Treść opublikowana przez .Pablo.
-
[ALL B5] Bagażnik dachowy - ori audi czy bosal?
Jeśli bosal ma szyny na górze do mocowania np bagażnika rowerowego to zdecydowanie bosal. Ps same belki huczą 2 razy głośniej po założeniu boxa cichną
-
[ALL B5] Bagażnik dachowy - ori audi czy bosal?
Witam każde belki na dachu huczą niestety. Nie ważne czy oryginał czy nie i tak bedą hałasować. Z moich doświadczeń najmniej hałasują belki thula aero. Po założeniu np boxa robi się trochę ciszeń ale powyżej 140km\h już w aucie robi się głośno. Taki urok dokładanych elementów na dachu
-
[ALL B5] Poważny problem z drzwiami
Kurek jest na sztywnym cięgnie więc nie ma regulacji chyba że na samej górze ten plastikowy dupsik da się wkręcić. Drzwi nie zamykają się bo na 99% coś jest źle poskładane trzeba zdjąć tapicerkę i sprawdzić. Z blaszką raczej nic nie zrobisz psiknij wd40 ale raczej na pewno to nic nie da. Jeśli robiłeś to w firmie to jedź z reklamacją i tyle w końcu zapłaciłeś za to, niech zrobią to dobrze.
-
[ALL B8] Jakie różnice przy czujnikach cofania?
Na pewno masz dobrze wszystko zamontowane ? u mnie działa to tak że pipa jak dojeżdżam do przeszkody to pipa coraz szybciej aż dźwięk jest ciągły.
-
[ALL] Felgi ze spalonego auta
Ja bym się w takie felgi nie bawił zwłaszcza jak auto spaliło się całe.
-
[ALL B8] Jakie różnice przy czujnikach cofania?
Nie wyświetlają
-
[ALL B7] Kontrola eksploatacji lampy
Jeśli komunikat zgasł to któreś żarówka ma zaśniedziałe styki ja u siebie też miałem komunikat jak sprawdzałem która to żarówka to wszystkie świeciły dopiero jak zapalił się komunikat stanąłem sprawdziłem i okazało się że nie łączy jedna żarówka podświetlenia tablicy
-
[B6 AWX] Zamarzł ręczny -koła tył zblokowane
płyn hamulcowy to raczej nie :polew: linkę na pewno chwyciło i tyle
-
[B6 AWX] Jakie polecacie łańcuchy śniegowe
Przy zawieszeniu s-line warto wziąć ogniwa łańcucha 8mm warto też wziąć łańcuchy z samo napinaczem naprawdę bardzo ułatwiają życie Ja posiadam łańcuchy taurusa z samo napinaczem, cena bardzo dobra i jakość rewelacyjna. Powiem tak jeśli zakładamy łańcuchy nie za często to można kupić z samo napinaczem a jeśli używamy często to thule wydał łańcuchy z błyskawicznym montażem nie trzeba wkładać rąk za koło żeby założyć łańcuch tylko ta cena . A prawda jest taka że jak się ma dobre oponki to łańcuchów nawet z bagażnika nie będziecie wyciągać Ja zakładałem łańcuchy do b7 zawieszenie s-line mało miejsca ale jak łańcuch ma ogniwa 8mm nie ma najmniejszego problemu z montażem
-
[ALL B6] Problem ze spryskiem Xenonów
Mi też nie chowały się do końca dysze spryskiwaczy lamp bo tylko raz wlałem jakiś płyn z biedronki po wlaniu sonaxa i po kilkukrotnym użyciu spryskiwacza problem zniknął teraz leje tylko sonaxa
-
[ALL B5] Drzwi kierowcy nie otwierają się od Zewnątrz
Na 90 % spadło cięgno z klamki trzeba zdjąć boczek drzwi i zobaczyć
-
[ALL B6] Skomplikowany problem ze spryskiwaczami
Jak tak zrobisz to smród z denaturatu będziesz wietrzył do lata więc nie polecam ja używam sonaxa fakt trochę kosztuje ale nigdy mi spryski nie zamarzły więc stawiam tylko i wyłącznie na kiepska jakość płynu u ciebie. Zmień na porządny i nie mają prawa zamarznąć
-
Polecane opony zimowe
Dzisiaj oponki ug7+ miały test na podjeździe na stok, podjazd nie odśnieżony nachylenie bardzo duże ponad połowa aut odpadała w przedbiegu a moje oponki wrzynały się z śnieg i ciągnęły do góry aż miło Szwagier w megance miał założone pirelli te najnowsze snow coś tam i kaszana. Gdyby się nie rozpędził bardzo mocno to nie było by szans na wyjazd
-
[ALL] Zimowe Poranne odpalanie TDI... jak to powinno wyglądać ?
Powiem tak każdy robi tak jak mu pasuje jedni odpalają od razu inni od razu jadą nie róbmy paranoi zaraz zaczniecie pisać że trzeba wrzucić bieg i pchać go 2km bez odpalania żeby olej dobrze się rozprowadził po silniku . Jak ktoś odpala auto i idzie na kawę to jedyny minus że spalanie jest większe bo smarowanie silnika jest takie samo to nie czasy dużych fiatów że lało się olej 15w40 i było kiepskie smarowanie zaraz po rozruchu. Ale ile jest użytkowników tyle jest opini Jak odpalam od razu i jadę nie ma dobrego smarowania, pochodzi trochę czyli też nie ma dobrego smarowania pochodzi dłużej i znowu nie ma smarowania gdyby tak było to silniki wytrzymywały by 50tys km
-
Polecane opony zimowe
Ja niestety moje pirelli snow sport wyrzucam mają 5mm i jak dla mnie nie dają już rady na śniegu, zamówiłem sobie ultra grip 7 + bo każdy tak je zachwala mam nadzieje ze są warte swojej ceny
-
[B6 AVF] Pęknięty wężyk spryskiwacza przedniej szyby - fotki
Ja załatwiłem tą sprawę wężykiem 5 z igielitu koszt to całe 1,50 zł wężyk ten łączy się przy gumowej osłonie przegrody. Spryskiwacze działają teraz że ho ho
-
[ALL] Zimowe Poranne odpalanie TDI... jak to powinno wyglądać ?
Ja używam trzeciej wersji minusem jej jest to że autko musi stać na zamkniętej posesji bo pod blokiem taki wyczyn skończyć się może nie miłym zdziwieniem po wyjściu za 15 min z domu
-
[ALL B7] Niedziałające elektryczne szyby
Albo przetarł się kabelek w harmonijce łączącej słupek i drzwi albo padł moduł. Ja stawiał bym na kabelek bo idzie to po szynie can czyli kabelki są bardzo cieniutkie.
-
[ALL B6] Jaką wycieraczkę założyć na tył?
Ja założyłem pióra z reala za 7zł ściera szybę rewelacyjnie więc po co przepłacać. Co do tylnej wycieraczki to w okresie zimowym dobrze ją co jakiś czas kilka razy podnieść i opuścić bo cały syf z drogi dostaję się pod ramię i docisk jest o wiele słabszy przez to nie ściera dobrze.
-
[A4 B7] Przeprowadzenie kabla z wnętrza samochodu do akulumatora - jak ?
To ile w końcu masz tych lampek? Masz jeden przełącznik jeśli chcesz żeby się zapalały wszystkie lampki na raz to wystarczy jeden przełącznik a jak maja się zapalać osobno wtedy dajesz kolejne wyłączniki. Błędy zapalają się tylko wtedy jeśli ingerujesz w instalację np zmiana żarówek na led a tu ciągniesz nową instalację więc żaden błąd się nie pojawi.
-
[ALL B7] Brak spryskiwaczy szyby i ksenonow
Zacznij od bezpiecznika potem czeka cię ściąganie nadkola od strony kierowcy i widzisz już zbiorniczek płynu, dolną część. Wyciągasz zbiorniczek i z tyłu masz dwie pompki jedna do ksenonów druga do szyb. Ps jak będziesz demontował zbiorniczek to zanim go wyciągniesz odłącz przewód pompki ksenonów bo jak pociągniesz z zapiętym przewodem możesz urwać króciec pompki.
-
[ALL] Łańcuchy tekstylne
Ja używam łańcuchów thula z samo napinaczem są rewelacyjne bardzo łatwo się je montuje i ściąga. Te tekstylne łańcuchy to albo są najazdowe albo trzeba koło podnieść żeby ten worek włożyć na koło
-
[B5 AFN] Na ułamek sekundy auto gaśnie, zeruje licznik.
A co mają klemy do rzeczy jeśli auto już jedzie to można nawet aku wyjąć bo prąd jest z alternatora. Najlepiej to sprawdzić błędy na vagu może coś pokaże i do sprawdzenia kabel z masy.
-
[ALL B6] Jaki kabel rozruchowy kupić?
Różnica w jakości kabli jest bardzo duża prosty przykład ja i mój znajomy mamy kable jego auto nie odpaliło więc podjechałem do niego podpinamy jego kable i kręci tak wolno że szok a po podpięciu moich kabli zapalił na szczał. Morał z tego taki kable powinno się kupować w sklepach motoryzacyjnych a nie w biedronkach czy innych marketach. Jeśli kable kosztują 10zł to pożytku z nich nie będzie żadnego. ::
-
[B7 BPW] Wężyki spryskiwaczy potrzebny schemat
Witam Zacznę od tego że tej zimy pokusiłem się na koncentrat płynu do spryskiwaczy rozrobiłem go zgodnie z instrukcją i miał nie zamarzać do -20 stopni a zamarzł przy -10 Jak odmarzł to płyn lał mi się pod autem zdjąłem nadkole okazało się że jeden przewód jest urwany a drugi spadł. Teraz pytanie ktoś się orientuje czy w aso dostanę tylko kawałek przewodu czy całą wiązkę będę musiał kupić i ile to może kosztować na allegro widziałem cała wiązkę przewodów do spryskiwaczy za 100zł do b5 to w aso ze 200 zapłacę. A teraz prośba ma ktoś schemat w którym miejscu łączy się przewód ten co idzie od pompki do dysz maski i na tylną wycieraczkę. Powinien być jakiś trójnik ale go nie widziałem. Z góry dzięki za pomoc. Ps: auto avant b7 ze spryskiwaczami reflektorów .