Treść opublikowana przez Łukasz13
-
logi modzonego AWT
No nie wiem w tym temacie sam napisałeś że maja 317 przy 3 barach http://a4-klub.pl/turbo-chiptuning-tuning-mechaniczny-15/b5-b6-b7-modyfikacje-1-8t-1342/index151.html. Korygować nie musi pojedzie na korekach minusowych i tyle, swoją drogą kolega może zrobić logi z grupy 033 i 031 zobaczymy czy pompa paliwa daje rady i czy tuner poprawił mapki fabryczne mapki z paliwem bo przy takim przepływie seryjne wtryski powinny sobie dawać rade.
-
logi modzonego AWT
Piszą że ok. 320 przy 3 bar i 380 przy 4 b.
-
logi modzonego AWT
Chyba lepiej założyć wtryski z bex-a tylko trzeba by potem korygować program.
-
Prośba o pomoc w rozwiązaniu błędów
Nie masz pełnej wersji vaga.
-
Prośba o pomoc w rozwiązaniu błędów
W grupie 1 masz sonde przed katem, drugą sonde możesz sprawdzic w grupie 036 i 037.
-
Zbyt wolno schodzi z obrotów
No własnie on tak sie rozpada na pół, możesz spróbować go skleic kropelka a jak nie to nowy, musi byc szczelny bo będzie cisnienie uciekało.
-
Napinacz paska rozrządu - dylemat
Ta rolka jest na mimośrodzie przekręcajac ja naciągasz pasek naciągasz aż znaki narysowane na rolce pokryją się zreszta w pdf-ie pisze taki system stosowany jest chyba w wielu autach np. we fiatach.
-
[B6 AWX] 1.9++ który nie lubi hamowni ;)
HEhe ciekawe co by było gdyby miał sprawna przepływke
-
Prośba o pomoc w rozwiązaniu błędów
Cięzko powiedzieć bo błedy może powodować instalacja lpg, jakie graty w instalacji masz zamontowane? trzeba zrobic loga dynamicznego na pb.
-
Prośba o analizę logów , słabsze auto i zwiększone spalanie
Na lpg czy na pb? bo to zasadnicza różnica.
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
Wiatrak ma chodzić zawsze jesli tylko econ się nie świeci, czyli klima działa, jak wciskasz econ klima sie wyłancza i wiatrak też nie chodzi. Gdy robisz test wiatrak powinien sie właczyc na chwile, najlepiej to poszukaj w okolicach zbiorniczka płynu do wspomagania tam jest złącze wiatraka spróbuj rozpiąc tą wtyczke i podpiac wiatrak bezpośrednio do akumulatora będziesz wiedział czy działa.
-
Proszę o analizę logów B6 1,8 T AVJ
To nie wiem o co chodzi, masz przepływke która przekazuje nie prawdziwe info do ecu stąd może wynikać ten bład, może tez być zle ustawione lpg bo masz chyba gaz, ten błąd sugeruje problem z mieszanka na wolnych obrotach ale jesli jest niesprawny przepływomierz to skad mamy wiedzec czy coś innego jeszcze może byc nie tak, masz stara przepływkę jesli nie jest mechanicznie uszkodzona spróbuj ja umyć i założyc albo kupic nową.
-
Proszę o analizę logów B6 1,8 T AVJ
Przepływomierz zawyża pomiar pokazuje przepływ na poziomie podobnym jak w silniku 180KM a masz program seryjny, i jest nieadekwatny do doładowania.
-
logi modzonego AWT
Można tyle spokojnie skrócić ja u siebie ostatnio skracałem dużo więcej, jak skrócisz za dużo może byc tylko lekkie przeładowanie po osiągnieciu zadanego cisnienia, u mnie dało sie to zrobic bez rozbierania czegokolwiek tylko nasadka 10 na przedłużce o szukanie śrubki po omacku.
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
Jak dla mnie w logach widać różnice z błędem mniejsze jest zadane ciśnienie i tym samym engine load jest mniejsze, co do samego błedu to nie mam pojęcia czytałeś to: błąd 18014 Co do wiatraka to powinien działać od razu po właczeniu klimy, sprawdz w testach na vagu w grupie od klimy jest test wiatraka jesli nie działa to bezpiecznik a jesli dobry to może być sam wiatrak często nie chodzi przez zużyte szczotki w silniczku.
-
logi modzonego AWT
Zależy jak jeżdzisz ale pewnie nie trzymasz go ciągle na 6500 0br nie? więc chyba nie mam sensu, tip powinien poprawic przepływ ale szczelnośc to podstawa możesz też sprawdzic czy klapka wg się szczelnie zamyka.
-
logi modzonego AWT
Wtryski nie sa zapętlone, no może w okolicy 6500 obr. delikatnie sie juz zapętlają ale ogólnie może być, przyjrzyj sie lepiej szczelności dolotu bo turbina troche cięzko wstaje i nie trzyma doladowania do końca.
-
Prośba o analizę logów , słabsze auto i zwiększone spalanie
To wiele wyjaśnia, bo teraz nie wiemy czy masz problem z autem bo z lpg na pewno, co tam masz za instalacje jakie wtryski reduktor? na pewno jest do regulacji lub regeneracji bo na wolnych zalewa go gazem a przy obciązeniu brakuje. Jak chcesz sprawdzić czy jest ok na pb to skasuj błędy vagiem i dopiero potem rób logi na benzynie będzie mniej więcej wiadomo czy jest wszystko w porządku na benzynie.
-
Prośba o analizę logów , słabsze auto i zwiększone spalanie
Masz lpg to był log na pb? temperatura silnika niska termostat do wymiany, przepływka jakies dziwne rzeczy pokazuje, na wolnych jest zalany paliwem korekta na -25 % przy obiązeniu jest za ubogo.
-
Proszę o analizę logów B6 1,8 T AVJ
Weź to wrzuc to na VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM ale juz teraz widac że przepływka jakieś pierdoły pokazuje.
-
Proszę o ocenę logów 1.8T brak mocy
Daj spokój z tą przepływką narazie, sa inne problemy które wcześniej napisałem szczelność, dv, temp. za wysoka, cisnienie paliwa, swiece jeśli nie wiadomo kiedy wymieniane.
-
B6 1.8 T Q logi - prośba o analize
Dv sprawdz i szczelność dolotu, moc wychodzi tak bo tak napisany jest przez kogoś program, swoją drogą mógł sie lepiej przyłożyc do tego:wink:.
-
Proszę o ocenę logów 1.8T brak mocy
Katalizator może byc oczywiście zabity i może to wplywać na wolne wstawanie turbiny, trza sprawdzać wszystko po kolei, szczelność, kat, dv, świece bo cofa zapłony no ciśnienie paliwa na listwie można sprawdzić bo w wyższych partiach obrotów czasy wtrysku przydługawe.
-
Proszę o ocenę logów 1.8T brak mocy
Do sprawdzenia szczelność dolotu, bo turbina bardzo kiepsko wstaje, dv do sprawdzenia bo przeładowanie po zdjęcu nogi z gazu, świece wymieniane były? no i temp. silnika coś wysoka.
-
vag 17536
Ten bład może powodowac kilka rzeczy typu przepływomierz, padająca pompa, najprościej będzie zrobic logi dynamiczne z grup 002 033 115 na początek.