Treść opublikowana przez kuba.goller
-
Naprawa/Wymiana zrywnego sprzęgła kompresora klimatyzacji
Denso fabrycznie są zalane, jest to napisane i w rzeczywistości też tak jest bo sam sprawdzałem, ale trzeba dolać, przynajmniej w moim przypadku tak było. Olej uzupełnia się zarówno w kompresorze (głównie) jak i podczas nabijania.
-
Naprawa/Wymiana zrywnego sprzęgła kompresora klimatyzacji
Niby Denso są zalewane oryginalnie ale u mnie brakowało i dałem do nabijania jeszcze 20 ml
-
A4 B7 Sline wymiana reflektorów na bi-xenon
Teraz to bym to sam spokojnie zrobił. A jak chcesz profi to np. Przerabianie lamp - Przeróbki Xenon LED | Sklep z led Bi Xenon HIDRETROFIT.PL Oferujemy przerabianie lamp na soczewki, przerabianie lamp na soczewki xenon oraz na soczewki ledowe. Na wszystkie usługi wystawiamy Fakturę Vat oraz dajemy gwarancję
-
A4 B7 Sline wymiana reflektorów na bi-xenon
Ja robiłem taka operacje i teraz nie polecam, do poziomowania jest jakis moduł z którym sa problemy, do świateł dziennych jest jakas dziwna instalacja. Najlepiej to rozkleic swoje i wpakować całą nowa soczewkę, będziesz miał wszystko jak oryginał. Może nawet ktoś Ci wpakuje Koito BiLed.
-
Naprawa/Wymiana zrywnego sprzęgła kompresora klimatyzacji
Ja miałem podobna sytuacje u siebie, zatarł mi sie nowy kompresor (choc dysza była czysta), teraz sam zrobiłem wszystko jeszcze raz, nowy kompresor. Może przy montażu nikt nie skontrolował czy jest olej i czy w odpowiedniej ilości. Jak sie zrywa sprzęgło a szczególnie w nowym kompresprze to cos jest nie tak. To sprzeglo jest po to ze jak zaciera sie kompresor czyli ośka na której jest koło pasowe obraca sie z dużym oporem albo staje dęba (jak u mnie) to aby nie zerwać paska osprzętu zrywa sie sprzęgło. Dzięki temu przy takiej awarii dalej masz ładowanie, wspomaganie itd. Ja swoj półroczny kompresor wystawiłem na sprzedaż dla kogoś kto regeneruje ale zero zainteresowania, więc jak sie nie sprzeda to go sobie rozbiore dla zabawy i zobaczymy dlaczego staneło wszystko. ps sprawdź u siebie czy wałek lekko się obraca czy stoi. Jakby Cię naszło na robienie tego samego to mam urządzenie do płukania. Ja ponownie skraplacza nie wymieniałem tylko wypłukałem.
-
Brak reakcji sprężarki klimatyzacji
Super ze się udało, teraz czekaj na upały?
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Jak nie ma czynnika to co ma pokazać ten czujnik?
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Musisz nabić klime aby sprawdzić czy czujnik działa, jak działa to pokażą 5-6 bar a jak włączysz kompresor 15-20 bar
-
Brak reakcji sprężarki klimatyzacji
Jak masz 5-6 bar to kompresor się nie załącza nie ma innej możliwości. Został Ci zawór w kompresorze? Dysze sprawdzałeś jak wyglada bo sprzęgło samo z siebie tez się nie zrywa, musi dostać duży opór z kompresora
-
Brak reakcji sprężarki klimatyzacji
5-6 bar przy wyłączonym kompresorze to wartość prawidłowa jak i ilość czynnika. Po włączeniu kompresora powinieneś mieć powyżej 10 bar do nawet ponad 20 w zależności od temperatury zewnętrznej. Kompresor dalej nie działa. Wiatrak musi startować wiec to masz do sprawdzenia oraz jeszcze zawór w kompresorze, wiązki. Na pewno czujnik ciśnienia w skraplaczu działa, czynnik jest czyli układ szczelny.
-
Odma
Ja założyłem u siebie OCT, choć mam nowa pokrywe z ASO, dość sporo syfu się zbiera w nim.
-
Brak reakcji sprężarki klimatyzacji
To masz odpowiedz, sprzęgło zerwane
-
Klimatyzacja nie chłodzi przy wysokich prędkościach.
Ja źle działa jakaś klapa to powinieneś mieć błąd w sekcji KLIMA.
-
Brak reakcji sprężarki klimatyzacji
Najlepiej zdejmij dolną osłonę silnika i odczytaj model z tabliczki, a jak już będziesz pod samochodem to odkręć kompresor (3 śruby) i zobacz w jakim stanie jest sprzęgło. Jak tu wszystko będzie ok to może zawór w kompresorze padł bo więcej zagadek nie widzę. Układ masz nabity, zawór dostaje prąd i jest poprawnie wysterowany ale nie rośnie ciśnienie - kompresor nie działa.
-
Nie chlodzi klima A4 B7 2.0 TDI
Głównie trzeba sprawdzić kompresor, sprzęgło i zawór bo nie działa.
-
Nie chlodzi klima A4 B7 2.0 TDI
6 bar to odczyt z czujnika w skraplaczu, czyli można uznać, że układ jest nabity i szczelny (jeżeli nie maleje).
-
Nie chlodzi klima A4 B7 2.0 TDI
Jak masz 6-7 bar to kompresor nie pracuje, powinno być dużo więcej. Jak sprzęgło jest ok to zawór w sprężarce, tylko trzeba odciągnąć czynnik aby go wymienić i przy okazji dysze.
-
Sprężarka klimatyzacji
Sprężarki Denso.
-
Osuszacz, dławik - kompletny spis części
W B6 wymienisz osuszacz bez ściągania zderzaka bo da się wyjąc lampe a w B7 musisz zdjąć zderzak do osuszacza i do skraplacza, potem to łatwizna
-
Klimatyzacja - za duze ciśnienie
Napisz do kolegi z sklepu Pro Chojnice, jest na forum, dobierze na 100%, załatwi ori oringi, ja u niego ostatnio wszystko kupowałem i pasowało.
-
Sprężarka klimatyzacji
Po tym numerze mi wychodzi na szybko po aukcjach typowa 6SEU14C https://allegro.pl/oferta/sprezarka-audi-a6-c6-a4-b6-b7-2-0-tdi-8e0260805bj-7374054604
-
Osuszacz, dławik - kompletny spis części
Z osuszaczem powinny być oringi, u mnie w B7 rurka od skraplacza bez problemu się odkręca i mocowanie wychodzi, wtedy zmienisz sobie oring (musisz tylko zderzak zdjąć). Ostrożnie z odkręcaniem śruby od rurki w skraplaczu, bo wszystko jest miękkie, mi się jedna ukręciła ale na szczęcie wymieniałem cały skraplacz. Przy tej robocie jak wyciągniesz czynnik to wymień sobie dysze i oring. 17 bar przy tej pogodzie to norma, może być więcej.
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Na to wygląda, on ma bardzo proste zadanie, pokazać jakie jest ciśnienie w układzie, które na pewno tak nie skacze, na wyłączonej klimie jest w miarę stałe a po włączeniu kompresora rośnie do wartości 15-20 bar i z czasem jak słodzi do danej temperatury stabilizuje się. Jest chyba wątek o tych czujnikach i zamiennikach, sam mam nówkę zamiennik gdzieś w garażu bo nie potrzebnie kupiłem.
-
Brak zimnego nawiewu - błąd zaworu N280
Dzisiaj sprawdziłem i u mnie prąd na zaworze jest 0,32 - 0,64 A, u Ciebie z filmów widzę 0,064A.
-
Brak zimnego nawiewu - błąd zaworu N280
Jak wiązka nie jest przetarta to sama z siebie się przecież nie rozwaliła. Jak masz program to wejdź w grupę i zobacz czy po włączeniu klimy wentylator stratuje, tam jest w procentach. Jutro nagram Ci film jak to jest u mnie po włączeniu, wentylator, prąd na zaworze i jak rośnie ciśnienie w układzie.