Treść opublikowana przez IDUAL
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ok na instruments -> adaptacje kanał 03 miałem 100% VCDS pokazał mi że mam tam zakres od 85-115% zmieniłem na 115 i narazie na krótkim dystansie spalanie średnie wzrosło z 4.4. na 5.6 jutro jak bede jechał do roboty to sprawdze jaka wyjdzie średnia ale widze że już jest lepiej bo w sumie nie chodzi mi żeby było idealnie ale okłamywanie o ok 2l to troche za dużo.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Popołudniu sprawdze to podam a jaka powinna być mam w sumie licznik z 2,5 tdi ale przekodowany na 1,9 wiec chyba powinno dobrze pokazywac a ja mam średnią na poziomie 4,4l czyli jakieś 2 litry za mało.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Panowie powidzcie mi też tak macie że spalanie pokazuje jak chce. To znaczy średnie pokazuje mi około 2 litry za mało co skutkuje tym że na połowie baku pokazuje że zrobie jeszcze około 800 km. Troche mnie to denerwuje bo w sumie to średnie spalanie jest najbardziej pożadane przy zmianie na fis i ile jeszce mam do tankowania. Zauważyłem też ze spalanie chwilowe pokazuje z opóźnieniem tz. nacisne gaz i dopiero po 1 - 2 wskakuje spalanie.
-
[ALL B5] Zamiana radia Chorus na Concert.
Do tego radia z tego co sie orientuje musisz jeszcze kupić taki adapter do magistrali cyfrowej CAN żeby działało podświetlanie i radio nie wyłączało sie co jakiś czas http://allegro.pl/adapter-can-bus-audi-z-fis-dla-chorus-2-concert-2-i1731215685.html
-
[ALL] Kolizja - pytanie kogo wina? - rysunek sytuacyjny
Dokładnie koledzy kiedyś oglądałem drogówke czy inne takie i byłe że koleś źle zaparkował auto bezpośrednio na drodze i koleś który go omijał żeby nie zdezyc sie z autem z naprzeciwka udeżył lusterkiem z to źle zaparkowane urwał sobie i jemu. Wezwał policje że tamto auto stało źle zaparkowane i tłumaczył żeto jego wina. Na to policiant że jeżeli nie był wystarczająco miejsca żeby ominąć ten źle zaparkowany pojazd to powinien poczekać. Koleś ze źle zaparkowanego dostał chyba 100 za złe parkowanie a tamten co wezwał policje 300 + 6 pkt za spowodowane kolizji i jeszcze z jego OC naprawa źle zaparkowanego auta.
-
[ALL B5] Zamiana radia Chorus na Concert.
Kolego przerabiałem konsole a w sumie przekładałem bo kupiłem na allegrogo całą konsole z przyciskami klimatronikiem radiem popielniczką i gałką zmiany biegów za 300 zł ale jak rozbierałem starą konsole to zauważyłem że jakbyś rozciął kosz w miejscu gdzie trzyma radio po bokach i przedłużył to weszło by radio pod 2 diny klimatronik poszedłby w dół niestety musiałbyś zrezygnować z popielniczki bo juznie wejdzie a ze starej dużej ramki która by ci została musiałbyś odocinać bo między radiem a przyciskami najprawdopodobniej bedzie szpara ok 5mm no i klimatronik w koło obrobić.Roboty od hu*a ale dało by rade zrobić.[br]Dopisany: 29 Lipiec 2011, 16:50_________________________________________________Aha jak już to kup Symphony od A4 od A6 jest węższe i pozostaną szpary po bokach.
-
[ALL] Grupowe hamowanie śląsk
Widze że próba grupowego hamowania zawsze kończy sie tak samo. Chcieliśmy dobrze wyszło jak zawsze . U nas też chcieliśmy zrobić grupówke najpierw stado chętnych a potem nikogo. Zresztą w hamownie za 60 zł już nie wieże chyba że jakaś wiejska w stodole.
-
[B6 AVF] Ciężko wchodzi na obroty przy odpalaniu :(
Kolego zagadaj do chłopaków ze śląska spotykają sie z tego co pamiętam we wtorki na 3 stawach napewno któryś podepnie ci autko pod vaga.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
jeżeli masz zegary od 1,9 tdi to nic nie musisz kodować.
-
[B5 AFN] Światła do jazdy dziennej warto w to wchodzić?
Led nie bardzo do B5 ale układ do włączania świateł jak najbardziej. Ja mam taki najprostszy który po zapaleniu samochodu załacza mi tylko przednie światła już mi kilka razy dupe uratował
-
[INNE] Proszę o analizę logów a3 1.9 tdi 130KM Dziwna sprawa...
Auto na pompowtryskach i lipne paliwo powodzenia. Kolego w diagnostyce vag jest opisane jak robić logi automatem. Jeżeli chcesz dobrej diagnozy to każdy dynamiczny osobno a statyczne można razem ale logować przez dłuższy czas bo jak robisz kilka logów naraz to komp wolniej zlicza. I podpisz logi które dynamiczne a które statyczne i BS
-
[B5 1Z] Słabo sie zbiera
Jak bedziesz miał komplet to wklej do diagnostyki vag tam ci napewno pomoga co jest przyczyna braku mocy.
-
[B5 1Z] Słabo sie zbiera
Kolego w twoim przypadku to dynamiczne by sie bardziej przydały.
-
[ALL B5] Woda z przedniej szyby na szybie bocznej
Cieknąca woda na szybe boczną widze że to taki sam mankament jak opadające tylne szyby czy cieknące zaciski tylne po zostawieniu długo na ręcznym taki urok naszych be-pięć.
-
[B5 1Z] Słabo sie zbiera
Powiedzce mi po co mu każecie robić logi 018 023 BS011 czyżby pierwszy na świecie 1Z z pompowtryskami i ze zmienną geometrią turbo
-
[B5 AJM] Oświetlenie bagażnika w avancie problem /.....
Dokładnie tak samo jak koledze wyżej poszły mi luty w płytce widać ją odrazu po wyciągnięciu lampki już miałem kupować nową ale zauważyłem lekkie pęknięcie lutu. A świeci ci kolego przycisk do załączania na czerwono.
-
[INNE] Proszę o analizę logów [A3 BKD]
Troszke za niska dawka paliwa korekcje na 3 cyl troche duże no i bipy strasznie na minus jakby problem z zasilaniem paliwem pompowtrysków.
-
[ALL B5] Czyszczenie turbiny - opis foto
Kolego zalewaj na wsadzonej turbince w opisie nie ma jeszcze jednej ważnej żeczy napisanej a mianowicie jak oddzielasz częśc ciepłą turbo to pamiętaj że musi schodzić równo z każdej strony w innym przypadku powyginasz łopatki i po turbo.
-
[ALL B5] Centralny zamek-Tylna klapa, dziwne zachowanie :/
Kolego to częsta przepadłość tych mikrostików w poliftach w klapie tylnej mi już jeden siadł teraz czekam aż drógi siądzie i bedzie lipa. Odepnij kabelki od styków i zrób na nich mostek jeżeli zamek zareaguje to odpowiedz masz prostą do wymiany mikrostiki czyli w sumie całe te klamki bo chyba to nierozbieralne jest.
-
[B5 AEB] Stuk W prawym przednim kole
Kolego niestety przyzwyczaj sie do tego dzwieku to wielowahaczowe zawieszenie bardzo często daje o sobie znać taki urok naszych dróg.
-
[B5 1Z] Oświetlenie wnętrza
A po otwarciu drzwi kluczem oświecają ci sie czy nie. Z tego co wiem to tym steruje modół komfortu u mnie też nie ma ori centralki a jak otworze auto to zaświeca sie.
-
[ALL B5] Czyszczenie turbiny - opis foto
Kolego ja nic nie ustawiałem skręciłem turbinę i wszystko śmigało jak należy pamiętaj tylko żeby turbo zalać olejem ja wlewałem strzykawką i kręciłem palcem wirnikiem aż zaciągneła olej i dopiero dokręciłem przewód olejowy. Zadnej pasty do montarzu nie używałem. Po co ci uszczelki pod kolektor wydechowy nie trzeba go odkręcać.
-
SPOTY CHRZANOWSKIE PONIEDZIAŁEK 18.00 "Pod Orłem"
No panowie skończone podpiąłem dzisiaj temperature oleju i spalanie wszystko śmiga . Tylko spalanie po mieście mnie troche szokuje nie wiem czy chciałem to widzieć ;( . Fajna jest też opcja że podczas jazdy w nocy można fis wyłączyć i wtedy nic sie nie wyświetla oprócz komunikatów jak mało paliwa czy otwarte drzwi. By idual at 2011-07-21[br]Dopisany: 21 Lipiec 2011, 16:56_________________________________________________Panowie jak dzisiaj pogoda ciulowa ale można by sie spotkać na podziemnym czekam na propozycje kto przyjedzie.
-
[ALL B5] Mokra kanapa
Jedynie co mi przychodzi jeszcze do głowy że jeżeli nie spod szyb bo nie opadają ( w co troche wątpie bo prawie wszystkim moim znajomym opadają w B5)to że z pod relingów dachowych jeżeli masz może jeszcze cieknąć przez śruby po plastiku bocznym na dół i moczy kanapę. Plastiki są na zatrzaskach odczep je i sprawdz podczas deszczu czy nie jest tam wilgotno.
-
[INNE] Seat Leon II 2.0 TDI 170KM Bardzo proszę o analizę logów
Kolego ze zchipowanym autem najlepiej podjechać do tunera który go robił.