Treść opublikowana przez WinterOOOO
-
[B6 ALT] Regulator wałka rozrządu
Jeśli ten regulator zwie się wariatorem to ok 1550 zł
-
[ALL B6] Po jakim czasie powinno być 90*C
VAG 4.9
-
[ALL B6] Po jakim czasie powinno być 90*C
ok Panowie to wiem tylko nie wiem gdzie się to wpisuje czy też odczytuje informacje o sterowniku, bloki danych, pojedynczy odczyt, testy wyjść czy też coś innego.
-
[ALL B6] Po jakim czasie powinno być 90*C
witam może mi ktoś powiedzieć jak znaleźć te odczyty z tych czujników w programie VAG 4.9. znaczy z tego wątku http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=142869.0;highlight=g2 wiem jakie grupy tylko program mam od niedawna i jeszcze go nie obczaiłem do końca i nie wiem gdzie tego szukać a boje się chodzić po omacku żeby czegoś nie namieszać.
-
[B6 ALT] Pilna pomoc.
a z ciekawości, na jakim oleju jeździsz? a jak z przebiegiem?
-
[B5 AEB] Ciśnienie oleju na FIS-ie
a jakie masz ciśnienie jak sprawdzałeś?może pompa oleju już powoli nie domaga albo zasyfiona.
-
[B6 ALT] Zużywa za dużo oleju proszę o radę
A ja wyczytałem w instrukcji do audi że spalanie może wynosić do 0,5 na 1000km i to jest norma którą producent zamieścił
-
[B5 AEB] Przy jakich obrotach zmieniać bieg? / Przy jakiej prędkości zmieniać bieg?
spróbuj tak
-
[B6 ALT] Pilna pomoc.
A od kiedy masz LPG? bo słyszałem że od gazu jakieś uszczelniacze twardnieją i że przez to może oliwę.
-
[B5 AEB] Przy jakich obrotach zmieniać bieg? / Przy jakiej prędkości zmieniać bieg?
...a jakie masz wtedy spalanie Co do tych obrotów to nie wiem jak ma się do tego 1.8T ale ja w swoim zmieniam przy ok 2600-2900
-
[B7 BGB] Ucieka płyn chłodniczy
Woda może być z lodu lub śniegu który w czasie jazdy wlepia się pod auto najlepiej jakbyś w to miejsce gdzie jest kałuża dał jakąś miskę i wtedy zobaczysz jaki to płyn i mniej więcej będziesz wiedział gdzie szukać wycieku. Jakby z mechanikiem nie wypaliło to wjedź na kanał, odpal silnik i szukaj, ja kiedyś tak znalazłem
-
[ALL B6] Po jakim czasie powinno być 90*C
... ale przed kupnem nowego zrób dłuższa trasę czy silnik złapie 90oC , sprawdź VAGiem czujnik G2/G62 No właśnie chodzi o to że się nagrzewa do tych 90*C tylko że długo ... ale myślę sobie że to może być tak że w termostacie jest jakiś mały przeciek i przy rozgrzaniu puszcza na duży obieg a po nastu kilometrach już tak się nagrzeje że załapie te 90*C i wtedy silnik daję już jakoś radę ale i tak co jakiś czas puszcza lekko pod 90*C. No ale nic poczekam na VAG-a i zobaczę te dwa czujniki [br]Dopisany: 28 Grudzień 2010, 18:38_________________________________________________ ... a sam robiłeś wymianę czy do mechanika oddałeś? Bo jak patrzyłem do dojście nie jest za wesołe chyba bez demontażu alternatora się nie obejdzie rozumiem że jeśli chodzi o termostat to tylko oryginał z ASO?
-
[ALL B5] Falujące obroty a4 b5, silnik 1.8 benzyna.
a nie mrugała przy tym kontrolka od immo? Co do falowania to może być różnie, np. przepustnica, świeczki, kable, lub cewki... ale może wpierw sprawdź odmę czy jest cała i przewody podciśnienia. najlepiej jakbyś vaga zapodał.
-
[ALL B6] Po jakim czasie powinno być 90*C
Ja jeszcze nie podpiąłem VAG-a ( kabelek do VAG-a w drodze ) ale chyba i tak to będzie termostat bo rozgrzałem samochód do ok 60*C i dotknąłem węża od chłodnicy na dole i był ciepły a powinien być zimny, chyba że się mylę (jest możliwość żeby się od silnika nagrzewał)
-
[ALL B6] Po jakim czasie powinno być 90*C
Jak kupię to podepnę A tak jeszcze jedno ile powinno zająć silnikowi 2.0 benz złapanie 90*C na biegu jałowym? Bo mam też forda escorta 1.8 diesel bez turbo rocznik 92r i on się nagrzewa szybciej niż mój myślałem że bezyna o takiej pojemności szybciej się nagrzeje.
-
[ALL B6] Po jakim czasie powinno być 90*C
Bo np. latem wszystko gra tylko teraz wracałem od kolegi jakieś 15 km max 80km/h biegi 4-5 nadmuch coś k. 23*C i kilka kresek nadmuchu a temperatura układu doszła coś do 80*C. Jak np. jadę po mieście biegi 1-2-3 to złapie 90*C i jak wyjadę poza miasto to czasami ( zależy ile wcześniej utrzymywało się 90*C w mieście) wskazówka lubi sobie na chwile spaść pod 90*C. Nie wiem czy ja jestem zbyt przewrażliwiony i szukam dziury w całym czy faktycznie coś jest nie tak.
-
[ALL B6] Po jakim czasie powinno być 90*C
z tym się zgodzę jak osiągnie 90 to tyle ma trzymać nie ważne jak się będzie jechało, ewentualnie może o 1 - 2 stopnie ale nie do 80. obstawiał bym termostat [br]Dopisany: 30 Sierpień 2010, 14:13_________________________________________________pozwolę sobie na odświeżenie tematu . Otóż teraz w zimie zauważyłem że jak np włączę nadmuch to wskazówka lubi sobie na chwile spaść z 90* na 80* po czym rośnie na 90* jest to normalne że nagrzewnica odbiera ciepło w takim stopniu?
-
[B5 AHL] Wymiana sprzęgła
dobrze będzie jak przy okazji wszystkie simmeringi wymienisz
-
[ALL B5] Czy można odciagnąć olej przez bagnet?
Jak nie odkręcisz korka to nie widzę potrzeby jej zmieniania . Po to tam jest miedziana uszczelka (jest w miarę miękka )żeby po pierwszym dokręceniu ściśle się dopasowała.
-
[ALL B5] Czy można odciagnąć olej przez bagnet?
Sorrki za OT Ale jak tak patrze to Ktoś mógłby konkurs zrobić na "Patent Roku"
-
[B5 AHL] Wymiana sprzęgła
_________________________________________________ ...to pytanie jest dla mnie co najmniej dziwne :blink: to nie wymiana żarówki...jeśli chodzi o sprzęgło to dobrze mieć konkretnie zrobione przez gościa co ogarnia temat bo roboty trochę jest ( w poprzedniej 1.6 ADP też sprzęgło wymieniałem) wiec lepiej znajdź dobrego mechaniora bo to nie jest wymiana w 30 min... zaoszczędzisz 50 może nawet 100pln i zaraz pojedziesz po nowe sprzęgło( i kto wie co jeszcze ) bo gość coś źle złoży albo czegoś nie dokręci.
-
[ALL B7] Jaka żarówka do światła stopu?
Skoro i tak nie świeci to nie prościej ją wymontować (bo i tak tego nie unikniesz ).
-
[ALL B5] Peknieta lampa przednia Bosch w Audi 97'
no raczej, dobrze by ją i siebie ogrzać a nie na mrozie siedzieć [br]Dopisany: 23 Grudzień 2010, 00:11_________________________________________________...poza tym moim zdaniem lepiej kupić używkę przynajmniej będzie oryginalnie klejona. Jak źle poskładasz to będziesz miał akwarium :gwizdanie:
-
Servis audi
Widzę że co serwis to inne podejście Osobiście jakbym miał upatrzone autko i po wstępnych oględzinach było by ok to zamiast dawać 100zł za samą historię to już dołożył bym te 200zł i by mi caluśkie autko przeczesali łącznie z historią...ale to tylko moje zdanie :gwizdanie: P.S. sorry za OT
-
Moja fotografia - zdjęcia ładnych dziewczyn ;-)
... sama natura a nie żaden photoshop Można wpaść na taką sesję