Treść opublikowana przez marekg
-
Szybkie nagrzewanie silnika A4 B6 1.9 TDI
Da radę go sprawdzić za pomocą Vag-a? No i po drugie jak złapie to 90 C to więcej się nie wychyla - ostatnio przejechałem 100 km i trzymał ciągle 90 C No to w końcu lata między 75 a 90 czy trzyma te 90 bo ciężko nadąrzyć...
-
Wakacje, Ja sam + Trzy koleżanki... co zabrać? ;)
ostatecznie jakieś fotostory... no chyba, że założysz nowy wątek pod tytułem jakie imię wybrać dla pociechy
-
Jakie wycieraczki????
Tak, tutaj zaczep jest taki jak do ORI aero. Ale stare ramiona sprzed 2003 nie podejdą. nwaet z tymi adapterami co sa tam na fotkach ? Nie wiem czy dobrze rozumiem, może powiedz jeszcze raz jakie masz ramiona w swojej Audi? Jeśli masz stare to powinny ci pasować Valeo VM211, sprawdź na google jak one wyglądają i będziesz wiedział czy to takie. Jeśli to nie takie to pewnie masz aero. Bo jak do tej pory to nie słyszałem żeby w B6 były inne ramiona jak te stare pod vm211 albo nowsze aero.
-
Jakie wycieraczki????
Tak, tutaj zaczep jest taki jak do ORI aero. Ale stare ramiona sprzed 2003 nie podejdą.
-
Jakie wycieraczki????
Wytłumaczcie mi w jaki sposób w B6 macie ramiona z łączeniami U?
-
Bagażnik rowerowy dedykowany do B6.
Nie miałem jeszcze okazji zrobić jakiejś oszałamiającej ilości kilometrów z tym ustrojstwem na dachu. Póki co, strasznie jestem wrażliwy i jadę jakbym miał cały bagażnik jajek... Wszystko moim zdaniem zależy od samego bagażnika, szczególnie te dachowe trzeba brać bardzo solidne. Jest sporo tanizny, która już na sam wygląd nie budzi zaufania. Jedni zalecają takie, gdzie ściąga się przednie koło i montuje za widelec. Nie wiem co lepsze. Ten model Thule, który ja mam posiada regulowane ramię ze szczęką zaciskającą się na ramie roweru. Szarpałem toto, trzyma dość solidnie. koła opierają się w szerokiej i mocnej rynnie i są zaczepione dodatkowo taśmami. Na pewno całość jest wrażliwa na wiatr boczny i nie zalecałbym gwałtownej jazdy slalomem pod tym względem bagażnik na klapę na pewno będzie lepszy. Ja mam sedana więc dachowy to jedyna opcja. W przypadku Thule jedyna trudność z montażem to uniesienie roweru żeby postawić go na dachu... poza tym lajtowa sprawa z samym mocowaniem. A tak ogólnie to wygląda na aucie, sorry za jakość ale na szybko było telefonem robione. <br /><br />
-
Bagażnik rowerowy dedykowany do B6.
Nie wiem czy jest cokolwiek dedykowanego. Dedykowane to możesz mieć np belki do twojego samochodu a produkowane przez któegoś ze znanych producentów. Czy Audi coś oferuje markowane przez siebie czy w salonach sprzedaje coś znanych marek tego nie wiem. Tak czy siak moim zdaniem warto zainwestować w belki z szyną, czy jak to tam zwał. Chodzi o rowek wzdłuż belki, który ułatwia montaż wielu akcesoriów. Ja przez przypadek takie właśnie kupiłem i nie żałuję (marki La Prealpina). Co do samego bagażnika rowerowego to wybrałem Thule Proride 591. Jest dość solidny, rowery są mocowane w całości bez demontażu koła.
-
Ankieta - Kto na jakim oleju jezdzi
to stan oleju się zmienił czy nie zmienił? bo piszesz, że nie a zdanie wcześniej pytasz czy audik polubił oliwkę? chyba sam sobie odpowiedziałeś. Zapalenie się kontrolki oleju nie ma związku z komunikatem o inspekcji. Jeśli poziom jest ok to znaczy, że trzeba się przyjrzeć czujnikowi i pompie!
-
przełącznik panelu navi
a przepraszam po co? ten przełącznik obsługuje nawigację w zegarach a nie RNS-E
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
u nich wiecznie leżał ten olej, ceny mieli z kosmosu. Może chcą to wypchnąć? Szkoda, że mnie w domciu nie ma to bym podjechał zobaczyć hehe ja tu przepłaciłem a pod nosem taka okazja
-
Rozrząd
nie jest tragicznie? moim zdaniem rewelacyjna cena i nie ma się co zastanawiać tylko robić w ASO przy takim kosztorysie. Robiąc w ASO masz na wszystko gwarancję, wpisane w bazę danych i masz pewność, że zastosowane części są tymi, które producent w danym momencie przewidział do tego samochodu (a to się wbrem pozorom zmienia, są wprowadzane modyfikacje, aftermarket nie zawsze za tym nadąża). Kupowanie części w ASO i robota na własną rękę natomiast jest największą głupotą jaką można wymyśleć - VW uznaje reklamacje tylko, jeśli części były przez nich montowane i auto było diagnozowane przez nich. Inaczej bujaj się. Jak ktoś chce oszczędzać to tylko zamienniki z pewnego źródła i dobry mechanik, chociaż z gwarancją w razie czego i tak trudniej jak w ASO. Tutaj nie widzę powodu, żeby robić poza ASO. A co do płynu chłodzącego G++ rozrabiamy z wodą. Widocznie wody nie policzyli
-
Awaria Kompresora klimatyzacji
hi, w B6 i B7 musisz mieć czynnik chłodzący&olej .. sprężarka pracuje cały czas Z tego co mi wiadomo, nasze auta nie mają sprężarek z regulowanym wydatkiem.Nie pracują więc cały czas. Dodatkowo przy takiej sprężarce przycisk ECON nie miałby sensu...
-
Statoli DieselGold - wasze opinie
naszych? miałeś na myśli stacje w Polsce (nie lubię określenia nasze, bo to oznacza jakąś wspólną własność a ja się współwłaścicielem żadnej stacji nie czuję) Nie jestem przekonany czy to akurat w Polsce jest dziadostwo a w europie zachodniej jest super cacy paliwo... Przypuszczam, że syf robi się jeśli ktoś gdzieś zakombinuje przy dostawie itp. Ale generalnie nie wierzę te cudowne właściwości paliwa poza granicami PL. Od roku tankuję w IT i jakoś nic nie zauważyłem. Poza tym, że w Turynie leją nawet na mrozie zwykłego ON i jak się nie doleje dodatku antigelo to jest problem... co i mnie spotkało.
-
Statoli DieselGold - wasze opinie
paliwo jak paliwo. Jeździłem na różnych, od zwykłego ON który zamarza poniżej zera do Shellowych V powerów, również DieselGold ze statoila. Dla mnie nie ma różnicy. Z tymi odczuciami po zmianie paliwa to jak z wiarą w czary...
-
Rozrząd
Na 99% masz hydrauliczny. Poza tym cena ASO bardzo dobra, ja bym się nie zastanawiał.
-
Ankieta - Kto na jakim oleju jezdzi
Jak wywala turbo, odpowietrzenie skrzyni albo puszczają pierścienie to wiadomo, że żaden olej tego nie powstrzyma bo nie on jest powodem takiego stanu rzeczy. Ale jak olej będzie dupiatej za przeproszeniem jakości to go pociągnie silnik i przepali. ---------- Post dopisany at 21:52 ---------- Poprzedni post napisany at 21:37 ---------- A jaki problem przepraszam miał być?
-
Ankieta - Kto na jakim oleju jezdzi
Jak dzieci normalnie, jak dzieci... Niektórym wszystko jedno co leją a drudzy znowu są przeświadczeni, że dobry olej cofnie zużycie silnika z półmilionowym przelotem. Kurde, nie możecie jakoś wypośrodkować tych poglądów? fanatyzm nie jest dobry. W przypadku tak użytkowej rzeczy jak samochód to już całkiem. I żeby sie do tego jeszcze w necie przepychać, no naprawde
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Rozumiem, tylko badzcie ostrozni... Z drugiej strony ciekawe, na tej ankiecie o olejach. Odwiedzilo ja do tej pory okolo 400 osob, a do tego na jakim kto jezdzi oleju przyznaje sie zaledwie 80 osob. Nie wiem o co chodzi... wstydza sie czy jak? To nie kwestia wstydu tylko rozsądku, przynajmniej moim zdaniem. Ankieta jest prosta i czytelna dla wszystkich i daje natychmiast obraz sytuacji. Jak się wpisze 400 osób to powstanie równoległy, do istenijacego bezwartościowy wątek przez który nikomu się nie będzie chciało przebijać
-
Ankieta - Kto na jakim oleju jezdzi
Skrajne przypadki niczego do statystyki nie wnoszą. Twój głos z tego punktu widzenia nie ma żadnego znaczenia dla wyników ankiety. Już widać, że pierwszy jest olej "błogosławiony" a na drugim (o dziwo!) rzekomo psujący silniki Castrol. O ile pierwszego miejsca byłem pewien to pozycja Castrola jest ciekawa , oczywiście z punktu wiedzenia opinii na forum a nie właściwości samego oleju. Ilość głosów jest mała póki co ale już daje dość prawdopodobny rozkład.
-
Polecane opony letnie
Ja w końcu kupiłem Yokohama C.Drive 2, pierwsze wrażenie - cisza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zobaczymy jak będzie dalej w różnych warunka.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Bardzo ciekawe Marku A mozesz podac dokladnie zrodlo informacji...? Uwaga na podrabiany olej MOTUL z Allegro ! ! ! - FORUM OPEL 24 Nie traktowałbym tego jako źródło informacji a raczej źródło dziwnego newsa, stąd moje pytanie czy ktokolwiek słyszał o czymś podobnym
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Nie wiem czy już się pojawiło w tym wątku (wybaczcie ale te 217 stron czyni wątek średnio użytecznym, uprę się przy swoim) ale dziś szukając informacji o dystrybutorach Motula dorwałem się do info na forum Opla na temat pochodzenia tych olejów. Otóż wg jednego z dystrybutorów w Polsce oleje te zaczęły być produkowane w kilku krajach w oparciu o bazę produkowaną lokalnie a jedynie z dodatkami dostarczanymi przez francuski koncern. Stąd mają wynikać ponoć różnice w kolorze i zapachu Motula... potrafi ktoś to potwierdzić ewentualnie zdementować?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Na tym powinniście zakończyć cały ten wątek. Przez 217 stron jedno i to samo i nie możecie dojść do porozumienia. Przepychanka jak w piaskownicy o to czyje grabki lepsze... Jak ktoś ma dostęp to niech kupuje Motula, a jak nie to coś innego z listy polacanej w pierwszym poście Hugo. I na tym powinno się było zakończyć ten wątek. Tak na marginesie, miliony użytkowników zwykłych samochodów (nie wyczynowych) na całym świecie nie kojarzy nazwy motul w ogóle i jakoś żyją. Czy wyznawcy jedynie słusznego, błogosławionego Motula będą ich uświadamiać, że niszczą swoje silniki? nie popadajmy w obłęd. To, że jest dobry nie oznacza, że jest niezastąpiony. Szczególnie w starych struclach
-
Szarpie przy ruszaniu na zimnym sprzęgle
Żywotność zależy od wielu czynników w tym głównie od jakości samych części jak i warunków eksploatacji. Z tego co widzę po swoim samochodzie to na ori gratach zrobione zostało 220 tysięcy kilometrów. Po wymianie na oryginalne części mam cichą nadzieję na taki sam przebieg i tych części.
-
Chorus II na Concert III
najbiednijsza wersja to była bez ori radia i głośnikami tylko w przednich drzwiach. oczywiscie rownieez bez suba