Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

RALF76

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez RALF76

  1. no właśnie, różnie reagują auta, od nowości masz aku? dalej nie wiem czemu to daje lepszy efekt przecież aku się nie podładuje - może kwestia obciążenia aku w momencie rozruchu innymi systemami
  2. po nocy próbowałeś?
  3. to teraz zrób pierwszy sposób jutro rano na zimnym silniku i napisz odczucia czy jest jakaś różnica w odpalaniu (bo u mnie 2 sposób powoduje że wał robi z 2 obroty więcej - "tylko na zimnym i po postoju co najmniej 24h", na ciepłym nie ma znaczenia (czytałem gdzieś info od handlarzy że te silniki tak mają ale nikt na forum o tym nie pisze) włącz zapłon na 3-4 sek zanim zamkniesz drzwi i potem odpal
  4. no właśnie nie widziałem nigdzie w instrukcji takiej informacji
  5. Może trywialne pytanie ale jak to robicie przy odpalaniu 1) wciskacie zapłon, potem pedał stop i raz jeszcze zapłon co powoduje zapalenie 2) czy po wejściu do auta pedał stop i odrazu zapłon co powoduje zapalanie Jak prawidło powinno się robić ? i czy w ogóle ma to znaczenie?
  6. wg mojej oceny miarka/poziom na mmi jest tak wyskalowane że jest to brane pod uwagę chyba że komuś leje jak z kranu to nawet min i będzie za dużo
  7. zobacz jakie było pytanie, na pewno nie takie jakie są wskazania ile lać oleju, przy okazji napisz dlaczego nie można lać na max skoro producent wskazuje pole do jakiego stanu należy uzupełnić olej co wielu ludzi robi
  8. do cglc max na wskażniku to około 4.8
  9. duże prawdopodobieństwo że tak jest
  10. jaki przebieg? wg parametrów dpf nie jest zapchany ale jak rury czarne na pewno nie działa prawidłowo, może jest uszkodzony ...
  11. czy ktoś ma doświadczenie w olejach PAO? jest faktycznie jakaś różnica do poprzedników oprócz ceny? Czy lepiej wymieniać co 10k zgodnie z normą i nie płacić więcej za bańkę? może są jakieś plusy? niższa temp oleju w gorące dni itp?? czy mniejsze zużycie elementów ale to trzeba porównać 2 silniki na różnych olejach po dużym przebiegu wówczas może jakieś różnice będą widoczne, nie wiem czy w ogóle ktoś robił takie testy
  12. pod aku sprawdzone?
  13. RALF76 odpowiedział(a) na keczyms temat w Audi A4 B9
    niekiedy to raz na kwartał, kiedy filtry i olej wymieniane?
  14. RALF76 odpowiedział(a) na mhmm temat w 2.0TDI
    wg mojej oceny wygląda OK na ten przebieg - pewnie jeszcze ze 100k przebiegu zanim się całkiem zapełni dpf
  15. nagraj objaw bo z opisu to możemy wywróżyć wszystko od dwumasy, wtrysków po skrzynie itd..
  16. RALF76 odpowiedział(a) na mhmm temat w 2.0TDI
    tak było, teraz się to zmieniło mocno
  17. RALF76 odpowiedział(a) na mhmm temat w 2.0TDI
    u mnie przekroczyło 22 gramy i 63 tys
  18. jesli chodzi o ravenol 0w30 to VSW jest PAO?
  19. RALF76 odpowiedział(a) na mhmm temat w 2.0TDI
    jest jeszcze taki parametr "masa popiołu olejowego" w gramach - czy to jest tak że 1gram to około 3500km przebiegu? i z tego też można wyczytać przebieg ?
  20. RALF76 odpowiedział(a) na mhmm temat w 2.0TDI
    wygląda dobrze, krótkie odcinki szybciej zbiera sadze i wypala a w trasie interwały się zwiększają u mnie mieszany styl 30% miasto - 70% trasa więc około 450km wypala, w trasie ciężko zauważyć ale wydaje mi się interwały są większe
  21. pierwsze jakie masz błędy, jaka wartość sadzy w dpf?? drugie jeśli wyrzuca komunikat dpfu to oznacza że jest prawdopodobnie zapchany i co chwila się wypala powodując rozrzedzanie oleju i możliwe stąd komunikat o niskim ciśnieniu, można szybko doprowadzić do zatarcia silnika .....
  22. RALF76 odpowiedział(a) na mhmm temat w 2.0TDI
    masz rację 0,05l
  23. RALF76 odpowiedział(a) na mhmm temat w 2.0TDI
    nie pamiętam, sprawdzę
  24. RALF76 odpowiedział(a) na mhmm temat w 2.0TDI
    w a4 b8 bez problemu taki wynik 2.0 tdi, w b9 już nie bardzo chyba że w trasie cały czas to bardziej realne w moim q5 fy coś około 450km się wypala a przebieg mam 60k - silnik przecież ten sam co a4b9

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.