Treść opublikowana przez marekg
-
Cenzura internetu SOPA i ACTA
wniosek jest z tego jeden, w tyłku trzeba mieć to wszystko i zająć się swoją robotą i robić tak żeby to mnie było dobrze. Bo tak jak popatrzeć z boku to nie wydaje się wam dziwne, że nagle sprawa ACTA wyszła w przypadku Polski i nagle jest taka awantura wkoło tego tematu? o ACTA było wiadomo wcześniej, tzn że coś takiego jest planowane. A tu praktycznie z dnia na dzień akurat w PL jest zamieszanie i wojna o wolność w internecie jakby to Polska była alfą i omegą internetu...
-
Cenzura internetu SOPA i ACTA
zgadza sie takie coś już działa. U mnie w mieście firmy też już od paru lat placą daninę za odprowadzanie deszczówki do kanalizacji. Nie da się ukryć, że to jest sposób na wyciągnięcie kasy, a brzmi to głupio to inna sprawa.
-
Cenzura internetu SOPA i ACTA
A z tego co widzę najwięcej zamieszania jest wokół - zamieszania? Nikt nie wie o co chodzi ale lamentują wszyscy i snują teorie co kto komu szykuje. Jedyne co wiadomo to to, że projekt był owiany tajemnicą od początku i był negocjowany poufnie. Pytanie dlaczego? i jedni powiedzą, że to międzynarodowy zamach na demokrację i wolność w necie (co ma złodziejstwo do wolności?) a inni powiedzą po części zasadnie, że internet jest doskonałym miejscem do dokonywania przestępstw i ich przygotowywania a więc wyjawianie zamiarów na początku byłoby nierozsądne. Skoro jednak sprawa się sypnęła w pół drogi to teraz moim zdaniem nie ma innego wyjścia jak wytłumaczyć wszystko punkt po punkcie. Oczywiście rękami hakerów i głosami guzik wiedzących internatów lament podnosić będą grupy którym najbardziej zależy na tym aby w sieci pozostało jak jest. Bo sama ACTA porusza się w ramach przepisów obowiązujących w danym kraju.
-
Cenzura internetu SOPA i ACTA
żeby można było dalej kraść? ja rozumiem obawy o wolność w necie i aspekty prawne związane z tymi umowami ale nie zmienia to faktu, że jak ktoś ogląda, słucha, gra itd w to za co zapłacił to jakoś problemu nie ma... później nie płacz że nie możesz etki ściagnać czy vaga sobie wgrać, później nie płacz że policja do ciebie przyjdzie bo obraziłes kogs na portalu publicznym czy udostepniłes nie swój materiał później nie płacz jak bedziesz chciał obejrzeć powtórke jakiegś starego koncertu na youtube a będą chcieli za to pieniadze tyle ode mnie, to nie chodzi o prawa autorskie tylko kase dla złodziei żerujących na prawach autorskich, mysliszze ta cała akcja ma na celu dobro twórców???? to jesteś w błedzie bo Ci twórcy maja z tego moze 10% zysku reszte kradną wydawcy i reszta krętaczy nie spłycaj problemu. jedna rzecz to jest to od czego zacząłeś czyli etka vag itd. To jest soft komercyjny więc nie domagaj się prawa do jego nielegalnego pozyskiwania i użytkowania bo to śmieszne i niepoważne. Jeśli ktoś zarząda kasy za jakiś jak to napisałeś stary koncert to zapłacę jeśli cena będzie adekwatna. Jeśli nie to sobie daruję bo nie jestem dzieckiem i nie muszę mieć wszystkiego za wszelką cenę. Zgodzę się natomiast z tobą, że trzeba uważać z zachwytem nad tymi umowami bo jeśli chodzi o prawa autorskie to zaczyna się szaleństwo i pogoń za każdym groszem niezależnie od tego czy jest to uzasadnione czy to już czysta abstrakcja. Jeśli chcesz zrozumieć problem to go analizuj a nie bezmyślnie opowiadaj się po jednej ze stron nie spłycam uwierz prędzej czy póxniej zauwazysz brak korzysci tego całego cyrku, to jest robione dla kasy tylko dla kasy! i nie proś juz o numery z etki bo nikt jej nie ma legalnie Ależ oczywiście, że dla kasy jest to całe zamieszanie. nigdy nie twierdziłem nic innego. Problem polega na tym, że z jednej strony są całkie słuszne racje autorów tak muzyki, filmów, oprogramowania czy jeszcze innych treści a z drugiej strony jest kwestia zdrowego rozsądku gdzie jeszcze sięgają prawa autorskie a gdzie już jest swobodne dysponowanie przez użytkowników treściami któe już zostały zakupione. i to jest pole do dyskusji. Też jestem przeciw wprowadzaniu ACTA w takiej postaci w jakiej to jest proponowane obecnie ale z drugiej strony zawsze będę wytykał palcem tych którzy nie rozumiejąc o co chodzi będą popierali zwykłe złodziejstwo
-
Cenzura internetu SOPA i ACTA
żeby można było dalej kraść? ja rozumiem obawy o wolność w necie i aspekty prawne związane z tymi umowami ale nie zmienia to faktu, że jak ktoś ogląda, słucha, gra itd w to za co zapłacił to jakoś problemu nie ma... No dopóki nie podpisali to nie ma problemu.... Nie rozumiem... jak kraść??? Zrobiłeś zdjęcie na wakacjach gdzie w tle widnieje logo np. coca coli i już masz przerąbane....Ba samo napisanie Coca Cola już może być (BĘDZIE) karalne... Żeby tego bylo mało, mogą wyłączyć całe forum bo jest podejrzenie "kradzieży' praw autorskich. ps. Widzisz, ludzie placą żeby oglądać filmy na różnych portalach a i te podchodzą przez ACTA do wyłączenia. ps2. Pewnie lubisz słuchać muzyki w aucie i masz jakieś ulubione. Czy warto dla jednej piosenki kupywać całą plytę??? Po podpisaniu i za to mogą Cię dupnąć jeżeli nie masz oryginała w radiu, już nie bedee się rozpisywać jakie to męczące wozić 100 oryginalnych płyt i co chwile zmieniać. Nie ważne że mp3 na cd to do użytku własnego... Punkt pierwszy twojej wypowiedzi - masz zamiar sprzedawać swoje zdjęcia z wakacji że tak boisz się tego logo w tle? Gdyby miało być tak jak mówisz to zgadzam się że to jest absurdalne. Ale nigdzie nie powiedziałem że te ACTA i cała reszta są idealne i trzeba je podpisać. Cała reszta ... no cóż oczekujesz że dostaniesz coś co za darmo. A mp3 można kupować. Z resztą to co piszesz to jest tłumaczenie się małego dziecka. Z resztą jeśli już mnie pytasz to kupuję całą płytę i tyle a robię to rzadko bo w sumie nie przykładam do muzyki takiej wielkiej wagi. A mp3 do użytku własnego więc o co ci chodzi? szukasz usprawiedliwienia na to jak dostać coś nie płacąc za to. Dal
-
Cenzura internetu SOPA i ACTA
Jeśli chodzi o akcyzę na paliwo i VAT ( bo one dają najnardzeij w tej chwili po d*pie) to rozwiązanie jest jedno, Polska musiałaby wypowiedzieć posłuszeństwo UE w tych dwóch sprawach (bo tataj polityka miała być wspólna). Pytanie jest proste co się na dłuższą metę Polsce opłaca. Dopóki koszty wynikajace z drogiego paliwa są niższe niż bunt to sprawa jest oczywista. Ale to nie ten wątek na takie dyskusje
-
Cenzura internetu SOPA i ACTA
żeby można było dalej kraść? ja rozumiem obawy o wolność w necie i aspekty prawne związane z tymi umowami ale nie zmienia to faktu, że jak ktoś ogląda, słucha, gra itd w to za co zapłacił to jakoś problemu nie ma... później nie płacz że nie możesz etki ściagnać czy vaga sobie wgrać, później nie płacz że policja do ciebie przyjdzie bo obraziłes kogs na portalu publicznym czy udostepniłes nie swój materiał później nie płacz jak bedziesz chciał obejrzeć powtórke jakiegś starego koncertu na youtube a będą chcieli za to pieniadze tyle ode mnie, to nie chodzi o prawa autorskie tylko kase dla złodziei żerujących na prawach autorskich, mysliszze ta cała akcja ma na celu dobro twórców???? to jesteś w błedzie bo Ci twórcy maja z tego moze 10% zysku reszte kradną wydawcy i reszta krętaczy nie spłycaj problemu. jedna rzecz to jest to od czego zacząłeś czyli etka vag itd. To jest soft komercyjny więc nie domagaj się prawa do jego nielegalnego pozyskiwania i użytkowania bo to śmieszne i niepoważne. Jeśli ktoś zarząda kasy za jakiś jak to napisałeś stary koncert to zapłacę jeśli cena będzie adekwatna. Jeśli nie to sobie daruję bo nie jestem dzieckiem i nie muszę mieć wszystkiego za wszelką cenę. Zgodzę się natomiast z tobą, że trzeba uważać z zachwytem nad tymi umowami bo jeśli chodzi o prawa autorskie to zaczyna się szaleństwo i pogoń za każdym groszem niezależnie od tego czy jest to uzasadnione czy to już czysta abstrakcja. Jeśli chcesz zrozumieć problem to go analizuj a nie bezmyślnie opowiadaj się po jednej ze stron
-
Cenzura internetu SOPA i ACTA
żeby można było dalej kraść? ja rozumiem obawy o wolność w necie i aspekty prawne związane z tymi umowami ale nie zmienia to faktu, że jak ktoś ogląda, słucha, gra itd w to za co zapłacił to jakoś problemu nie ma...
-
[B6 AVF] Opóźniona (minimalnie) reakcja silnika na gaz
O ja też czekam na fotki, może uda mi się coś zrobić bo i mnie ten problemu już dawno temu spotkał. A jeśli już jesteśmy przy opóźnionej reakcji na gaz to powiedzcie mi proszę na co zwrócić uwagę jeśli auto często podaczas przyśpieszania jest strasznie mułowate pomimo pedału w podłodze. cofnięcie nogi z gazu i ponowne wciskanie powoduje, ze auto zaczyna jechać. jest to takie jakby pompowanie. mam jakiś lewy przepływomierz tzn kiedyś jak zaczeły się probelmy z egr-em to przy diagnozue wyszło że przepływka nie działa za dobrze więc została wymieniona na jakieś dziwadło ale tylko sam czujnik bez obudowy. ostatnio u Sopy mi zwrócili na to uwagę, że to nie dizała dobrze i generalnie tak sie nie wymienia bo całość jest kalibrowana razem z obudową.
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
wepnij sie bezpośrednio w przewody zasilające lampki czerwone. nie będziesz musiał kompletnie nic kombinować z pinami, kostkami itp. najprostsza robota na świecie
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
w sumie już nie wiem w którym wątku zapytać więc spróbuję tutaj. przy kierownicy multi z B6 jest możliwość sterowania telefonem z kierownicy. co się stanie w momencie kiedy zamiast concerta II założymy concert III? domyślam się, że kiera starci możliwość pełnego sterowania funkcjami radia a co będzie z BT?
-
Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6
przyszło mi do głowy takie porównanie, banalne ale od razu wiadomo o co mi chodzi. Jak byłem mały to sie bawiłem kolejką elektryczną, jeden tor podłączony pod prąd i lokomotywka jedzie. Przy bardziej złożonych układach trzeba było separować obwody, dawać osobne zasilacze i sterowanie poszczególnych sekcji. Dzisiaj puszcza się prąd w tory i tyle. Ale ten prąd przechodzi przez sterownik cyfrowy a każda lokomotywka ma dekoder sygnału. stąd każda wie czy pomimo stale obecnego napięcia powinna jechać czy nie. razem z prądem jest po prostu przesyłany sygnał sterujący. Może i tak jest w przypadku tych poduszek? może poducha z B7 mimo iż zasilana nie rozumie sygnału ze sterownika?
-
Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6
no właśnie chodzi o to że w jakimś... Jakbyśmy znaleźli info kto gdzie i kiedy konkretnie i w jakich warunkach to odpalił to mielibyśmy materiał do przeanalizowania a tak nie wiemy nic nowego. Teoretycznie wydaje sie że przynjamniej jedna poduszka powinna odpalić a po zmostkowaniu nawet obie. ale cholera wie, może to nie jest tylko kwestia puszczenia prądu w przewód ale do płytki airbaga idzie jakiś sygnał z konkretnego sensora? od razu zaznaczam, że tutaj to już gdybam...
-
Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6
też właśnie myślałem czy zmodyfikowanie wiązki tak, żeby obie poduchy poszły z jedynego kabla w B6 może rozwiązać problem. Wątpię czy forum zbierze się ekipa i zrzuci się na komplet gratów i sprawdzi laboratoryjnie czy na sygnał z czujnika poducha odpali czy nie.
-
[ALL B6] Montaż dzielonego oparcia tylnego+ kanapa
prawdopodobnie oprócz wycięcia blachy dochodzi jeszcze kwestia wspawania jakichś mocowań tego oparcia u góry a z dołu jakieś zawiasy czy cos w tym stylu. nie też by się podobało to przerobić ale jak na mnie to zbyt inwazyjny mod.
-
Know How odnośnie poprawy odbioru radia Concert Symphony
Masz radio dołożone a więc CAN musi zostać nie tylko podłączony ale jeszcze musi zostać VAgiem zmienione kodowanie żeby FIS wyświetlał dane z radia. Istnieje pewne ryzyko, że CAN jest źle podłączony albo przewód jest uszkodzony bo generalnie problemy z podświetleniem i wyłączaniem radia rozwiązują się automatycznie po podłączeniu CAN nawet bez zmiany kodowania w zegarach. To poprzednie radio kaseciak to był Audi czy jakieś całkiem inne radyjko? U mnie w samochodzie było zwykłe radio clariona i antena była podłączona poprzez specjalny separator aby doprowadzić z kostki zasilanie do anteny aktywnej. RAdia concert mają zasilanie od razu na wyjściu antenowym więc żadne separatory nie są potrzebne. Jeśli przyapdkiem z poprzedniego radia został gdzieś separator to może on miesza ? zawsze też istnieje ryzyko, że wzmacniacz anteny padł po prostu i stąd słaby sygnał. Natomiast jeśli chodzi o połączenie VAG z radiem to oprócz can musi być jeszcze podpięta k-line czyli linia diagnostyczna.
-
[B6 AWX] Jakie radio do b6ki concert, chorus ??
Miałeś kierownice multifunkcyją czy nie? interesuje mnie temat bo chcę przejść na 2DIN, w sumie mam już nawet graty tylko radia brak. Myślałem o Concert III a najlepiej Symphony III (trudniej dorwać) ale chcę też założyć sterowanie z kierownicy i tu pojawia się problem. Chcę bowiem założyć multikiere z B6 bo po pierwsze taniej a po drugie przekładka na B7 nie daje gwarancji poprawnego funkcjonowania airbag.
-
Zegar radiowy w Audi A4 B6
oj tam przejmujesz się, ja też mam golasa, też mam U1A i jakoś nie mam z tym problemu Jeśli chodzi o zegar to z doświadczenia z zegarkami sterowanymi radiowo z Frankfurtu wiem, że zazwyczaj próby aktualizacji są dokonywane w nocy o godzinie 2.00 a w razie niepowodzenia o 3.00 (to by tłumaczyło ustawianie na 1.59 w celu ustawienia zegarka). Następna próba oczywiście kolejnej doby. W każdej chwili można zmusić zegarek do próby aktualizacji poprzez odłączenie i ponowne podpięcie zasilania. Mając na uwadze jednak wrażliwość tego ustrojstwa na zakłócenia to nie dałbym ani grosza żeby to coś uruchomić w samochodzie.
-
Przeróbka obudowy kierownicy pod tempomat (fotostory)
Panowie, przecież manetka temopomatu ma czarny plastk tak uformowany, że ma przylegać do manetki kierunkowskazów tak iż otwory w obudowie dolnej i górnej tworzą jedną owalną dziurę, którą potem obie manetki wypełniają. Stąd tam nie zostają żadne fragmenty starej obudowy
-
[ALL B6/B7] ręczny kaput
niestety nie mam możliwości wykonaniach jakichkolwiek napraw poważniejszych niż wymiana żarówki. ani garażu ani narzędzi o kanale nie wspominając. Ale udało mi się wyjąć podłokietnik i okazało się, że linki spadły z haków napinacza. Myślałem, że któraś z nich jest zerwana ale wygląda że jednak nie. Nie wiem co się mogło stać, że napinacz po prostu popuścił, haki się zluzowały przy szarpnięciu i linki spadły... udało mi się to założyć z powrotem i teraz zaciąga prawidłowo. Jest lekka różnica w naciąganiu lewej a prawej strony więc trzeba będzie w najbliższym czasie zobaczyć z czego to wynika ale generalnie hamulec działa. Sama wajcha ręcznego działa i działała mi w dość wąskim zakresie a rano szarpnąłem dość mocno i widocznie zębatka w napinaczu puściła. Przy okazji wiem nieco więcej jak to działa ale do wymiany linek i tak chyba trzeba coś tam wykręcać... Nie wie ktoś w razie czego czy napinacz przy dźwigni jest wymienny? Skoro raz puścił to spodziewam się, że może się to powtórzyć kiedyś.
-
[ALL B6/B7] ręczny kaput
dziś rano po powrocie do domu szarpnąłem tradycyjnie za ręczny i... no właśnie zębów mi ta rączka nie wybiła bo coś się chyba urwało i zero oporu na hamulcu ręcznym. Czy zerwana jedna z linek czy coś strzeliło bliżej wajchy? Update Byłem zerknąć na spokojnie do samochodu. po zdjęciu tylnej osłonki tunelu widać, że dźwignia ręcznego ma na końcu takie kółko z dwoma hakami natomiast linka ma zakończenie metalowym zaczepem, coś a'la ucho. I widać, że to ucho spadło z zaczepu, niestety nie widzę czu druga linka też tam wchodzi i czy zerwanie którejś z nich spowodowało spadnięcie obu linek z dźwigni. no nic czeka mnie wizyta w serwisie tak czy siak
-
[B6 AVF] Numer mechanizmu wycieraczek A4 B6
to jest kolego cena samego mechanizmu tak??? tak , mechanizm bez silniczka. Z tego linku http://allegro.pl/oryginalny-mechanizm-wycieraczek-audi-a4-b6-b7-i2044573881.html masz nowy mechanizm ori. Ten sprzedawca to jest salon Audi VW w Rybniku więc towar jest pewny
-
Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6
Zacząłem od tego wątku http://www.audi-sport.net/vb/a4-a4-cabriolet-s4-forum-b6-chassis/63452-b7-steering-wheel-into-b6.html Ponieważ leciałem po temacie dość pobieżnie w pracy więc nie pamiętam w tej chwili innych źródeł gdzie pojawiły się info o potencjanych problemach. W większości przypadków jest to raczej że gdzie komuś jakiemuś koledze nie strzeliła poduszka więc trzeba mieć jakiś margines na te rewelacje ale mimo wszystko jest problem z prawidłowym funcjonowaniem airbag z B7 bo instacja i czujniki z B6 nie są w stanie współpracować z nowszą poduszką tak jak to projektanci mieli na myśli. Co osobiście mnie wstrzymuje od takiego moda. W PL jeszcze tego nie ma, ale gdzieś już też wyczytałem że w razie wypadku ktoś dojdzie do tego, że ktoś na własną rękę mieszał przy airbag i zostanie to udowodnione to zapomnij o odszkodowaniach itd. Jedyne co mnie nurtuje i co skłoniło do wpisu w tym wątku to wątpliwości odnośnie działania przycisków MF od B6 z nowszym radiem i bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc w tym temacie.
-
[B6 AWX] Wymiana plastikowych miseczek w rączkach
hmmmm u mnie jest swing ale kod jest 26Z więc nie wiem co jest grane A w kodach na wlepce znalazłem LC co ponoć oznacza hellgrau CZy to oznacza, że wnętrze swing to dwie opcje LC albo LB? Czy ten 27X zastępuje stary 26Z?
-
Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6
przy starym radiu jest problem z rolką po przełożeniu kiery na B7 a co w odwrotnym przypadku? tzn mulitikiera B6 a radio np concert III? szczerze mówiąc przeszukiwałem też zagraniczne fora i coraz bardziej sceptycznie jestem nastawiony do kiery B7. Przekładka na B7 to ciągle niewiadoma jeśli chodzi o dwustopniowy airbag B7. Jedni sugerują podpięcie tylko tej od wyższych przeciążeń bo w B6 jest tylko taki czujnik. Inni wręcz odradzają prztaczając już conajmniej dwa przypadki rozbitych B6 gdzie strzeliły wzzystkie poduszki oprócz tej kierowcy po przekładce na B7...