Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marekg

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marekg

  1. marekg odpowiedział(a) na Pan Waldek temat w 1.9TDI
    Bez przesady. Kupiłem auto gdzie było mokro w dolocie i nie był to suchy nagar. Od tego czasu zrobiłem 150,tysięcy a turbo jak dmuchało tak dmucha łyka oleju tyle ile łykał. Wiec to Noe zawsze tak jest z tą turbiną i swiezym olejem w dolocie
  2. Ja nie zauważyłem znaczących różnic w charakterystyce pracy silnika stosując różne oleje w obrębie tej samej klasy lepkości. Dlatego podtrzymuję tezę, ze stosując oleje różnych producentów ale w ramach norm przewidzianych dla danego silnika naprawdę nie ma sensu dzielenie włosa na dwoje i wsłuchiwanie się w każdy szmer silnika. A juz na pewno nie ma sensu szukanie oleju number one hiper super full syntetyk bo to żadne sportowe czy wyczynowe auto taki TDI pd. Większość olejów jest wystarczająco dobra zeby spac spokojnie. Jednym doskonale chodzi na mobilu innym na motulu a jeszcze inni chwalą sobie castrola o nigdy nic złego z motorem się nie stało. No to mi to zalatuje efektem placebo wynikającym z przekonania o wyjątkowości stosowanego właśnie oleju. A czy mam racje? A jakie to ma znaczwni-racji jest tyle co olejów na rynku.
  3. Nie przesadzaj, ja 6 lat temu za pilkinktona z montażem płąciłem 450.
  4. I są przy okazji "mniej" czarne.
  5. Gdyby chodziło tylko o stan filtra to miałbys może i rację. Ale tu nie chodzi o zanieczyszczenie mechaniczne paliwa bo to jest kelwestia niezależna zupełnie od tego czy tankujesz zwykły ON czy uszlachetniony. To jest kwestia dodatków, których zadaniem przynajmniej w teorii jest poprawa warunków pracy układu paliwowego a więc przedłużenie jego trwałości. Filtr trzeba wymieniać tak czy siak.
  6. czemu przeciętny użytkownik = szarak? coś leczysz w ten sposób? Dwojakie sposoby powiadasz... a potem podajesz trzy W moim samochodzie był i shell i mobil i motul, może z raz coś innego. I nie widziałem różnic. No może tego shella 0w30 popijal wiecej. jakim cudem chcesz zaobserwować różnice przy zimnych rozruchach jeśli weźmiemy różne oleje mieszczące się w tej samej/zbliżónej klasie lepkości?
  7. Rikardo, sorry za banalne pytanie ale po czym przeciętny użytkownik ma poznać, ze olej w jego samochodzie spisuje się dobrze bądź nie? Bo szczerze mówiąc poza skrajnymi przypadkami zalania czegoś zupełnie nie z tej bajki ( typu mineralny) to nie wiem na czym te różnice maja polegać. Jak ktoś zaleje olej w tych samych klasach lwpkoscioeych to gotów jestem się założyć, ze przeciętny użytkownik nie zauważy czy to olej taki czy owaki. Czy to bedzie motul czy lm , mobil castrol albo jeszcze cos innego. Nie bedzie żadnej różnicy poza efektem placebo. W dłuższej perpektywie(kilkuletnia eksploatacja) dopiero może udaf się cos zauważyć a i to w warunkach warsztayowych. Tendencja ludzi na forum jest taka jakby te auta były do jazdy torowej na maksymalnych parametrach. A yo nie ta bajka...
  8. Wspólny mianownik wszystkich współczesnych silników, szczególnie diesli jest taki, że są wrażliwe na jakość paliwa. Czy to PD czy CR, z różnych powodów konstrukcyjnych ale i jedne i drugie na byle czym długo nie pojadą. Zasada aby nie tankować "byle gdzie" obowiązuje zawsze i coś mi się wydaje, że nie tylko w Polsce. Ale to elementarz raczej. To zaś co i kiedy ulega awarii w autach przyprowadzonych z zachodu lepiej pozostawić do oceny konkretnych przypadków. Bo to co zjeżdża do Polski to często auta, które swoje już wyjeździły a Polak myśli ciągle kategoriami Audi 80 i niezniszczalnych 1,6 TD. I tu nagle zonk bo przyszedł czas na pompę czy cos innego. Winne to, winne tamto, jak nie paliwo to te uny su winne. Ale głowa nie przyjmuje, że Audi się zużywa i szczególnie CR w końcu może szlag trafić. Takie czasy.
  9. A pierdzielicie juz jak potluczeni. Na zachodzie to, na zachodzie tamto a gówno za pezeproszeniem widzieliscie. Jakos co stacja to mam do wyboru różne rodzaje ON czy to Włochy czy Austria. Po drugie ten super zachodni ON o jakości polskiego psliwa ulepszanego mi zamarzł blokując auto. Quadral, nie obraź się ale qyjdz czasem z domu, pojezdzij po różnych stacjach. Popatrz tez na paliwo czasem bo teraz to trochę sadzisz farmazony jakich malo. Ja już parę lat jeżdzę, wcześniej też na stacjach patrzyłem co się dzieje więc niejedned dystrybutor starej daty widziałem. I powiem, że to dość odważne twierdzenie, że nie były przydymiane albo coś w tym stylu. W najlepszym wypadku ze starości ciężk otam w tej kopułce wypatrzeć żeby ocenić jakość paliwa... A stacje przy marketach.... skąd paliwo i skąd cena? jeszcze nie wiesz? po tylu latach ciągle nie wiesz? Paliwo wszyscy biorą z tego samego żródła to po pierwsze. Po drugie cena - market zarabia na czym chce w danej chwili. To jest biznes i jak da paliwo w promocji to sobie odbija na czym innym. Swego czasu stacje tego typu były obiektem wzmożonych kontroli. No i co? no właśnie nic co potwierdziałoby twoje tezy. Z resztą nie rozumiem, masz problem ze stacjami w PL gdzie wiadomo skąd paliwo pochodzi a nie masz wątpliwości z ruskim paliwem. Ot filozofia. Strasznie jedziesz ogólnie na to paliwo w Polsce nie mając nic na uzasadnienie a wychwalasz "zachód". Tez pewnie bez uzasadnienia. TO nie wiem wyjedź może z tego kraju czy jak, skoro wszedzie jest tak lepiej?
  10. Akurat idea tej "farbki" jest dość prosta. Miało wyjść cos miękkiego w dotyku (czyli odczucie lepszej jakości). Ot niestety cos niebwyszlo ja zaplanowano. popatrz na nowsE elementy- juz są szorstkie i twarde w dodatku czarny jest jakiś bardziej szary niż kiedyś.
  11. Moim zdaniem doskonale sprawdzi się jakas mała szlifiereczka z tarczką do cięcia. Idzie szybko i dość precyzyjnie. Ręcznie sobie tego nie wyobrazam.
  12. Zależy od rocznika, przebiegu, tego po jakich drogach jeździło i czy było garażowane. Wiek oraz ekspozycja na mróz i słońce niszczy te tworzywa i po kilkunastu latach zaczyna się to odzywać. Najgorzej jest z elementami juz demontowanymi. Trudno po latach uniknąć demontażu niektórych elementów w celu naprawy jakichś usterek ale ponowne zamontowanie juz nie jest fabryczne i po jakimś czasie zaczyna być to słychać. Trudno dac ogólna opinie o b6 bo za dużo zmiennych.
  13. marekg odpowiedział(a) na koczo797k temat w Audi A4 B6/B7
    Wyciąć dziurę wstawić blende. Sam robilem.
  14. Skąd ty się urwales...
  15. Po stoperanie mam niższe spalanie.
  16. A o co chciales zapytać? Nie przepraszaj za to, ze żyjesz tylko zapoznaj się z tym wątkiem.
  17. STP na przeczyszczenie a potem stoperan
  18. Jak jest z emocjami to ja doskonale wiem...i dobrze, że nie mam broni do dyspozycji. Ale tak niczego nie załatwi.
  19. A, że tak nieśmiało zapytam to na co się umawialiście? Tak opisałeś sprawę jakbyś w ciemno zostawił listę "spraw" i kazał po prostu zrobić licząc nie wiem na co. Po wypadku to chyba powinien być jakiś kosztorys? gdzie ubezpieczyciel??? A dopiero potem naprawa. Teraz to albo się jakoś dogadacie albo zapłacisz. Bo ja nie widze podstawy do egzekucji jakichkolwiek praw. Bo roboczogodzina zawyżona? Twoje wątpliwości i ewentualne scenariusze korzystnego załatwienia sprawy powinieneś w pierwszej kolejności omówić z rzecznikiem ochrony praw konsumenta. Dowiesz się czy są jakieś podstawy w oparciu o które możnaby działać. Mesiah, po takiej akcji masz gwarantowane, że jeszcze tego samego wieczora będziesz na przesłuchaniu w sprawie o pobicie. Z pewnością od tego rachunek za naprawę auta będzie niższy.
  20. Mam polska ksiazke , napisz co konkretnie potrzebujesz wiedzieć
  21. A może jaśniej o co chodzi?
  22. Nie usterkę tylko zazwyczaj postępujące zużycie jednostki napędowej. Po drugie taki on gesciejszy jak dżem od marmolady. Ludzka głupota i niewiedza kultywowana od dziesięcioleci.
  23. Zawsze sie zastanawiam na czym ma polegać to "sprawdzenie" oleju. Bo ja kiedyś lałem Mobila potem udzieliło mi się forumowa, idiotyczna Motulomania i zacząłem to zalewać do samochodu. I za cholere nie wiem w czym różnica, przynajmniej taka do odczucia przez przeciętnego osła za kierownicą. Będziecie rozbierać silnik po jakimś słusznym przebiegu żeby sprawdzić co tam ten Motul narobił czy jak? Rozumiem jeśli swoje zdanie wypowiada doświadczony mechanik, który już niejedno widział w tym temacie. Ale jak słyszę, że ktoś postanawia wypróbować i zalać innym olejem to jestem pierońsko ciekaw w oparciu o co wystawi potem opinię.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.