Treść opublikowana przez rookie
-
[ALL B5] Brakuje oleju, zabarwiony płyn chłodniczy.
Na bank wydmuchana uszczelka, nie ma co filozofowa© Im szybciej tym lepiej, no i nie jeździj już autem. Wymień od razu szklanki, prowadnice zaworowe, uszczelniacze zaworowe i uszczelki. Będziesz miał nowy silnik
-
Jakie paliwo lejecie do 2.0 TDI ? - praktyczne opinie
AFN najlepiej śmiga na zwykłym ON
-
[B5 AJM] Problem z układem chłodzenia
Zgadza się, opisałeś dokładnie wszystkie objawy uszczelki: - wyrzucany płyn za zbiorniczka - bulgotanie w nagrzewnicy - wzrost temperatury powyżej 90*C - okresowy brak ogrzewania
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Motul rządzi, Motul radzi, Motul nigdy cię nie zdradzi. Ja doskonale rozumiem chłopaków. Mają moment euforii na jego punkcie. Ja mam codziennie na punkcie auta. Pasja nie na darmo nazywa się pasją.
-
[B5 AJM] Problem z układem chłodzenia
ile kosztowała cię naprawa?? Może ci padła pompa, oby. Ale to że na walniętej uszczelce zawsze jest ogrzewanie to bzdura. Ja miałem nową pompę wody Ruville, z uszczelki waliło w układ i w rezultacie w nagrzewnicy było powietrze, a nie płyn. Oczywiście ogrzewania wcale, w środku -17*C tak jak na zewnątrz. Myślałem, że się wqrwię.
-
[B5 AFN] Pytanie do posiadaczy AFN najlepiej w serii.
Od paliwa dużo zależy, tu się zgodzę tym bardziej, że natychmiast czuć przyrost mocy przy dobrym paliwie. Gorzej jest utrafić dobrą stację.
-
[B5 AFN] Ocena paska rozrządu! POMOŻECIE?
co 90 tys. km lub co 6 lat
-
[B5 AFN] Pytanie do posiadaczy AFN najlepiej w serii.
Ja mam AVG czyli też 110 KM, i powiem ci tak do 3200 obr. auto ma najlepszy ciąg, ale lekko rozpędza się do 180 km/h W czym tak naprawdę jest problem? Mój jest w serii.
-
[B5 AFN] Ocena paska rozrządu! POMOŻECIE?
Mi nie piszczy na Conti Techu, a wymienialiście rolki? Bo ja wszystkie.
-
[B5 AFN] Ocena paska rozrządu! POMOŻECIE?
Pasek do wymiany, Conti Tech polecam Widząc po zdjęciu, pasek przekroczył termin wymiany. Z pewnością. Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Silnik bierze olej 1.9 TDi
A oprócz białego dymu, leci jeszcze niebieskawy na zimnym silniku?
-
[B5 AVG] Prośba o nr kat. listew gumowych ozdobnych
Dziękuję, ale mi chodzi o te dolne listwy progowe, nie środkowe Pozdro Szczecin, bywam tam czasami.
-
[B5 AVG] Prośba o nr kat. listew gumowych ozdobnych
Panowie, zgniły mi boczne listwy ozdobne, te u dołu drzwi. No i odleciały. Proszę o nr katalogowy tych listew do mojej niuni. Pozdrawiam
-
[B7 BPJ] Trzęsie buda po wymianie pompowtryskiwaczy
Nie dziwota, że ci trzęsie. Każdy diesel będzie trząsł jak mu zapniesz 4 na 50 km/h. To jak? Przy 30 km/h zapinasz mu 3 bieg??? Pojęcie eco drivingu stoi w kompletnej sprzeczności z zasadami użytkowania TDI. To ściema dla benzyn. Poza tym eco driving jest dobry dla lalusiów, ja mam samochód, żeby nim jeździć i cieszyć się z jazdy, a nie patrzeć: O Boże!!! Przekroczyłem spalanie o 300 ml!!!!!!
-
[B5 AVG] Ciężko pali po zapowietrzeniu, holowanie
Czytałem, że trzeba odpowietrzyć wtryski kolejno je odkręcając przy odpalaniu silnika. Może to pomoże.
-
[B5 AFN] Uszczelka pod głowicą
Musisz splanować i sprawdzić na szczelność. Poza tym wyszlifują ci jeszcze gniazda zaworowe. Wymień uszczelniacze zaworowe i prowadnice zaworów ssących i wylotowych. Uszczelka musi być metalowa. Kup też uszczelki do kolektora, szpilek itp. Będziesz miał nowy silnik. Pozdrawiam
-
[B5 AJM] Problem z układem chłodzenia
Uszczelka pod głowicą do wymiany. Przy okazji sprawdź szczelność głowicy i zrób jej szlif. Wymień od razu wszystkie prowadnice zaworów i uszczelniacze zaworowe. Przy okazji wszystkie uszczelki: kolektora, szpilek itd. Olej nowy też i płyn chłodniczy. Świece żarowe również jak są padnięte. Nie martw się, miałem to samo co ty a teraz mam nowy silnik. Koszt 1500 zł Tylko daj do dobrego fachowca. A jak nie będziesz miał to dam ci namiar w Złotowie. Pozdrawiam
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
wszytsko pieknie ladnie, niski przebieg a silnik po remoncie :gwizdanie: Nie zmienia faktu, że jest oryginalny. Poza tym, mam praktycznie nowy silnik. Tyle nowych części. Więc wara.
-
[B5 AFN] Utrata mocy
Najpierw zapnij VAG'a i powiedz jakie błędy ma.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
AVG 110 koni przebieg 174 tys. km Lakier oryginał, przebieg też, środek bajka. Auto legenda.
-
[B5 AJM] Problem z temperaturą
Ty Trollu. tyle że mózgu Pozdrawiam
-
Ekspres ciśnieniowy - jaki kupić do 2000zł?
Mnie interesuje ekspres ciśnieniowy z młynkiem i funkcją cappuccino do 2 tys. zł Chce zrobić prezent rodzicom i nie wiem jaką markę wybrać. Na pewno nie Siemens heheheh:))))))
-
Ekspres ciśnieniowy - jaki kupić do 2000zł?
Użyłem prefiksu ponieważ ekspres ma być równie niezawodny jak AVG:)))) No, panowie jakie ekspresy robią dobrą kawę?
-
[ALL B5] problem po wymianie oleju
Najlepiej zalej Liqui Moly TOP TEC 4100 5W-40, silnik chodzi na nim ciszej niż na Edge'u. Sam na niego zmienię, bo narazie mam wlany Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40. Pozdro
-
Ekspres ciśnieniowy - jaki kupić do 2000zł?
Zamierzam kupić ekspres ciśnieniowy. Jaką markę wybrać?