Treść opublikowana przez RALF76
-
zapalanie 2.0 TDI przyciskiem start/stop
no właśnie, różnie reagują auta, od nowości masz aku? dalej nie wiem czemu to daje lepszy efekt przecież aku się nie podładuje - może kwestia obciążenia aku w momencie rozruchu innymi systemami
-
zapalanie 2.0 TDI przyciskiem start/stop
ok
-
zapalanie 2.0 TDI przyciskiem start/stop
po nocy próbowałeś?
-
zapalanie 2.0 TDI przyciskiem start/stop
to teraz zrób pierwszy sposób jutro rano na zimnym silniku i napisz odczucia czy jest jakaś różnica w odpalaniu (bo u mnie 2 sposób powoduje że wał robi z 2 obroty więcej - "tylko na zimnym i po postoju co najmniej 24h", na ciepłym nie ma znaczenia (czytałem gdzieś info od handlarzy że te silniki tak mają ale nikt na forum o tym nie pisze) włącz zapłon na 3-4 sek zanim zamkniesz drzwi i potem odpal
-
zapalanie 2.0 TDI przyciskiem start/stop
no właśnie nie widziałem nigdzie w instrukcji takiej informacji
-
zapalanie 2.0 TDI przyciskiem start/stop
Może trywialne pytanie ale jak to robicie przy odpalaniu 1) wciskacie zapłon, potem pedał stop i raz jeszcze zapłon co powoduje zapalenie 2) czy po wejściu do auta pedał stop i odrazu zapłon co powoduje zapalanie Jak prawidło powinno się robić ? i czy w ogóle ma to znaczenie?
-
Olej do silnika 2.0 177 km CGLC
wg mojej oceny miarka/poziom na mmi jest tak wyskalowane że jest to brane pod uwagę chyba że komuś leje jak z kranu to nawet min i będzie za dużo
-
Olej do silnika 2.0 177 km CGLC
zobacz jakie było pytanie, na pewno nie takie jakie są wskazania ile lać oleju, przy okazji napisz dlaczego nie można lać na max skoro producent wskazuje pole do jakiego stanu należy uzupełnić olej co wielu ludzi robi
-
Olej do silnika 2.0 177 km CGLC
do cglc max na wskażniku to około 4.8
-
A5 cglc kopci
duże prawdopodobieństwo że tak jest
-
A5 cglc kopci
jaki przebieg? wg parametrów dpf nie jest zapchany ale jak rury czarne na pewno nie działa prawidłowo, może jest uszkodzony ...
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
czy ktoś ma doświadczenie w olejach PAO? jest faktycznie jakaś różnica do poprzedników oprócz ceny? Czy lepiej wymieniać co 10k zgodnie z normą i nie płacić więcej za bańkę? może są jakieś plusy? niższa temp oleju w gorące dni itp?? czy mniejsze zużycie elementów ale to trzeba porównać 2 silniki na różnych olejach po dużym przebiegu wówczas może jakieś różnice będą widoczne, nie wiem czy w ogóle ktoś robił takie testy
-
Wlała się woda na dywanik pasażera z przodu
pod aku sprawdzone?
-
Stronic szarpie z 2na 1
niekiedy to raz na kwartał, kiedy filtry i olej wymieniane?
-
Wypalanie filtra DPF w Audi A4 B9
wg mojej oceny wygląda OK na ten przebieg - pewnie jeszcze ze 100k przebiegu zanim się całkiem zapełni dpf
-
Dziwny metalicznych dźwięk, szarpanie i ciężkie wkręcanie się na obroty w A4 B8 2.0TDI
nagraj objaw bo z opisu to możemy wywróżyć wszystko od dwumasy, wtrysków po skrzynie itd..
-
Wypalanie filtra DPF w Audi A4 B9
tak było, teraz się to zmieniło mocno
-
Wypalanie filtra DPF w Audi A4 B9
u mnie przekroczyło 22 gramy i 63 tys
-
Olej do silnika 2.0 177 km CGLC
jesli chodzi o ravenol 0w30 to VSW jest PAO?
-
Wypalanie filtra DPF w Audi A4 B9
jest jeszcze taki parametr "masa popiołu olejowego" w gramach - czy to jest tak że 1gram to około 3500km przebiegu? i z tego też można wyczytać przebieg ?
-
Wypalanie filtra DPF w Audi A4 B9
wygląda dobrze, krótkie odcinki szybciej zbiera sadze i wypala a w trasie interwały się zwiększają u mnie mieszany styl 30% miasto - 70% trasa więc około 450km wypala, w trasie ciężko zauważyć ale wydaje mi się interwały są większe
-
Problem z dpf/ciśnieniem oleju 2.0 tdi
pierwsze jakie masz błędy, jaka wartość sadzy w dpf?? drugie jeśli wyrzuca komunikat dpfu to oznacza że jest prawdopodobnie zapchany i co chwila się wypala powodując rozrzedzanie oleju i możliwe stąd komunikat o niskim ciśnieniu, można szybko doprowadzić do zatarcia silnika .....
-
Wypalanie filtra DPF w Audi A4 B9
masz rację 0,05l
-
Wypalanie filtra DPF w Audi A4 B9
nie pamiętam, sprawdzę
-
Wypalanie filtra DPF w Audi A4 B9
w a4 b8 bez problemu taki wynik 2.0 tdi, w b9 już nie bardzo chyba że w trasie cały czas to bardziej realne w moim q5 fy coś około 450km się wypala a przebieg mam 60k - silnik przecież ten sam co a4b9