Treść opublikowana przez Lukasz_mk2
-
Czy warto naprawiać?
wszystko się dobrze mówi jak się ma sprzęt i warunki, ja raczej za blacharkę i lakiernictwo pod blokiem bym się nie zabrał
-
pisk
od przeczyszczenia wszystkich prowadnic klocków, bo pewnie klocki nie odbijają do końca i blokują koła i stąd te piski. Albo zaciski nadają się już tylko do regeneracji
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
@kamil-vaga możesz napisać czy uda się te wszystkie "sygnały" wyciągnąć z drzwi (sterownik zamka lub szyb), czy przewody trzeba ciągnąć do środka auta przez przelotkę między drzwiami a budą??
-
Problem z centralnym zamkiem
nie masz zwarcia w kablach znajdujących się w przelotce między drzwiami a budą??
-
Czy warto naprawiać?
@Dragon7820możesz pokazać na zdjęciach jak w tej chwili auto wygląda w "najgorszych" miejscach
-
Czy warto naprawiać?
@Dragon7820 coś ty zrobił z autem za 6tys zł?? Za tą kasę kupił byś spokojnie 4 niepordzewiałe drzwi (pewnie nawet w kolor), dwa nowe błotniki przednie (do malowania), tylną klapę, resztę pomalował (dach raczej nie rdzewieje) i jeszcze powinno Ci kasy na imprezę zostać. No chyba, że miałeś dziury w podłodze i trzeba było je "lepić"
-
Pęknięta izolacja kabli na łączeniu drzwi z karoserią
moim zdaniem takie złączki w gumie między drzwiami i budą nie zdadzą egzaminu - te kable się tam non-stop gną i zaraz z tych połączeń będzie nic. Trzeba kupić nową kostkę z kawałkiem kabli (można kupić nowe na znanym portalu aukcyjnym) i łączyć kable głęboko w drzwiach by łączenia kabli nie były narażone na zwiększoną ilość wilgoci. Dodam, że u siebie co roku, zwłaszcza po ziemie miałem problem z tym połączeniem i odkąd mam nowe wiązki to już parę lat mam spokój.
-
Światła dzienne
jeżeli halogeny robią Ci za światła dzienne to musisz mieć jakiś moduł - w B6 nie występowały światła dzienne, można je tylko mieć z dodatkowym modułem
-
Przednia Szyba A4 B7 sedan 1.9 TDI
a po co Ci szyba OE? zamontuj pilkingtona i będzie git, zwłaszcza, że w ASO pewnie też taką wsadzą
-
Przestały działać światła przeciwmgłowe przednie tył oki
z tego co czytam to autor tematu póki co milczy
-
Przestały działać światła przeciwmgłowe przednie tył oki
Od dawna nie świecą?? Pewnie kiedyś mechanik ściągał zderzak i nie podłączył kostki na pasie przednim
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
Kup sobie białe lampki - na znanym portalu aukcyjnym sprzedawane są one często z wtyczkami i kawałkiem wiązki. Podpinasz pod czerwone lampki i gotowe. Lampki z logo mają inne wtyczki niż te "standardowe", więc musisz już je dobrać indywidualnie. Co do zaślepek to raczej ich niema, tylko trzeba wycinać dziury w tapicerce drzwiowej, ale to raczej żaden problem.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
@lukitazaglądnij w harmonijkę między drzwiami a budą - pewnie masz przerwane kable i dlatego lampki nie świecą i nie pokazuje otwartych drzwi na fis'ie
-
Wariuje zamek tylnej klapy.czujniki cofania
sprawdzałeś kable w przelotce między klapą a budą??
-
Ręczna regulacja xenonu
rób jak chcesz, ale moim zdaniem warto zmienić h7 na ksenon. W razie czego to o wiązki pisz do kolegi @kaju - w razie czego kolega jest też bardzo pomocny jakbyś utknął w jakimś miejscu z podłączeniem wiązek. Możesz też np. poukładać wszystkie wiązki pod plastikami i podjechać tylko do mechanika, aby wpiął kable w odpowiednie miejsce, ale myślę że to już jest najprostsze z tej całej "operacji". Zwłaszcza, że na wiązkach od kolegi, o który wspomniałem powyżej masz każdy kabel opisany
-
Ręczna regulacja xenonu
wychodzisz pod kanapą i potem wzdłuż progu
-
Ręczna regulacja xenonu
jak ściągniesz plastikowe nadkole to zobaczysz miejsce specjalnie do tego przeznaczone (gumowa przelotka)
-
Ręczna regulacja xenonu
Być może jak byś wydrukował mechanikowi instrukcję z forum, w której wszystko pokazane jest krok po kroku to popatrzyłby na temat trochę inaczej. Mi założenie biksenonu+sprysków+samopoziomu zajęło piątkowy wieczór + całą sobotę, więc roboty trochę jest zwłaszcza jak nie dysponujesz podnośnikiem kolumnowym tylko czołgasz się pod autem.
-
Ręczna regulacja xenonu
Kolego o takie rzeczy raczej pytaj mechaników/elektryków samochodowych w swojej okolicy. Na forum są raczej hobbiści, którzy od rana pracują w różnych branżach, a wieczorami czy w weekend grzebią w autach - raczej nikt nie weźmie wolnego, aby bawić się u kogoś w zakładanie xenonu
-
Czy to problem z immobilaizwimmobilizerem w Audi A4 B7?
jakie błędy pokazuje VAG-COM, bądź VCDS?? Jak auto nie chce odpalić to zawsze jakieś błędy się zapisują np. błąd imo
-
Ręczna regulacja xenonu
Kolego jak masz możliwość wyciągnąć od szwagra ksenon to i samopoziomowanie mu nie będzie potrzebne, więc zrób to porządnie i wyciąg sobie też samopoziom i go załóż. Gotowe wiązki kupisz na forum - naprawdę 15-letnie audi to nie jest prom kosmiczny i nie wymaga specjalistycznej wiedzy kosmicznej. Ja u siebie przekładałem H7 na bixenon+samopoziom+spryski i zrobiłem to na podnośniku pod domem (nie mam garażu). Wszystko masz ładnie opisane na forum, więc cała operacja polega tylko na przeciągnięciu kabli od zakupionych wiązek i wetknięcie wtyczek na odpowiednie miejsce.
-
Audi a4 b6 Avant
co pokazuje VCDS bądź VAG-COM?? Poza tym przeczytaj co napisałeś i popraw bo nie da się tego czytać.
-
opadanie obrotów przy dodaniu gazu w czasie jazdy
nie ślizga Ci się przypadkiem sprzęgło??
-
Włącznik świateł B6 - nie działa CLH i fotochrom
jak zapalają Ci się od razu światła mijania to włącznik jest wadliwy, zwróć uwagę, że jak zapalisz auto bez wpiętego włącznika to światła mijania też się zapalą. Ja na twoim miejscu szukał bym jednak włącznika od B7 bo mają lepszą powłokę, która się tak nie ściera jak na włączniku B6. Czytałeś temat do którego podałem Ci link powyżej - sprawdzałeś jak ma się u Ciebie temat przewodu na pinie 11?? U mnie siedzi przełącznik z B7 i ma się dobrze - wszystko działa.
-
Włącznik świateł B6 - nie działa CLH i fotochrom
włącznik z B7 działa w B6 - poczytaj tu (Wystarczy przepiąć żółty kabelek podłączony fabrycznie do pinu 11 w pin 13 (rozwiąże to problem z nie działającymi światłami mijania): poza tym jak włączniki mają taki sam numer i końcówkę literową to są zamienne. Moim zdaniem włącznik ze szrotu jest coś nie halo