Treść opublikowana przez dante0018
-
[B5 1Z] Spryskiwacze reflektorów 1,9 tdi 96'
Jak sie nie myle jest chyba watek o spryskach w dziale warsztat.
-
[B5 1Z] Spryskiwacze reflektorów 1,9 tdi 96'
Poza tym spryski wysuwają sie pod wpływem ciśnienia. Najlepiej przełożyć zbiorniczek z 2 pompkami.
-
[B5 TDI] Czyszczenie turbiny.
Jak masz pojecie troszke o mechanice i dobre klucze to możesz sam to zrobić. Są dokładne opisy wraz ze zdjęciami.
-
[ALL B5] Brakuje oleju, zabarwiony płyn chłodniczy.
Gdyby przedmuchało uszczelke pod głowicą to by było odczuwalne w pracy silnika. Spadek mocy, nierówne obroty. Do spr chłodnica oleju.
-
[ALL B5] Objaw zużytych siłowników klapy
Mi się wydaje że gdy jest zużyty siłownik to nie ma "siły" podnieść już klapy, albo sączy się olej. Przynajmniej z takimi objawami zużycia sie spotkałem. Ale może w życiu mało jeszcze widziałem
-
[B6 AWX] Jak ocenić stan silnika
Turbawka dogorywa. Rób to jak najszybciej.
-
[ALL B5] SWAP
Koledzy dobrze radzą. Szkoda kasy na taką zabawe. Dozbierasz, sprzedasz i kupisz coś w Q
-
Alusy 7,5&17 et 35 jakie optymalne opony ?
215/45 lub 205/45
-
[B5 AFN] Turbina -regeneracja?????? POMOCY
http://moteo.pl/forum/zawor-N75-brak-mocy-przymulone-auto-problem-z-wkreceniem-sie-na-obroty-190 I sprawdz tą czerwoną membrane gumową czy nie ma uszkodzeń
-
B5 AFN] Rozmiar plecionki
wczesniej juz pisalem: 55x100
-
[B5 AFN] Pytanie do posiadaczy AFN najlepiej w serii.
Wymieniłem N75 i się zmieniło... Na 2 biegu przy 1800 obr czuć dziure, i ciagnie od 2300 tak, na 4 biegu już wogóle jakos słabo jedzie. jutro zmieniam spowrotem N75, zakupiłem nowy filtr ropy. Jak to nie pomoze, trza bedzie brac sie za logi. Interfejs przyszedł, teraz tylko laptop :gwizdanie:, lektura diagnostyki i jazda...
-
[B5 AFN] Stukanie na niskich obrotach
wymienilem popychacze na INA. Wyszlo 160 za komplet. Czyli jakies 20 za sztuke. Zadnych nowych uszczelek, niczego. Zrobile, juz kilka tys km i nic sie nawet nie poci.
-
[B6 AWX] Jak ocenić stan silnika
A normalnie ile kosztuje? Masz jeszcze opcje kupienia używki lub zregenerowanie tej co masz
-
[B6 AWX] Jak ocenić stan silnika
Skretyniały mechanik, mózg ma zużyty... Za taki tekst lałbym po mordzie odrazu. 280 tys to nie jest dużo... Uporaj się z turbinką i śmigaj dalej. wiele osób jeździ na zregenerowanej turbosprężarce i jest ok. Tylko że trzeba oddać dobrej firmie i nie szukać gdzie najtaniej. A teraz garret ma akcje "Nowa za starą". Dokładnie nie wiem o co kaman ale chyba oddając starą i kupując nową bedzie jakiś upust cenowy
-
[B5 AFN] Co to może być ?
Wyczyść troche ten silnik.. .
-
[B6 AVB] (edit.) huczenie łożyska oporowego i drgania na postoju
A jak jedziesz na tym np 3 biegu i huczy to wcisnij sprzegło i sluchaj czy dalej huczy. Może to łożysko w skrzyni
-
[B5 AFN] Dolot - szybka prośba
Najcześciej powodem jest gumowy łącznik przy kolektorze.
-
[ALL B5] Co to za wtyczka?? sedan tylnia klapa
Troche większe zdj. daj
-
[B5 AFN] Wyciek oleju
Tak jak koledzy radzą, najpierw sprawdzenie a potem myslenie co, jak i za ile?
-
[B5 AFN] ori czy zamienik
Spójrz w dział warsztatowy. Tam jest o rezaniu lamp i napisane co jest potrzebne i co i jak zrobić.
-
[B5 AFN] Stukanie na niskich obrotach
Może wtryskiwacz wchodzić w gre jeszcze...
-
Plucie na wycieraczkę ... :D
Coś się dzieje?
-
[B5 AFN] Pytanie do posiadaczy AFN najlepiej w serii.
Tyle że na niższych prędkościach ciągnie ładnie. Kiepski filtr paliwa może tak spowalniać?
-
[B5 AFN] Pytanie do posiadaczy AFN najlepiej w serii.
Filtr wymieniony był dawno Zabieram się za jego wymiane bo od kiedy są duże mrozy ponownie długo kręci i puszcza bąka dużego po całonocnym postoju.
-
[B5 AFN] Pytanie do posiadaczy AFN najlepiej w serii.
Dziś przegoniłem trochę autko, i coś zauważyłem. A mianowicie tak ok 70 km/h, 4 bieg, pedał w podłogę, auto ładnie się rozpędzało. Przy 4tys. obr wskazówka obrotomierza ledwo ledwo się poruszała dalej. Normalne? Wtedy nie wiem ile dokładnie było, jakieś 150km/h? nie zdarzyłem spojrzeć bo zbliżał się zakręt. I od 130 jakoś znacznie wolniej się rozpędza, tzn czuć że ciągnie ale dość wolno. Dlatego pytam czy te silniki tak maja i po 110 koniach więcej się nie spodziewać? Chodzi mi o konkretne spostrzeżenia osób które miały lub mają doczynienia z tą jednostką. Jestem w trakcie kompletowania sprzętu do vagowania, wiec narazie logów nie mam jak zrobić. Turbo niedawno czyszczone.