Treść opublikowana przez .Pablo.
-
[B7 BPW] Klucz filtra oleju wymiar
Witam, jak zawsze przy wymianie oleju brak klucza do odkręcania filtra oleju powoduje długą wymianę oleju przez kombinacje z odkręceniem góry filtra. Znalazłem na allegro klucz typowy do audi ale są różne wymiary np 76mm 96mm 74mm i w każdej aukcji pisze że to do a4. Może ktoś wie jaki klucz powinie być do mojego audi 2,0 tdi BPW wymienny wkład. Wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam Pablo
-
[B5 AFN] Wyciek na bloku silnika
Po cholere zamienniki jak w aso można kupić oryginał jak dobrze pamiętam za 26zł a ma się pewność że będzie na 100% pasować idealnie
-
[ALL B6] Przyciemniany szyby??
Może z innej beczki mój znajomy wjechał za bmw z przyciemnionymi lampami (naklejona bardzo ciemna folia bez homologacji) wjechał mu w doope przyjechała policja mój kumpel podważył legalność lamp bmw mówiąc że światła stopu są bardzo słabo widoczne. sprawa trafiła do sądu koleś z bmw przegrał sprawę i pokrył z oc naprawę auta kumpla. Co do szyb jeśli przepustowość szyby jest 70% to nie ma kłopotu jesli nie mają to podczas wypłaty ze swojego AC ubezpieczalnia na pewno to podważy i będzie miała ale odnośnie wypłaty odszkodowania.
-
[ALL] Montaż radia- problem
Dobra rada oddaj auto do elektryka jak się nie znasz, zapłacisz za montaż radia 50zl i po problemie a tak jak sam kombinujesz to więcej zepsujesz niż to warte.
-
[B5 AHH] Kanały wentylacyjne zawilgocone? parują szyby
Parujące szyby przypadłość b5 na szczęście w b7 już tego nie ma Pomaga wymiana filtra pyłkowego raz na pół roku. Trzeba też sprawdzić czy nie ma wilgoci w aucie mokre dywaniki, wykładzina itp. Problemem w b5 jest fakt że klima wyłącza się poniżej 5 stopni jak dobrze pamiętam. W b7 klima chodzi non stop i wysusza powietrze co = brak wilgoci a tym samym można zapomnieć o parujących szybach.
-
[ALL B7] Dziwny dźwięk w czasie skręcania
Każda pompa przy max skręcie i przytrzymaniu kierownicy wydaję dźwięki. Nie chce mi sie opisywać zasady działania poszukajcie w internecie.
-
[B5 AJM] Hałas po wciśnieciu pedału sprzęgła
Żelazna zasada sprzęgło wymienia się kompletne łożysko oporowe, tarcza, docisk i jak trzeba dwumas. A teraz trochę teorii wciskasz sprzęgło rozłączasz napęd czyli w tym momencie pracuje tylko łożysko oporowe skrzynia stoi. Jak łożysko jest nowe to albo źle zamontowane albo stary docisk je uszkodził. Kolejna sprawa jeśli robił to warsztat to jedź z reklamacją. Ps kto widział odebrać auto z tą samą usterką
-
[ALL B5] ABS nie dziala? a ESP
Ten czerwony wykrzyknik sprawdź światła stopu może czujnik padł i stop nie działa. Sprawdź też poziom płynu hamulcowego.
-
[B5 AFN] Wyciek na bloku silnika
Z tego co pamiętam to tam właśnie mocuje się króciec w afn-ie z którego wychodzą węże termostat jest z dołu silnika.
-
[ALL B5] ABS nie dziala? a ESP
Granat zrób zdjęcie bo określeń na ikony jest tyle że nie wiadomo o co chodzi. Mój szwagier kontrolkę z płynu chłodzącego nazwał "pół choinki" :polew: Może po prostu spaliła się żarówka od absu albo ktoś ją celowo wyciągnął. Podepnij vaga i sprawdź sterownik absu. Rozbierz zegary i sprawdź żarówkę.
-
[B5 AFN] Wyciek na bloku silnika
Kolega dobrze radzi przypadłość tego silnika. Króciec wydaje się być cały a jednak ma pęknięcie z którego się leje płyn. Zacznij od sprawdzenia go
-
[ALL B5] Przygotowanie auta przed zimą
Nie zapominajmy o kompresji
-
[B6 AWX] Wymiana lamp tylnych
Ja u siebie w b7 przepiąłem lampy i wszystkie ładnie chodzą. Co do tych lamp to nie wydaje mi się żeby piny było trzeba zamienić. Kolega pisał że kostka ciężko wchodzi czyli piny nie stykają i lampa nie świeci. Lampy można sprawdzić podpinając na krótko np kierunkowskaz + do + - do - tylko nie zrób zwarcia bo wtedy z reklamacji nici.
-
[B6 AWX] Wymiana lamp tylnych
Nie odpowiedziałeś na pytanie czy nic w lampie nie działa? żadne światło nawet te co są na żarówkach ? Jeśli nic nie ma w obu lampach to ewidentnie źle podpięta kostka. Załóż stare lampy i sprawdź czy działają może być też opcja ze te nowe lampy spaliły ci bezpiecznik (mało prawdopodobne).
-
[B6 AWX] Wymiana lamp tylnych
Podpiąłeś kostki a tak na poważnie jeśli wszystko dobrze podpiąłeś to musi działać. W grę wchodzi uszkodzenie fabryczne albo błąd w podłączeniu. Innego wyjścia nie ma. Ps obie lampy nie działają? stop? pozycja? kierunek? wsteczny?
-
[ALL B6] Zbiornik paliwa - przelewanie się paliwa?
Było słychać tylko ty tego nie słyszałeś do momentu przeczytania wątku W b5 paliwo słyszałem w b7 już nie oba napędy FWD
-
[ALL B5] Drgania po wymianie podpory wału
Jeśli przed wymianą podpory wału było OK to ewidentnie coś zostało źle poskładane albo uszkodzone przy demontażu. Swoją drogą sprawdził bym wyważenie wału. Może być taka sytuacja że stara podpora była tak wywalona że wał nie ocierał o nią nowa jest nie wyrobiona i wal bije o nią stąd wibracje.
-
[ALL B5] Przetarte kubełki,naprawa
Zależy w którym miejscu jest uszkodzenie jak na lewym boczku standard to podjedź do tapicera niech wytnie z dolnej części fotela kawałek materiału i podmieni a z dołu da nowy kawałek wtedy będziesz miał identyczny odcień fotela. W przypadku mocnego uszkodzenia tapicerki lepiej kupić sam materiał i wymienić całe obicie. Roboty trochę jest ale trochę kasy zaoszczędzisz.
-
[B5 AFN] Problem z niegasnącym podświetleniem awaryjnego po wyjściu
W każdej a4 masz podświetlany przycisk awaryjnych. Zamykasz auto i świeci po kilku minutach sam gaśnie.(chodzi o bezpieczeństwo a racze o gwiazdkę) No chyba że u ciebie w ogóle nie gaśnie wtedy trzeba szukać przyczyny.
-
[INNE]audi A3 1.9TDI Pytanko
Podstawowym błędem przy odbiorze auta jest wgląd do starych części (klienci tego nie robią) była wymieniana uszczelka to wszystkie części takie jak uszczelka pokrywy, uszczelka głowicy, śruby itp powinny zostać pokazane klientowi. Po drugie czy ma fakturę albo paragon naprawy? Co do odpalania to uszczelka ewentualnie może pogorszyć delikatnie odpalanie auta ale na pewno nie spowoduje że auto nie zapali. Uszkodzone czujniki vag pokażę a tego że przeskoczył rozrząd już nie.
-
[ALL B5] Rant na tylnych tarczach hamulcowych
Miałem b5 i nie miałem takiego rantu. Może jakieś dziwne klocki zakładacie. W b7 też nie mam tego problemu tarcza jest równomiernie zużyta minimalny rancik zawsze jest ale nie 7mm.
-
[ALL] Kolor po malowaniu - jeszcze się zmieni czy źle dobrany ?
Dobrać idealnie srebrny kolor graniczy z cudem niestety.
-
[ALL B7] Kolor czarny, jaki może mieć kod
Masz przecież wlepkę to sobie sprawdź. W avantach w tych rocznikach wlepka jest pod tylną kanapą.
-
[ALL B6/B7] Linka fotela kierowcy
Wymieniałem matę siedzenia kierowcy i rozbierałem fotel ale nie było tam żadnej linki do przesuwania fotela z tego co pamiętam to pręt zwalniał zapadkę i można było fotel przesuwać. Weź lusterko i zobacz dokładnie co się stało może coś wpadło pod prowadnicę i zablokowało fotel
-
[B5 AEB] Problem z hamulcem ręcznym
Wszystko zależy w jakim stanie jest twój zacisk. Jak są wżery na tłoczku itp to warto kupić używkę. Z wymianą uszczelnień trochę roboty jest jak nie masz pojęcia o mechanice to lepiej oddaj to fachowcowi.