Treść opublikowana przez Łukasz13
-
Mokre wtryski - co to za substancja i skąd?
Nieszczelne gumki na wtryskach, albo co bardziej prawdopodobne nieszczelne plastikowe gniazdo wtrysku, najlepiej jakbys napompował dolot sprężarką i popsikał czymś na te miejsca bdzie widać skąd bombelkuje.
-
buczenie i szum turbiny przy odpalaniu
Bezpiecznik jest w puszce z ecu tak że nie wiem czy ci opłaca się rozbierać możesz tez odłączyć wtyczkę od pompy ale bez kanału sie nie obędzie, i nie odpowiedziałeś na pytanie czy chodzi jednostajnie czy zwiększa obroty wraz z obrotami silnika?
-
buczenie i szum turbiny przy odpalaniu
A zwiększa? jeśli tak to sorry,nie słyszałem żeby kiedykolwiek turbo było słychać, jęsli turbo chodzi bez oleju to długo nie pochodzi.
-
buczenie i szum turbiny przy odpalaniu
To na pewno nie turbo, turbiny bys nie usłyszał to pompa sai załancza sie tylko przy określonej temp, dlatego rano jak jest zimno to się nie włancza, jak silnik jest lekko zagrzany to się włancza na krótki moment po odpaleniu. ---------- Post dopisany at 22:35 ---------- Poprzedni post napisany at 22:35 ---------- i nie katuj już auta odpalają i gasząc po 10 razy
-
buczenie i szum turbiny przy odpalaniu
A to na pewno turbo? to pompa SAI buczy.
-
[1.8T AVJ 150km]brak mocy
Szczelnośc dolotu do sprawdzenia, może być inna dziura a najlepiej to logi vagiem zrobić.
-
1.8T duze spalanie ( katalizator ? )
No jak wczesniej pisałem przepływka i tak bedzie do wymiany, bosch z końcówka L na końcu, jak nie masz co robić to tego kata możesz wywalić jak wywalało ci bład kata to i tak już nie spełnia swojej funcji, i potem zrobić jeszcze raz logi dla pewności. ---------- Post dopisany at 20:49 ---------- Poprzedni post napisany at 20:48 ---------- Regenerowany chyba LX ma
-
1.8T duze spalanie ( katalizator ? )
Przepływ we wszystkich seryjnych 1.8t jest podobny powinno byc ok. 120 g przy 5 tyś obr. , także wywal kata jak nic się nie zmieni to wiadomo co dalej.
-
1.8T duze spalanie ( katalizator ? )
Tak dokładnie na dodatkowy przypływ mocy z wywalenia kata nie licz bo turbina już szybciej nie wstanie, za to po wymianie przepływki moc powinna wzrosnąc do fabrycznej. ---------- Post dopisany at 14:07 ---------- Poprzedni post napisany at 13:53 ---------- Wiesz a może jednak spróbuj wywalić tego kata bo teraz zauważyłem że masz troche niższe ciśnienie zadane niż w innych avj i dlatego może mniej przepływka wskazywać, nie chce zebyś kupywał przepływkę a potem okaże się że to nie to .
-
1.8T duze spalanie ( katalizator ? )
Przepływomierza nie ocenisz wzrokowo, tylko logi, a z tych co podałeś to zaniża o jakieś 10 %, jak masz od kogo to podmień na inny jak nie to chyba zostaje wymiana, co do kata jak masz kolanko to wywal go w wolnej chwili, aczkolwiek w tej chwili raczej nie jest on przyczyna Twoich problemów, bo turbina wstaje szybko więc przepływ spalin nie powinien być zablokowany, tyle ode mnie. ---------- Post dopisany at 13:41 ---------- Poprzedni post napisany at 13:39 ---------- Jak masz to kolanko to w 46 raczej nie uzyskasz włąsciwych wartości więc to olej.
-
1.8T duze spalanie ( katalizator ? )
No to raczej przybliża Cie do wymiany przepływki:hi: a ten kat to jak połowa? sztywno siedział? bo jak sie obluzuje czy rozpadnie to w końcu zablokuje przepływ, można go wywalic ale musisz się liczyć z tym że bedzie wywalać bład niskiej wydajności katalizatora.
-
1.8T duze spalanie ( katalizator ? )
Przepływka raczej nowa, regenerowana tez moze byc bo t to samo co nowa oczywiscie boscha, czyszczenie moze wiele nie dac ewentualnie moze ja dobic, jeszcze przed tym dla pewnoci mozna zajrzec do tego kata czy nie przytkany. Wysłane za pomoca sputnika.
-
1.8T duze spalanie ( katalizator ? )
Tak nawet nie musisz odpalac tylko polacz sie z autem i zobacz jakie sa wartosci w drugim okienku pewnie bedzie na plus ,tylko nie kasuj bledow wczesniej Wysłane za pomoca sputnika.
-
Uzdrawianie ALT. Nafta, płukanki i inne cuda
Dodam tak od siebie dobra kompresja wcale nie oznacza ze nie moze ubywac oleju przez pierscienie, za kompesje odpowiadaja pierscienie uszczelniajce, a jeśli ostatni pierścień zgarniajacy jest zapieczony w swoim rowku i nie spełnia swojej funkcji to kompresja bedzie dobra a olej bedzie zostawał na sciankach cylindrów i bedzie spalany. Wysłane za pomoca sputnika.
-
1.8T duze spalanie ( katalizator ? )
Ziomek pada ci przepływka, zobacz jeszcze jakie wartosci masz w pierwszym i w drugim okienku w bloku 032 Wysłane za pomoca sputnika.
-
[ B6 BFB ] A4 AVANT 1.8 TQ po programie + LPG
Zrob lepiej logi bedzie lepiej cos widac, troche masakra z tym wykresem. Wysłane za pomoca sputnika.
-
[INNE] Kpower i pomiar mocy
Podbijam wie ktoś może czy waga we wlepce w bagażniku czy w ksiązce serwisowej to masa samego auta bez płynów?
-
Zaworek na filtrze powietrza
A masz jakis blad od niego, on tak jest sterowany przez ecu nie dziala non stop. Wysłane za pomoca sputnika.
-
Problem z porannym odpalaniem
A ktory kanal dokladnie? Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka Na kanale 14 masz licznik wypadajacych zapłonów.
-
1.8T duze spalanie ( katalizator ? )
No dokładnie to grupy logujesz te grupy co podałem najpierw jeden przejazd z logujesz 002 i 115 i potem drugi przejazd, logujesz po kasowaniu błedów nawet jak ich nie ma na trójce do odcinki z gazem w podłodze. ---------- Post dopisany at 14:47 ---------- Poprzedni post napisany at 14:45 ---------- nie w basic tylko normalnie, potem te logi jak zapiszesz wrzuc na: vaglog.rtnet.pl
-
1.8T duze spalanie ( katalizator ? )
Ten bład nie musi wcale wynikać z uszkodzonej sondy choć jest taka możliwość.
-
1.8T duze spalanie ( katalizator ? )
Zrób dynamicznie na trojce logi z grup 002+115 020+118+033 czyli dwa przejazdy na początek wystarcza.
-
Nowy zakup ale nie jedzie problem z DV zamontowany BOV
Sprawdzałes w końcu ile ładuje turbina?
-
kłopoty z odpaleniem pomocy
http://data.motor-talk.de/data/galleries/0/124/9011/33425519/dscf5686c-5345034783913075618.jpg
-
kłopoty z odpaleniem pomocy
Wygląda że problem z odpalenie jest przez czujnik temperatury silnika, sprawdz wtyczke a potem wymiana.