Treść opublikowana przez machina
-
Prosze o ocene logow dynamicznych statycznych i bs audi a 4 b6 1.9 130ps
Do zmierzenia ciśnienie paliwa na pompie tandem, 3 pompka wyraźnie odstaje od pozostałych i kończy żywot
-
Olej na bagnecie powyżej norm
Korekcje masz wszystkie wysokie, a co do przyczyny, może tak być że pompki źle ustawione, ale równie przyczyna może być inna. Dziś przy okazji zrobiłem loga statycznego 013 i jak na 275tys wygląda to nieźle VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM nie zapisał mi się log grupy 023 a tam wartości oscylowały w granicy 12-19 U Ciebie coś ewidentnie jest nie tak
-
Olej na bagnecie powyżej norm
Zużyte elementy wyglądają jak by pracowały bez oleju:shock3:
-
Olej na bagnecie powyżej norm
Pompę tandem to zamontuj firmy Bosch, może być używka z młodszego rocznika z końcówką M. Żadnych podróbek!
-
Mniejsza moc po wymianie oringów pompowtryskiwaczy :-/
Bipy sprawdza się na biegu jałowym. Powinny oscylować w granicach -30 +30.W przedziale 30 - 60 zaczyna ich kondycja nie jest już najlepsza aczkolwiek śmiało można jeszcze na tym jeździć. Powyżej 127 ecu wywala błąd nie mogąc wyregulować wtrysku. Jeżeli na rozgrzanym silniku masz wynik w granicach 60 to już możesz powoli myśleć o zakupie/regeneracji pompek:wink:
-
Proszę o ocenę logów po chipie
Turbo wstaje ładnie, lekkie niedoładowanie pomiędzy 3000-4000rpm, generalnie nie jest źle:wink:
-
Proszę o ocenę logów po chipie
Wrzuć dynamicznego 011, zobaczymy jak pompuje po regeneracji:wink:
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A nie jest przypadkiem tak że VDO ma wbudowany moduł? Na obudowie nie ma miejsca na przykręcenie modułu, a zewnętrzny to chyba od B6:wink:
-
Nie nagrzewa się (Wymiana nagrzewnicy i termostatu)
"Sikać" będzie nawet przy zgaszonym silniku wtedy jak w układzie będzie panowało wyższe ciśnienie. np. gdy rozgrzejesz płyn i nie odkręcisz korka tylko zaczniesz zsuwać wąż z nagrzewnicy:wink:
-
Zasłanianie chłodnicy zimą Tak czy Nie Fakty mity
A jak masz nastawiony klimatronik? Nastaw na 22stopnie i przez pierwsze 10 km zmniejsz siłę nadmuchu dmuchawy na maks 3 kreski i nie ma bata by sie nie nagrzał do 87 stopni po pokonaniu dystansu 12km oczywiście w trasie, nie w mieście:wink:
-
Kanał 49 i 51 na climatroniku
Pamiętasz może ile miałeś dostępnych kanałów w trybie serwisowym klimatronika przed odpięciem aku a ile masz obecnie jak temperatura przeskoczyła na kanał 51 ? Jedyne logiczne wytłumaczenie to widzę takie że klimatronik zmienił kodowanie lub powrócił do innych ustawień o ile to możliwe prze odpięcie aku.
-
Kanał 49 i 51 na climatroniku
Najlepiej samemu poobserwować kanał 49 i 51 od momentu odpalenia zimnego silnika do rozgrzania i spokojnie można dojść do sensownych wniosków:wink:
-
[ A4 B5 lub B6 ] Silniki AJM, BKE czym się różnią?
Czy AJM i BKE mają identyczne turbiny?
-
Kanał 49 i 51 na climatroniku
Nie wiem od którego, ale widziałem a4 z 95r i miała na 49 kanale wartość zero, natomiast mój znajomy ma z 96r i ma na kanale 49 temperaturę płynu. 51 kanał w nowszych klimatronikach odpowiada za sterowanie ogrzewaniem i siłą nadmuchu. Dokładnie chodzi o to by podczas dużego mrozu wentylator ogrzewania zaczął przyśpieszac dopiero po wzroście temperatury silnika powyżej ok 55 stopni i pracował już w normalnym trybie jak by silnik był nagrzany do 90stopni mimo że faktycznie ma mniej np 75 stopni. Mniej więcej tak to działa. Jest to moje zdanie, wynika z moich obserwacji i nie każdy musi się z tym zgadzać ale jest bardzo prawdopodobne że tak właśnie jest:wink:
-
Kanał 49 i 51 na climatroniku
Nie prawda, kanał 51 nie ma nic wspólnego z czujnikiem i temperaturą oleju. Jak byś miał pełnego fisa i zegar z temperatura oleju to bys zobaczył że olej nagrzewa się znacznie wolniej od płynu i to niezależnie od pory roku, natomiast w lato przy szybkiej jeździe potrafi się nagrzać do dużo wyższych temperatur niż płyn:wink: Temperatura płynu chłodniczego na kanale 51 występuje w pierwszym modelu klimatronika tj. rocznik 95-96, natomiast od któregoś tam miesiąca 96r jest juz na kanale 49 do klimatronika poliftowego włącznie.
-
Co ile wymiana rozrządu w AJM - jaka częstotliwość wymiany?
Uszczelnień w zestawie nie ma ale nie ma również najmniejszego problemu je kupić. Ja poprzednio wymieniając rozrząd ich nie wymieniałem ale tym razem poważnie to rozważę, trzeba będzie zakupić uszczelnienia, nową śrubę wału i jakoś o ogarnąć. Myślałem że z drugim razem to wymienię rozrząd z zamkniętymi oczami a tu znów coś nowego w postaci uszczelnień schowanych za kołami zębatymi:shock3:
-
nie tylko BMW jeżdżą piraci.
No ładną służbowa brykę ma:decayed:
-
Co ile wymiana rozrządu w AJM - jaka częstotliwość wymiany?
Tak, tylko muszę najpierw zrobić ściągacz do górnego koła:kwasny:
-
Co ile wymiana rozrządu w AJM - jaka częstotliwość wymiany?
A wymieniałeś uszczelniacz na wale i wałku?
-
Ciągle spadająca temperatura
Raczej wygląda to na problem z czujnikiem temperatury
-
Ciągle spadająca temperatura
Mnie pytasz? Jeżeli tak to proszę bardzo http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b5-efekt-wymiany-licznika-fis-6227/ tu jest wszystko tylko trzeba chęci by poczytać
-
Co ile wymiana rozrządu w AJM - jaka częstotliwość wymiany?
Ja mam już nalatane na rozrządzie 75 tysi. Części kupowałem w aso (oprócz hydraulicznego napinacza), robota moja. Rozrząd wygląda ok i nie mam zamiaru wymieniać przed 90 tysiącami:decayed: To musi wytrzymać jak części ori i dobrze zrobione:wink: Zastanawiam się tylko czy przy następnej wymianie rozrządu wymieniać uszczelniacz na wale i wałku ??? Na chwilę obecną nic nie cieknie, a nie wymieniałem ich.
-
Ciągle spadająca temperatura
A może tak zaczniecie ozywać szukajki:facepalm: no ile można temat wałkować
-
Ciągle spadająca temperatura
Oczywiście że o termostat, słownik w telefonie przekręcił wyraz:decayed: ---------- Post dopisany at 15:26 ---------- Poprzedni post napisany at 15:25 ---------- Również termostat do wymiany:wink:
-
Ciągle spadająca temperatura
Tak masz sie sugerować kanałem 49 i masz Termostat do wymiany