Treść opublikowana przez RALF76
-
Zatrzymaj silnik. zbyt niskie ciśnienie oleju
przy jakich przebiegach to pada w nowszych modelach? reguła czy loteria?
-
Sterownik AdBlue schemat
ogarnąłeś temat? co było przyczyną?
-
Świece żarowe 2.0 CR problem z odpalaniem na zimnym
Voltowy czy Watowy???
-
Jakie macie spalanie w A4 B8 2.0TDI?
CAGB chip 189koni średnia 5.7 (70% krajówki, 30% miasto) zimówki 16 cali - poza miastem prędkość do 110km/h mój rekord 4.9-5.0 wg fis, przy prędkości 120-130km/h 5.4-5.5 wg fis letnie 18 cali - poza miastem prędkość do 110 km/h około 5.3-5.4 wg fis, przy prędkości 120-140km/h 5.6-5.8 wg fis jeżdżąc tylko w W-wie, średnio 6.5-8.0 w zależności od korków, 10l nie przekroczyłem ale może za krótko w korkach stałem, staram się wybierać alternatywne drogi... średnia 5.7 całości (70/30) przy tankowaniu pokrywa się z tym co pokazuje jako średnią fis. Aby osiągnąć wyniki z j/w poza miastem muszę przejechać co najmniej 100km - jeżeli będzie to krótszy dystans wówczas spalanie będzie wyższe...
-
2.0 TDI 136 KM
każdy odpowiednio serwisowany...
-
2.0 TDI 136 KM
różnice to turbo,soft,pompa wody (143 a 136 chyba brak różnic bo chodzi o kasę czyli podatki)
-
2.0 TDI 136 KM
standardowe silniki w tych latach produkcji to CAHA 170, CAGA 143, CAGB 136, CAGC 120 koni
-
Stuki w silniku - czy to napinacz paska wielorowkowego?
jeśli to takie "świerczenie" to może być jakaś rolka...
-
System Keyless w A4 B9
zgadza się ale ułatwiasz robotę na maxa :) oczywiście Twoja decyzja..
-
System Keyless w A4 B9
odpuść....
-
Dziwny dźwięk spod kierownicy
łożysko, opony... w łukach bardziej słychać?? jak się zachowuje wraz ze wzrostem prędkości?
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
popatrz czy nie masz szóstego biegu.. w kwestii wypalania pisałem kilka postów wcześniej jakie są objawy
-
Adblue i polska zima jak zabezpieczyc
Chyba są grzałki w układzie SCR więc teoretycznie nie powinno być kłopotu.. Życie zweryfikuje
-
spalanie paliwa i adblue 2.0 TDI A4 B9
w aso będzie drożej...
-
Mazda 6 kupno
biorąc pod uwagę japońce, toyka pod względem blach to skok technologiczny w stosunku do mazdy forum mazdy warto poczytać na temat rdzy.. https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?f=59&t=2686&start=30
-
spalanie paliwa i adblue 2.0 TDI A4 B9
czyli utrudnili.....kupujesz w aso czy na stacjach mocznik??
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
generalne nie widać, podwyższone obroty około 1k na wolnych obrotach i troszkę basowy dźwięk w momencie wypalania (przy włączonym radiu nie usłyszysz...) dodatkowo zaraz po zakończeniu wypalania jak się akurat zatrzymasz włączony wentylator celem schłodzenia komory silnika.. jadąc w trasie ciężko to wyczuć, w manualu czasem w momencie włączenia procedury mam wrażenie delikatnego szarpnięcia na ułamek sekundy czyli prawdopodobnie zwiększa się dawka paliwa ale przy większych prędkościach już około 100km/h nie odczuwalne jest to minimalne szarpnięcie (w multi tego raczej nie odczujesz...) żadnych kontrolek, info na FIS, wodotrysków itp nie ma... założenie twórców: nie drażnić usera
-
Wezwanie na serwis EA189 (23Q4) Diesel Gate w Audi
tylko czy będzie po co... tabela pokazuje globalny problem
-
spalanie paliwa i adblue 2.0 TDI A4 B9
podobno są różne rodzaje wlewów w samochodach czyli przystosowany do zalania tylko z butelki (specjalna końcówka) lub z dystrybutora albo jedno i drugie ... a jak jest w b9???
-
spalanie paliwa i adblue 2.0 TDI A4 B9
to jest jakiś specjalny środek ad blue tylko do audi czy na dowolnej stacji można zakupić szeroko stosowany do wielu aut?
-
spalanie paliwa i adblue 2.0 TDI A4 B9
Ad blue można dolać samodzielnie bez problemu?
-
Zegarek - brak automatycznej zmiany w aucie
Po zmianie czasu nie zmieniła mi się godzina w aucie i ręcznie zmieniłem... Auto stało w miejscu gdzie radio nie odbiera - czy to mogła być przyczyna??? Oczywiście mam ustawione, że godzina jest z "radia" i co symbolizuje tak mi się wydaje "antenka" na FIS...
-
Dodatek do ON archoil ar6900-d max
Dziwne, zazwyczaj przy dodatkach spalanie minimalnie spada..
-
Koszty serwisu.
Dokładnie, miałem przypadek kilka lat temu że po 15k się zapchał się filtr lejąc praktycznie paliwa premium... Od tego czasu wymieniam co rok i problem już się nie powtórzył
-
Koszty serwisu.
Najlepiej wymienić co rok lub max 30 tys.. nigdy nie wiesz co lejesz do zbiornika...