Treść opublikowana przez Norbas
-
s5 umarło
Podpiąłeś na miejsce ten sterownik ? Może on Ci zware robi... dasz radę go rozebrać i sprawdzić płytkę ? Ewentualnie może jakieś kable naruszyłeś przy jego wyciąganiu... dziwne, ze po odłączeniu sterownika świateł masz taki odjazd. Jak masz dostęp to sprawdz schemat sterownika oraz z czym on się łączy wtedy tez można wpaść na jakiś trop
-
A2 Lift 1.4TDi ATL
Aha, my faceci pewnie nie odczujemy tego wspomagania ale jak przekonuje to dam karnac się zonie i zobaczymy czy poczuje różnice co do słupka to jako, ze robiła się zwara po otwarciu drzwi podejrzewałem przesył na can’ach. Ściągnęłam panel od drzwi kierowcy i zagladnąłem do modułu drzwi. Luty były ok. Odpiąłem kostki i podpinałem je po kolei od prawej strony. W między czasie przekręcałam stacyjkę i otwierałem drzwi aby nadać sygnał. Dopiero przy kostce z can przestało wsio działać plus była choinka na zegarach i brak klimatronika. Poaczylem wszystko i poszedłem do strony pasażera. Odłączyłem kostkę w słupku. Przekręciłem stacyjka i otworzyłem drzwi kierowcy. Po otwarciu nic się nie stało wiec uznałem ze to wina w module albo przetartych kablach po stronie pasażera. Połączyłem kostki poza słupkami i kolory pinów się nie zgadzały w kostkach po obu stronach. Wziąłem wyjmaki do pinów i poprzepinalem je w te same miejsca co w kostce wewnętrznej z tego widać, ze can’y i plusy potrafią sporo namieszać w wyposażeniu...
-
A2 Lift 1.4TDi ATL
Dzieki za podpowiedzi, szczególnie z klimatronikiem. W B7 i B6 jest tez ta grzałka tylko ze ona działa jak wyłączysz econ. Poniżej 6 stopni się załącza Zapomniałem usunąć zdania, ze elektrykę już ogarnąłem. Fakt, ze siedziałem przy tym z kilka dobrych godzin no ale usterka w efekcie okazała się blacha i nie spodziewałem się tego. Nie mniej jednak wszystkie kable, moduły, punkty masowe, sterowniki i ecu sprawdzone. To co się okazało to to, ze ktoś podczas lutowania kabli w słupku B powyciągali piny i zle je wpiął plus był podpięty pod can low oraz drugi plus pod masę. W efekcie po otwarciu drzwi przednich lewych lub prawych szła zwara... dobrze, ze tylko tak to się skończyło wycieraczka tez już chodzi, wyczyściłem przekaźnik bo był zardzewiały oraz przeczyscilem styki dodatkowo zakodowalem kluczyki i można z daleka sobie otwierać furke Trepek masz może podpowiedzi do kodowania w module komfortu ? Potrzebuje zakodować otwieranie szybek z kluczyka i może zmienię kodowanie wspomagania ? biegi wyregulowem na linkach i jest lepiej ale dwa ma problem z wejściem przy większej prędkości niż 30km/h nad chipem będę myślał No auto ogólnie potrzebuje troszkę pieszczot. Dzisiaj pruł wnętrze i prał co się da Do tej felgi jeszcze niższy zawias i byłoby miodzio ??
-
A2 Lift 1.4TDi ATL
Chciałbym przedstawić wam pojazd, który został zakupiony dla mojej żony. Zakup raczej spontaniczny. Wszystko zaczęło się od tego, ze w ostatnim czasie moja żona zaliczyła przycietlę w moim aucie. Postanowiłem więc poszukać jej jakiegoś auta. Wcześniej jeździła c5 ale był za duży do parkowania, potem był golf V ale szybko rdzewiał stojąc na dworze. Oczywiście chciała znowu coś miejskiego wiec szukałem coś w A3, polo, lupo i golfie. Niestety większość aut w NO nie ma lekkiego życia i pogoda ich nie rozpieszcza, co za tym idzie wsio strasznie rdzewieje... zacząłem myśleć co nie rdzewiej w miarę szybo... przez myśl przeszło mi A2... pokazałem żonie i spodobało jej się strasznie... W sobotę znalazłem A2 z silnikiem 1.4 tdi 90KM ATL z przebiegiem 158kkm. Model poliftowy rok modelowy 2004 Silnik R3 1.4 TDI ATL Sportowa kiera El. Szyby przód El. podgrzewane lusterka Air bag off z podświetleniem Isofix przód/tył Kilka jaśków w razie kolizji Climatronic koła letnie Koła zimowe Asr Abs Centralny zamek Domykanie szyb z kluczyka I to chyba wszystko.., Plany: Ogarnąć biegi Uporać się z fochami elektryki Pakiet startowy Detailing wnętrza oraz zewnętrznej części auta Tyle na razie z planów, jak auto się będzie sprawdzać to może coś tam będę rzeźbił
-
s5 umarło
W nowszych autach lepiej odpukać dwie klemy na aku i dopieronodlaczac poszczególne moduły czy tez sterowniki. Jak już podłączyłeś to odepnij aku na cała noc i zobacz czy coś ruszy
-
Audi A2 1.4tdi problem z elektryka
Hejo, Panowie pacjent A2, problem jest taki ze auto nie zamyka się z pilota i za pomocą kluczyka w drzwiach. Drzwi kierowcy zamykają się ale reszta nie. Po godzinie przychodząc do auta i otwierając drzwi kierowcy słychać, ze wszystkie drzwi się zamykają ? ponadto wsiadam czasem do auta odpalam i zapalają się kontroli Abs, asr do tego wyłącza się climatronik wraz z podswietleniem( na szczęście nie zamyka przepływu powietrza.... do tego brak sterowania i podświetlenia szyb, zamykanie drzwi z przycisku wewnątrz oraz lusterek. Światło we wnętrzu pali się cały czas. Przyjdę po godzinie i nie ma problemu z tymi rzeczami.... błędów jest mniustwo... posprawdzalem przewody drzwi i widzę ze z prawej strony ktoś grzebał w kablach i połamał kostki stykowe w słupkach. Drzwi prawe wcale się nie zamykają. A jeszcze zobaczyłem, ze przy otwartych drzwiach pasażera nie ma ikonki otwartych drzwi. Natomiast jak sprawdzałem na kompie to w module widać, ze drzwi są otwarte lub zamknięte.... takie bedy w liczniku takie w module komfortu
-
[BRB+]Srebrny Resorak/S-line/Koło 19"/Eibach Sportline/Hebel320-288mm/Tunel USA/Bose/Kiera B8.5/153KM<>330Nm/
Ten jest z 2004... jak ty miała przy 175kkm to mam jeszcze czas tak z 16kkm ? ale zaglądnę co ma w środku dzieki za podpowiedz Kamil
-
[BRB+]Srebrny Resorak/S-line/Koło 19"/Eibach Sportline/Hebel320-288mm/Tunel USA/Bose/Kiera B8.5/153KM<>330Nm/
Nie stykuj mnie ?? chodzi Ci o panewki wału czy na wałku rozrządu ? Ty miałeś ATL ? Ogólnie nie słyszałem aby coś sie działo z silnikami w a2... Kolega Trepek zadowolony, wczoraj gadałem z kolega i jego koleżanka ma tez ten silnik a na nim nakulane prawie 300kkm i poza eksploatacja nic nie robiła Fakt na zimnym telepie ale jak jest ciepły nie ma problemu. Dość specyficznie chodzi ? jaki miałeś przebieg u siebie ? jak szaleć to szaleć ponoć do lupo 2x W12 montują wiec można i do a2 wejdą ? Z wyglądu tak ?? muszę kilka rzeczy ogarnąć to wtedy może upalać ostatnia obcierka zadecydowała, ze Trzeba znowu kupić coś żonie b5 ujeżdża moj tata
-
[BRB+]Srebrny Resorak/S-line/Koło 19"/Eibach Sportline/Hebel320-288mm/Tunel USA/Bose/Kiera B8.5/153KM<>330Nm/
R3 1.4 tdi 90KM... w tej budzie to dzik
-
[BRB+]Srebrny Resorak/S-line/Koło 19"/Eibach Sportline/Hebel320-288mm/Tunel USA/Bose/Kiera B8.5/153KM<>330Nm/
No jestem zadowolony, jeszcze kompletuje pierdki i mogę montować a tymczasem nowy bolid dla żony trochę do zrobienia ale nie powinno być większych problemów z ogarnięciem auta
-
[BRB+]Srebrny Resorak/S-line/Koło 19"/Eibach Sportline/Hebel320-288mm/Tunel USA/Bose/Kiera B8.5/153KM<>330Nm/
Najebaju spamu i o... Zmiana była w planach ponato żonie wyskoczył błąd od zużycia klocka więc trzeba było reagować Jak masz 312/255 to sie nawet nie zastanawiaj tylko szukaj czegos wiekszego nawet 345/300 Jak coś to wal do Dev bo on też tego ma sporo i regeneruje od A do Z, dodatkowo maluje w jaki kolor chcesz W końcu będzie widać, że mam jakieś tarcze z przodu bo przy moim zestawie 288/245 to z tyłu wygląa jakbym miał heble z tico No i oczywiscie bezpieczeństwo się poprawi
-
A4 B8 3.0 TDI CCWA Quattro* NOWY MOTOR * 313PS 620 Nm 20" Dakar Beige*
No to na taki serwis można jeździć Teraz tylko trzaskać kilometry... Dobrze, ze to w DE bo w pl to by w uja walili Szerokosci
-
[BRB+]Srebrny Resorak/S-line/Koło 19"/Eibach Sportline/Hebel320-288mm/Tunel USA/Bose/Kiera B8.5/153KM<>330Nm/
Tak jak piszesz Adaś, przód 320 a tył 288. Myśle, ze w norkowni oraz na wyjazdy czasami do pl spokojnie starczy
-
[BRB+]Srebrny Resorak/S-line/Koło 19"/Eibach Sportline/Hebel320-288mm/Tunel USA/Bose/Kiera B8.5/153KM<>330Nm/
-
Air'ed DELFINEK by Karol, quattro,345/288 ,Veemann 19x9.5, 219KM/401Nm
Od 180 zaczynaja się ślizgać po lakierze
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
No Zaciski noweczka ? felgi na zimke spoczi dekielki są czy bez ?
-
Silver Arrow by Adam87# BRD# 222HP/445Nm# QUATTRO# JR28 19'/9.5 ;)
Zawsze coś ? ja tez dzisiaj serwis ale w trochę inny sposób ? powakacjowal teraz do roboty Pozdrowki
-
Audi A4 B6 Avant BEX 190PS Schwarz pakiet! DELFINGRAU MET 2xSline Gwint AP
Świetna robota ??teraz można latać na spokojnie. Jak wrażenia podczas przyspieszania ? Jakaś spora różnica ?
-
Air'ed DELFINEK by Karol, quattro,345/288 ,Veemann 19x9.5, 219KM/401Nm
Boksik sympatyczny daj znajac jak się jeździć z nim przy przelocie 130-200
-
Ślady po twardej wodzie
Autoglym glass polish powinien pomoc
-
A4 B7 ASB Quattro s-line/gwint/19,9,5J/Power by Lab Performance 280KM/580NM
2 lub 7 do kalendarza ? mega foty jak i auto ?
-
A4 B7 1.8T Silver#Black #S4 Body #RS4 #Pompei S5 #Static #MaxtonDesign
Me gusta ?? szacun dla chłopaków z oklejaniem relingów bo trzeba mieć już dobrego „skila” jedyne co bym dodał do zewnetrznego wyglądu to czarny znaczek audi na dupke
-
Audi RS4 Avant 2.9 TFSI Glacier white - odebrana
-
Black panther 1.9 TDI BKE by Darek
Przycisk jest wymienny w b7. Można nawet kupić w ASO. Jak ściągniesz nakładkę recznego to będziesz widział na cZym się trzyma. Obudowa ręcznego ma dwa „ściskacze, jeden po prawej i jeden po lewej stronie. Ściągnij cała obudowę i będziesz wiedział o co je zahaczyć
-
[BRB+]Srebrny Resorak/S-line/Koło 19"/Eibach Sportline/Hebel320-288mm/Tunel USA/Bose/Kiera B8.5/153KM<>330Nm/
Tak jak piszesz tel pod skosem może sobie leżeć bez problemu nawet przy jednym kubku/puszce Miała ale trafił się klient i poszła na sprzedaż