Treść opublikowana przez edekxp
-
chyba zbyt mały aku?!
No właśnie i jeszcze problemy gwarancyjne
-
chyba zbyt mały aku?!
Centra pada po gwarancji, a nawet wcześniej. Reklamację czesto nie uznają.Przykład nie tylko u mnie ale u znajomych rownież. Teraz mam jakiś mniej markowy 60Ah 540A, gwarancja 2 lata i sprzedawca mówił jakby coś się działo po okresie gwarancyjnym to też coś załatwi. Moim zdaniem nie ma co przepłacać za markę to nie te czasy gdzie akumulator działał 7 lat. Wydając 400zł na markowy wolę co np 3 lata kupić nowy innej firmy za 210zł bo tyle kosztował (ostatnio kupowałem taki sam do A3) Gwarancja akumulatora w A4 już się skończyła ale działa idealnie
-
chyba zbyt mały aku?!
Im większy akumulator to trzeba go dłużej podładowywać, czyli na krótkie odcinki jazdy nie polecany. Silnik 1.8T odpali pewnie na 50Ah nawet w zimie U mnie jest 60Ah i taki powinien być, wcześniej miałem Futurę 53Ah i też działał, chociaż już Centry nigdy nie kupię
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Najlepiej polerką, ręcznie to mordęga U siebie chciałem doczyścić w zakamarkach znaczka audi i tylko odklejenie emblematu i polerka na lustro pomogła Potem przyklejony znaczek na taśmę 3M
-
Problem z wiskozą
Lepiej przerobić na elektrykę.W poprzednim aucie kupiłem nową wiskozę i nadal była lipa.Kupno wentylatora elektycznego i czujnik w chłodnicę załatwiło sprawę
-
Chip do 1.8T AVJ, co jeszcze zrobić?
Raczej samo zmieni, tylko nie wiadomo czy na wolnych obrotach nie bedą za dużo lały Więcej pb nie bedzie dawać, sonda tym steruje.Jeżeli masz 150km to zmiana wtrysków nic nie da a nawet może pogorszyć
-
Szczelność układu turbo ?
Jak syczy to może ucieka. Dorabia się krążek i przykręca w rurę za filtrem powietrza, potem sprężone powietrze 1.5bara.Wtedy szukać gdzie syczy.Najlepsza metoda.
-
dziwny mnożnik
Nic nie rób, jak podniesiesz moc to zobaczysz, może wystarczy tylko podnieść ciśnienie Mam podobnie moc około 180 koni
-
kupie kompletny zestaw
Zavoli za słaby nawet S do tego motoru. Chcesz sam założyć?Sterownik z wiązką można reszta nowe aby nie mieć problemów przy strojeniu Sterownik q-box kosztuje około 500 zł z wiązką i czujnikami nowy
-
1.8T + LPG (prins) dlugo kreci ale pali zawsze
Albo reduktor.Przy gaszeniu auta zakręć gaz w butli i wypal wszysko z przewodów.Można też po zgaszeniu rozpiąć przewód zasilania gazem oraz przewód podciśnienia, tylko go zaślepić. Po tym spróbować odpalać auto na benzynie
-
podłącznie reduktora pod kolektor ssący
A w czym ci to przeszkadza.Jakieś foto
-
Duże spalanie LPG
Kolego skasuj błędy nawet jak ich nie ma.Pojeździj tylko na benzynie sprawdź spalanie i najlepiej zrób logi, bo odpinając przepływkę niczego się nie dowiesz.Jak na pb bedzie małe spalanie i wszystko ok to wtedy trzeba ustawiać gaz.Podejżewam że na benzynie coś jest nie tak
-
Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera
Ja wywierciłem dziurkę 3mm z tyłu tłoczka i spokój. Otwiera się się szybciej ale nie wali na kolana pasażera
-
Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?
Moim zdaniem trzeba zdjąć cały błotnik i pomalować, pewnie zdrugiej strony rdza
-
Jak to jest z tym gazem w BEX
Tak, oczywiście w miare jazda taka sama.Większe lub mniejsze zależy czy lpg wystrojone na ubogo lub bogato
-
Jak to jest z tym gazem w BEX
Właśnie jak na fisie jest spalanie 10l to gazu spali około 11 -12l. i wtedy mieszanka jest dobrze wyregulowana, bo ani nie skraca czasów ani nie wydłuża. Sprawdzone w czasie jazdy przy pomocy vaga i korektach
-
Rozpiska przekaźników A4 B5
Jakie auto i brak fotek
-
Jak to jest z tym gazem w BEX
Do regulacji. Łatwo w takich autach co mają spalanie na fisie sprawdzić czy instalacja dobrze wystrojona. Spalanie chwilowe jak również średnie powinno być najlepiej takie same na obu paliwach Sterownik bierze dane o spalaniu z czasów wtryskiwaczy benzyny, a skoro na gazie jest większe spalanie to ECU wydłuża czasy wtrysków aby mieszanka była właściwa. Jednym słowem mieszanka uboga na lpg, trzeba podnieść mnożnik lub zwiększyć ciśnienie na reduktorze
-
Duże spalanie LPG
Pewnie dobrze bo inne motory np 1.8T da się ładnie wystroić U mnie miasto i krótkie odcinki to 12l, trasa około 10l oczywiście jazda nie emeryta Stag 300 ISA2. W drugim aucie mam Staga Q-box i też ładnie chodzi - spalanie około 9l trasa (A3 1.8T 180KM) No tak najlepiej zbyć klienta Ogólnie spalanie lpg powinno się mieścić +15% więcej niż pb. Czyli jak pisałeś że 11l pb to około 12l lpg może 13l Trochę sporo pali pb tak mi się wydaje, no ale może i tak ma być silnik słabszy niż 1.8T a auto ciężkie Trzeba zapytać użytkowników ALT-a ile pali benzyny
-
demontaż (wyjęcie) alternatora w 1.8T
Etam a lewarek od czego jest.Rzecież trochę trzeba podnieść auto
-
demontaż (wyjęcie) alternatora w 1.8T
Bez problemu ale od dołu, kanału wcale nie trzeba
-
Falowanie obrotów
Prawidłowe zużycie oleju i nie koniecznie turbina zjada olej , silnik też troszkę łyknie Co do doładowania pierwsze sprawdzenie szczelności. Sprawdź czy wirnik w turbinie nie ma luzów, może też być niedomknięty zawór WG
-
demontaż (wyjęcie) alternatora w 1.8T
A co za problem z tym płynem? Jakby roboty nie wiadomo ile, a jak wygodniej odkręcać alternator. Podstawić wanienkę pod dolny wąż z chłodnicy i wyjąć czujnik temperatury, upuścić ze 2 litry i po kłopocie. Przewód wodny wystarczy odchylić jak również przewód dolotowy przy przepustnicy. Oczywiście każdy robi jak chce, zawsze można sobie ułatwić. Niektórzy wymieniają rozrząd bez demontażu pasa przedniego
-
bagaznik otwierany z kluczyka
Fotosik lipny po pewnym czasie usuwane są pliki. Ktoś robi fotorelację z jakieś naprawy a po kilku miesiącach zdjęć nie ma Na tym serwerze co podałem mam zdjęcia chyba ponad 7 lat i nic nie jest skasowane
-
bagaznik otwierany z kluczyka
wrzuć zdjęcie np tu http://photobucket.com/ a potem wklejasz link