Treść opublikowana przez Tobike
-
interfejs czy to sie nadaje?
Ja kupiłem ten jest solidnie wykonany i ładnie pasuje do gniazda diagnostycznego. Działa pod Windows 7 32bit
-
kat wtrysku
trepek możesz rozwinąć? Za wczesny kąt wtrysku powoduje większe czy mniejsze spalanie. W jakimś wątku odpowiedziałeś mi na pytanie "czemu ciepły silnik odpala ciężej?" postawiłeś na sekcję tłoczącą w pompie. Czy za wczesny kąt wtrysku też może to powodować? U mnie jest teraz 38 ustawione.
-
bierze olej?
Ja zrobiłem go sam z bidonu aluminiowego, wkleiłem w niego zawór do spuszczania zawartości i króćce hydrauliczne na węże, węże 18mm paliwowe, w środek dałem stalowe myjki do garnków. coś podobnego: Mój "oil catch tank" : Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników - Najwieksze forum uzytkownikow aut Volkswagen Golf - zrobię zdjęcie jak będę przy aucie. Duże masz te dmuchanie z odmy?
-
zapieczone łopatki
Od turbo do kolektora dolotowego
-
bierze olej?
Tak, ten okrągły plastik na pokrywie to jej odpowietrzenie. Odma to też odpowietrzenie skrzyni korbowej, ten przewód też możesz sprawdzić czy jest drożny. Zależy jak odłączysz odmę, może śmierdzieć olejem. Najlepiej zrobić Oil Catch Tank.
-
Manżeta
mar masz podniesioną moc? jak one pękają?
-
Trzy błędy. Pomoc w diagnozie i usunięciu usterek.
00286 - Zawór wejściowy lub wyjściowy ABS – lewy przód – N139 - odległość od pierścienia ABS 00287 - Sygnał prędkości kół ABS #3 (prawy tył) zakres / działanie – G44 - odległość od pierścienia ABS 17664 - Czujnik albo nie styka albo jest uszkodzony
-
wspomaganie hamulców
Podciśnienie masz wystarczające, jak pisze Dev sprawdź szczelność wężyków podciśnienia, lub masz wilgoć w serwie i raz działa a raz nie.
-
Co daje usunięcie katalizatora w Audi A4 B6 1.9TDI?
Przed wydłubaniem też miałem cicho, ale jak mówię mam końcowy z kwasówki i nie wiem co w nim siedzi bo takiego kupiłem.
-
Co daje usunięcie katalizatora w Audi A4 B6 1.9TDI?
Ja wykruszyłem środek kata i zamontowałem samą puszkę, mam końcowy tłumik z kwasówki i dźwięk jest z AFNa identyczny jak w tym A6 z filmiku, na wolnych słychać taki delikatny świst powietrza.
-
Logi. Przeładowanie: błąd 17965
Czy mi się zdaje czy Ty masz na turbo podane ciśnienie a nie podciśnienie? Jeżeli to podciśnienie to jest za małe. W logu 011 miałeś przeładowanie a w 010 już nie.
-
Proszę o analizę logów turbiny i pomoc...
Jestem po czyszczeniu obu zaworków N75 i N18 i na świeżo w logach widzę co się zmieniło. U mnie poprawiło się sterowanie N75 i widać po wysterowaniu zaworu że komputer nim nie szarpie tylko płynnie zmienia procent wysterowania, więc po części się da to ocenić. lukiboy87 jestem z Polic więc mogę Ci pomóc z zaworkami.
-
Niedoładowanie turbo. Ręce opadają...
Ta ostatnia pozycja to wysterowanie zaworu, wychodzi na to że komputer chce zmniejszyć ciśnienie doładowania. Masz przeładowanie i niestabilne ciśnienie doładowania, posprawdzaj podciśnienia i może trzeba zaworek N75 wyczyścić.
-
analiza błędów silnik nie odpalał
Nie spadł ci kluczyk z wysoka? Jak skasowałeś błędy to obserwuj czy powracają. Odpala teraz dobrze?
-
Proszę o analizę logów turbiny i pomoc...
Spróbuj mechanicznie sztangę poruszać, w niej jest nacięcie i cienkim śrubokrętem góra dół, jak chodzi lekko to może gruszka jest uszkodzona. N18 różni się od N75 średnica dyszy wewnętrznego zaworka, więc troszeczkę inaczej steruje turbiną ale w przypadku uszkodzonego N75 wyjdzie który lepiej steruje.
-
Błędy Doładowania /Prośba o analize logów
Masz chyba dziurę w dolocie, przepływka mierzy za dużo powietrza, geometria może się przycinać od tych wtrysków, spróbuj najpierw rozruszać ją mechanicznie. W jaki sposób czyściłeś zaworki?
-
analiza błędów silnik nie odpalał
Po wykasowaniu błędów odpalił? Masz jakiś niekontakt w układzie immobilizera.
-
Proszę o analizę logów turbiny i pomoc...
Masz grube przeładowanie, turbo dmucha maksymalnie między 2200-3300 obrotów i wysterowanie zaworka jest wysokie więc spróbuj rozruszać geometrię ręką na razie i sprawdź wszystkie wężyki podciśnienia.
-
bierze olej?
Sprawdź cy masz olej w intercoolerze, jeśli tak to poczytaj o OCT (Oil Catch Tank), Jeśli po odłączeniu odmy dalej będzie się zbierał ojej w intercoolerze to turbo puszcza.
-
[B5 1Z] Pytanie o EGR-zaślepienie
oktawiusz5 tak dobrze.
-
[B5 1Z] Pytanie o EGR-zaślepienie
jak zaślepisz z obu stron EGR to nie trzeba ściągać i zaślepiać dodatkowo tego węża gumowego, chyba że chcesz odłączyć N18 i wężyki przy nim?
-
[B5 1Z] Pytanie o EGR-zaślepienie
Gruszki EGR nie musisz niczym zaślepiać. Najlepiej jest EGR zaślepić po obu stronach, czyli od strony wydechowego i od strony dolotowego kolektora.
-
Proszę o analiza logów - statycznych, BS i dynamicznych
Poczytałem jeszcze o diagnostyce na forum i zwróciłem uwagę na przepływkę. W logach 000-D kolumna 3 i 10 powinny być równe wartości a nie są, oraz 008-D poniżej 2000 obrotów wartość w kolumnie 4 jest niższa od wartości w kolumnie 3. Jak pisałem wcześniej sztanga gruszki wolno się porusza podczas logowania 011-BS więc to może ona jest odpowiedzialna za wolne wstawanie turbo. Jak ręcznie ruszałem sztangą to moim zdaniem chodzi ona ciężko. Żeby dobrze obejrzeć gruszkę i sztangę trzeba by pewnie wymontować turbo?
-
Proszę o analiza logów - statycznych, BS i dynamicznych
A jak praca zaworków po zamianie? Który zaworek waszym zdaniem lepiej steruje turbiną N18 czy N75?
-
Proszę o analiza logów - statycznych, BS i dynamicznych
Po wydłubaniu kata to buczenie prawie całkowicie znikło Śniegu teraz nawaliło dużo więc logowanie musi poczekać. ---------- Post dopisany 13-03-2013 at 17:30 ---------- Poprzedni post napisany 10-03-2013 at 12:15 ---------- Śnieg trochę odpuścił i zrobiłem wszystkie logi. Z tego co zostało zrobione w aucie to wydłubanie kata, wymieniony przewód odmy bo ciekła, zmontowałem na razie OCT i podokręcałem wszystkie przewody od turbo do kolektora. Pierwszy zestaw logów jest z zaworkami zamienionymi miejscami N18 i N75: Statyczne: Log (27 - 000) Log (33 - 001) Log (26 - 003) Log (29 - 004) Log (31 - 007) Log (28 - 010) Log (32 - 011) Log (30 - 013) Basic Setings: Log (35 - 000) Log (34 - 003) Log (36 - 004) Log (37 - 011) Dynamiczne Log (38 - 001) Log (39 - 003) Log (40 - 010) Log (41 - 004) Log (42 - 000) Log (43 - 011) Log (44 - 008) Logi z przewodem podciśnienia podłączonym z vacum bezpośrednio do turbo: Log (46 - 003) Log (45 - 011) Logi z zaworkami podłączonymi jak fabryka chciała: Log (47 - 003) Log (48 - 011) Panowie i Panie proszę o analizę logów. W statycznych w grupie 013 mam wskazania dla wszystkich 4 wtrysków czy to dobrze? Podczas logowania 011 BS obserwowałem jak się porusza sztanga i ku mojemu zdziwieniu poruszała się moim zdaniem wolno, płynnie ale wolno, czy tak powinno być?