Treść opublikowana przez Tobike
-
Problem z wrzuceniem pierwszego i drugiego biegu,,,,,
A jak ci wsteczny wchodzi? jak biegi źle wchodzą na odpalonym silniku a dobrze na wyłączonym to znaczy że docisk lun tarcza nie wysprzęgla do końca. jeśli te objawy nie występują to sterowanie wodzika przez lewarek może mieć jakieś luzy.
-
Zamarzniéta rurka od klimatyzacji
Jeżeli rurki zamarzają to znaczy że dławik jest zasyfiony. Jedz do warsztatu i powiedz o tych rurkach. Mi niedawno czyszczono dławik i był zasyfiony i też rurki zamarzały. Co do ilości czynnika to wyjdzie jak go odciągną do czyszczenia lub wymiany dławika. Jeśli układ był rozszczelniony przez dłuższy czas to trzeba wymienić osuszacz. Co do wydajności klimy z zamarzającymi rurkami to u mnie była bardzo wydajna bo udało się uzyskać 5 stC z nawiewów , po czyszczeniu dławika już rurki nie zamarzają no i klima już tak mocno nie chłodzi.
-
Smród z dmuchawy w A4 B7
Tak do wymiany osuszacza trzeba odciągnąć czynnik
-
czym wyczyscic uklad chlodzenia
Jeżdżę już 2 miesiące z tym środkiem od Liqui Molly i nic się nie dzieje. Płyn zmienił kolor i widać że rozpuścił osady i pływają cały czas z płynem.
-
Problem z biegiem wstecznym
a kiedy był wymieniany olej i filtr oleju w skrzyni? trzeba sprawdzić czy nie ma błędów w sterowniku skrzyni.
-
Problem z biegami. Wszystko nowe a biegi nie chcą wchodzić.
Wymieniłeś kompletne sprzęgło czyli dwumas tarcza łożysko i docisk? mi to wygląda na niewysprzęglanie skrzyni, skoro biegi chodzą na wyłączonym silniku. Zwalaj skrzynie i trzeba obejrzeć sprzęgło a zwłaszcza docisk.
-
czym wyczyscic uklad chlodzenia
Liqui Molly ma dobre środki do czyszczenia układu chłodzenia. Ja jeżdżę już miesiąc z tym środkiem w chłodnicy i czekam aż wszystko rozpuści
-
Zgasł przy 4 tyś obrotów
Był podobny temat na forum i dotyczył zawieszającej się hydrauliki (hydropopychaczy)
-
Prosba o analize logów dynamicznych
No faktycznie jest przeładowanie w 011, więc tak musisz na razie mechanicznie poruszać gruszką od turbo i sprawdzić jak chodzi sterowanie kierownicami, wyczyścić przepływkę ( jak filtr powietrza mocno brudny to wymienić), wyczyścić albo zamienić od kogoś zawór N75.
-
Prosba o analize logów dynamicznych
No to po kolei: - w logu 011 BS widać jak ociężale zawór N75 steruje turbiną, moim zdaniem nadaje się do regeneracji i smarowania, - w logu 003 D widać jak przepływka zaniża ilość powietrza, a w logu 008 D widać jak komputer tnie dawkę paliwa, Albo mi się wydaje albo nie robiłeś logów dynamicznych z pedałem w podłodze?
-
Prosba o analize logów dynamicznych
Tak, turbo możesz rozruszać na razie mechanicznie, sprawdź jak gruszka chodzi, a przepływka do czyszczenia, proponuję czyścić pędzelkiem z długim włosem i benzyną ekstrakcyjną i delikatnie, jak nie wymieniałeś filtra powietrza dawno to wymień go
-
Spadek mocy : prośba o ocenę logów statycznych oraz dynamicznych
Od 2-2,2 tyś obrotów jest na chwilę przeładowanie potem się stabilizuje. W logu 003 widać jak otrzymywałeś obroty na 1500 i EGR był wtedy otwarty, pytanie do kolegów czy tak powinno być. Spróbuj go zaślepić i sprawdź klapę gaszącą.
-
Prosba o analize logów dynamicznych
Przepływka tnie dawkę i zmienna geometria się przycina w turbo.
-
Spadek mocy : prośba o ocenę logów statycznych oraz dynamicznych
Kat synchronizacji zaczyna Ci skakać powyżej 2 tyś obrotów widać to w kogu 004 dynamicznym
-
JAki powienien być zakres wychylenia się piór wycieraczek
Tak w taki sposób ustawia się ramię wycieraczki, trzeba zostawić trochę luzu do podszybia żeby nie uderzała. U mnie wycieraczka uderzała w tą krawędź szyby jak u kolegi na zdjęciu ale przestawiłem ramię tak żeby była bardziej pionowo i nie uderzała. Regulację przeprowadź jak wycieraczka jest w stanie spoczynku nad podszybiem i tam zostaw jakiś 1cm do pióra.
-
Prosba o analize logów dynamicznych
Najczęściej brudzi się od PSJ, lejących wtrysków lub przepalania oleju.
-
Błędy Doładowania /Prośba o analize logów
Tu masz wszystko opisane, do diagnozy przepływki i turbiny dynamiczne 003, 008, 010, 011 [TDI] Diagnostyka (aktualizacja: 20 VIII 2012)
-
Błędy Doładowania /Prośba o analize logów
Zamieść komplet logów jak jest w podwieszonym temacie to będzie można coś przeanalizować bo z tych nie wiele widać.
-
problem z wirnikiem turbiny
Masz zdjęcie tego uszkodzenia. Są dwa główne typy uszkodzeń, pierwszy spowodowany luzem na łożyskach osi wtedy wirnik obija się o muszlę, drugi typ uszkodzenia wirnika to ciało obce które dostanie się na część ssącą strony zimnej turbiny, wtedy uszkadzają się łopatki wirnika od strony wlotu powietrza. Za małe ciśnienie oleju miało by wpływ na uszkodzenie łożysk turbiny a w efekcie jak wyżej.
-
czyszczenie turbo
Ten preparat służy do czyszczenia dolotu i wirnika doładowania a nie czyszczenia kierownic części wydechowej.
-
problem ze zmianą biegów
Powiedz żonie że 1-dynkę wrzuca się na postoju a nie podczas jazdy. Sprawdź wysprzęglik, pompę sprzęgła, odpowietrz układ sprzęgła, jeśli nie pomorze to winny jest docisk pewnie.
-
Olej w skrzyni biegów 75w90 czy 80w90 ? GL-4
Sprzęgło i docisk do sprawdzenia. Jak wsteczny na postoju i pracującym silniku ciężko wchodzi to skrzynia nie jest wysprzęglana.
-
Dzwonienie - klepanie w silniku :/
Wygląda na hydraulikę. Jaki masz olej i filtr oleju, kiedy był wymieniany, czy stukanie pojawiło się nagle?
-
Prośba o ocenę logów
Wygląda na to że jakiś program jest wgrany. Turbo lekko przeładowuje i przepływka tnie dawkę. Przepływka do wyczyszczenia i jak filtr nie był wymieniany to wymień. Co do turbo to wężyki podciśnienia posprawdzaj, można zawory przeczyścić i sprawdzić czy sztanga chodzi bez oporów i zacięć.
-
Automat - maly problem
Wymień filtr i olej jak tego nie robiłeś, to nie zaszkodzi a może pomóc. Co do problemu to nie spotkałem się z takim.