Treść opublikowana przez rookie
-
[ALL B7] Biały dym z tłumnika
zła rada, ktoś kupi takie gówno i znowu tu będzie pisał o awarii
-
[B5 AFN] Układ chłodzenia - bulgotanie w nagrzewnicy
Dzięki za rzeczowe informacje. Na pewno do nich wrócę przy wymianie uszczelki pod głowicą. Na razie jednak jeżdżę, bo wpakowałem 1200 zł w wymianę kompletnego rozrządu i nie mam ochoty rozpierdzielać silnika akurat teraz. Pozdrawiam
-
[A4 B5 1.9 Di AFF] Moje pierwsze Audi
Bardzo wdzieczne auto, mialem ten silnik. Zrobisz nim milion kilometrow, tam sie nie ma co psuc, wiem bo mialem, jedzie sie tez dobrze, ale o wyprzedzaniu zapomnij.
-
[B5 AFN] Dodatki do paliwa
Mixol jest podobno szczegolnie polecany to twojego typu silniczka.
-
[B5 AFN] Układ chłodzenia - bulgotanie w nagrzewnicy
Napisz proszę później co dokładnie zrobiłeś/wymieniłeś, bo chyba czeka mnie to samo. Pozdro
-
[B5 AFN] Uszczelniacze? Turbo? - od czego zacząć?
Tylko, że to nie olej rozszczelnił silnik :gwizdanie: Wlanie nieminerała tylko pokazało nieszczelności, nie było ich przyczyną. Jeśli silnik nie jest szczelny to się go uszczelnia a nie: zalewa motodoktorem. Kupiłeś wraka i sprzedałeś wraka. Swoją drogą, ciekawa mentalność: jak coś się psuje to zamiast naprawić odwala się prowizorkę i "do żyda". Niech się inny męczy. Dlatego, nie kupuje się samochodów w Polsce. w Niemczech jest to samo. Zalezy gdzie,u kogo i za ile kupisz auto. Na szajs zawsze jest promocja
-
[ALL] Duże spalanie A4 1.9 tdi 101
Czy twój silnik osiąga na blacie temp. 90*C?
-
[ALL] Dziwne buczenie w kabinie czy to może być od wymiany opon bądź za dużo bar?
Nie każdego stać na nowe opony. A poza tym, powinieneś zwrócić te buczące dętki. Niech je sobie założy na swoją maczetę. Ja zawsze oddaję opony jeśli coś z nimi nie tak, tym bardziej że kupuję używane. Pozdro
-
[B5 AFN] Układ chłodzenia - bulgotanie w nagrzewnicy
Znam twój ból kolego, mój ma 170 tys. km i szlag też mnie trafia, qlfa mać A mam ten sam problem co ty, hehe. Poza tym pozdrawiam Szczecin, ostatnio jestem tam częściej.
-
[B5 AFN] Chwilowy spadek mocy
No a ile ci spalił?
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Mój ma teraz 170 tys. km Jak sprowadziłem miał 143 tys. km Chodzi pięknie, a spalanie ma boskie: przy 100 km/h potrafię zejść do 5l na 100 km. Jak jadę 80 km/h na 4 biegu to wychodzi 4,4l na 100km Aż się gęba cieszy;))))
-
[B5 AFN] Pompa Cała mokra. Skąd wyciek. Gdzie tanio zrobić?
Najpierw ją całą umyj i zobacz skąd cieknie. Prawdopodobnie któraś z uszczelek ci poszła, sprawdź na forum było już. Bez pompiarza solidnego nie obędzie się. Pozdro
-
Jakie paliwo lejecie do 2.0 TDI ? - praktyczne opinie
Ja jestem za siarką w ropie. Czyli Statoil bye bye
-
[AEY] Golf 1.9SDI dużo pali i dymi na siwo
sprawdź ewentualnie świece żarowe, to w kwestii szarpania rano
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Termostat tylko z ASO, 120 zł
-
[B5 AJM] Uszczelka pod głowicą
kiedy, gdzie i za ile kupiles auto? Kupiłem rok temu, w Niemczech koło Frankfurtu nad Menem, dałem 5350 euro
-
[B5 AFN] Układ chłodzenia - bulgotanie w nagrzewnicy
Jak uszczelka to na biało, zgadza się.
-
[B5 AJM] Uszczelka pod głowicą
Mi też wyrzuca, ale narazie nie mam ochoty rozgrzebywać silnika, tym bardziej, że nie robiłbym tego ja, tylko jakiś mechanik. Ogólnie to d*pa, w każdym typie silnika można trafić na uszczelkę AVG, AJM czy AWX. Tym bardziej, że mój ma oryginalnie 170 tys. km sprawdzane po VINie. Ale nie sprzedam gnoja, i będę go serwisował i tłukł do końca. Na razie dolewam, bo płyn i olej mam czysty. A miało być kuźwa tak pięknie.
-
Jakie paliwo lejecie do 2.0 TDI ? - praktyczne opinie
Polecam stację Arala BP w Słubicach, silnik cicho chodzi i ma lepszą moc od Orlenu tankowanego w Pile. Jak jedziecie do Niemiec, lepiej tam zatankować niż w Gorzowie Wlkp. pozdro
-
[ALL B6] Różnica między płynem chłodniczym G12 a G12++
Dobry jest też Kuler K2 Long Life G12 czerwony, bez krzemowy. Atrakcyjna cena i dobra jakość.
-
[B5 AJM] Wyrzuca płyn chłodniczy-przyczyny?
Mi wyrzuca płyn, ale jest on czysty. Olej też czarniutki. Jest sens rozgrzebywać silnik? Chodzi za***iście, moc itd. Rozrząd wszystko nowe, termostat, korek, pompa wody.
-
[INNE] Ciężkie odpalanie na zimnym Toyota D4D- pomocy
Sprawdzę, chociaż to elektryk sprawdzał świece. Przebieg jest autentyczny, ponieważ auto latało u przedstawiciela handlowego. Dokładnie ma 446 tys. km
-
[INNE] Ciężkie odpalanie na zimnym Toyota D4D- pomocy
Szanowni koledzy, Mój tato ma Toyotę Corollę 2003 rok, silnik 2,0l D4D common rail, przebieg 500 tys. km Ma problem, ponieważ zimny silnik ciężko odpala [na zewn. temp. 5*C] i kręci rozrusznikiem 3-4 razy. Paliwo ok, filtry nowe, świece ok. Ciepły silnik odpala normalnie. Uprzejmie proszę o wskazówki gdzie zajrzeć i czego szukać. Pozdrawiam
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Mi wskakuje 90 stopni podobnie, po około 10 km i trzyma sztywno. Ale mi się gęba śmieje, sam wymieniałem teraz termostat i jest luksus. 0,5*C na zewnątrz a silniczek 90*C elegancko.
-
[B5 AFN] Szklanki?
Spróbuj najpierw tym środkiem, produkty Liqui Moly są bdb. Nie szkodzą, a nawet czasami pomagają