Treść opublikowana przez cypek80
-
[ALL B5] Olej a LPG i jego wymiana
...bzdury piszesz Zmiana oleju bardzo dużo może pomóc. Sam byłem w takiej sytuacji. Jak kupiłem auto poprzedni właściciel jeździł na mobilu 1 10w40. Oleju od wymiany do wymiany (10 tyś.) dolewałem około litra. Teraz po wymianie na Motul synergie 6100 dolewam około 0,2l do 0,4l a "podobno V-ki lubią brać olej"... i jeżdżę na gazie ...uszczelniacze na zaworach są do wymiany jak zimne auto przy odpaleniu puszcza mocno niebieskiego dyma... pozdrawiam
-
[B5 ABC] Nie zawsze auto ma moc
Jak prycha to dobrze by było sprawdzić świece, kable, cewka, moduł zapłonu.
-
[B5 ABC] Nie zawsze auto ma moc
U mnie jak silnik był rozgrzany po około 70km ciągłej jazdy najczęściej przy temp na dworze powyżej 10 stopni Celsjusza. Auto nie chciało jechać. Po podłączeniu kompa od razu wyskakiwał błąd czujników spalania stukowego za słaby sygnał jeden i drugi. Wtedy ECU silnika cofał zapłon i auto nie miało mocy. Najpierw podmieniłem czujniki, potem sprawdziłem wtyczkę co idzie do Ecu, od stukowców ale nic nie pomagało. Wymieniłem Ecu i usterka od razu ustała. Podejrzewam jakieś zimne luty w sterowniku silnika. Szukając możliwości naprawy często spotkałem się z opiniami "że z tymi sterownikami HITACHI dzieją się różne jaja" i że "lepiej szukać drugiego niż naprawiać bo się nie opłaca". P.S. Przed tymi zabiegami zrobiłem porządek z sensorem temperatury. Auto stało się żwawsze, ale zapłon dalej wypadał, Wcześniej myślałem że to tylko wypadanie zapłonu, wymieniłem cewkę, kable z 2 razy, świece, modułu zapłonu nie zdążyłem. Niestety nie była to trafiona diagnoza. U mnie akurat przyczyna były zimne luty w sterowniku silnika. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Niewiadoma wtyczka/kabel
Tak ten kabel można wykorzystać do CB-radio. Jest to kabel koncentryczny miedziany 50ohm - RG 58 CU
-
[ALL] Zdejmowanie haka z kluczykiem
Mam hak Westfali orginalny w B5 avant i u mnie trzeba odblokować kluczykiem potem przekręcić dźwignie i pociągnąć w bok. Może u Ciebie jest podobnie. P.S. Jak jest zablokowany kluczyk to nie mogę w bok pociągnąć.
-
[B5 ABC] Nie zawsze auto ma moc
Zacznij od sprawdzenia błędów i podaj jakie są. Czujnik temperatury to termistor ntc 5kohm przy temp. 25 stopni Celsjusza. ' alt='default_images_smilies_smf_wink4.gif' alt=':wink4:'>'> Żeby sprawdzić czy prawidłowo działa trzeba zmierzyć rezystancje. Powinna się zmieniać jak na rysunku powyżej, ze wzrostem temp. Znalazłem gdzieś na forum bułgarskim że w A8 też był taki czujnik i że pasuje od BM'ki. W serwisie kosztuje taki czujnik 200zł. Pozostaje używka, jak ktoś wie jak posługiwać się miernikiem to dobry kupi Ja zregenerowałem swój czujnik za 2,50zł nowym termistorem. Na razie jeżdżę, nie widzę skutków ubocznych a jak trafi się okazja to kupie ori
-
[B5 ABC] Nie zawsze auto ma moc
Czujnik temperatury powietrza jest w kolektorze ssącym, po lewej stronie stojąc, przodem do auta. Żeby się do niego dostać trzeba ściągnąć plastikową osłonę V6, oraz ściągnąć rurę łączącą filtr powietrza z plastikową nakładką przepustnicy.
-
[B5 ABC] Nie zawsze auto ma moc
W końcu poradziłem sobie z problemem utraty mocy. Wymieniłem ECU. Raz na zawsze zniknęły błędy czujników spalania stukowego po rozgrzaniu (signal to low). Jak ktoś chce to mam dobrą sprawdzoną cewkę za 100zl bo wymieniłem niepotrzebnie. W końcu autko odżyło. P.S. Na temat sprawdzania czujników polecam ELSE tam jest dokładne napisane jakie rezystancje powinny być.
-
[ALL] Syrena w autoalarmie o 70 % ciszej
Miałem taki objaw jak padł akumulatorek w syrence z własnym zasilaniem. Syrenkę wymieniałem na nową i pomogło.
-
[ALL] Nieprawidłowe działanie nadmuchu
Trzeci jest na desce w środku kratki nadmuchu na szybe, czujnik nasłonecznienia (nagrzania deski)
-
[B5 ABC] Wartość temperatury zasysanego powietrza.
Witam. Czy ktoś posiadający VAG'a i silnik 2.6 ABC mógłby mi podać wartości w grupie 002. Chodzi mi o intake air temperature przy 90 stopniach C.
-
[B5 ABC] Do A4 z 95 roku silnik od A4 z 98 roku. Podejdzie??
Tak będzie pasował
-
[B5 ABC] Do A4 z 95 roku silnik od A4 z 98 roku. Podejdzie??
Jeśli ten silnik z 98r jest 2.6 ABC to będzie pasował. Informacje o skrzyni automatycznej są zapisane w ECU silnika, czyli jak będziesz przekładał sam silnik to automatyczna skrzynia nie ma znaczenia. Więc twoje ECU nie będzie dawało żadnych poleceń. Co do Quattro też nie ma znaczenia. Jeśli tak jak piszesz silnik jest 2.6 ABC to będzie pasował.
-
[B5 ARG] Problem z funkcją GALA
0db - czyli zero decybeli powinno być jak auto stoi, potem im wyższa prędkość tym więcej decybeli do poziomu 5db max nie pamiętam przy jakiej prędkości 120km/h. U mnie tak jest. (ten max 5db wzięło się z tego ustawianie funkcja gala). Powiem szczerze że sprawdzałem u siebie. Sygnał gala dochodzi, w radiu widzę zmianę na wyświetlaczu (0db do 5db). A jakoś na słuch nie zauważyłem zmiany... może mi słoń na ucho na depnął. :polew:
-
[ALL B5] Montaż podłokienika
Do b5 przed liftem będzie pasował. A podłączenie Vaga można wyciągnąć i przełożyć.
-
[B5 AFN] Czy założyć łożysko FAG? Podobno oryginał montowany w Audi?
Możesz śmiało zakładać. Ja śmigam na FAG' Made in Canada już ponad dwa lata. Mogę śmiało polecić.
-
Polecane opony letnie
Ja też DUNLOP'ów SP SPORT 01 więcej nie kupie. Za szybko się skończyły.
-
Polecane opony letnie
Zdecydowałem się na zakup Continental ContiPremiumContact 2 FR 205/55R16 91V Dlaczego? Brałem też pod uwagę opinie innych użytkowników i test opon w jednej z gazet. Dla mnie najważniejszym kryterium jest aby opona była cicha i bezpieczna. Każdy kieruje się innym czynnikiem przy wyborze, jeden patrzy na wygląd, drugi jak szybko się ściera, ktoś inny jak zachowuje się na śliskiej nawierzchni. Jak ktoś się zdecyduje. Niech dobrze poszuka bo kilka dni temu kupiłem rocznik 2010 po 285 zł za sztuke Pozdrawiam P.S FR - w oznaczeniu opony oznacza rant ochrony felgi, poprzednie gumy też takie miałem i bardzo mi się to podoba, szczególnie na moich ori łopatach
-
[ALL] Zwykły grill, i siatka al'a RS4??
Kwestia czasu i coś takiego będzie do dostania w Polsce. ... zgadzam się kaszana
-
[ALL B5] Montaż manetki przedliftowej do polifta - problem z kierunkowskazami
Weź się chłopie jeszcze raz zastanów czego użyłeś do sprawdzenia napięcia. Po pierwsze mierzy się napięcie woltomierzem. Po drugie prąd płynie a nie idzie. Po trzecie amperomierzem mierzy się natężenie prądu włączając go szeregowo w obwód elektryczny.
-
[B5 ACK] Gdzie ma być wpięty reduktor?
Witam Ja mam podłączony reduktor równolegle z nagrzewnicą silnik 2.6 V6 ABC. Ale widziałem ostatnio w silniku 2.4 V6 kolegi, parownik był wpięty, zasilanie parownika w obieg nagrzewnicy wlot a wyście parownika w obieg chłodnicy olejowej. U siebie też mam zamiar tak przepiąć i zobaczyć jaka będzie różnica. Mam takie wrażenie że na postoju znacznie spada mi temp ciepłego powietrza z nagrzewnicy, chociaż nie dawno płukałem nagrzewnice i znacznie się polepszyło.
-
[ALL] Zwykły grill, i siatka al'a RS4??
mi się ta siatka widzi w grilu http://www.allegro.pl/item845285317_siatka_tuningowa_srebrna_abs_plastik_900x250.html
-
[B5 ABC] Gdzie znajduje się czujnik cisnienia oleju w silniku
- [B5 ABC] Gdzie znajduje się czujnik cisnienia oleju w silniku
umieszczony jest z przodu silnika powyżej miski olejowej, po prawej stronie. ( ta sama strona co filtr oleju) Po kupnie auta ciekł mi olej z niego. koszt w serwisie nowej częśći ok 55zl. Do wymiany dość trudny dostęp. Najlepiej to robić z kanału.- [B6 AVF] Uaktywnienie wejścia AUX Concert II
Nie wprowadzaj kolegi w błąd Prawidłowe nazwy to CD01 CD02 CD03... CD06 - bez zera nie będzie działać - [B5 ABC] Gdzie znajduje się czujnik cisnienia oleju w silniku