Treść opublikowana przez .Pablo.
-
Tylne światła LED do Audi A4 B7
Powoli nadchodzi czas na zmianę tylnych lamp na led i teraz pytanie podobają mi się te ktoś ich używał jak się spisują i czy warto je kupić http://moto.allegro.pl/lampy-tylne-audi-a4-b7-diodowe-czerwone-led-avant-i1327812255.html
-
[B5 AFY] Dziwne huczenie
Sprawdź łożyska kół od tego bym zaczął. Jeśli będą ok to na podnośnik jedna osoba jedzie druga słucha i będzie wiadomo co i jak. Sprawdź też poziom oleju w skrzyni biegów. Ps jaki masz przebieg auta bo może też łożysko oporowe sprzęgła padać
-
[ALL B6] Niskie temperatury a klimatyzacja
Klimatronik jest tak skonstruowany że nie należy wyłączać klimy na zimę bo np szyby mniej parują itp Jedyny plus wyłączenia klimy auto troszkę mniej spali ale biorąc pod uwagę wygodę ja jeżdżę na kimie cały rok i nie narzeka A odpowiadając na twoje pytanie w b5 klima sama się wyłączała poniżej 5 stopni na dworze b6 i b7 chodzi cały czas chyba że sobie ją sam wyłączysz
-
[ALL B5] Klamka vs Mróz 0:1 - nie można otworzyć drzwi.
Ja bym rozebrał obejrzał i przesmarował powinno pomóc
-
[B5 ADP] Nietypowy problem z zamkiem w drzwiach
Grzanie zamków to była opcja jak się nie mylę więc nie każdy to ma
-
[ALL B5] Siatka na podłogę bagażnika ( sedan )
Jeśli nie masz uchwytów do przymocowania haczyków to jak ci się mają trzymać. Ewentualnie są maty antypoślizgowe do bagażnika z tworzywa zabezpieczają też bagażnik przed zniszczeniem. Ewentualnie są takie organizery torby na różnego rodzaju pierdołki skrobaczki płyny do szyb itp mają rzep więc ładnie się trzymają niestety zakupów do nich nie włożysz
-
[B5 AFN] Dziwny problem z odpaleniem AFN Pilne!
To że filtr wymieniony 5 tys temu to o niczym nie świadczy. Może wlałeś jakieś tandetne paliwo albo jeszcze letnie było wytworzyła się parafina i po zawodach. Dla pewności podepnij vaga czy błędów nie ma ale na moje oko filtr
-
[ALL B5] Stuknięcie przy przyspieszaniu
Jeśli puka przy ostrym ruszeniu, zmiany biegów to poducha pod silnikiem.
-
[B6 AWX] Jak ustawić kąty pochylenia kół przednich
A w jakim stanie są wahacze bo one odpowiadają za ustalenie odpowiedniego konta pochylenia koła. Jeśli masz dwie opony zjechane od wewnętrznej strony to nie kont pochylenia koła tyla zbieżność źle ustawiona.
-
[B5 1Z] Kontrolka Ciśnienia Oleju
Sorki za ot ale śmieszy mnie fakt jak ktoś pisze zgasiłem silnik odpaliłem i pojechałem dalej po to jest ta kontrolka żeby mówiła kategoryczne stop. Auto na hol albo laweta. Jeśli faktycznie nie masz ciśnienia oleju to wysra ci się turbo, cała hydraulika itp. Zamiast sprawdzać błędy zacznij od podpięcia manometru i sprawdzenia ciśnienia oleju to podstawa. Może padł tylko czujnik a może pompa albo gdzieś się przerwał film olejowy, panewki na wale itd. Zmierzysz ciśnienie i będziemy myśleć dalej. :>
-
[B5 AFN] Dziwny problem z odpaleniem AFN Pilne!
kolego kiedy wymieniałeś filtr paliwa ? Już najwyższy czas żeby to zrobić, po wymianie i odpowietrzeniu problem na 99,9% zniknie
-
Polecane opony zimowe
Zima w pełni więc można sprawdzić opony w ekstremalnyh warunkach na bocznych drogach
-
Polecane opony zimowe
więc tak ja w b5 jeździłem na kleberach opony spisywały się rewelacyjnie nie było najmniejszych kłopotów z ostrymi podjazdami w górach (częste wypady na deskę) na suchy i mokrym spisywały się bardzo dobrze. B7 kupiłem z oponami pirelli wintersport co zauważyłem że przy wysokości bieżnika 5mm tyle mają są głośne powyżej 5stopni celcjusza. Więcej nie mogę powiedzieć bo będę je dopiero testował tej zimy. Na wiosnę chce kupić nowe w jakieś posezonowej wyprzedaży i tak się przymierzam do Good year ultra grip 7, michellin a4, badź pirelli wintersport. Więc mile widziane będą wasze opinie tak w połowie zimy plusy minusy jazdy w trudnych warunkach
-
[B8 CAG] Niedogrzewanie się silnika w niskich temperaturach
Miałem tdi 1,9 AFN w zimę grzał się dłużej ale jak osiągnął 90 stopni to trzymał cały czas tyle. Teraz mam 2,0 BPW i jak osiągnie temp 90 to trzyma nie zależnie czy na dworze jest -15 czy - 30 stoni. Więc moim zdaniem masz coś nie halo
-
[B5 AFN] Nie chce zapalić. Pomocy.
Moim zdanie cały czas masz zapowietrzone wtryski jak długo kręciłeś rozrusznikiem żeby je odpowietrzyć bo jak pompa ciągnie paliwo to powinno polecieć na wtryski też
-
[B5 AFN] Nie chce zapalić. Pomocy.
Naładuj akumulator sprawdź te napięcie na zaworze odpowietrz go dobrze i powinien zapalić. Jak filtr wymieniony, świece sprawdzone i grzeją, aku naładowany to musi zapalić. W najgorszym przypadku pompa do regeneracji. Ale zacznij od tego co napisałem
-
[ALL] Wyciszenie wnetrza
Audi jest ogólnie dobrze wyciszone a zakładając maty podnosisz nie potrzebnie masę auta. Większa masa drzwi bardziej cierpią zawiasy itp. Na koniec dodam że 80% hałasu dostaje się do auta górą czyli przez ramki drzwi więc maty tu nie pomogą
-
[ALL B5] Bujanie fotela- nie na boki
Koledzy zanim zaczniecie wymieniać ślizgi zacznijcie od wyjęcia fotela i dokładnego obejrzenia całego mechanizmu podnoszenia fotela góra dół. Ja posłuchałem kolegów z forum kupiłem ślizgi i jakie było moje zaskoczenie gdy okazało się że fotel dalej się buja. Wyjąłem fotel i okazało się że jest urwany pręt odpowiedzialny za sztywność fotela jeden precyzyjny spaw i po problemie
-
[ALL B5] Dziwne zachowanie
Jeśli pedał zaczyna drgać walić w ostatniej fazie ostrego hamowania to po prostu włącza się abs jeśli drga cały czas to coś nie tak z hamulcami.
-
[B5 1Z] Po stłuczce problem z wrzucaniem biegów
A może wystarczy wyregulować mechanizm zmiany biegów. Ewentualnie któraś poduszka poszła i silnik i skrzynia są przekrzywione. Przy lekkiej stłuczce nic raczej nie powinno się stać ze skrzynią itp. Możliwe że coś zostało źle poskładane i przez to tak się dzieje.
-
[ALL B6] Zabezpieczenie zaślepki ucha holującego
Ja bym olał system jak przyczepisz sobie to na druciku sznureczku itp to osoba trzecia wyrwie ci pól zderzaka a i tak sobie to weźmie. U mnie zaślepka siedzi bardzo ładnie i nie ma prawa wypaść nawet na naszych kochanych polskich dziurach
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
Prawda jest taka że już są warsztaty które oferują regenerację wałków za 800zł dając gwarancję że już się gniazdo nie wyrobi Poza tym pytałem jak to jest z tym ciśnieniem i okazało się że 70 proc osób zajeżdża silniki na własne żądanie, bo zapala się kontrolka ciśnienia oleju ale podobno gaśnie powyżej 1500oibr/min więc ludzie jadą dalej myśląc że to czujnik. Ja byłem kilka dni temu na wymianie tego imbusika i gniazdo było w bardzo dobrym stanie a napęd miał prawie zerowe ślady zużycia. Więc nie ma się co przejmować kombinować tylko jeździć dalej
-
[B5 ADR] Zerwana śruba skrzyni biegów
Kolego morał z tego taki że trzeba stosować dobre narzędzia gdyby klucz dobrze siedział na pewno byś odkręcił korek
-
[ALL B5] Montaż systemu ISOFIX
Cytowałem przemiłą panią ze sklepu mówiła że foteliki z isofixem od 0 do 23 nie mają opcji leżącej. Albo kobieta się nie znała albo faktycznie tak jest nie będę się kłócił bo dopiero raczkuje w tym temacie
-
[ALL B5] Montaż systemu ISOFIX
Ja właśnie jestem na etapie kupna fotelika też myślałem nad sofixem ale ma jedną wadę fotelika nie da się rozłożyć do pozycji leżącej przy małym dziecku pozycja siedząca przy dłuższej podróży jest raczej nie wskazana i męcząca.