Treść opublikowana przez kuba.goller
-
Brak zimnego nawiewu - błąd zaworu N280
Czyli nie wymieniłeś tego zaworu? Jutro potwierdzę ale wartości na zaworze po włączeniu klimatyzacji powinny być 0,640 A a u Ciebie jest na filmikach 0,064A (rząd wielkości bo pewnie dokładnie jest trochę inne). Jawnie u Ciebie nie startuje kompresor ciśnienie w układzie nawet nie drgnie. U mnie w ciągu 3 sec robi się 15-20 bar. Sprawdzałeś czy wentylator się uruchamia po wyłączeniu ECON - może tu jeszcze jest przyczyna? W kompa wychodzi Ci błąd tego zaworu, ja bym go wymienił (jeżeli jesteś pewien, że wiązka nigdzie nie jest uszkodzona). Zawór ciśnienia wydaje się ok, pokazuje prawdziwe informacje 6 bar bez włączonej klimy to jest bardzo ok. Jak pada to pokazuje jakieś głupoty np. 33 bar na ECON Poczytaj: https://www.laser-sinex.pl/auto-klimatyzacja-samochodowa/kompresory-sterowane-zaworem-elektromagnetycznym/ Dotychczas sprawdzenie niepracującego układu klimatyzacji rozpoczynaliśmy od kontroli oporności elektromagnesu sprzęgła. W nowych sprężarkach sterowanych elektrozaworem należy zacząć od sprawdzenia oporności cewki elektrozaworu (oporność cewki zaworu w zależności od typu mieści się w granicach od 10,5 do 13,6 Ohm). Właściwa oporność cewki na zaworze nie gwarantuje jego poprawnego działania, a przyczyną tego może być niesprawna iglica zaworu. W praktyce serwisanci rozwiązują ten problem montując nowy zawór i z nim ponownie sprawdzają układ. Niestety wymiana zaworu zawsze wiąże się z opróżnieniem układu.
-
Osuszacz, dławik - kompletny spis części
Syczy bo są upały i jest duże ciśnienie w układzie, u mnie w korkach pokazuje się 22 bar
-
Klimatyzacja - za duze ciśnienie
Nie musi być chyba ori, na zamiennikach tez działa.
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Wszystko zależy od temp zewnętrznej, jak jest 35 stopni na pokaże ponad 7 bar, mi w korkach na włączonej klimie pokazuje czasem aż 22 bar.
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
To masz na odwrót niż powinno być być, może czujnik padł. Jakby był sprawny to według mnie nie ma szans na ciśnienie 33 bar bez włączonego kompresora. U mnie w korkach przy 38 stopniach raz widziałem 22 bar (przy włączonym kompresorze).
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Zobacz programem ile masz bar czynnika i jak reaguje po włączeniu klimy.
-
Naprawa/Wymiana zrywnego sprzęgła kompresora klimatyzacji
Jak masz 6 bar to nie załącza się sprężarka, przy tych upałach to od razu jest 15-20 bar. Pewnie zerwało się sprzęgło.
-
Naprawa/Wymiana zrywnego sprzęgła kompresora klimatyzacji
Jakby ktoś chciał to mam nowe gumki + tarcza do B7, oddam za 50 zł.
-
Naprawa/Wymiana zrywnego sprzęgła kompresora klimatyzacji
Może łożysko w kole pasowym
-
Klimatyzacja nie chłodzi przy wysokich prędkościach.
Dobrze jakbyś podłączył do kompa, bo może jakaś klapa też nie działa. Jak byś podłączał to zobacz też grupy od klimy, ile masz czynnika i jak pracuje kompresor itd.
-
A4 B8 Avant 2.0Tdi 177KM 2014 2xS-line Monsoon Gray, Rotor 19" 9J et33, Eibach Sportline ,Black Edition ,Edelstahl 2H1
Piękne jest to B8
-
kosiarka spalinowa
Ja mam od 6 lat husquarne z elektrycznym rozrusznikiem, działa bez najmniejszego zarzutu.
-
Audi RS5 Sportback 2.9 Bi-Turbo TFSI 450ps 600nm Nogaro Blue
Opiłki swoje robią:)
-
Audi RS5 Sportback 2.9 Bi-Turbo TFSI 450ps 600nm Nogaro Blue
Nie wiem czy to teraz tak się stało ale przerażają mnie filmy gdzie jest zlewany olej z nowych samochodów (przebiegi do 100 km) i zlatuje szlam z metalem. Czekanie w takim stanie do 1000 km na pierwsza zmianę to za dużo. Chyba najwięcej złego właśnie się może stać od 0 - 100 km. Może kiedyś też tak było tylko nikt tego nie pokazywał w necie... ale juz człowiek zobaczył...200 zł za wymianę oleju żadne koszty przy zakupie nowego auta i tu nie ma znaczenia jaki to, diesel czy benzyna RS czy nieRS. Oczywiście mało kto będzie się tym zajmował ale zajawkowicze na forum musza o tym pisać:)
-
Problem z klimą - Nie chłodzi
Ciśnenie czynnika powinno być (bez włączonej klimy) między 4-7 bar ( w zależności od temp. zewnętrznej). Przy dzisiejszej pogodzie to spokojnie będzie 7 bar. Przy ciśnieniu 2 bar podejrzewam, że czujniki nie pozwala na odpalenie kompresora. Jak jest nieszczelność to wystarczy chwila i nie ma czynnika. Ja ostatnio zmieniałem u siebie kompresor, płukałem układ. Do tego musiałem opróżnić układ (nabity na max), przez zaworek całość poszła w atmosferę w 20 sec. Nie jeździł bez czynnika bo zatrzesz kompresor (ja zatarłem nowy bo byłem nieświadomy). Jak się bierzesz za naprawę to kup i wymień dławik (15 zł) i osuszacz.
-
Naprawa/Wymiana zrywnego sprzęgła kompresora klimatyzacji
Zrób adaptacje, może pomoże
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Nie masz w ogóle czynnika, ciśnienie 1 bar a powinno być bez odpalenia klimy 4-7 bar (w zależności od temp. zewnętrznej). Musisz sprawdzić bo masz gdzieś nieszczelność. High Pressure Sensor (G65), 07-00 - Signal too Low = sensor ciśnienia - sygnał za niski (za niskie ciśnienie aby odpalić kompresor).
-
Audi RS5 Sportback 2.9 Bi-Turbo TFSI 450ps 600nm Nogaro Blue
Następny się zapłacze i będzie pisał na fioum jakie to Audi jest bee i tylko BMW:)
-
Naprawa/Wymiana zrywnego sprzęgła kompresora klimatyzacji
Jak masz możliwość to sprawdź błędy klimy, czy nie ma problemów z silniczkami klap nawiewów. Jak leci zimne z jednej klapki to klima działa, coś jest zle z dystrybucją powietrza.
-
Audi RS5 Sportback 2.9 Bi-Turbo TFSI 450ps 600nm Nogaro Blue
Najlepiej to w nowym zmienić od razu po wyjechaniu z salonu, w necie jest wiele filmów pokazujących jaki jest syf, ile opiłków po paru kilometrach. Ja oglądałem 330i po 22 tyś (pierwsza zmiana), zleciał mazut z metalem, jak to ma działać 200-300 tys km? Zagrzać i zlać, potem po 1000 km - to nie może zaszkodzić.
-
Brak zimnego nawiewu - błąd zaworu N280
Z tego co się orientowałem to różniły się średnicą koła pasowego. Zadzwoń do jakiegoś dobrego sklepu/serwisu z częściami do klimatyzacji to Ci podpowiedzą. https://euro-klima.pl/czesci-kompresorow/zawory-sterujace-bezpieczenstwa/denso-audi_/ Na naklejce na sprężarce oprócz 6SEU14C powinien byc inny numer, wiem, że w sklepie chcieli go ode mnie, może 6SEU14C to model a są wersje i to ten drugi numer definiuje. Z drugiej strony ja teraz masz z przewodem to taki kup i powinno być ok.
-
Naprawa/Wymiana zrywnego sprzęgła kompresora klimatyzacji
oby nie kompresor...bo bez powodu sprzęgło się nie zrywa.
-
Naprawa/Wymiana zrywnego sprzęgła kompresora klimatyzacji
Jak cała reszta jest ok to się włączy na jakiś krótki czas, elektrycznie wszystko odpala jak trzeba, tylko brak rosnącego ciśnienia w układzie.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B7
Na feldze 7,5 cala najładniej leży 225.
-
[B6 TDI PD] Prośba o diagnozę pompo-wtryskiwaczy
Na moje oko wyglądają bardzo zdrowo.