Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
Ciężkie odpalanie TDI VP - Temat Zbiorczy
Zatankowałem dzisiaj pełny bak pod sam korek i kilka razy nacisnąłem odpowietrznik. Zobaczymy
-
Ciężkie odpalanie TDI VP - Temat Zbiorczy
Guma na mrozie twardnieje i zaczyna łapać powietrze. Dzwoniłem do kolegi przed chwilą, w swojej audicy wywalił zaworek nad filtrem paliwa, wstawił opcję bez (z samym wejściem i wyjściem) i problem zniknął. Tylko to nie było filtr stricte od audi tylko jakiegoś vw. Sądzę że tu jest problem. Czy każdy z was jest pewien prawidłowo ustawionego kąta wtrysku ?? Mierzonego w trybie bs ??
-
Ciężkie odpalanie TDI VP - Temat Zbiorczy
Wypisz wymaluj jak u mnie. W dodatku czuć ropą, na weekendzie zmieniam zaworek zwrotny wraz z oringiem i muszę dokręcić rurkę przy jednym wtryskiwaczu. Najczęściej winna jest jakaś pierdoła i jestem zdania, że jak jest zimno w nocy to parcieje któraś uszczelka i dostaje się powietrze albo cofa paliwo. Dla tych co mają nierówną pracę przez kilka sekund po odpaleniu pomimo sprawnych świec, zapalcie sobie na próbę po nocy z lekko wciśniętym gazem.
-
Czy ktoś już rozwiązał problem z chaczeniem drugiego biegu ?
Miałem ten problem w 1z. Dochodziło do tego że jak chciałem zmienić z 1 na 2 to musiałem dać na luz i dopiero dało się wbić 2. Po zmianie oleju w skrzyni było lepiej ale tylko po rozgrzaniu. Na zimnym katorga. Teraz w AFN nie tykałem oleju przekładniowego, natomiast na wakacjach zmieniałem sprzęgło z dwumasem. Jest bajka, biegi wchodzą ładnie bez haczenia. Dużo też zależy w jakim stanie jest skrzynia. Może problemem co niektórych jest zużyty wysprzęglik ? Moja sugestia, przed odpaleniem auta wcisnąć sprzęgło, wbić 1,2,3 co by rozbełtać olej i przy zmianie biegu przytrzymać dłużej sprzęgło.
-
A4 B5 - moje skromne wozidło
yyyy powiem szczerze że auto zostało sprzedane 1,5 roku temu następca jest tutaj --> http://a4-klub.pl/a4-s4-rs4-b5-74/b5-afn-avanturnik-=-216-t-awx-17-s-line-312-228-awx-and-webasto-239570/ ---------- Post dopisany at 08:05 ---------- Poprzedni post napisany at 07:58 ---------- Na razie gromadzenie funduszy, jedyne co to znajomy bardzo ładnie odnowił felgi zimowe wraz z dekielkami. Niebawem wrzucę zdjęcie.
-
[B5 AHU] < Skromny Avantador > by xBLADEx - Recaro
Dajcie termin to się spotkamy na którymś weekendzie w Tbg czy San Domingo
-
Kierownica musi być lekko skręcona w lewo, żeby auto jechało prosto.
Prawidłowo ustawiona zbieżność wraz ze zblokowaniem kierownicy (o ile sam magiel nie ma nadmiernych luzów) rozwiąże problem. Co to za zbawienne porady z przestawianiem kierownicy na wieloklinie ?? To coś jak podetrzeć tyłek papierem ściernym
-
Przy niskiej temp na zewn. drży samochód
Sprawdź sobie plecionkę.
-
Ocena stanu sprzęgła A4 B6 1.8 T
Gdzieś raz dorwałem informację że jak są niebieskie ślady to elementy zostały solidnie przegrzane. No i te czarne ślady na tarczy sprzęgłowej, okopcona jest nieźle.
-
kolo dwumasowe
A to ciekawe, miałem 1z ze sztywnym kołem, teraz afn z nowym dwumasem i różnica jest znacznie na plus. To nie jest tak że na sztywnym kole nie da się jeździć bo można ale ewidentnie auto traci na komforcie. Większe przeciążenia idą na skrzynię, półosie i przeguby i jestem zdania - jak ktoś stawia na sztywne koło i ma auto po mocnym sofcie to powinien wzmocnić tarcze sprzęgła. Ciekawe dlaczego w benzyniakach, np. w 2.6 które masz w opisie montują koło dwumasowe ?? Przecież nie ma tam wielkiego momentu i tak dalej...
-
B7 Crew
Na początku był tryb LL, później wymiany oleju odbywały się w miarę regularnie co 15 tys. Obecnie zmieniamy co 9-10 tys. Najważniejsze że wraz z pozbyciem się DPF i kuracją czyszczącą wtryskiwaczy przestało przybywać oleju. Przy wymianie dolałem też LM Ceratec. Po ostatniej trasie ~350 km średnie spalanie wyszło na poziomie 7,9 - 8,0 litrów. Sam już nie wiem, bo silnik chodzi póki co rewelacyjnie... Najgorsze że późniejszy kupiec nie doceni tego faktu, a wartość auta spada z każdym dniem. Ze zwykłej ciekawości, ile wynosił was koszt ślizgów, napinaczy, łańcuchów i kół zębatych ?? Wszystko na gratach z ASO czy można uderzyć w zamienniki ?
-
B7 Crew
melman czy sądzisz że wymiana samych napinaczy górnych zagwarantuje dalszą bezawaryjną jazdę ?? Odpukać ale od zakupu auta czyli rok nie było prawie żadnych problemów. Czy na przykład jak już zmieniać napinacze górne to wraz z łańcuchami ??
- B7 Crew
-
Wymiana górnych napinaczy
Witam, pisałem już w dziale B7 CREW, nie mniej jednak poszukuję osoby/warsztatu które podjęłyby się oceny lub wymiany górnych napinaczy w silniku 3.0 tdi bkn. Wolę dmuchać na zimne przed faktem niż po fakcie. Najlepiej z południa Polski. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
- B7 Crew
-
Strefa Śmiechu
Kiedy kobieta przypomina słonecznik? Kiedy ma na twarzy nasienie. Dlaczego dziewczyny jak się budzą, to się przeciągają? - Bo się po jajach nie mogą podrapać. Czy można mieć stosunek płciowy z ptakiem? - Owszem, można wy***ać orła na schodach Dlaczego krasnoludki idąc lasem śmieją się? Bo je mech po jajach łaskocze. Zagadka kobieco-świąteczna: - Dlaczego młode kobiety wsadzają sobie kolczyk w pępek? - Żeby mieć gdzie na starość zawiesić choinkę zapachową.
-
Co ile wymiana rozrządu w AFN-ie.
Demonizowanie i wzajemne nakręcanie z tymi 60 tys. Kontrolować stan i Conti czy Gates bez problemu wytrzyma 90 tys.
-
I Twoja A4 może być największym brudasem tej zimy - KONKURS
Czas chyba odgrzać kotlecika i gromadzić wierzchnią warstwę syfu
-
Kontakty gdzie kto pracuje ! Podkarpacie
Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, rozliczanie wniosków o płatność z działania 8.1 8.2 POIG
-
Strefa Śmiechu
Hehe gwizdek powala
-
[B5 AFN] Czwórka by Ziomuś | S4 Body | Hydrografika | Hybryda
Dragonie a spryskiwacze lamp działają ?? Bo jak tak to ładuj imitację samopoziomowania oraz zenon i będzie miód, oczywiście w parze z lampkami Depo
-
Problem z odpalaniem
Sprawdź kąt wtrysku w bloku 000 BS i podaj wartość z pozycji nr 2. Poluzuj nakrętki na wtryskach jak pojawia się problem niech druga osoba kręci a ty obserwuj czy paliwo jest od razu. Skontroluj stan wężyków przelewowych oraz czy nie ma jakiejś nieszczelności na pompie.
-
Długo kręci gdy zimny, a kąt wtrysku ustawiony na 49-51
No i kupa w 000 BS jest wartość 008. Poniekąd cieszę się że tak wyszło, pozbędę się 100zł na ustawienie ale przynajmniej będzie spokój. ---------- Post dopisany 13-12-2013 at 10:51 ---------- Poprzedni post napisany 10-12-2013 at 17:51 ---------- Kąt ustawiony w BS na ok. 62. Problem z odpalaniem zniknął, nie ma już objawu "jakby przygazowania" podczas rozruchu. Koszt zamknął się w 50 zł.
-
Długo kręci gdy zimny, a kąt wtrysku ustawiony na 49-51
Też dzisiaj jadę na sprawdzenie kąta wtrysku, ciekaw jestem co pokaże w BS. Ma to znaczenie czy silnik jest rozgrzany i włączony, czy też nie ??
-
RZESZÓW PODKARPACKIE Widziany widziana
Tomek przyznaj się kupowałeś tescowe nakładki na pedały i kostki do zawieszenia na lusterko ??