Treść opublikowana przez rookie
-
[B5 ABC] Jaki silnik diesla wybrać?
Najbardziej ekonomiczny, a przy tym żwawy jest silnik AVG. Jednym z najważniejszych argumentów jest też to, że można spokojnie ten silnik i model utrzymać. A to dzięki dostępnym i taniejącym częściom zamiennym. Co z tego że będę miał AJM czy AWX jak pompowtryski są ku3&wsko drogie. A wiadomo, że i tak padną i tak padną. Części do rozrządu też są od razu o wiele droższe.
-
[B5 ABC] Jaki silnik diesla wybrać?
Bo to Pumpe Düse, a pompowtryskiwacze padają szybciej niż wtryskiwacze z AFN czy AVG.
-
[B5 ABC] Jaki silnik diesla wybrać?
Bzdury gadacie, dalej można wyhaczyć AVG z zaj3!stym przebiegiem i w super stanie: http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=b4ebk3lwyhxn lukaj i wybieraj, jest mnóstwo AVG w super stanie od prywatnego właściciela http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=b4fcr3r2vfuo
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Mechanik musi poprawić ustawienie czujnika ABS, zapewne jest zła odległość. Miałem to samo jak wymieniali mi klocki hamulcowe z tyłu. Ciecie... heh pozdro [br]Dopisany: 21 Maj 2011, 12:20_________________________________________________ Nie bój żaby, jak przy ruszaniu ręką nie stuka ci o aluminium to masz dobry komplet, tak ma być. Jak miałem wybity wahacz to ruszał się lekko i można było stukać sworzniem o aluminiowe obramowanie.
-
[B5 AFN] W którym miejscu dochodzi najczęściej do zatkania się smarowania turbiny?
Proponuję wymienić olej, ale bez płukania engine flushe'em, żeby zlać cały pozostały syf. Czy silnik chodzi normalnie, przyspieszenie itd.? Jeśli tak, to wszystko okay, wymieniaj olej i już więcej nie płucz. Jak płukałem silnik i po kilku razach zaczął brać olej i zaczął się notlauf. Nikomu tego nie polecam.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
No pewnie, bez sensu przepłacać, a nasze drogi tak je doje#!ą i tak je doj#b!ą. Nie ma sensu, tym bardziej, że za każdym razem wymienia się komplet, co podwyższa aktywne bezpieczeństwo jazdy.
-
[B5 ABC] Jaki silnik diesla wybrać?
AVG jest najlepszy, a inwestować będziesz jak w każdy inny. Jak będziesz użytkował auto to eksploatacja i tak zrobi swoje. Nie mówiąc już o takich czynnikach jak poprzedni właściciele, kręcony przebieg itp. Generalnie bierz AVG z małym przebiegiem, który sprawdź w ASO.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
To bardzo dobry olej, silnik chodzi na nim ciszej niż na Mobilu czy Castrolu spełnia wszystkie wymagania i ma wysoką lepkość w wysokich temperaturach
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Panowie, drugi raz kupuję zestaw Mastersportów Z poprzedniego byłem zadowolony, pośmigał 25 tys. km i sprzedałem auto, bo było za niskie. Kompletny zestaw z końcówkami drążków kierowniczych 563 zł z wysyłką. Czekam aż przyjdzie kurierem. Wymiana u mechanika 300/400 zł Pozdro
-
[B5 AFN] Reagulacja luzu Kierownicy?
to nie jest odpowiedź na temat, ponawiam pytanie, czy jest możliwość regulacji luzu na kolumnie kierowniczej? Jeśli tak, to proszę o instrukcję jak to zrobić.
-
[B5 AFN] Przepływomierz - problem
Możesz wyczyścić przepływkę specjalnym środkiem Wurtha, mój mechanik mi kiedyś przeczyścił i było cacy. Tylko robisz to na zimnym silniku no i musisz przepływkę wykręcić.
-
[ALL] Pęknieta głowica, bardzo wolno bierze płyn chłodniczy i czasem kopci???
Wywala ci płyn chłodniczy w czasie jazdy. Winna jest uszczelka pod głowicą. Przy czym płyn i olej mogą być czyste, nie od razu dochodzi do wymieszania. Zależy w którym miejscu uszczelka puści.
-
[B7 BRE] Niezła impreza z dużą dozą dymu
No ja robiłem głowicę u siebie, ale moje auto jest 6 lat starsze. Głowicę wylizałem przy 171 tys. km Szkoda mi ciebie i też bym się wq!$wił gdybym miał tyle napraw z tak młodym autem.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Przebieg jest ważny, i kupując auto można sprawdzić jego autentyczność. Na co niestety nie mamy wpływu to sposób w jaki auto było eksploatowane nawet z tym małym przebiegiem.
-
[ALL B5] Zgasł podczas jazdy
Zobacz czy są pęcherzyki powietrza w przewodach paliwowych.
-
[ALL B5] Zgasł podczas jazdy
Kiedy rozrząd był wymieniany? Uważaj, bo może przeskoczył ci pasek na rozrządzie.
-
[B5 AFN] Dziwny notlauf
Normalnie, puścił przez suszarkę i drugą stroną wyleciało
-
Charakterystyki olejów przeznaczonych do stosowania w silnikach Audi TDI
Do TDI na pompie rotacyjnej gorąco polecam Liqui Moly HC7 5W-40: http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/d_1347.html Specyfikacja: Viskositätsklasse : 5W-40 Dichte bei +15 °C : 0,855 g/cm³ DIN 51757 Viskosität bei +40°C : 87,5 mm²/s DIN 51562 Viskosität bei +100°C : 14,4 mm²/s DIN 51562 Viskositätsindex : 171 DIN ISO 2909 Flammpunkt : 220 °C DIN ISO 2592 Pour Point : - 36 °C DIN ISO 3016 ASTM-Farbzahl : 2,5 DIN 51578 Asche, Sulfat : 1,17 g/100g DIN 51575 Ma lepsza lepkość niż np. Top Tec LM no i cena 120 zł za 5 litrów Bardzo dobry hydrokrak z syntetycznymi dodatkami.
-
[B5 AFN] Pytanie do posiadaczy AFN
Potwierdzam, słychać silnik, szczególnie w fazie przyspieszania do 3100 obr.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
No i wlałeś bardzo dobry olej. Szkoda, że nie można być patriotą i wlać jakiś dobry polski olej. Znacie jakiś dobry polski olej?
-
[B6 AVF] Głośna praca po zmianie oleju
Normalny objaw po wlaniu Castrola, zmień na Motula lub Liqui Moly, ponieważ na castrolu silniki zawsze głośniej chodzą, a w szczególności zaczynają grać popychacze hydrauliczne. Podepnę się a jaki to dokładnie ma być ten Motul lub Liqui Moly. Bo tez stoję przed wymiana i coś mi się tez wydaje ze głośno zaczął chodzić. Dokladnie ma by© Liqui Moly Synthoil Longtime Plus 0W-30 posiada normy ACEA A1/B1/A5/B5 ; VW 503.00 / 506.00 / 506.01 http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/d_1151.html
-
[B6 AVF] Głośna praca po zmianie oleju
Normalny objaw po wlaniu Castrola, zmień na Motula lub Liqui Moly, ponieważ na castrolu silniki zawsze głośniej chodzą, a w szczególności zaczynają grać popychacze hydrauliczne.
-
[B7 BLB] Filtron, czy warto?
Testy w Motorze wykazały, że filtry Filtrona posiadają więcej wkładu filtrującego niż np. BOSCH czy Mann. Ja nie przepłacam i co 10 tys. km AVG dostaje komplet świeżych Filtronów.
-
[B5 AFN] Duże spalanie silnik
To jakoś chleją wam te 110tki, mi w zimie nie weźmie więcej niż 6,9l na 100km. Liczone spod dystrybutora, bo mam półfisa ;(
-
[ALL B5] Brakuje oleju, zabarwiony płyn chłodniczy.
Skad ta pewnosc.Po co szklanki wymieniac(moze byly wymieniane,albo nie maja luzu).Widze ze w kazdej twojej wypowiedzi zawsze jest to samo,juz duzo czytalem twoich postow ze bedziesz mial nowy silnik itp itd.A dol silnika w jakim stanie jest,moze panewki nie sa nowe,to po co inwestowac?? Na poczatku niech sprawdzi czy to na 100% USZCZELKA,moze sie okazac co innego. Zgadza się, niech sprawdzi. Zresztą zrobi jak chce, ale jak się rozbebesza tak poważnie silnik to warto zrobić raz a porządnie. Czasami człowieka nie stać by robić dwa razy to samo. Doradzam na podstawie swojego doświadczenia i wiem jakie są efekty. Auta zrobione na pół gwizdka jeżdżą na pół gwizdka. Tyle. A zrobi co chce.