Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

simsonek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez simsonek

  1. Wszystko można, tylko pytanie czy w aucie ktore ma ponad 20lat warto ? 1. Sterowanie kierunkami nawiewu masz na lince wiec trzeba dołożyć silniczki i pewnie całą obudowę nagrzewnicy i parownika. 2. Wiatrak od nawiewu masz 4 zakresowy a ten od wersji z klimatronikiem jest inny. 3. Trzeba założyć czujniki temperatur we wszystkich kanałach wentylacyjnych oraz czujnik nasłonecznienia na kratce nawiewu na szybę. 4. Co do sprężarki klimy to nie wypowiem się bo nie wiem czy jest rożnica pomiedzy klimatronikiem a wersją manualna. Kiedyś miałem B5 bez klimy i chciałem zamontować ją ale jak zacząłem wszystko analizować to odechciało mi się nawet tej manualnej (jak dobrze pamiętam to skraplacz, parownik i sprężarka pasowały P&P od passata B5 zaś panel sterowania od seata leona pasował z niewielkimi przeróbkami) Na Twoim miejscu ogarnąłbym to co masz bo zawsze mogłeś nie mieć nawet manualnej
  2. Witam. Mam dziwny problem z hamulcami w audi brata. Vag nie pokazuje żadnych błędów. Wygląda to tak że podczas ostrożnego hamowania nie dzieje się nic dziwnego po za tym że jak puszcze pedał hamulca drgną obroty ( tak jakbym włączył klime ), włączy sie jakiś przekaźnik (słychać cyknięcie pod kierownicą) i w tym czasie burczy pompa od absu. Trwa to dosłownie 2-3s, potem przekaźnik sie wyłącza i wszystko ustaje do momenu następnego naciśniecia hamulca w czasie jazdy. Sprawa wygląda inaczej przy gwałtowniejszym hamowaniu... Tzn jest wszystko co podczas delikatnego hamowania plus przed tym nastepuje wessanie pedału spod nogi (tak jakby serwo samo zabieralo pedał spod buta) i nosem w znaczek na kierownicy. Podczas postoju wszystko jest normalnie (naciskam pedał i nic się nie dzieje). Dodam ze abs bije w pedał tylko jak jest ślisko (czyli jak ma być),natomiast wsysa przy każdym, ostrzejszym hamowaniu. Często jeżdże tym autem i jest to bardzo denerwujące... Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi i z góry za nie dziękuję. Auto to Audi A4 B5 1.9 TDI AHH z 2001 roku. Nie wiem czy istotne ale Audi posiada ESP.
  3. dawka mała.. Stuknij z tych 5.0-5.2 na 3.0.3.2 i bedzie lepiej.
  4. simsonek odpowiedział(a) na xela94 temat w 1.9TDI
    Aha no to tak jest
  5. simsonek odpowiedział(a) na xela94 temat w 1.9TDI
    Zauważyłem u siebie podwyższone obroty jak temp spada poniżej 0. O czym to może świadczyć ?
  6. Jak dobrze pamietam to do avg trzeba cos tam delikatnie przerobic obudowe rozrzadu zeby pompe 107j założyć, AHH rozni sie od AVG tym że AHH ma pompe 11mm i wstryskiwacze 0,165 chyba, turbo te same. AFN i AHU j/w + jeszcze miska olejowa bo w nich nie ma chyba czujnikow poziomu oleju. Jak trafisz na dobry silnik i założysz swoj osprzęt to niewazne czy kupisz avg, afn czy ahu to i tak bedzie chodzil jak ahh,
  7. O to chodziło ! Dzieki wielkie
  8. Wiem że tam jest dużo kabli Ale chodzi mi o to czy ktoś z was to juz robił by działało to tak jak ja chce i ewentualnie podpowiedzial pod co sie podpiąć
  9. Witam. Potrzebuję pomocy w podłączeniu rejestratora jazdy. Chce podłączyć to tak aby po przekreceniu kluczyka włączał sie i wyłączał sie po zgaszeniu silnika. Skąd proponujecie wziąźć plusa zeby niczego nie spalić i działało jak chcę ?
  10. simsonek odpowiedział(a) na Zwudu temat w 1.9TDI
    Mam podobny dylemat jezeli chodzi o jedno lub dwumas. Miałem wczesniej AFF-a z 1996r z jednomasem. Teraz mam AVG z 1999r i też chyba ktoś założył mu jednomas ponieważ sprzegło działa identycznie jak w tamtym AFF-ie. Mianowicie wcisnę pedał do końca, wrzucam bieg i puszcze powiedzmy 2cm i auto zaczyna ruszać. W A6 C5 AFN u ojca i A4 B5 AHH u brata sprzegła działają inaczej czyli wciskam pedal do konca, wrzucam bieg i zaczynają one ruszać jak pedał jest prawie puszczony, mniej wiecej ok 2cm przed koncem. Czy taka różnica w skoku jałowym pedału sprzęgłą może swiadczyc o zastosowaniu w moim AVG jednomasu ?
  11. Sterownik raczej powinien zostać ten sam. Sprawdz czy wszystko na bank jest szczelne i ustawione jak należy. Moim zdaniem jeżeli ten AVB jest zdrowy to moc powinna być ta sama lub nieco mniejsza
  12. U mnie tak czasem sie dzieje jak sie zapomnę i wcisne buta jak nie ma jeszcze 90*C.. Zeby zlikwidować to, to trzeba głowice ściągać i remiontowac,tak ? Włóż sobie młotek do schowka i przy następnym razie pierdzielnij sie 3 razy w kolano :facepalm: Z czasem ten stan będzie sie nasilał na tyle za pod małą góreczkę nie podjedziesz :banan: Normalna sprawa ze zawieszają sie zawory jak nie mają dość oliwy,rób tak częściej a remont Cie nie ominie B) Tyle że nie miałem na myśli zimnego silnika a 70-80*C...
  13. U mnie tak czasem sie dzieje jak sie zapomnę i wcisne buta jak nie ma jeszcze 90*C.. Zeby zlikwidować to, to trzeba głowice ściągać i remiontowac,tak ?
  14. Witam. Podepnę sie pod temat mianowicie również chce przejść na radio Concert I. Otóż po podpięciu Concerta gra mi tylko przód. Od tylnych głośników w aucie idą 4 kable (+ i - z lewego oraz + i - z prawego) głośniki to ori Nokia bez wbudowanych wzmacniaczy. Z tego co widzę ze w schemacie z pierwszego postu to sygnał na tył to RR i LR czyli 1 i 2 pin żółtej kostki. Jeżeli sygnały z tych pinów podam na ,,plusy'' tylnych głośników to skąd podać ,,minusy'' zeby to działało ?
  15. Żebym spotkał na ulicy to bym pomyślał ze jakiś komendat jedzie xD
  16. simsonek odpowiedział(a) na rawa92 temat w 1.9TDI
    rawa92 wszystko co napisałeś to tak jak bym czytał o silniku 1.9 tdi BXE z golfa V. Chyba na Twoim miejscu bym nie przejmowal sie a cieszył ze ktoś za ciebie kosztowną naprawe wykonał i .masz z głowy panewki i wałek rozrządu przez kolejne 200kkm przebiegu.
  17. simsonek odpowiedział(a) na totek94 temat w 1.9TDI
    Miałem taki sam problem i dość tych wydatków. Nówy zamiennik działał ok 3 miesiecy a ori używka ok roku. Kupiłem emulator i juz półtora roku z głowy. Nie mam zegarów z napieciem temp oleju wiec wszystko jest ok
  18. simsonek odpowiedział(a) na piotr1269 temat w 1.9TDI
    Załóż ten nowy licznik i zobacz czy auto odpali w 98r kluczyk przypisany jest do licznika a w 99-01 dokładnie nie pamietam czy kluczyk i licznik jest przypisany do sterownika silnika czy sterownik i kluczyk do licznika. Jezeli pierwszy przypadek to wszystko bedzie działać tylko przebieg bedziesz musial przekrecic. Najlepiej włóz ten fabryczny licznik i sprawdz, tam masz 2 srubki na torxa i i 2 kostki. Samą zmianą nic nie rozkodujesz i nie zepsujesz.
  19. simsonek odpowiedział(a) na piotr1269 temat w 1.9TDI
    Nikt nie odpisuje bo to raczej nie ten dzial ale przebieg aktualizowac aktualizowac, to to na pewno i trzeba immo zakodowac. Zwykłym Vagiem nie zrobisz tego.
  20. Musisz kupic lampy poliftowe i z kostkami i rezac kable
  21. Jak dobrze pamietam to mam taki tylko ze bez głośnika.
  22. Juz sprawdzalem to i jest ok. Usterka powstala z dnia na dzien wiec nikt tam nie grzebał... Sprawdziłem już wszystkie kable od bagażnika do pomki i dalej nic, próbowałem zmieniać kodowanie ori było 04673 zmienialem na 13130,12865,15169 i zero reakcji. Bezpieczniki sprawdzone, już nawet myślałęm ze moze pompka zawilgotniała bo auto całymi tygodniami stoi pod blokiem nie jeżdzone to wyciągałem i suszyłem ją pół dnia Wychodzi na to ze pompka uważa ze samochod jest zamknięty i dlatego nie pozwala otworzyć bagażnika. Czy vagiem można sprawdzić czy pompka uważa ze auto otwarte lub zamknięte i skąd ona bierze takie informacje ?
  23. Witam. Mam problem z otwieraniem elektrycznym pokrywy bagażnika. Mogę robić to tylko kluczykiem. Sprawa wyglada tak: jeżeli przekrece kluczyk w lewo to bagaznik otwiera sie mechanicznie a jak przekrece w prawo to też otwiera sie tylko ze już słychać prace elektrycznego siłownika tak jak bym otwierał przyciskami kolo podswietlenia rejestracji. Auto posiada pneumatyczną pompkę która podczas otwierania i zamykania pilotem działa ok 3s. VAG nie wskazuje zadnych błędów. Co i w jaki sposób moge sprawdzić ?
  24. simsonek odpowiedział(a) na Jacek78 temat w Audi A4 B5
    pewnie separator ci potrzebny http://allegro.pl/wzmacniacz-separator-antenowy-vw-seat-skoda-audi-i4804322440.html
  25. Rożni sie tylko i wyłącznie programem. Mialem AFFa do ktorego włożylem sterownik z 1Z by zwiekszyc mu moc.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.