Treść opublikowana przez kalik
-
Ogólno Klubowe rzucanie palenia !!!
A masz te kasę w jakiejś skarbonce czy rozeszła się na pierdoły? Paliłem 2 paki dziennie co daje jakieś 600zł miesięcznie. Nie palę ponad 2 lata czyli powienienem mieć 14400zł w kieszeni...wkładam do niej rękę i pusto....
-
Własna działalność - Transport lekki
Jak nie masz doświadczenie to nie bardzo. Człowiek liczy się tylko wtedy jak przynosi opasły zeszyt z "dobrymi" kontaktami i zarabia dużo kasy dla korporacji... A jak jesteś zielony i nie masz do kogo zadzwonić o robotę to nie licz na wiele.....
-
"Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Spoko....... będe się zatem sam pocił z kuflem w ręku....
-
"Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Ma ktoś dziś ochotę się spocić koło 18 - 19??
-
[B5 1Z] Drgania podczas ruszania
Najprościej żeby sprawdzić poduchy to zaciągnąć mocno ręczny, otworzyć maskę, poprosić kogoś żeby wsiadł do auta i zaczął ruszać. Jeżeli silnik będzie podrywać mocno do do góry znaczy, że poduchy są pozrywane. Można też wjechać na kanał i obejrzeć je od spodu, w nich znajduje się olej i jeżeli są uszkodzone to będzie on wydobywał się na zewnątrz. Można wsadzić kawałek łomu pod silnik i zacząć podrywać go do góry, wtedy też uszkodzenie będzie widoczne. Za 200zł to możesz kupić zamienniki poduszek. Jeżeli nie chcesz czuć telepania w całym aucie i drżenia to tylko ORI LEMMFORDERA (około 300- 350zł za sztukę w zależności jakie i gdzie ma sie zniżki).
-
Zmiana koła dwumasowgo na koło jednomasowe 1.9 TDI AFN - 1Z
Na 100% nie będzie pasować. Sprzegło w AHU jest takie samo jak w AFN.
-
Ładodwanie Akumulatora takim prostownikiem(zdjecie)
Nie bulwersuję się, grzecznie odpowiadam na pytania.
-
Ładodwanie Akumulatora takim prostownikiem(zdjecie)
Tak, z krzyżykiem na środku.....
-
Ładodwanie Akumulatora takim prostownikiem(zdjecie)
Aku obsługowy. Jak odkręcisz korki (6 szt) będziesz widział czy cela jest sucha czy coś jeszcze "chlupie". Jak dobrze pamiętam poziom powinien być minimalnie pomiędzy 1- 1,5 cm powyżej górnej granicy elektrody.
-
Ładodwanie Akumulatora takim prostownikiem(zdjecie)
To wystające coś po prawej stronie od zegara wygląda jak pokrętło bez gałki...
-
Ładodwanie Akumulatora takim prostownikiem(zdjecie)
Akumulator najlepiej ładować jak najmniejszym prądem. Zacisk plusowy do "+" i minusowy do "-", ale chyba to jest oczywiste. Myślę, że po 1- 2 h możesz spróbować odpalać. Gdy wrócisz do domu podłącz go na całą noc jeszcze pod prostownik. Pamiętaj odkręcić korki żeby wydzielający się gaz miał ujście i sprawdzić poziom elektrolitu, ewentualnie brak uzupełnić wodą desytlowaną.
-
Własna działalność - Transport lekki
Kase da się wyrwać od reki od rolników i malutkich firm. Duże molochy tylko przelew z terminem. Menthol korzystasz z transa?
-
Własna działalność - Transport lekki
99,9% klientów nie zapłaci ci z góry kasy za usługę. Dziś klient jest wypłacalny, a jutro traci płynność finansową.
-
Własna działalność - Transport lekki
Przy obecnej sytuacji 50 tys Euro to dla przewoźnika poważny cios i można się wyłożyć.... Sierpień jest tragiczny jeśli chodzi o ładunki....
-
[B5 AFN] Kontrolka akumulatora
Obstawiam regulator napięcia.
-
Własna działalność - Transport lekki
Nie obraź się, ale chyba lepiej przepić te kasę niż zaczynać w obecnej chwili transport. Od 6 lat pracuję jako spedytor/dyspozytor (mam 7 składów 40 tonowych pod sobą) i z każdym rokiem jest coraz gorzej. Podatki coraz większe, winiety coraz droższe, opłaty za autostrady w UE powalające (nie wszędzie można dojechać landówką). Coraz mniej solidnych firm, każdy przeciąga termin płatności jak może, nie jestem w stanie zliczyć telefonów i wysłanych wezwań do zapłaty w sprawie zarobionych pieniędzy. Kilka spraw w sądzie, część już wygranych, ale kasa wraz nie do ściągnięcia, bo firma upadła lub spedycja się rozpłynęła w powietrzu. Przez ostatnie 2 lata wyłożyła się ogromna część gigantów transportowych np. RICO lub ogromnych spedycji Logistic Service, które zatrudniały całą rzeszę ludzi. Upadłe firmy mogę wymieniać i wymieniać. Na rynku panuje ogromna konkurencja, przewoźnicy zaniżają stawki oby tylko jechać. Nie zapłacisz leasingu zabiorą Ci auto, nie zapłacisz za paliwo, to go więcej nie dostaniesz i nie będziesz miał na czym jechać. Przy busach do 3,5t jest ten plus, że są w miarę niskie koszty, nie trzeba mieć licencji i auto nie posiada tachografu. Przy pojazdach o masie całkowitej 40 ton zaczynają się schody. Trzeba włożyć kupę kasy żeby auto ruszyło w rejs, a kasę odzyskasz teoretycznie po 30 - 45 dniach, a praktycznie około 60 lub w najgorszym przypadku ciągasz się po sondach. Dziś zarabiają jeszcze ci, którzy robią Rosję, zatankują taniego paliwa i koszty zmniejszają się znacznie. Transport krajowy leży na łopatkach od kilku lat, jadąc na UE musisz mieć pewne i sprawne auto, jeśli będzie coś nie tak to wyreperują je moment. Znajomemu w busie na autostradzie w Niemczech zmieniali opony z przodu, jedyne 1200E musiał zapłacić za 2 szt z wymianą.... Więc sugeruję jeszcze raz, wypij flaszkę i pomyśl o innej branży.
-
[B5 AFN] Szybkie pytanie o docisk
Silnik 1Z jest z jednomasem, a silnik AFN jest już z dwumasem. Dociski są inne i nie da się ich zamienić!!!!
-
Strefa Śmiechu
http://www.milanos.pl/vid-17982-Czy-dzwiek-jest-szybszy-niz-swiatlo.html
-
[B5 AFN] Szybkie pytanie o docisk
Docisk jest całkiem inny. Nie będzie pasować.
-
"Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Jak powiedzial Pan Jan Nowicki: Brzuch mężczyzny są niczym piersi kobiety. [br]Dopisany: 06 Sierpień 2010, 10:14_________________________________________________Będę zamawiał ramki pod tablice. Ktoś chce się dołączyć?
-
[B5 AFN] Pukanie z przodu na małych dziurach
Jedź na szarpaki to się dowiesz co puka. U mnie też hałasowało. Wczoraj wymieniłem dwa górne wahacze, końcówki drążków i pukanie ustało.
-
[ALL B5] Nowe czy używki?
w tym roku na wiosnę kupiłem 2 używane Continentale z 2008r, które miały po 7 mm bieżnika. Zapłaciłem 100zł za sztukę z montażem i wyważeniem. Opony bez guzów, przetarć i innych uszkodzeń. Nexeny są cholernie śliskie na wodzie. Pamiętam czasy z dzieciństwa jak chodziłem w RELAX'ach po moim ciotecznym bracie....
-
[B5 AFN] Wycena rozrządu
Nie pisz dużymi literami, gdyż oznacza to krzyk i sprawdzaj proszę ortografię, trzeba szanować swój ojczysty język. TOM77 ma również bardzo dobre ceny, części zamienne biorę głównie u niego.
-
[B5 AFN] Wycena rozrządu
O części zaczep kolegę z forum TOM77, przy okazji wymień uszczelniacz na wale, wałku pośrednim, wałku rozrządu i deklem zaworów. Koszt niewielkie uszczelniaczy, bo około 9 zł za sztukę, a pod dekiel około 40 zł. Przez cieknący uszczelniacz musiałem wymienić rozrząd po 40 tys km, bo olej przesączał się na pasek rozrządu.
-
"Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Korzen... spadaj...