Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
3.0 tdi świece żarowe
Witam, Pytanie do posiadaczy 3.0 tdi. Przy jakiej temperaturze zaczynają grzać u was świece żarowe ?? Mam wrażenie że auto odczytuje za wysoką temperaturę zewnętrzną i chwilę temu jak było -4 to świece nie grzały przed rozruchem.
-
Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów Audi A4 B5
Osobiście jak zdecyduje się na zmianę to tylko i wyłącznie olej z ASO. Stary zleję do butelki, choć jak sprawdzałem przed zimą jego poziom, to po odkręceniu bocznego korka zaczął się wylewać i był czyściutki. Korek był nieco obrobiony więc wnioskuję że poprzedni właściciel dokonał wymiany.
-
Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów Audi A4 B5
Przyżydziłeś na oleju 12zł wybierając Motula to teraz musisz wydać kolejne 120zł na nowy olej. Skrzynia na górze ma taki zawór odpowietrzający, kompensuje różnicę ciśnień podczas rozgrzewania i stygnięcia oleju. Trepek właśnie o to mi chodziło. Rozumiem że nie należy go tykać gdyż działa samoczynnie ?
-
Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów Audi A4 B5
Wczoraj w necie znalazłem informację o "odpowietrzniku skrzyni biegów". Ktoś się orientuje w temacie ??
-
puknięcie podczas wrzucania biegu afn
U mnie było tak że stukał sworzeń wahacza prostego przy zmianie biegu.
-
AHU Prośba o analizę logów (drgania silnika)
Panowie proponuję opisać temat montażu chłodniczki w odpowiednim dziale. Wiele osób skorzysta
-
Pojedyńczy, krótki stuk przy odpalaniu BKN-a.
Zajrzyj profilaktycznie do rozrusznika. U mnie akurat tutaj był problem. Od tamtej pory nigdy się to nie powtórzyło.
-
TDI Czyszczenie wtryskiwaczy
Ja stosuję Liqui Moly Diesel Spulung w 2 autach i widzę same korzyści. Nigdy nic się nie rozszczelniło. 2 razy widziałem przy demontażu wtrysków jaka skorupa potrafi się na nich osadzać także dziękuję.
-
Wyciek płynu z miski olejowej
Sprawdzałeś po nocy czy jak silnik był rozgrzany ??
-
Wyciek płynu z miski olejowej
Bardzo możliwe że masz walnięty oring przy króćcu z boku głowicy. Wyciek sugeruje że cieknie na łączeniu głowica-uszczelka-blok i krople zatrzymują się na misce olejowej. Patologiczna robota ale do ogarnięcia.
-
Problem z bulgotaniem podczas dodawania gazu
Możesz mieć delikatną nieszczelność w układzie, ciężką do wykrycia. Dostaje się powietrze i krąży. Dokręć opaskę na trójniku który wychodzi z tyłu głowicy.
-
Problem z bulgotaniem podczas dodawania gazu
Jak miałem walnięta uszczelkę to szła kompresja w układ. Żadnego mieszania. Po nocy potrafił trzymać spore ciśnienie. Teraz węże są mięciutkie aż miło. Po czym stwierdzasz że się nie przegrzewa ?? Po liczniku czy climatroniku ??
-
Problem z bulgotaniem podczas dodawania gazu
Wysoce prawdopodobne jest przedostawanie się kompresji do układu chłodzenia.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Odnośnie Varty Silver 85 Ah. Mam go od 2 lat, żadnych problemów, nigdy mnie nie zawiódł. Jak nie jeżdżę w trasę a tylko po mieście, to sporadycznie wrzucam go na prostownik. Jakby kogoś dziwiło dlaczego taki duży to odpowiadam - webasto. Pamiętajcie że bezobsługowy nie oznacza że nic przy nim nie trzeba robić. Co jakiś czas należy miernikiem sprawdzić napięcie spoczynkowe i ewentualnie podładować.
-
Duże ciśnienie w układzie chłodniczym.
Zobacz czy po nagrzaniu auta i osiągnięciu temperatury, dolny wąż od chłodnicy robi się ciepły. Może być tak że termostat jest zablokowany, płyn nie przedostaje się do chłodnicy przez co chodzi na małym obiegu. Dochodzi do przegrzewania i wywala płyn przez zbiorniczek. W jakim stanie masz węże układu chłodzenia, po nagrzaniu nie są przypadkiem twarde jak kamień ? Czy jak wtedy odkręcasz zbiorniczek to korek idzie z trudem, następuje mocne syknięcie i prawie wyrzuca płyn ?? Bardzo możliwe że do układu przedostaje się kompresja. U mnie tak było, wywalał płyn, kupiłem nowy korek w ASO ale i on nie pomógł. Dopiero wymiana termostatu, regeneracja i planowanie głowicy wraz z nową uszczelką całkowicie wyeliminowały problem. Zacznij od termostatu.
-
A4 B7 ASB Quattro s-line/gwint/19,9,5J/Power by Lab Performance 280KM/580NM
Gratuluję świetnego wyboru. Auto jest w świetnym stanie no i największy atut w postaci ASB + tip + Q. Widzę że zalewałeś auto LM 5W30 dla DPF. W przyszłości zastanów się nad wywaleniem tego ustrojstwa i zalaniem czegoś o podwyższonych właściwościach ochronnych. Tym bardziej jak zdecydujesz się na kurację wzmacniającą, ponieważ w 3.0 samym softem można uzyskać piękny wynik. Zamiatasz wtedy 90% aut na drodze oraz wyżyłowanych turbo-benzyniaków z gazem W moim B7 przełącznik świateł pomimo ~280 tys. wygląda jak nowy, więc zostaje kwestia poszanowania i odpowiedniej konserwacji Życzę wielu udanych chwil spędzonych za kółkiem bo o awaryjność nie musisz się martwić. Powodzenia !!!
-
Płyn chlodniczy + koncentrat ?
Kamil a pytałeś użytkowników czy regularnie wymieniali płyn chłodniczy, czyt. każdy z nich ?? Bo niestety panuje powszechna moda i twierdzenie że płynu chłodniczego nie powinno się zmieniać zbyt często i ludzie tego nie robią. Ja bym to przyrównał do niezbyt częstej zmiany oleju w silniku. Teoretycznie płyny do układów chłodniczych mają ważność 5 lat. Rozmawiałem na ten temat ze specem od głowic który robi ich kilka na dzień i decydujący wpływ cały układ chłodzenia ma regularność wymiany, obserwowanie czy nie ma jakiegoś osadu i innych podejrzanych rzeczy. Dodatkowo udzielił mi informacji że z powodzeniem można stosować Borygo, Dynagel, G12 i przy okazji unikać najtańszych syfów bez żadnych certyfikatów i norm. Ponadto Borygo jest na bazie glikolu, dzięki czemu może być stosowane tam gdzie jest aluminium. I na potwierdzenie tego w A80 które mamy w rodzinie od wielu lat jest zalewane zielone borygo. Nigdy nie było problemu z układem chłodzenia, nawet leciwa chłodnica jak na złość nie chce przeciekać.
-
Poziom płynu wspomagania. Trzeba odsysać ?
Odciągnij i śpij spokojnie.
-
Płyn chlodniczy + koncentrat ?
Również jeżdżę na Borygo różowym kupę czasu i ani nie ma syfu w układzie, ani się nie przegrzewa. Teoretycznie większość płynów do układu chłodzenia jest mieszalnych ze sobą, najlepiej jednak stosować konsekwentnie jeden.
-
Wyciek z króćca wody
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/ekatalog/osobowe/towary/5125/910000000/
-
[A4 B7] Wybijanie biegu 3.0 tdi BKN
W ASO kupiłem zestaw naprawczy za ok. 50 zł. Taka plastikowa kulka w którą wchodzi czop kulisty heh czy jak to zwał. Jutro podam nr seryjne oraz czy zmiana przyniosła spodziewany efekt.
-
WAHACZE KRAFT
Postaw na Meyle, ładnie się to wszystko trzyma.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Jak to mawiał św. Łukasz, ręką c**ja nie oszukasz. Każdy wierzy w co chce
-
Strefa Śmiechu
Przychodzi żaba do lekarza: - Panie doktorze, coś mnie jebie w stawie.
-
[A4 B7] Wybijanie biegu 3.0 tdi BKN
Witam, Sprawa wygląda następująco. Czasami gdy robi się zimniej na polu, pojawia się problem z wrzuceniem 2 biegu. Zarówno przy przełączaniu z 1 na 2 albo po wbiciu samej 2. Lewarek potrafi wrócić na pozycję biegu jałowego. Po jakimś czasie problem znika i biegi chodzą już normalnie. Czy istnieją w ASO zestawy naprawcze do wybieraka i czy można ewentualnie coś takiego skorygować ?? Bardzo proszę o wasze opinie w tej sprawie.