Treść opublikowana przez rtocki
-
[B5 AFN] Wąż gumowy do intercoolera
to jest ta "ostatnia" już między rurą plastikową a kolektorem (swoją drogą rysunek w ETCE mało czytelny jest) >Kowi wiesz co a może weź ją całkiem wyp...l a zamiast wstaw łączniki z silikonu i kawałek stalówki, podglądnij gdzieś ktoś tak zrobił przy FMIC-u, taniej będzie i solidniej
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
> Bruno, może kup takie: http://www.allegro.pl/item616099431_halogeny_p_mgl_audi_a4_94_98r_dedykowane.html , przy okazji "odzyskasz" p.mgłowe utracone po zmianie reflektorów
-
[B5 AFN] Wąż gumowy do intercoolera
literka J zamiast C na końcu, a tak swoją drogą toś se wynalazł france za ponad 400,- w ASO
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Ja wiem, ale czasem jest sytuacja i konieczność szybkiego zakupu np. w niedzielę, gdy sklepy specjalistyczne (też staram się kupować tylko w takich i wcześniej poznać opinie o danym sprzęcie) są zamknięte a robota czeka, i zaczyna się gehenna...
-
[B5 AHU] Rozrusznik kręci, ale silnik nie odplala
ETKA dla samego diesla pokazuje 2 rodzaje i co gorsza mają różne części mocujące, więc np. może nie wejść jeden zamiast drugiego. Ale to ETKA a w praktyce może się okazać iż są jednak współzamienne
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Nikogo nie chciałem urazić, a zwłaszcza Pablo, ale rozglądam się za jakąś prostą tanią navi, koniecznie z BT no i odpowiedż Pabla od razu mi przypomniała te gadki gości ze stoisk w takich marketach (nie tylko MM, dotyczy to zresztą także innych branż np. markety budowlane). Czasem mam wrażenie że obsługujący te stoiska zostali na siłę wydarci zza pługa i wydaje im się, że jak ma przyczepioną plakietkę np. doradca działu elektronarzędzia to z tej plakietki cudowną siłą płynie mądrość i wiedza na temat parametrów itd oferowanego sprzętu, a najczęściej wiedzy tej starcza na tyle żeby obsłużyć kogoś kto naprawdę nie miał do czynienia np. z wiertarką i zwroty typu udar, głowica sds itp powodują u niego wrażenie iż ów "konsultant" z całą pewnością osobiście konstruował i testował dany model, w kieszeni ma dyplom np. MIT a tu pracuje tylko dlatego by na nas maluczkich spłynęła część jego światłości. Schody zaczynają się zwykle przy pytaniach drążących typu: jakiego rodzaju jest przekładnia w tej wiertarce lub czy moduł BT w tej navi ściąga tylko ks. telef. czy także np. mp3 z fona? Zwykle wówczas obserwujemy obraz migdałków w rozdziawionej grocie "mistrza" lub w celu ratowania twarzy jakąś bzdetną ogólnikowo-wymijającą odpowiedź (to ci lepsi co byli na szkoleniach firmowych) Pablo jeszcze raz zaznaczam to nie do Ciebie, lecz właśnie Twoja nieprecyzyjna odpowiedź wywołała takie skojarzenia
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Tu masz krótko i zwięzle http://www.auto-swiat.pl/testy-produktow,Nawigacje-satelitarne-z-mapa-Europy-1000-1500zl-,Medion-GoPal-4410,5000109.html Do jutra A no to czytaj z uwagą, jak ja pytam czy chodzi o 4110 to odpowiadasz że tak a okazuje się że to 4410 , niby jedna cyferka ale wiesz jak jest , to taka różnica jak dymać i być dymanym
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
no to fajnie bo w specyfikacji na stronie mediona nie ma BT, poza tym nieco inne parametry, że o opisie wyść a raczej jego braku nie wspomnę, weź sprawdź go na żywo
-
[ALL B7] Po co wałki wyrównoważające (moje zdanie)
niestety prawda jest taka, że jest to paździerz jakich mało - i jest to opinia mechaników z ASO pracujących i mających do czynienia z silnikami VAG-a od wielu lat, pogadajcie (jeśli macie takich) prywatnie - oficjalne stanowisko wszyscy poznaliśmy dzięki odpowiedzi Kulczyka na pismo jaro. Tak fatalnej konstrukcji wcześniej jeszcze nie było , a twierdzenie że przy drogim aucie są drogie części zamienne jest bez sensu, bo tych części zamiennych po prostu nie ma! po cichu wycofano się z ich sprzedaży zmuszając użytkowników do modyfikacji (bo to żadna naprawa) za kilka ładnych tysi. A to że u niektórych jest nakręcone i ponad 200 tys. też nic nie znaczy, bo w ASO widziałem sztuki i ledwie powyżej setki , regularnie serwisowane itd a koniec ich był tradycyjny. I siemian nie obraź się ale Twoje doświadczenie też raczej do bogatych nie należy (licząc nawet że z 10 lat temu jakąś motorynkę ujeżdżałeś) więc wypominanie innym (piero) braku wiedzy jest co najmniej nie na miejscu...
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Chcesz za 399zł http://allegro.pl/item629964208_medion_4_3_2_5gb_41krajow_odblokow_gwar.html :?: Ale czy uda mi się ją zdobyć to się okaże dopiero jutro no jestem na stronie mediona i to jest ten stary model E4110?, bo gość na allegro jakoś się nie pochwalił, a jakie to ma wyjścia audio?, wrzuć jakiś link do specyfikacji, albo podaj dokładną nazwę i typ
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Pablo jakbyś coś z BT miał to daj znać
-
[ALL] Klocki hamulcowe Otto Zimmermann - opinie
no to potestuj, sam jestem ciekaw bo mam na nie b. dobrą ofertę. Tarcze używałem (zwykłe) i byłem b. zadowolony, teraz czekam na wiercone, podobno potrafią pękać przy otworkach - zobaczymy jak to będzie
-
[B5 ADR] Wymiana tarcz przednich
zgadza się, widziałem też u kumpla w zetorze (1Z)
-
[B5 AEB] Pomiar ciśnienia doładowania
, w tdi też da radę?, mam gdzieś taki manometr (z kotłowni? czy coś) fi=150mm, może też wymyślę
-
Auto Świat - dodatek eksploatacyjny o Audi
bo taka jest prawda (a w temacie jakości niektórych podzespołów, to wręcz downlifting) a czy ktoś widział b5 z bębnami hamulcowymi?, bo podali maksymalną średnicę
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
co wy strażaki ?, gasić tylko chcecie
-
[ALL B6,B7] Prośba o wycenę tarcz i klocków - 345mm
te klocki można spokojnie kupić (z fakturą itd) za 350,-komplet a tarcze Delphi za ok 550,- , więc jak za wszystko weźmiesz z 700 to powinieneś być zadowolony bo tarcze Delphi jak już wspomniano to raczej kiłeczka
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
no ostatnio już b. rzadko jestem małopolski ale myślę, że się nie obrazicie iż wtrącę swoją opinię co do terminu spotów - piątek wydaje się najciekawszy zwłaszcza że w czasie spotu można się ugadać i od razu po odwiezieniu bryk zacząć mikro spotkania towarzyskie (naturalnie bezalkoholowe ), prezecież noc długa i imprezy spoko można zaczynać np. o 22 czy tam dojść sobie na jakąś "prywatną" zaplanowaną w innym towarzystwie - same plusy większość już podcięta, panny wilgotne itd. No i spokojnie przez resztę weekendu można odtajać... lub kontynuować "nawadnianie" organizmu p.s. nie głosuję bo tak jak pisałem nie będę się Wam wcinał, to tylko takie sugestie..
-
[B5 ADR] Wymiana tarcz przednich
http://www.a4-klub.pl/smf/uklad_hamulcowy/inne_czy_mozna_zastapic_tarcze_wentylowane_w_vw_passcie_zwyklymi_od_audi_a4-t80121.0.html;new
-
[INNE] Czy można zastąpić tarcze wentylowane w VW Passcie zwykłymi od Audi A4 ?
masz rację, teraz popatrzyłem b. dokładnie bo jest duży zonk i miszung z tymi hamulcami: wg ETKI w sumie w b5 to mogą być 4 rodzaje (nie licząc s i rs) na przodzie, Lucasy-280mm z tarczą "pełną" gr.13 mm lub wentylowaną gr.22mm, lub Ate-288mm tak samo w dwóch wersjach 15mm (pełna) lub 25mm(wentyl) i każdy typ ma inne zarówno jarzma jak i zaciski, różnica w oznaczeniach to czasem tylko jedna literka ale wydaje się , że na żywo też są różne, bo tak jak słusznie zauważyłeś 10mm grubości to b. dużo i zacisk nawet na nowych klockach byłby już o tyle wysunięty, a jarzma też wiadomo że np. do 312 różnią się tylko literką na końcu a są całkiem inne
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
a tam gasisz, siedzim do rana bez gaszenia, choć fajek już mam mało
-
[INNE] Czy można zastąpić tarcze wentylowane w VW Passcie zwykłymi od Audi A4 ?
Koledze chyba raczej chodzi o zamienność pomiędzy systemami 288/15mm (tarcza niewentylowana, "cienka jednolita") a 288/25mm (tarcza wewn. wentylowana, "podwójna"), wg ETKI zaciski, klocki te same ale różne nr-y jarzma
-
[All B5] Wymiana dolnej listwy w przednich drzwiach od pasażera
No ceny w Waszych ASO konkret, listwy przednie mam po 120,- tył po 85,-
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
To ciesz sie ze tylko leb... :gwizdanie: Hehe... fajny spoiler U mnie po Muszynie jezdzi podobny Co za ludzie... Skad oni to biora... Z przykrością stwierdzam, że jest to burak podkarpacki, już parę razy go widziałem, ma również za***iste spinery-tylko troszkę się zacinają i kręcą jakby miały czkawkę, i tzw. dyfuzor przypominający bronę, prowadzony przez bliskiego krewnego Leppero często w towarzystwie lodziary, mam nawet jeszcze foto tej bryki, koło lokalu Slawqa zresztą
-
[B5 1Z] Różnice Lukas-ATE
Inne są tarcze (280-288mm) zaciski, klocki, jarzma, czyli zmienić można ale całym kompletem - oczywiście mam na myśli tzw. typ, bo do obydwu rodzajów kupisz np. klocki firmy Ate choć całkowicie różne kształtem