Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

SotoM

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez SotoM

  1. napewno są inne. dzyngnij do jakiegos sklepu z czesciami VW Audi
  2. miedzy otworami na sruby mocujace sa małe otwory i sadze ze załozyłes koło tak ze wypyscik na kole zebatym nie wszedł o otwor w kole pasowym tylko sie koło o niego oparło i stad to bicie. a porzy zdejmmowaniu koła- zeszło ci bez problemu czy młotkiem je zbijałes?? i tak samo 2gie koło moze ktos je sciagał z wału zbijajac młotkami albo szarpiac breszkami... zobacz - przyjzyj sie tym otworkom http://www.czescidoaut.pl/foto_towar//mini/264.jpg
  3. nie zauważyłem ze masz B7...
  4. turbo po zgaszeniu zapłonu się parę sekund kręci... ale z tego co widzę to wirnik już nie najlepiej wygląda... nie powinno być widać 2go rzędu łopatek wirnika patrząc centralnie na ośkę- tu może być problem niedomagań. chyba ze "tuner"czy co to tam zrobiło- dosypane jest koksu po mapach a mapy doładowania nie ruszył... układ dolotowy w 100%tach szczelny??
  5. a sprawdzaliście glikomierzem stężenie płynu?? - jeśli płyn jest rozrobiony to temp -20stp to ma prawo ubyć płynu - woda zmieszana z koncentratem odparowuje i zniża się poziom. dolać szklankę wody i obserwować. po jakim czasie(ilu km) ile płyn ubył. potrzeć nie zaszkodzi na około silnika czy nie ma wycieków płynu - śladów po płynie -jak jest mała nieszczelność to woda z płynu odparuje szybko na gorącym silniku i pozostanie tylko ślad po płynie a mokro nie będzie.- tak miałem właśnie z tym króćcem - wszędzie sucho na ziemie się nie lało nic a okazało się ze króciec pękł na tulejce mocującej (standard)[br]Dopisany: 03 Lipiec 2010, 19:56_________________________________________________ w chłodnicy wody na dole po lewej stronie nad przewodem łączącym termostat z chłodnicą.
  6. Nie byłem jeszcze na żadnym spocie bo zawsze coś , ale -to nie są spoty AUT tylko 4rumowiczów... dla mnie jak przyjedzie ktoś kiszlakiem czy roburem to mi to wsioryba... ja rok temu pojechałem na spot VW Passztetowców golfem III a koleś audi A6... oczywiście postawiliśmy się z boczku bo wiadomo zdjęcia... :gwizdanie:
  7. SotoM odpowiedział(a) na geo78 temat w Audi A4 B5
    olej w ukladzie jak u kazdego z nas. założysz nowe turbo nie regenerowane tez będziesz miał olej w układzie-to nieuniknione, w turbinie nie ma gumowych uszczelnień czy jakiś uszczelek na ośce i nie ma bata aby to nie przepościło oleju. po za tym mechanikowi coś się poeroliło 300ml...?? prędzej 30ml!! jak by to było 300ml uwierz ze w tym momencie nie masz turbiny ! tak jak kolo wyzej napisał poprostu gosc chce wiecej chleba... i kutafon zdzierca serca nie ma łach.
  8. tu nie ma co myslec sie zastanawiać. puściła śruba centralna koła pasowego wału korbowego- w tym momencie przestawiła sie synchronizacja rozrządu,kąt wtrysku... silnik odpala ale pewnie bardzo ciężko mu to wychodzi a jak odpali to puszcza bąka bialego...??jeśli trafiłem - miejmy nadzieje ze śruba się nie okręciła i nie rozbiło "klina-ścięcia"na wale- nowe koło rozrządu na wał i nowa śruba+ klej do śrub i będzie z bani jeśli wytłukło to ścięcie - migomat napawać-pilniczek i wyszlifować.
  9. także proponuje najpierw przepompować układ sprzęgła świeżym płynem. ze sprzągłem jest tak samo jak z układem hamulcowym -jak płyn nie był wymieniany to zawiera duża "wody"w sobie to w trakcie hamowania pedał mięknie ze względu na zła wydajność płynu przez zawartość wilgoci w sobie. tak samo ze sprzęgłem z tym ze ze płyn w hydraulice sprzegła się szybciej nagrzewa ze względu na układ zamocowany w komorze silnika i szybsze działanie cipła na przewody z płynem...
  10. Linke...?? a moze sprzęgło jest hydruliczne...andy_sky pierwsze co to przepompuj układ.hydruliczny płynem-moze byc zasyfiony płyn. moze kucać siłownik sprzęgła przy skrzyni lub pompka sprzegła przy pedale. ale na początek wymina płynu(zasilany ze zbiorniczka płynu hamulcowego.)
  11. ja byłem zmuszony osatnio u siebie zmienic dolne koło rozrządu ale kupiłem zamiennik Hansa prisa za 70zł i śrubę centralną i jak narazie wszystko dobrze fafa... np koło rozrządu pompy wtryskowej w ASO miałbym za 90zł bo z zamienika niedostępne.
  12. mechanik ma racje - jest coś takiego jak wymiana kół rozrządu. bynajmniej moja miała w Niemczech zmieniany rozrząd ze wszystkim kołami i uszczelniaczami(szkoda ze musiałem poprawić serwis i wymieniać dolne koło bo nie dokręcili śruby centralnej) W silnikach dizla nie stosuje się śruby centralnej 2gi raz. wymagana nowa- około 13zł kosztuje. przede wszystkim zwraca sie uwage na koła górne(wałka i pompy) słyszeliscie napewno ze komus przeskoczył rozrzad na pompie czy tam na wałku... no właśnie....
  13. tak vagiem. nie wiem jak, gdzie ale w której grupie to jest-vaga nie mam i nie pracuje z nim. stopnie ATDC/BTDC
  14. SotoM odpowiedział(a) na 2pac1670 temat w 1.9TDI
    ogarnijcie się pany...vag po wymianie tromostau... prosze..... Wahler to firma do d*py i tyle. nie raz się na tym gównie przejechałem przez cienki portfel klienta, nie tylko wkładając to do aut niemieckich ale i japonskich czy francuzów. kolega - jestes w plecy z termosami.tak to jest- nieraz sie chce zaoszczedzic to sie zakare płaci 2x.po co w ogole zes wymieniał ten termostat skoro wszystko dobrze było... proponuje wrzucić ori termosa z aso , zalać chłodziwo, odpowietrzyć układ i z bani...
  15. po wyłaczeniu silnika i jeździe na klimie??
  16. SotoM odpowiedział(a) na Orcio1 temat w 1.9TDI
    Aaaa widzi ty... a ma to bardzo ogromny wpływ bo czujnik temp.płynu chłodz. to jest czujnik systenowy- podeje on sygnał do sterownika o temp.płynu i wtedy komp podaje do nastawnika sygnał jaka dawke ma zadac przy odpaleniu czy tez pod obciazeniem... trzeba porównac wskazania co pokazuje zegar a jaka temp pokaze diag.komp. ponad 10-20stp różnicy i odrazu ci motor bedzie miał spalanie na czas...[br]Dopisany: 30 Czerwiec 2010, 20:00_________________________________________________ to samo czyli ile. bo masz problem a szczegółów nie rysujesz...
  17. a przy jakiej temperaturze silnika sprawdzasz ten kąt wtrysku?? pasek napędowy(klinowy) nie ma nic do rozrządu. sprawdz synchronizacje rozrządu vagiem.
  18. to mamy to samo zadanie... :> z tym ze ja tez do pracy sie wioze...
  19. a moze kwestia wyczyszczenie nastawnika pompy wtryskowej.... w poprzecznych 1Z np golf 3 odłacza sie wtyke predkościomierza przy skrzyni - jazda próbna - jesli szarpie to wina przeslizgiwania sie tarczy sprzegła , jesli szatrpania nie ma - nastawnik pompy do czyszczenia. tylko napisz w jakim zakresie obrotów masz talepawke i na jakim biegu - 2000rpm i wyzej zanika i jest to na każdym biegu czy szarpanie zaczeło sie najpierw na 5tym biegu i stopniowo schodzi na mniejsze biegi... pomysl i opisz.
  20. moze kwestia odpowietrzenia siłownika sprzegła a moze cos spiepszyli w skrzyni przy wymianie łozysk...miejmy nadzie ze nie zapomnieli wlac oleju do skrzyni...
  21. u ciebie jest jeszcze drożej - posiadasz koło(sprzegło)hydrokinetycznemustang.bs ma 2umasa
  22. SotoM odpowiedział(a) na dardit temat w Audi A4 B5
    na poczatek przepompuj uklad sprzegła swierzym płynem. moze byc płyn stary zasyfiona pompka i wysprzeglik i moze byc słaba wydajnośc...
  23. SotoM odpowiedział(a) na dzygit temat w 1.9TDI
    a ty ta kierownice wyciagaleś(odkręcałeś te 3 śrubki na torksa)?? czy ja wylizałes tak jak na zdieciu tylko z zewnatrz??
  24. SotoM odpowiedział(a) na Orcio1 temat w 1.9TDI
    chyba ze diagności byli nie zbyt ogarnieci w tym co robią. powiedzieli ci cos na temat wskazan temp.płynu chłodzącego(bardzo ważne do spalania) , kąta początku wtrysku, dawki paliwa, pracy wtrysków,turbiny??
  25. od temperatury zewnetrznej i róznicy cisnienia. im zimniejsze powietrze dostarczane do silnika tym lepiej sie spala w nim paliwo = moc.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.