Treść opublikowana przez a4dg
-
[ALL B5] Swap mocnych hamulców z systemu Lucas 280mm na 312mm ATE
Kawał dobrej roboty ale popełniłeś jeden błąd, a mianowicie jak widać na zdjęciach nie odkleiłeś taśmy klejącej z klocków widać to na trzech ostatnich zdjęciach. Tą tasmę się odkleja i na klocku zostaje pianka z klejem która przykleja się do zacisku i dzięki temu klocki odchodzą od tarczy. bez tego mogą klocki wydawać dziwne dźwięki najczęściej zaczynają stukać. Choć nie wiem czy nie jest już za późno, w sklepach można dostać taki specjalny klej w sprayu z Loktite właśnie do klocków.
-
Odp: [ALL B5] Razanie modułu doświetlania zakrętów i komfortowych kierunków
Czekam na efekty - zapowiada się interesująco :good:
-
[B5 AEB] Powolny centralny zamek
Sprawdź czy układ pneumatyczny jest szczelny. Zamykanie z kluczyka trochę trwa ale na pewno nie 3 sekundy. Możliwe że jest jakaś nieszczelność i pompa musi trochę pochodzić aby wyssać powietrze lub podpompować.
-
[B5 AFN] Dziwne objawy ogrzewania ?
adam_comp ma rację to też może być przyczyną
-
[B5 AFN] Dziwne objawy ogrzewania ?
Masz klimatronik ? Jeśli tak to jest to normalne, najpierw dogrzewa kabinę a gdy jest już ciepło to przymyka ciepłe powietrze i zaczyna lecieć chłodne. U mnie jest dokładnie tak samo wystarczy dodać z trzy stopnie na klimatroniku i za chwilę dodaje ciepłego powietrza
-
[B5 1Z] Dziwne odgłosy z EGR
Ja właśnie bardzo dokładnie wyczyściłem cały EGR i kolektor dolotowy bo był zatkany od strony właśnie EGR-u. Efekt Ciszej i łagodniej pracuje jak jest zimny Przestał dymić, wcześniej jak wcisłem pedał to za sobą zostawiałem zasłonę dymną, teraz to się uspokoiło. I zaczoł mniej palić Efekt uboczny to mniejsza dynamika jak jest zimny no niestety taka jest zasada działania i nic na to nie poradzisz. Zresztą jak poszukasz na forum (VAG)to ktoś napisał aby nie zaślepiać EGRu
-
[B5 ADR] Demontaz przedniej klamki oraz zamka - fotostory
Dzięki kred za odpowiedź, u mnie właśnie tak to wygląda jak na zdjęciu. Czyli przekręcając kluczyk w w drzwiach nie ciągniemy żadnego cięgna tylko samochód otwiera się dostając sygnał z mikrostyku umieszczonego na wkładce, nie ma mechanicznego połączenia wkładki z zamkiem drzwi, jest tylko połączenie elektryczno-pneumatyczne? dobrze to rozumiem Ale jest jeszcze jedna sprawa - jeśli możesz mi pomóc - od zamka drzwi wychodzą dwa cięgna (druty) jeden do rygielka który wystaje z tapicerki a drugi.. zastanawiam się nad tym bo u mnie właśnie wychodzą dwa cięgna i jedno sobie swobodnie dyndało a raczej "stało" na sztorc i było skierowane w stronę wkładki więc myślałem że trzeba je podpiąć do wkładki ale skoro twierdzisz że nie to nie wiem gdzie podłączyć to cięgno i czy wogóle jest ono potrzebne, bo jak narazie przykleiłem je do drzwi taśmą bo mi się obijało o szybę jak uchyliłem je od polowy w dół. Do czegoś to cięgno musi być bo bez powodu by tam nie było. Może mi doradzisz byłbym bardzo wdzięczny
-
[B5 ADR] Demontaz przedniej klamki oraz zamka - fotostory
Witam Mam pytanie do Ciebie kred jako że masz wiedzę na temat zamków. Zacznę jednak od początku. Po uchyleniu szyby do połowu był słyszalny stukot z drzwi, coś obijało się o uchyloną szybę. Po zdjęciu tapicerki (drzwi kierowcy) Ukazał mi się następujący widok. Cięgno od zamka do wkładki latało sobie lużno obijając sie o szybę - czyli wkladka nie jest połączona mechaniczne z zamkiem a otwieranie nie następuje mechanicznie tylko poprzez centralny zamek. Ale problem jest inny bo na wkładce nie mam żadnego uchwytu do którego mugłbym przyczepić cięgno. nie ma nic na wkładce tak jak by brakowało elementu 17 na twoim rysunku. Co mam zrobić cięgno do zamka nadal wisi i nie mam go gdzie podłączyć.
-
[B5 AFN] Czy ktoś wymnieniał tuleje belki tył w avancie
Wielkie dzięki za pomoc . Mam już naświetlony obraz sprawy. Pozdrawiam :th:
-
[B5 AFN] Czy ktoś wymnieniał tuleje belki tył w avancie
Wielkie dzięki glapsson za super dokładny opis. Z tymi śrubami od kasety masz rację , wiem że tam jest regulacja geometrii tylnej belki. Mam jeszcze do Ciebie pytanie-jakie gumy kupiłeś ? jakaś konkretna firma ? U mnie dość głośno pracuje tylna belka na nierównościach i zastanawiam się czy po wymianie tych gum coś się zmieni ( są już naderwane)
-
[ALL] Jak sprawdzić stan świec żarowych?
Najprostszy sposób na sprawdzenie świec żarowych - trwa 5min - zdejmujemy kapturki z świec - bierzemy w rączkę próbówkę i jeden przewód podłączamy pod "+" z akumulatora a drugą końcówkę przykładany do styku na świecy - tam gdzie przychodzi styk od kapturka. Jeśli próbówka nie świeci to świeca szmelc jeśli świeci to ok-spirala jest ok ma przejście.
-
[B5 ALG] Jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów ? Wymiana uszcz.
Ostatnio wyczytałem w książce napraw jak się sprawdza poziom oleju i trochę się zdziwiłem. Dotyczy skrzyni mechanicznej napęd przedni (NIE dotyczy:quattro:) odkręcamy śrubę która jest zamieścił na rysunku Musashi i pozom oleju musi być 7mm pod śrubą. Oczywiście sprawdzamy to na równej powierzchni. Badamy to zgiętym prętem , drutem. Powiem szczerze że ździwił mnie ten opis.
-
[B5 AFN] Czy ktoś wymnieniał tuleje belki tył w avancie
Wcześniej miałem golfa III i bez wyjęcia belki się nie obyło (imadło aż jęczało )
-
[B5 AFN] Czy ktoś wymnieniał tuleje belki tył w avancie
Witam Szukałem na forum ale jakoś nic nie udało mi się znaleźć na ten temat. Problem polega na tym że ostatnio sprawdzając sobie zawieszenie wyszło że mam oberwane tuleje belki tył . W związku z tym przymierzam się do ich wymiany. Jednak szukam pomocy na forum jak najlepiej się do tego zabrać aby jak najmniej się narobić Czy konieczny jest całkowity demontaż tylnej belki, a może wystarczy tylko ją opuścić i wybić . Co należy odkręcić a czego nie?
-
[B5 AHU] Dziwny luz podczas hamowanie w przednim zawieszeniu ?
mam bardzo podobnie, jak skręcam do domu to muszę przejechać przez chodnik jakieś 2cm wysokości i przy skręconych kołach w prawo po najechaniu słychać delikatne puknięcie. Zawieszenie sprawdzałem około 2 godzin na podniesionym i opuszczonym zawieszeniu. I tylko raz udało mi się wyczuć luz na lewym górnym tylnym wahaczu. Więc tylko wymiana
-
[ALL B5] Słabo widoczny FIS
Witam-jestem nowy na forum, ale dołącze się do tematu u mnie jest podobnie. Ale jest inna przyczyna że FIS się ściemnia, fotokomórka która automatycznie ściemnia Fisa gdy jest ciemno (aby nie oślepiał) i rozjaśnia gdy jest słonecznie (aby lepiej było widać) :> Czujnik fotokomórki jest pod ostatnią liczbą na liczniku u mnie 220. Może pomoże to komuś :>
-
[B5 AFN] Wysokie spalanie w mieście
Może być wiele przyczyn po pierwsze czy stało się to po wymianie tych elementów? - może przestawiony kąt wtrysku - może źle zamontowany filtr paliwa - nie ma wycieków paliwa ? - wspomniane ciśnienie w kołach (ale nie aż tyle ) - hamulce zapieczone i trzymają ?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich bardzo serdecznie, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem i jestem przekonany że nie będę zawiedzony tym samochodzikiem bo póki co jestem pod jego wielkim wrażeniem . Służę swoją radą i informacją.