Treść opublikowana przez koper84444
-
Wentylator od klimatyzacji w A4 B5 nie włącza się
Bezpiecznik od wentylatora znajduje się pod kierownicą. Jak zwalisz osłonę (tą nad pedałami) to znajdziesz duży bezpiecznik (chyba 40 A). Prawdopodobnie przekaźnik również się tam znajduje. Jeśli bezpiecznik jest spalony, to sprawdź dokładnie wentylator, gdyż te bezpieczniki nie palą się bez powodu. U mnie bezpiecznik się przepalał, gdyż szczotki na wentylatorze się skończyły. Możesz również sprawdzić kostkę łączeniową przewodów. Jest ona umieszczona pod czarną osłoną od zbiorniczka płynu do wspomagania.
-
[B5 AKN] Drgania silnika na postoju
Może być również zużyta plecionka na wydechu.
-
[ALL] Na którym biegu lepiej?
Właśnie stąd wynika ograniczenie w maksymalnych obrotach silników wysokoprężnych - paliwo musi się całkowicie dopalić. Ale ograniczenie elektroniczne również występuje.
-
[ALL] Na którym biegu lepiej?
Jeśli lubisz słuchać jazgotu silnika, to możesz jechać na trójce Przełączaj na wyższy bieg, szkoda silnika i paliwa.
-
[ALL B7] Czy klima działa poprawnie?
Tak, wszystko jest OK, pod warunkiem, że nie masz manualnie wysterowanych kierunków nawiewu.
-
[ALL B7] Czy klima działa poprawnie?
ziby, a kierunki nawiewów na klimie (nogi, szyba, konsola) masz ustawione manualnie? Jeśli tak, to chyba nie wejdzie Ci w automata.
-
[B5 AEB] Nie działający wentylator klimatyzacji
Z tego co pamiętam, to trzeba zdjąć czarny plastik osłaniający zbiorniczek płynu wspomagania. Właściwą kostkę poznasz po grubych kablach.
-
[B5 AEB] Nie działający wentylator klimatyzacji
U mnie spalony był bezpiecznik kilkadziesiąt amperów znajdujący się pod kierownicą. Jeśli już znajdziesz ten bezpiecznik, to przed jego wymianą sprawdź dobrze wentylator, gdyż te bezpieczniki nie palą się bez powodu. W moim przypadku skończyły się szczotki i po podłączeniu na krótko do akumulatora wirnik zaczynał robić się czerwony i leciała masa iskier:)
-
[B6 AWX] "Wyrywanie" silnika
Najpierw sprawdź poduchy - taniej i prościej to będzie niż badać dwumas.
-
Olej MOTUL- oryginał i podróbka
Dlatego też najlepiej jest kupować u sprawdzonych sprzedawców, a nie eksperymentować za każdym razem z innym celem zaoszczędzenia 5 zł.
-
[B5 AVG] Dziwne wibracje całego samochodu na wolnych obrotach
Ja za jakąś lepszą plecionkę dałem chyba 60 zł. Robocizny nie liczę, gdyż sam wymieniałem (przy okazji: zabawa z katalizatorem) Jeśli chcesz sam robić, to bez spawarki nie podchodź.
-
[B5 AVG] Dziwne wibracje całego samochodu na wolnych obrotach
U mnie też były drżenia, tyle że na zimnym. Po nagrzaniu wszystko było OK. Wymiana plecionki pomogła, chociaż stara wyglądała idealnie (po prostu nie miała już tej sprężystości). Być może jak ruszyłeś ostrzej, to ruch silnika na poduszkach dobił do końca Twoją plecionkę. Pamiętaj, że pod oplotem z drutu jest "rura harmonijkowa", której nie widać z zewnątrz.
-
[B5 AFN] TURBO-PROBLEM
Za ciśnienie doładowania (obroty turbiny) odpowiadają kierownice spalin, a nie katalizator.
-
[B5 AVG] Utrata mocy podczas jazdy...Proszę o pomoc.
Kolego, zrób logi dynamiczne i wszystko będzie jasne.
-
[ALL B5] Ciemno świecą zegary.
Sprawdź też wskazania czujnika nasłonecznienia - można to zrobić z kodów klimatronika. Może jest walnięty i cały czas pokazuje brak światła. Mógł też siąść potencjometr regulacji oświetlenia.
-
[B5 AVG] Problem z wężami - układ chłodzenia
Używaj właściwych prefixów. Sprawdź uszczelkę pod głowicą - prawdopodobnie tamtędy dmucha.
-
[B5 AVG] Trzaski spod deski rozdzielczej z przodu
Co do świergotów z okolic długiej kratki nawiewu pod szybą, to warto sprawdzić czujnik nasłonecznienia. U mnie właśnie to wydaje dźwięki. Jak będzie cieplej, to zabiorę się rozbiórkę.
-
[ALL B5] Demontaż sterownika klimatyzacji w B5 FL FOTOSTORY
Zamiast kleju można użyć lutownicy i wtopić zaczepy z powrotem w plastik.
-
[B5 AFN] Moc a opady atmosferyczne
Jeśli chodzi o porę letnią, to podczas opadów z reguły obniża się temperatura powietrza, co przekłada się na jego większość gęstość po sprężeniu, tak więc "więcej" trafia go do cylindrów.
-
[B5 ALL] Poduszki mocujące pokrywe silnika ---urwane
Z tego co kojarzę to są wykręcane z silnika. W moim przypadku jedna była słabo przykręcona i wykręciła się razem ze śrubą mocującą górną pokrywę silnika.
-
[ALL B5] Ocena stanu rozrządu.
Jeśli nie widziałeś żadnego sensownego potwierdzenia kiedy był robiony rozrząd, to proponuję wymienić. Poleganie na wartości kąta może być mylące, gdyż ktoś mógł go wcześniej ustawiać (np. co roku jak się zaleca) lub mógł go w ogóle nie ustawiać od nowości. Ocena wizualna też nie zawsze da pewną odpowiedź (chyba że pasek już pęka albo się strzępi). Mój po 85 tyś wiele się nie różnił od nowego, który kupiłem (poza lekko wytartymi napisami).
-
[B5 AFN] AFN zgasł podczas jazdy i nie zapali
Nikt Ci nie zrobi wyceny, jeśli nie rozbierzesz silnika i nie sprawdzisz zniszczeń. Tak to można tylko wróżyć.
-
[B5 AFN] AFN zgasł podczas jazdy i nie zapali
Jeśli zawory pogięte, to najlepiej będzie poszukać drugiego silnika. Koszt naprawy raczej nie będzie opłacalny.
-
[ALL B6] Skomplikowany problem ze spryskiwaczami
Wlej połówkę denaturatu do zbiorniczka. To mocno obniży temperaturę zamarzania płynu, szczególnie w przewodach, gdzie jest go mało i jest bardziej podatny na przemarzanie. Trochę śmierdzi, ale lepsze to niż niedziałające spryski. Ostatnio kupiłem płyn niby -22C, ale przy mrozach -16 spryskiwacze przestały działać. Przy temperaturze -4 znowu wróciły do życia. Płyn w zbiorniku nie zamarzł, ale w przewodach go przymroziło.
-
[B7 BLB] Niedogrzany silnik zimą
Diesel długo się nagrzewa, gdyż nie ma takiej wydajności generowania ciepła jak benzyniak. Dodatkowo, przy dużym mrozie nagrzewnica działa jak porządna chłodnica i spadek temperatury jest prawidłowy. Wyłącz ogrzewanie i wtedy sprawdź co się dzieje.