Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

domjenick

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez domjenick

  1. bylo ,jako opcja dodatkowa,poprzez zmiane kodowania w sterowniku i to sie nazywa selektywne otwieranie-nie we wszystkich modelach mozna to zastosowac,ale glownie chodzilo o to,ze po zamknieciu zamkow -pierwsze otwarcie drzwi kierowcy,nastepne reszta zamkow,tak samo w srodku zamkniecie przyciskiem,lub po okreslonej predkosci -otworzenie raz pociagniecie klamki(drzwi kierowcy) nastepne odblokowuje reszte,zmiana kodowania w sterowniku -o ile dobrze pamietam +00004 ki tutaj moze byc konflikt,bo zamek jest do tego przystosowany,ale kodowanie jest inne-ale to tylko moja teoria...[br]Dopisany: 02 Kwiecień 2009, 22:59_________________________________________________dzisiaj tak myslalem i moze mozna sprobowac zmienic kodowanie w sterowniku,bez wzgledu na to,jakie jest kodowanie(zapisac najlepiej przed jakimkolwiek dzialaniem) i odjac od tej wartosci -00016-ta funkcja w sterowniku jest odpowiedzialna za zamykanie bagaznika po przekroczeniu 5 km/h...zawsze mozna sprobowac-moze pomoze a jak nie bedzie zadnej pozadanej reakcji-powrocic do wartosci,jaka byla wczesniej...
  2. sensor masz na bloku glowicy,od strony aku,jest zielone gniazdo na wtyczke 4 piny(chyba) ,01593-szukaj przerwy na kablu ogrzewania lusterek,01539-problem z silniczkiem ustawiania zasiegu ksenonow-wejdz w sterownik i sprobuj przeprowadzic test ksenonow,ew. wyjmij lampe i zobacz,czy wszystko jest na miejscu,00532-sprawdz alternator i aku,kable polaczeniowe,ew,regulator napiecia 01406-nie wiem
  3. eee tam...On pierwszy zaczal...
  4. to by byla chyba najlepsza opcja-chlopina podjedzie z miernikiem i sprawdzi kable,bo na odleglosc,mozge Ci tylko sugerowac ,co jeszcze mozna sprawdzic mozesz jeszcze skontaktowac sie z poprzednim wlascicielem,albo kims,kto montowal alarm,moze masz jakis rachunek za montowanie tego ,lub w serwisie beda wiedziec cos na ten temat-jakbys wiedzial,co to jest-moznaby poszukac schematu do tego ustrojstwa...
  5. moze i jestem slaby i moje wypowiedzi niektorych irytuja,ale ''cos'' tam o alarmie wiem, i to cos pozwala mi na twierdzenie,ze piszac, opowiadasz bzdury,bo jak zyje ,nie spotkalem sie z alarmem w audi,ktory bylby podlaczony jakos do lusterka
  6. jesli nie ma przycisku dezaktywacji czujnikow-to obstawiam,ze alarm jest dokladany,czujnik temp,jest w podszybiu,na kratce nawiewu na szybe (jesli jest klima w wyposazeniu)jest jeszcze jeden,ale teraz nie powiem ci gdzie on jest,a zgadywac nie bede...kratki na slupku na pewno sa od czujek,ale byly montowane bez wzgledu na to,czy alarm byl czy nie,sprobuj dostac sie do tej skrzyneczki,ktora wspomniales wczesniej,otwieranie szyb bylo funkcja dodatkowa,sprobuj zamknac szybki przytrzymujac klucz w zamku w pozycji ''zamknij''
  7. czujki alarmu w B5 sa w slupkach ,na gorze zobaczysz takie kratki,ale to jeszcze nie swiadczy o alarmie,bo ten nie jest w standardzie,kratki byly w kazdej,jesli masz alarm ,to powinienes miec wylacznik czujek na dole slupka kolo kierowcy-jesli masz ten przycisk,to masz ori alarm,ale najlepiej zamknij sie w aucie,z pilota i poczekaj jakies pol minuty,moze 40 sek,potem sprobuj ruszyc kiera,albo otworzyc drzwi od srodka ciagnac za klamke dwa razy-powinny sie otworzyc drzwi i zawyc alarm,ewentualnie klapa bagaznika,lub silnika-otworzyc i z otwarta uzbroic alarm,jak sie uzbroi-zamknac i tez powinno zawyc, zauwazylem w Twoim podpisie,ze masz pojecie o Vagu-wiec podepnij i wejdz w sterownik 35 centrala i zobacz,co tam slychac,przeprowadz test i zobaczysz,czy kierunki sa podlaczone do alarmu...
  8. jest tylko opcja,calkowitego odciecia impulsu-jak przekrecisz kluczyk w prawo(o ile dobrze pamietam) i go wyjmiesz w takiej pozycji,po otwarciu centrala,bagaznik dalej jest zamkniety,trzeba ponownie zamek w bagazniku przekrecic na ''srodek'' i wtedy wraca do normy-ale skoro jemu blokuje-musi byc albo elektryczny,albo osobne sterowanie pneumatyka-i tu moga byc dwa kanaly,jeden do calosci,drugi tylko do bagaznika-najlepiej to trzebaby to zobaczyc,bo teraz to tytlko mozna teoretyzowac
  9. w B6 sa kolo swiatla w podsufitce,razem z czujnikiem od klimy alarm jest w standardzie-ale nie zawsze,centralny jest zawsze
  10. pewnie,ze sie da-zapytaj u dorabiaczy kluczy-powinni ogarnac temat,bo to w koncu tylko sam grot,immo-jak sam mowiles,do jednego scyzoryka przelozysz(troche zabawy jest,bo jest klejony-ale ja sobie poradzilem,dasz rade )druga pastylka-musisz patrzec na ebayu-jakims,czasem maja nowe piloty,z ''niezamknieta''pastylko immo-kupujesz wlasnie takowa ,do tego Vag i login Ci bedzie potrzebny i to wszystko co do tej skrzyneczki-moze byc,ale czy w ogole masz seryjny alarm,czy dokladany jakis,bo jesli ten drugi,to mozliwe,ze to centralka od alarmu,ale musialbys sie do tego dostac i zobaczyc,co to jest,moze jest na tym jakas naklejka,czy cos...
  11. przeciez masz odpowiedz post wyzej :gwizdanie:
  12. sprawdz inny wskaznik,moze temu cos dolega
  13. w twoim modelu w bagazniku po prawej stronie,musisz odslonic okladzine i na wysokosci wlewu paliwa,jest pompka centralnego w takiej gabce(wielkosci ceglowki)tam sprawdz,jesli nie ,to masz gdzies przerwe na kostce,lub kablach,ale jesli nie masz o tym pojecia i czasu,bedzie ciezko ci to namierzyc,bo musialbys sprawdzac kable,ktore sa polaczone z kierunkami
  14. w zamku pneumatycznym bagaznik musi byc otworzony poprzez nacisniecie zamka,a centralny otwiera mechanizm zamka centralnego ,a nie samego mechanizmu zatrzasku klapy,co juz eliminuje go do otwarcia z pilota-oczywiscie tak,jak pisze mily-da rade ,ale po przerobkach,silownik na mechanizm otwierania,lub central sterowany elektrycznie,ale w seryjnym centralu nie spotkalem B5 z takim czyms,co do zamykania sie samoistnego-moze byc taka opcja w centralnym-w seryjnym centralu tez mozna uruchomic podobne opcje antykradziezowe,(zeby na swiatlach nikt ci nic nie wyjal z auta,czy bagaznika) jak,zamykanie sie po przekroczeniu jakiejs predkosci ,lub po przekreceniu stacyjki zalezne od modelu-powinno byc opisane w instrukcji alarmu,o ile takowa dostales z alarmem
  15. sprawdz kostki przy centralce alarmu,moze sie poluzowalo-jesli wszystko dziala normalnie-przyczyna jest alarm i jego podlaczenia,tam bym sprawdzal [br]Dopisany: 30 Marzec 2009, 23:44_________________________________________________tu masz linka do watka wszystko opisane i zdjecia tez sa http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_podlaczenie_sterownika_centralnego_zamka_opis_i_zdjecia-t68804.0.html
  16. to zalezy od wskaznika-im lepszej firmy-pewnie bedzie pokazywal dokladniej,bo i zrobiony jest dokladniej-moj ostatnio tez pokazywal cos ok 0,8,ale jak podlaczylem Vaga,to mi ponad bara w porywach dmuchalo i tu ciekawostka,bo seryjne ECU powinno odcinac za kazdym razem,po przekroczeniu granicy 1 bara na K03(bez ingerencji w mape doladowania),a tu odcielo raz,skasowalem blad i dalej dmuchalo tyle,wiec opuscilem do 0,90- 0,95 ,bo mysle,ze ponad bar przy moim przebiegu,to chyba za duzo i szybko zakonczy sie kadencja turbo,przy takich manewrach :gwizdanie:
  17. ...tego nie negujemy-po prostu obalamy niektore mity,jak ten,ze to dziecinnie proste dla kazdego
  18. 100 % kodowanie na kraje skandynawskie
  19. nie rozbroilem go,bo zaczal wyc po 10 sekundach,bo do rozbrojenia potrzeba czegos jeszcze -nie patrzyles uwaznie ,majac wiedze techniczna od zabezpieczen powinienes to wiedziec ,ze nawet odpiecie radia w B6 powoduje uruchomienie alarmu(mam na mysli standardowe radio),jesli jest polaczone(zamienione) filmik jest po to,bo ktos wczesniej uwaza,ze kazde auto ma rozbrojony alarm,po otwarciu drzwi-a to jest nieprawda akurat w B6 i w innych autach , starsze ,jak B5-zgoda,ale do odjechania B6 i innymi nowszymi autami,potrzeba czegos jeszcze... wszystkie ori-w B5 masz je w slupkach,na gorze...
  20. ponownie musze zabrac glos w sprawie alarmow w autach-poswiecilem chwile czasu na to,zeby udowodnic niektorym,ktorzy twierdza,ze rozbrojenie alarmu-to rzecz latwa,otoz nakrecilem filmik,jak dziala alarm w B6,zasada dzialania jest podobna do wiekszosci aut sredniej klasy produkowanych po 2000 r,zaznaczyc na poczatku musze ,ze otwarcie auta,a rozbrojenie alarmu-to dwie rozne rzeczy,bo do tego potrzeba troche wiedzy,a nie tylko samego lamaka i jesli ktos wie co zrobic dalej-prosba o zachowanie tego DLA SIEBIE niektorzy twierdza,ze np do B6 mozna ''wejsc'' lamiac zamek w bagazniku i jednoczesnie unieruchamiajac alarm-bzdura ,co bedzie widac na filmie kolejna rzecza to otwarcie drzwi z jednoczesnym rozbrojeniem alarmu-film pokaze,ze to tez jest bzdura, powtorze cos,co napisalem wczesniej,bez wiedzy ,jak dziala alarm-autem nie odjedzie ktos,kto nie ma o tym pojecia,posiadajac tylko lamaka... a tu wspomniany filmik http://www.youtube.com/watch?v=OECuhNm2Img

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.