Treść opublikowana przez JawoR36
-
Uszkodzony błotnik tył, według rzeczoznawcy "do naprawy"
Jesteśmy w dziale odszkodowań, nie w dziale "jak naprawić błotnik". Wiem jak to się naprawia, nie szukam najprostszej drogi do naprawy, tylko odpowiedniej oceny uszkodzeń, a według mnie błotnik kwalifikuje się do wymiany. Mam zwyżki za wiek A za V8 płacę ok 3tyś.
-
Uszkodzony błotnik tył, według rzeczoznawcy "do naprawy"
Ale ja się nie boję naprawy, tylko moim zdaniem element jest do wymiany, a nie do klepania. Rantu nie wyciągnie, bo jest wyprostowany. Blacharz oglądał i powiedział, że jedynie szpachla lub godziny z lupą i młoteczkiem o wadze piórkowej, a i tak będzie potrzebna szpachla. Nie po to się płaci 1,5k za OC by mi ktoś szpachlą i młotkiem chciał naprawić nigdy nie malowany błotnik, no nie? Ps. Info od naprawdę dobrego blacharza. Powiedział jedno znacznie, więcej zabawy i kasy pójdzie w odtwarzanie starego błotnika niż wstawienie drugiego.
-
Uszkodzony błotnik tył, według rzeczoznawcy "do naprawy"
Witam, facet cofał, nie zauważył i przyłożył mi w bok. Uszkodzone drzwi, błotnik, przetarty tylny błotnik, wgnieciony próg. Rzeczoznawca mocno się zastanawiał czy drzwi się nie wyklepie (zapytałem czy jest poważny), a na błotnik stwierdził, że do naprawy. Mówię, że błotnik w oryginale, a ja nie chcę szpachli, a on na to, że blacharz to wyciągnie, nałoży szpachlę i będzie ok ? O ile próg faktycznie, mogę sobie klepnąć by poszycia nie wymieniać o tyle nie zgodzę się na szpachelek zamiast wymiany. Błotnik ma ok 10-15cm wyprostowany rant (przetłoczenie) na gładko i wyprowadzić to można tylko szpachlą, a dodatkowo zagięty w kilku płaszczyznach. Jak to rzeczoznawca powiedział "takie ładne auto, szkoda ciąć błotnika, doliczę panu parę godzin na klepanie błotnika" ? Śmiech na sali. Pisać mu, że od razu może wpisać go na wymianę czy czekać na wycenę i się pośmiać. A może faktycznie błotnik kwalifikuje się do naprawy chałupniczej, a ja wybrzydzam? :)
-
Swap z ośki na quattro audi b7 brd
Też mam 100km od Wro. Przekładka zakładana przez fachowca z doświadczeniem w profi warsztacie, z forum swoją droga.
-
Swap z ośki na quattro audi b7 brd
ok 4 tyś na gotowo z robotą
-
Demontaż dokładki zderzaka
Bez problemu.
-
Jakie powinno być ET dojazdów ki?
Kup 17tkę. Ori wypuszczali do 18tej 17tkę.
-
Lampy przednie
Kup ori Valeo po lifcie i pomaluj środki, nie świruj z tą remizową wiochą.
-
Demontaż tunelu środkowego i boczków drzwi
Plastik pociągnij do góry. Boczki drzwi, dwie śrubki po bokach u góry + dwie pod rączką. Pod rączką jest zaślepka, przesuwasz ją w dół i ukazują się dwie śrubki. Następnie boczek wysuwasz do góry
-
Głośniki BOSE S4, wymiana na?
50zl glosnik u mnie i po temacie
-
Pytanie o swap na 2 din.
Daj foto tego co tam masz
-
Pistolet,klucz , do odkręcania kół-akumulatorowy
https://allegro.pl/milwaukee-m18-fhiwf12-klucz-udarowy-1358nm-2x5-0ah-i7308419057.html Tylko i wyłącznie. Żadne Srato, Yato i inne tego typu. W tej chwili posiadam dwa na firmie.
-
[TDI PD] Rezonans/trzęsienie po spotkaniu z wysokim krawężnikiem...
Od razu mówiłem, że poduszki. Łapy raczej nie bo by było gorzej je czuć.
-
Jaki to reflektor ?
A nie łatwiej poczekać, aż samochód dopłynie, wyślij lampy do przeróbki i z głowy.
-
[TDI PD] Rezonans/trzęsienie po spotkaniu z wysokim krawężnikiem...
Poduszki pod silnikiem i skrzynią do wyjęcia i sprawdzenia
-
Reflektory zespolone po II lifcie - rezanie i montaż
Bardzo mądry blacharz.
-
Utylizacja drogich samochodów
Z utylizacją ma to nie wiele wspólnego, nazwałbym to po prostu złomowaniem. Utylizacja polega na odzysku części zamiennych, a tym samym usunięciem z pojazdu substancji toksyczynych, olejów, elementów nie nadających się do ponownego przetworzenia / montażu itd. Dlatego też stacje utylizacji pojazdów nie zajmują się wrzuceniem auta pogniecionego do kontenera tylko w bezpieczny sposób dla środowiska usunięciem z pojazdu elementów, które stanowią zagrożenie, a następnie przetworzenie reszty w jak najlepszy sposób czy to wykorzystując części zamienne czy też wyodrębniając z samochodu np stopy aluminium, miedzi itp do ponownego wykorzystania. Ps. Większość nagrań pochodzi z USA gdzie to w taki sposób traktuje się pojazdy ludzi zajmujących się np handlem narkotyków czy innych nielegalnych źródeł. Tutaj macie utylizację
-
Nie działają wentylatory 1.8T BEX
To zdejmij izolacje z kabla. A nie chcesz czasem wymienić 2 went i modułu na raz? Bedę mieć coś takiego
-
Nie działają wentylatory 1.8T BEX
Wentylatory podłączasz na krótko plus i minus, będą chodzić. Jakie masz oznaczenie modułu?
-
Pojemność bagażnika - czy maska się zmieści?
Jeśli dobrze pamiętam wejdzie bokiem, ale trzeba róg wystawić za okno i jechać z otwartym oknem. W avancie klienci potrafili też maskę położyć na relingach i przyfoliować ją przez otwarte drzwi do dachu i bez problemu dojeżdżali do domów setki km.
-
Specjalne limitowane wersje Audi A4 B5 były takie ?
Ani Recaro, ani czarny sufit nie powoduje, że masz środek "S4"
-
[B5]1.8Tq vs 2.7tq
Jeżeli przy projekcie 400-500KM jest dla Ciebie problemem zrzucić silnik by wymienić turbawki w 2.7Biturbo to przerwij ten mokry sen i się obudź. Przy takich mocach idzie taki hajs w auto, że problem wyciągania silnika by wymienić turbawki to pryszcz.
-
Przekładka B7 z anglika. warto?
Nie szukaj części pojedynczo, szkoda kasy i czasu. Jedynie komplet. Jak chcesz komplet to się odezwij do mnie.
-
B8 TrOOOOp
Też bym chciał mieć takie "problemy". Mi po zatankowaniu pokazuje między 230 do 330km na pełnym baku.. ? Pomiędzy połówkami oparcia masz plastikową zaślepkę. Zdejmujesz i pod nią jest śruba, odkręcasz, zdejmujesz mocowanie i wysuwasz połówki w bok.
-
Stukanie przy hamowaniu w A4 B7
A blaszki są dobre w zaciskach? Te które trzymają klocki w swoim miejscu?