafiły ci się jakieś "przeterminowane". -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B5 AKN] Boczki foteli
Może te porady choć trochę pomogą w rozwiązaniu twojego problemu: http://lederzentrum.pl/czeste-pytania/meble-skorzane/naprawa-dziur-i-rys-w-skorze.html -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B5 AEB] Schemat elektryczny
Schemat elektryczny systemu ABS Audi A4 1.8T AEB 1996r. : http://chomikuj.pl/steve69/Dokumenty/Audi+A4/A4_1996_AEB_1.8T_ABS.pdf -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Tryb awaryjny!!!
Jeśli masz dostęp do VAGa, to możesz to zrobić sam (roboty na 5 min). W twoim przypadku do wyboru masz 7 języków: niemiecki, angielski, francuski, włoski, hiszpański, portugalski, chiński. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Kilka pytań odnośnie B6
Jeśli już wstawiasz komunikat, to rób to dokładnie. "MOTOR ABSTELLEN UND KÜLHMITTEL PRÜFEN" znaczy "wyłączyć silnik i sprawdzić płyn chłodzący" -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B5] Problem z kluczykiem
Gdybyś użył wyszukiwarki, to znalazłbyś to: Z instrukcji obsługi do A4 B6: Synchronizacja kluczyka Jeżeli samochodu nie można odblokować wzgl. zablokować radiowo, kluczyk z nadajnikiem musi zostać zsynchronizowany. Jeżeli samochód jest zamknięty, otworzyć zamek w drzwiach kierowcy kluczykiem mechanicznym. Nacisnąć przycisk odblokowania (otwarta kłódka) w kluczyku z pilotem. Umieścić kluczyk w wyłączniku zapłonu i włączyć zapłon. Ponownie wyłączyć zapłon i wyjąć kluczyk. Nacisnąć przycisk odblokowania (otwarta kłódka) wzgl. przycisk zablokowania (zamknieta kłódka). -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] DYSZA SPRYSKIWACZA TYLNEJ SZYBY !!!
A tego to już nie wiem. ETKA pokazuje coś takiego: -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] DYSZA SPRYSKIWACZA TYLNEJ SZYBY !!!
Nie tylniej, tylko tylnej !!! A numer dyszy spryskiwacza to: 8E9 955 985 -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B5 1Z] Naprawa górnego oświetlenia wewnętrznego
Co to znaczy "połączenia wygladają dobrze" ??? Sprawdzałeś miernikiem, czy napięcie dochodzi, czy tylko się przyglądałeś? -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B5 ADR] Problem z kontrolką paliwa w Audi A4 B5. Proszę o pomoc.
Prawdopodobnie padł "brzęczyk" w zegarach. Jeśli masz możliwość podpięcia VAGa, to w 17-Instruments uruchom Output Tests. Jeśli "brzęczyk" jest w porządku, to w którymś momencie się odezwie. Jeśli padł, no to go nie usłyszysz. Był tu na forum nawet taki wątek, w którym ktoś opisywał sposób jego wymiany (ale to już musisz sam poszukać). -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B5 AFN] Panowie szybkie pytanie na temat turbiny
Nie jesteś pierwszym, który zadaje to pytanie: [b6 AWX] Niepokojący dźwięk -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B5 ALL] Brak podświetlenia bagażnika
Jeśli bezpieczniki na pewno są całe, a żarówka nie jest przepalona i mimo to nadal nie świeci, to być może sfajczył się jakiś kabelek. Sprawdź, czy masz napięcie w gnieździe lampki. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B5] Za nic nie moge nastawic zegarka, pokretla nie odpowiadaja
-- Pozdrawiam. Sławek
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
B6 8E0 959 433 AR alarm fabryczny - brak częstotliwość - 433,92MHz oświetlenie nóg - brak szyby z tyłu - korba -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B7] Aparat telefoniczny do Audi
Niestety tak.Pozostają otwory. Miejsce, w którym taki uchwyt jest zamontowany, to plastik, więc może jest jakiś dobry sposób na zamaskowanie tych dziurek (jakieś podklejenie od środka i wypełnienie otworu jakaś masą)... -- Pozdrawiam. Sławek
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Witam. Od jakiegoś czasu "chodzi mi po głowie" pomysł zamontowania tempomatu w moim aucie. Posiadam kierownicę multifunkcyjną 8E0 419 091 BH z modułem 8E0 953 549 N, oraz pełną obsługę FIS. Z informacji uzyskanych na tym forum wiem już, że w moim przypadku wystarczy samo dołożenie manetki i kodowanie VAGiem. I tu mam małą zagwozdkę - w ETKA doszukałem się, że do auta takiego jak moje używano 2 typów manetek: 8E0 953 521 D (od 12/00 do 03/03) 4E0 953 521 (od 04/03 do 12/04) Jako, że mój samochód jest z 05/2004, czy znaczy to, że mogę zastosować u siebie tylko manetkę 4E0 953 521, czy może ta wczesniejsza też podejdzie? -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Nie świeci tylne światło postojowe
Schemat jest tutaj: http://chomikuj.pl/steve69/Dokumenty/Audi+A4 -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Nie świeci tylne światło postojowe
Która wersja Cię interesuje?: 12.03 Saloon without bulb failure warning system (without gas discharge headlamps) 12.03 Saloon with bulb failure warning system (without gas discharge headlamps) 07.04 Saloon without bulb failure warning system (with gas discharge headlamps) 07.04 Saloon with bulb failure warning system (with gas discharge headlamps) Saloon (with gas discharge directional headlamps) -- Pozdrawiam. Sławek