Treść opublikowana przez kkam
-
A4 B5 ma aluminiowe zawieszenie?
A twoim zdaniem jak powinno to się robić miałem wymieniane już kilka wahaczy za każdym razem widziałem jak mechanik skręca wszystko i opuszcza cały podnośnik nic więcej nie robi. Na podnosniku należy tylko lekko załapać śruby, potem opuszczamy samochód i dokręcamy wahacze w pozycji roboczej. Jeżeli wahacze dokręci się na podnośniku to szybko polecą gumy. wahacze muszą być dokrecone w takiej pozycji w jakiej będą pracować.
-
Lampy przód- Zmiana z ksenon na H7
to prawda, ale jak kupisz nowe żarniki to pośmigasz kilka lat. Ja u siebie jeszcze mam ori palniki i przetwornice, xenony są bardzo żywotne i do tego lepiej wyglądają
-
Lampy przód- Zmiana z ksenon na H7
Mocowanie jest podobne. Lamy na h7 kupisz za 200-400zł w super stanie. Swoje jak masz dobre to sprzedasz kompletne za ~700zł, wieć jeszcze możesz zarobić. Na h7 bedziesz miał dużo mniej światła i będzie Ci się gorzej w nocy jeździło. Bardzo dziwny masz pomysł, ale nikt ci nie zabroni:)
-
Montaż i działanie układu samopoziomowania w B7 Xenon/Bixenon skrętny nie skrętne lampy
lampy nie opadną. Zamiast czujnika montuje się dzielnik napieciowy z 2 rezystorów. Potem robisz adaptacje, samochód "mysli" że cały czas jest w poziomie i że ma sprawne czujniki. Metoda sprawdzona. Jednakże nie polecam takiego rozwiązania, bo jak załadujesz bagażnik to możesz oslepiac innych kierowców.
-
Lampy przód- Zmiana z ksenon na H7
najszybciej bedzie jak wymienisz całe lampy. dlaczego pozbywasz sie xenonów?
-
Montaż i działanie układu samopoziomowania w B7 Xenon/Bixenon skrętny nie skrętne lampy
możesz jedynie dodac układ emulujący czujnik aby nie było błędu na fisie
-
5 v po stacyjce, szukam...albo 12v nie 14v
Myśle, że problem jest z tym, że napięcie do navi, lamp i jeszcze kilku innch lamp jest odłączane w momencie odpalania. Podepnij navi na próbe pod zapalniczke, jest tam stałe 12V podpięte tylko przez bezpiecznik do akumulatora. Jeżeli w zapalniczce podczas odpalania będzie działać, to musisz poszukać innego miejsca żeby się podpiąć. Najlepiej podpiąc się pod zacisk oznaczny na schematach "+15" jest to 12V pojawiające się po przekreceniu stacyjki i nie zanikające podczas pracy rozrusznika.
-
5 v po stacyjce, szukam...albo 12v nie 14v
Po odpaleniu powinno byc w całej instalacji napięcie ładowania ~13,8-14,4V Jeżeli w jakimś miejscu jest mniej, to znaczy, że masz spadki napięć na kablach. Widzę, że jesteś z Pelplina, jestem tam średnio 3 razy w tygodniu, więc jak potrzebujesz pomocy w podłączeniu to daj znać. Jaka navi chcesz podłączyć? Masz do niej ładowarke samochodową?
-
5 v po stacyjce, szukam...albo 12v nie 14v
po odpaleniu w zapalniczce też będziesz mieć 14V. 5V po stacyjce nie występuje w autach
-
A4 B5 ma aluminiowe zawieszenie?
Ludzie powtarzają mity nie mając styczności z tym zawieszeniem. Jeżeli nie oszczedza się na częściach to to zawieszenie jest bardzo dobre. Za komplet lemfordera płaci się około 1.6k. Można na tym zrobić nawet 80k-100k.
-
brak kalksona sygnału,
od dołu kierownicy powinny być 2 śrubki, odkrecasz i poducha odejdzie
-
brak kalksona sygnału,
Poduszka nie wystrzeli jak masz aku odłączone.
-
brak kalksona sygnału,
Też może być przyczyną.
-
brak kalksona sygnału,
to w pierwszej kolejności sprawdz przekaźnik od klaksonu, jest pod kierownicą.
-
brak kalksona sygnału,
przekaźnik cyka jak naciskasz klakson?
-
Włącznik świateł, rozbiórka, naprawa podświetlenia
dokładnie, 3mm będzie ok. Jeżeli dioda któraą wstawisz będzie Ci za jasno świecić to można podmienic rezystor albo po prostu ją zmatowić trochę
-
Co myślicie o warsztacie samoobsługowym wasze opinie
fajny pomysł, sam chętnie bym korzystał z podnosnika
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
mi pasuje matarnia w przyszłym tygodniu
-
Włącznik świateł, rozbiórka, naprawa podświetlenia
maritex.com.pl tu kupisz diody
-
Spotkanie z krawężnikiem :/
Ja jakiś czas temu płaciłem 90zł. Tam gdzie robiłem zbieżność było bez znaczenia jakie felgi.
-
Spotkanie z krawężnikiem :/
Znajdź kawałek prostej drogi, sprawdź czy podczas hamowania nie ściąga. Czy podczas przyspieszania nie jedzie na lewo/prawo. Czy przy większej prędkości nie ma bicia. Jak wszystko jest ok, to się nie martw. Jak masz trochę niepotrzebnej kasy to na zbieżność możesz jechać. Nie musiałeś mocno uderzyć, więc i strat nie ma;)
-
Bendiks czy Cewka ?
Trzeba wyjąć rozrusznik i zajrzeć do środka. Musisz zdjąć osłonę silnika, Stojąc przodem do samochodu rozrusznik będziesz mieć po lewej stronie, koło skrzyni biegów. Przykręcony jest 2 śrubami. Dochodzi do niego gruby kabel. Przed wykręceniem odłącz akumulator, abyś przypadkiem nie zrobił zwarcia. Jak już wyciągniesz rozrusznik to go rozkręcasz i wtedy będzie wiadomo co mu dolega, prawdopodobnie wystarczy czyszczenie.
-
Problem z porannym odpalaniem / na zimnym
Co do czujnika to zawsze można spróbować odpalić z odłączonym.
-
Problem z porannym odpalaniem / na zimnym
Jeżeli chcesz już wymieniać pompki to chyba najlepiej podjechać z nimi do zakładu zajmującego się regeneracją i dać im do sprawdzenia. Będzie wiadomo jakie mają wydajności i jak rozpylają
-
Pilna prośba o analize logow
po logu BS 11 widać, że łopatki nie pracują w turbinie. Dodatkowo w logu dynamicznym 11 widać, że masz mega przeładowanie. Wszystkie objawy są od turbo. Teraz musisz tylko sprawdzić czy problem jest w samej turbinie czy w jej sterowaniu - czyli czy przewody podciśnienia nie są poprzecierane.