Treść opublikowana przez wiktorsam
-
[ALL B5] Modyfikacje I i II lifting
Nie wszystko jest dokładnie tak jak tu opisane, ja mam auto po 1 mini lifcie, auto rocznik 96 ale modelowo już 97 i tak: Mam znaczki audi na błotnikach, ale mam już listwy dolne drzwiowe. W środku mam starą kierę, ale mam już np przycisk do zaryglowania drzwi przy klamce kierowcy którego przed liftem nie było. Mam też stary typ licznika. Do tego lakierowane klamki i lusterka których przed liftem nie było, lampy z przodu jeszcze valeo przedliftowe a z tyłu już poliftowe .
-
Głośniki 16cm w przednich drzwiach Audi A4 B5 bez przeróbek tapicerki
Ja u siebie wsadziłem marcomy 16 cm głębokość montażowa 58 mm i weszły na styk :/. Ważna niestety jest też średnica magnesu a nie tylko głębokość. Ten plastik co krycha zastosował u siebie to spienione PCV, można dostać w pracowniach reklamy, na allegro. Ja u siebie zastosowałem z tabliczek reklamowych, do tego dokręciłem dystans z mdf 20 mm kupiony na allegro i zeszlifowany pod kątem - dzięki czemu głośnik gra bardziej do góry i do tyłu i wchodzi na styk. Z prostym dystansem niestety magnes mi za każdym razem wadził.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
A ja właśnie zacząłem rezać klimę wywaliłem dzisiaj całą dechę i teraz mam taki industrialny wygląd wewnątrz auta jak zdążę wstawię jeszcze dzisiaj nagrzewnicę z obudową
-
[ALL B5] Klima nie działa - pomóżcie
W podsufitce chyba nie ma czujnika fabrycznie, nie wiem czemu jest kanał od niego ale raczej nie ma w b5. Na forum passata widziałem że właśnie w podsufitce nie ma. Więc do sprawdzenia tylko czujnik w desce ten z wiatraczkiem koło panelu klimatronika.
-
[B5 AEB] Jak założyć klime...
No Panowie mnie to samo czeka, tyle że ja będę miał trudniej :/. Mam kompletną klimę ale dawcą jest benzyna a ja mam diesla więc pewnie instalacja pod deską nie będzie zamienna. Mam z całą kompletną elektryką, puszkę z bezpiecznikami itd. Też najpierw wyczyściłem w środku całą obudowę nagrzewnicy i parownika, wyjąłem sam parownik i odgrzybiłem, okazało się też że gąbka na klapach sparciała więc ją wymieniłem. Dzisiaj zaczynam rozbierać auto w środku, i będę patrzył jak najprościej uporać się z elektryką :/[br]Dopisany: 02 Maj 2011, 08:57_________________________________________________No ja dzisiaj zacząłem Na razie mam wybebeszoną dechę i auto nadal jeżdżące , tzn garaż mam daleko od domu to se założyłem kierownicę i manetki i przyjechałem do domu , a no i przerywacz od kierunkowskazów , więc śmiało można wyrywać dechę i w najgorszym wypadku nawet bez jeździć A ile miejsca w środku ! Jak dam radę to jeszcze dzisiaj przełożę obudowę nagrzewnicy. Elektryka z tego co na razie ostrożnie zobaczyłem to może nawet podejdzie cała od benzynki , przecież pod dechą to w sumie jest to samo, wiązka silnia przekaźniki itd są pod maską i te pewnie się różnią.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Co wy się tak uparliście że niemiec robi 30 tyś rocznie ? Pierwsza właścicielka mojej audiczki robiła około 10 tyś rocznie i miała ją przez 8 lat czyli zrobiła 80 tyś. Wszystko w książce serwisowej wpisy sprawdzone i prawdziwe . Ile nalatał drugi właściciel wie pewnie tylko handlarz od którego ją kupiłem . Więc to nie jest jakaś uniwersalna prawda że diesel w Niemczech musi robić 30-35 tyś rocznie
-
[B5 AFN] Alternator
A mi się wydaje że mogło być fabrycznie bez sprzęgiełka. Wiem, że jak do mojego chciałem kupić i sprawdzałem w katalogach to nie było sprzęgiełka dla tego modelu alternatora. Też mam 120A boscha, raczej ori od nowości.
-
Olej MOTUL- oryginał i podróbka
Kurde panowie to teraz mi nabiliście ćwieka. Mam zalanego motula 8100 xcess kupionego trochę ponad roku temu od kolegów z forum (był jakiś zakup grupowy i ktoś się wycofał), właśnie będę go wymieniał i kupiłem nowy z pewnego źródła. I teraz ten stary to w ogóle ma inną nalepkę z tyłu - tylko po niemiecku, z przodu identyczna jak ta z tego nowego. Ale kolor ma za to inny - ciemniejszy tak jak ten niby fake ! Ale czy to fake ? Z tego co pamiętam koledzy kupowali je od jakiegoś sprawdzonego forumowicza i był ściągany z zagranicy
-
[B5 AFN] Alternator
Pewnie nie masz sprzęgiełka. Ja w moim ahu też nie mam a rocznik modelowy to właśnie 97. Moim zdaniem wymień napinacz, skontroluj tylko altek czy się lekko kręci. u mnie tez pasek popiskuje ale mam większy problem bo napinacz jest prosty i nie jestem przekonany o tym czy trzeba go wymienić, niedługo będę zwalał pas przedni to może przy okazji skontroluję sam altek.
-
[B5 AFN] Nie mozna utrzymac obrotow na postoju idzie od razu do ~2500tyś
Skoro wymieniałeś pompę i nastawnik, do tego potencjometr od gazu sprawny, to jedyne co zostaje to chyba sterownik silnika ?
-
[B5 1Z] Proszę o sprawdzenie logów - przepływomierz
No po logach widać że tnie. Próbowałeś czyścić ? Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Chip box było pięknie, a teraz nie jest ^^
To jak nie daje więcej ropy to skąd większa moc, bo chyba nie z samego podniesienia ciśnienia doładowania bo to najszybsza droga do uszkodzenia silnika (wysoka temp egt). Moim zdaniem ten box nie oszukuje sterownika i nie każe mu zwiększać dawki (stąd wyniki w normie) tylko oszukuje sygnały do nastawnika w pompie powodując podlewanie gnojówki.
-
[B6 AWX] Którą markę wybrać?
Boscha nie polecam, przynajmniej filtru paliwa. U mnie po założeniu pocił się na uszczelkach, nic nie dało dokręcanie na siłę. Po rozkręceniu i inspekcji okazało się że uszczelki są wadliwe (skazy). Na szczęście miałem jeszcze starego knechta z którego przełożyłem uszczelki i problem minął.
-
[B5 AHU] Czy w ahu jest sprzęgiełko alternatora?
U mnie nie ma sprzęgiełka. Mi się wydaje że to nie zależy o tle od modelu silnika co od rodzaju altka zamontowanego. Sprzęgiełko łatwo rozpoznać - jest dużo bardziej masywne od zwykłej rolki i zabudowane. Rolka jak się przyjrzysz to widać że nie jest zabudowana, że to zwykłe metalowe kółko nakręcone na oś altka. Co do napinacza to warto sprawdzić czy coś w układzie nie stawia nadmiernego oporu, np zużyty alternator.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Spoko mi się nie spieszy, jeszcze z tysiączka mam zamiar zrobić na tym co ma teraz . Może za tydzień na spocie co by nie wozić niepotrzebnie ?
-
[B5 AHU] Dwumas z AWX do AHU
A nie szkoda kasy wywalać w błoto? Dwumas na pewno pomoże zamaskować prawdziwy problem i drgania znikną, ale to nie jest normalny objaw gdy auto drga podczas przyspieszania ! Przede wszystkim trzeba sprawdzić nastawnik w pompie wtryskowej, poduszki silnika, tarczę sprzęgła i docisk. Ja mam jednomasę w ahu i nic mi nie drga podczas przyspieszania. EDIT A ty czasami nie masz już dwumasy ? Od któregoś numeru nadwozia w 97 była już dwumasa w ahu.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Ok to mogą być mann jak by co dopisz mnie, Czyli olej 8100 x-cess 5w40 do tego filtry mann oleju i powietrza do 1.9 tdi AHU. Rocznik 96. Kaskę mogę podwieźć na spota jak by co.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Panowie jak robicie zamówienie na oliwę to może bym się podłączył do was. Potrzebuję motul x-cess 8100 5w40, do tego filtry knechta oleju i powietrza Jak by co pamiętajcie o mnie zawsze wysyłka tańsza albo i za free wtedy
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
bielik kompa jeszcze nie wkładałem, nie mam weny . Co gorsza najprawdopodobniej po podmiance u Ciebie chyba przestał mi działać moduł komfortu - domykanie szyb i szyberdachu - nie mogę się z nim skomunikować za pomocą vaga :/. U Ciebie jest takie coś w aucie ? Działa ? Co do olsztyniaków ja bym im potrzymał zablokowany do momentu aż nadgonimy z postami w wątku :naughty:
-
[B5 AFN] Dmuchanie powietrza spod korka oleju
Ehh powinni usunąć cały ten wątek bo wprowadza ludzi w błąd. Dmuchać powietrzem w doładowanym dieslu zawsze będzie. W kolektorze ssącym nie ma podciśnienia tak ja w wolnossącej benzynie gdyż turbina zwiększa ciśnienie i przepycha powietrze do kolektora. Przez to w TDI będzie chlapało olejem bo pracujący wałek chlapie nim, tworzy się mgiełka olejowa, która przez brak podciśnienia w kolektorze ssącym wydostaje się na zewnątrz po otwarciu korka wlewu oleju. Kiedy nie otwieramy wlewu oleju mgiełką olejową i nadciśnieniem w skrzyni korbowej zajmuje się odma. Dlatego po pierwsze nie ściągać korka podczas pracy silnika ! Po drugie nie słuchać się przedpotopowych mechaników którzy edukację zakończyli na poziomie fiata 125p i poloneza, bo o ile w benzyniaku przedmuch może świadczyć o kończącym się silniku to w doładowanym dieslu jest to normalna sprawa !
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Jakie znowu podmianki, żadnych podmianek !! Nie oddam mojego przerywacza ! :naughty:
-
[ALL B5] Poszycie siedziska kierowcy - czy pasuje od pasażera ?
Witam Mam takie pytanko, w mojej niuni mam upaskudzone klejem poszycie siedziska kierowcy (nie pytajcie jak to się stało) , ponieważ same fotele są super, bez przetarć i uszkodzeń, nie wysiedziane szkoda mi wywalać cały fotel przez jedną plamę. Myślałem żeby wymienić samo poszycie siedziska. I teraz pytanie - czy siedzisko kierowcy i pasażera jest takie same ? Czy mogę kupić od pasażera które łatwiej dostać nie zajeżdżone ? Pozdrawiam
-
[ALL B5] Oryginalne welury wygląd.
Witam Zakupiłem na allegro welury do mojej maszyny, niby używane oryginały za bezcen. Stan w miarę, miały jednak zdemontowane stopery. I teraz zacząłem się zastanawiać czy to oryginały czy ktoś mi wcisnął jakiś luxl pfi czy inny shit :]. Welury nie są od spodu w ogóle gumowane, czyli są całe z materiału. Kupiłem je dla welura kierowcy bo takiego mi brakuje, ale w moich oryginalnych wszystkie są podgumowane od spodu. Z zewnątrz wyglądają jak oryginały, obszycie dookoła też. Więc czy wasze oryginały też są podgumowane ? Pozdrawiam
-
[ALL B5] Moduł komfortu - problem z domykaniem szyb
Witam wszystkich. Mam problem z modułem komfortu w mojej audicy. Przestało mi działać domykanie szyb z kluczyka (nie mam alarmu). Wcześniej działało mi i otwieranie szyb i zamykanie szyb/szyberdachu z kluczyka. Kiedy przestało - nie wiem, dawno nie używałem. Możliwe przyczyny - pożyczałem koledze kompa, zmienialiśmy wtedy kodowanie z manuala na automat i adaptowaliśmy na nowo immo, nie wiem jednak czy może to mieć jakikolwiek związek z problemem. Druga rzecz jaką robiłem to kładłem kable od CA do bagażnika i wtedy odpinałem aku - możliwe że po tej czynności się to stało. Nie mogę nic ustawić w opcjach adaptacji centralnego zamka na kanale 62 (moduł komfortu) bo wywala błąd że kanał niedostępny. Nie wiem czy też ma to znaczenie, ale sterownik był przekładany do 1 zeciora który oryginalnie miał jeszcze stary sterownik 16 bit (mój ma 32 bit) i był przed pierwszym mini liftem, więc nie miał przełącznika od strony kierowcy do blokowania zamków i pewnie miał starszy moduł komfortu.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Witam panowie Muszę się pochwalić bo wyrwałem dzisiaj ori 16 od a4 na alledrogo z oponkami za 500 zł komplecik w dobrym stanie (felgi bo oponki ponoć dwie słabawe już) . Jak przyjdą to na spocie się pochwalę . Cena chyba spoko, przynajmniej nic taniej nie mogłem znaleźć A no i wyrezałem w końcu głośnik 16 cm w drzwi w miejscu ori, z zostawieniem ori maskownicy. Weszło ale dosłownie milimetr luzu został do prowadnicy szyby.